Australský specialista na špinavou práci Rake (Chris Hemsworth) jen tak tak přežil události z prvního filmu a teď dostane nový úkol, při kterém půjde o život: má zachránit zbědovanou rodinu nemilosrdného gruzínského gangstera z vězení, kde její členy drží. (Netflix)

Updated_Cake

Jestli je tohle nová generace akčních filmů, za mě spokojenost. Stejně jako v 1. díle úžasná práce kamery, střihu i výkonů herců. Příběh není nijak složitý, zbytečně na sebe nelepí 50 zvratů. Není nutno dodávat, že Chrisovi tahle role neskutečně sedne. Fanouškům akčních filmů se tohle jednoduše bude líbit. ()

Heywood

Akční film, co má trochu vylepšit pověst jiným, přihlouplým dízličkovinám a nebo upadajícím superzbytečným. Dobrý pokus se slušným nářezem akcí a s varováním, že tu máme grázly (podnikatele nevyjímaje), co si klidně koupí i vlastní armádu a vpadnou do cizího státu, který se půl hodiny přestřelky a demolice hotelu tváří, že nic neví a nevidí, aby se jeho směšní vojáčci objevili až druhý den v kostele, kam je nikdo nevolal. To jsem fakt nemohl přijmout za realitu. Mladí hitlerjugend byli realitou, dnešní mladí jsou jim fanatismem zeleného fašismu podobní. Takže blb se najde v každé rodině. Když mi scénář servíruje "hodnou matinku", která neví, že si vzala gangstera?  To má být jinak připravený scénář a  jeho veřejná, od mládí bratrů známá historie. Protože pak to logicky nesedí a závěr... jak přišla matinka o majetek? To si ho vydělala mytím nádobí? Sorry, ale tuhle maminu já bych zachraňovat nešel.., takže ty oběti pro ni jsou jen na potřásání hlavou. No a protože oba díly vydělávají, tak už se nám chystá 3 díl, s tajemnými šéfy, co vrtí celým světem. Hm.. 50% ()

Kropajda1

Já nadšení verbala nesdílím... předvídatelná nuda, u které jsem usínala. Ani hezounek Chris nezaujal... jediná fajn scéna byla, když měl pes košili od Valentina. Scéna z vězení byla úplně z jiného žánru, myslím, že se mu říka sci-fi. Bože, vrať nám akčňáky jako bylo Komando nebo Rambo. To byly alespoň hezké pohádky. ()

Ondrew

Necakal som, ze pokracovanie Extraction dopadne o triedu lepsie, nez prvy diel. Presne takto si predstavujem moderny akcny film. Bombasticke sceny, kde akcia strieda akciu, intenzita na najvyssej urovni, uzasna choreografia, dlhe zabery kamery a hlavne -- Chris Hemsworth, ktory sa moze suverenne povazovat za novodobeho nastupcu samotneho Ramba. V tomto pripade Netflix nastavil latku sakra vysoko (JW4 a FF10 sa mozu ist zahrabat), no tym skor som zvedavy ci sa ju niekto tento rok pokusi prekonat. 90%. ()

SamGee

Akčný filmový hit od Netflixu Extraction sa vracia s pokračovaním, kde hlavná hviezda Chris Hemsworth vymieňa bangladéšske prostredie za chladnú Európu, rozdáva údery v neprerušovanom zábere a naráža na svoje emočné dno.     Film sa odohráva deväť mesiacov potom, čo sa žoldnierovi Tylerovi Rakovi (Hemsworth) podarí ledva prežiť útok v Bangladéši. Momentálne sa zotavuje z rán a vedie kľudný život na vidieku, až kým mu nezaklope na dvere jeho minulosť. Tylerova švagriná Ketevan (Tinatin Dalakishivii) s deťmi je uväznená gruzínskym mafiánom a Tyler ako jediný predstavuje najlepšiu možnosť na jej záchranu. Odmietne toto volanie alebo bude stáť zoči-voči osobnej traume?  V prvom diely diváci nahliadli letmo do Tylerovej minulosti, v dvojke zohráva poprednú úlohu. Hemsworth sa nehrá iba na hrdinu ala Terminátor a John Wick, ale aj na utrápeného otca, ktorý stratil svoje dieťa a snaží sa vyplniť dieru v duši. Práve tento aspekt dopamáha divákovi lepšie investovať do Hemsworthovej postavy. Medzi ďalšie výrazné charaktery patria dilematický tínedžer Sandro (Andro Japaridze) a chladný zloduch Zurab (Tornike Gogrichiani), ktorí si prechádzajú zaujímavým charakterovým vývojom. Na zahodenie nie sú ani herci Golshifteh Farahani, ktorá vie byť rovnako odolná ako Hemsworth, a Idris Elba, ktorý si zalaškuje aj napriek pár minútam na obrazovke. Hoci funguje ľudská dráma, dej o záchrane osôb a útekom pred teroristami nie je ničím výnimočným a publikum si domyslí, ako sa to skončí. Avšak pri takýchto akčných B-čkách to nie je problém.  Čiernym žrebcom tejto snímky je nepretržitá akčná sekvencia. Sme svedkami pästných šarvátok medzi väzňami, ohnivých výbuchov, krvavého násilia, gradujúceho napätia a bombastických prestreliek hodné Arnolda Schwarzeneggera v priebehu 20 minút. Je napínavá, dynamická a strhujúca vďaka choreografií, kamere a strihom, ktoré sú šikovne skryté. Gratulujem režisérovi Samovi Hargraverovi a jeho tímu za znázornenie tohto husárskeho kúsku.  Zvyšok akčných scén nie je ničím inovatívna, ale nestrádajú intenzitu.    Extraction 2 je dramatickejšia, napínavejšia a akčnejšia ako prvý film. Nie je to iba Hemsworthova prezencia alebo osobné momenty, strhávajúce publikum so sebou,  ale aj 20 minútový sled akcie. Spomínaný sled má predstavovať príklad, ako správne natočiť okuľahodiacu a skoro nikdy nekončiacu akciu.  Nepochybne osloví fanatikov akčných filmov aj  fanúšikov Chrisa „Thora“ Hemswortha.    Príbeh: 6/10, Herci/Postavy: 7/10, Akčná 20 min. sekvencia (choreografia, kamera, strih): 10/10, Zvyšok akčných scén: 8/10, Celkovo: 8/10. ()

KolarikKing

Příběhově horší než jednička. Akcí tak nějak podobné, místy trošičku lepší. Výsledkem je, že dvojka Extraction je na stejné úrovni jako první díl. 7,5/10 ()

Predator77

75 procent, Na podruhé skoro to samé ale s tím rozdílem že tentokrát je akce o další level výš, a co se týče prostředí a příběhu tak i tam my přišlo že jsme si o něco polepšily a postavy jak hlavní tak i vedlejší tu mají více prostoru a co se týče záporáku tak i u těch jsme se dočkali nějakého toho příběhového oblouku a tím pádem se tak nejedná o úplně ploché a nevýrazné postavy ale ve výsledku kdo od tohohle stále čeká nějaký promyšlený a kvalitní příběh do posledního detailu tak o tom si bude muset nechat zdát protože tady se jede hlavně na stejné vlně jako v jedničce tak že hromada dobré akce sem tam nějaký ten dialog a zase akce a takhle se to střída až do konce a mě to po pravdě stačí a jsem z výsledným filmem spokojený a doufám že se dočkáme dalšího nášupu !!! protože takhle kvalitních akčních filmů by mělo vznikat více. ()

yourhead

Už mě tyhle akční píčoviny prostě nebaví. Co se to stalo s filmovým průmyslem? Jaký plní tato bezduchá řezničina účel? Proč to není alespoň trochu chytrý? Proč to dělá z lidí debily? Hele pochopím že někde na východě si jen tam můžeš dovolit koupit vlak plný zbraní a pak je tam nechat se válet. Ok. Ale že ve Vídni můžeš vzlétnout s plně ozbrojeným vrtulníkem a rozstřílet mrakodrap s kámošema co jsou oblečený jak kokoti z lokálního airsoft teamu, to mi fakt hlava nebere. Navíc nesnáším jak nefungují základy fyziky. Proč rotačákem nemůžete prostřelit blbou kuchyn za kterou se někdo schovává, ale můžete proskočit tvrzeným sklem. Kokotina! Možná že znáte takový to když si v hlavě představujete jak někomu ubližujete, jak sám zmlátíte bandu chuligánů, jak jim zlámate čelisti a ruce, jak jim dupete na hlavu. Znáte to, že jo? Prostě si v hlavě vytváříte scénář kdy ukazujete jak moc jste dobrej. Já jsem přemýšlel nad tím kde se to v té hlavě bere, a přišel jsem na to, že to způsobuje frustrace. Frustrace ze které se chcete vymlátit ven. A podle mě se tohle děje s filmovým průmyslem. Je frustrovanej. Už není schopnej tvořit filmy takové kvality jako třeba Oldboy, kdy jedna 3 minutová akční scéna se zapíše do dějin kinematografie. Filmový průmysl je frustrovaný že nemůže vytvořit takový příběh kde by se taková scéna dala použít a dávala by smysl. Proto o tom radši udělá celý film s banálním dějem, plytkým scénářem a postavama který jsou ti úplně u prdele. ()

meda2016

Proč nechci vidět tento film: Čtu recenze a přestože bodují jen fanoušci, jsou o otřesném výsledku. Od jisté doby nesnáším suprmanské filmy. Prý horší, než John Wick. 102 minut ze 122 je hodnoceno většinou jako ztráta času. ()

Kushina

Jup, přesně tyhle realisticky přehnaně akční filmy mám rád. Jeden super voják, co má koule a ničeho se nebojí. Když to porovnám s John Wickem, tak akce je sice o dost slabší, ale realistické provedení je zase o dost lepší. Jednička mě tolik nezaujala, ale dvojka je řežba. 75% ()

Perunwit

Navzdory všeobecnému nadšení zde, si dovolím poznamenat že mě ten narativ o hodných lidech na Západě (Vídeň) a zlých na Východě (Gruzie) přijde už velmi trapnej byť i jenom jako základ akčního filmu. Hemeroidworth toho za 20 minut schytá víc, než kdybych šel do ringu s Tysonem a furt tam hopsá, jak když se nechumelí. Je libo na jedoucím vlaku stát a střílet do vrtulníku, kterej to do mě šije plnou parou a ani jednou se netrefí? Je libo rozjet akci uprostřed západní metropole a mít byť i jen 5 minut na svůj vlastní kombat? Já jako vím, že jsme degradovali na neschopnou civilizaci úpadku, ale toto? Dejte mi svátek, taková pitomost. Přijde mi to jak když MSM informují o hrdinných úspěších ukrajinské armady, zatímco tato jde totálně do kopru. Zachraňuje to jen zajímavá kamera a zvuk. ()

kreion

Žiadny dej / príbeh v tom hľadať netreba, je to parádne natočená akčná jazda s výbornou kamerou a nápadmi, v ktorej sú herci len kulisami ()

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (viac)

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno