Na nože: Glass Onion

• USA Glass Onion: A Knives Out Mystery (viac)

maticka90

Rozjezd je rozvláčný a konec hollywoodsky velkolepý, ale někde mezitím se odehrává opravdu zajímavá podívaná, zvlášť když se vše začne postupně rozplétat. ()

nuG6et

Celá záhada vraždy je hrozně jednoduchá nebo zde vůbec není, ale díky střihu a úpravě scén celý film vypadá hrozně hloupě a komplikovaně. Všechny zvraty jsou umělé vytvářené lidmi za kamerou a ne samotnými postavami v příběhu. Vtipy mi nepřipadaly vůbec vtipné, stejně tak i ploché a nezajímavé charaktery postav. První knives out byl rozhodně o stupínek lepší, ale přesto žádný zázrak. ()

Kopy17

První polovina takřka o ničem, i když se sem tam objevily nějaké zajímavé a zábavné momenty. Při společné večeři začal ale film nabírat na obrátkách a od té chvíle to bylo téměř to, co jsem si představoval. Druhá polovina byla nadprůměrná a šlo o opravdu skvělé rozuzlení všech záhad. Jen ten konec my vůbec nesedl ke zbytku filmu. Craig spolu s Janelle Monáe byli výborní, ovšem to samé se nedá říct o zbytku herců. Nic moc výkony a ani Nortonovi jsem toho jeho záporáka neuvěřil. Když to shrnu, tak jde o nadprůměrný film, který je o něco horší než téměř bezchybná jednička. 70% ()

PachoSK

Tak toto sa vôbec nepodarilo. Lacné efekty, lacný scenár - ale napriek tomu podstrčený v umelom luxusnom prostredí. Na pokračovanie som sa tešil ako malé decko, jednotka bola prosto excelentná. Ale čo sme to videli v Glass Onion bol jeden veľký paškvil.  To tajomné mysteriózne čaro, ktoré chcel každý divák zažiť, tu vlastne ani nebolo. Od začiatku bolo totiž jasné, ako to dopadne. Neviem si pomôcť, ale ani jedna z postáv mi nebola sympatická a z frajera Benoita Blanca sa stal taký nevýrazný ťuťko, ktorý ku koncu síce nabral svaly, no stále to nechytilo taký ten drajv, aký mala nadupaná jednička. Už len ten prúser, že film nebol v kinách, ale išiel rovno na stream Netflixu naznačilo, že to nebude žiaden blockbuster. Veľká škoda. A tie CGI efekty, totálny des, škoda reči. ()

Mafiifam

Pokračování hitu Knives Out nastavuje mnohem vyšší laťku, co se čehokoliv týče. Z útulného sídla starého spisovatele se přesouváme na bombastický ostrov pseudoMuska s osobitými hodinami, rotujícími kárami a čtyřnohými pejsko-roboty, na který jsou ke všemu pozváni například pseudoKim Kardashian nebo pseudoAndrew Tate. Mezi těmito individui se ale nachází i slavný detektiv Benoit Blanc, který rozhodně není žádný pseudoSherlock či pseudoFletcherová, ale je to svá vlastní osobitá postava, která se těmto velikánům rozhodně dokáže vyrovnat (co se agenta 007 týče, tak ten asi zůstane Craigovou nejslavnější rolí, ve Blancovi má velmi silného oponenta). A ačkoliv i zde má postavu, se kterou se o post hlavního protagonisty dělí, podobně jako v prvním díle, tak se mu ve dvojce věnuje mnohem více prostoru, který mu v jedničce trochu ukradla (ač také úžasná) Anička de Armas. Jinak je ale Glass Onion úplně jiný film než původní Knives Out, co se týče struktury děje, mnohem znatelnějšího zasazení do reálného světa či celkového over the top feelingu. Je to zkrátka rozměrově obrovitánštější, vtipnější, obsazením bohatší (ach, ta camea jsou skvělá!) vizuálně poutavější, hudebně bombastičtější, scénáristicky vrstevnatější a Rian Johnson tady Čechovovými puškami rozhodně nešetří. A já to miluju! Kdy bude prosím třetí díl? ()

Zaks

Opäť pútavý a skvelý Craig v roli najlepšieho detektíva na svete, teda aspoň podľa googla :-) Páčil sa mi najmä štýl rozprávania príbehu, keď sa opakovane pozeráme na tú istú udalosť z viacerých uhlov, v rôznom čase, ale už s predchádzajúcou informáciou, že čo sa stalo potom. ()

stret

Drahá výprava, drahé obsadenie. Obsahovo len predvídateľná kombinatorika old school detektívky s vodením za nos až do konca. ()

neskvik

Na noze bolo jeho top vykonom, ktorý uz asi nezopakuje. Ostatne to potvrdzuju aj jeho dalsie filmy. Okolo jednotky to ani nechodilo. To, ze to spravili take cukrikove na slnecnom ostrove s fajn hercami, nezachrani na taku stopaz slaby scenar. Ale je tam mrte odkazov takze....takze aj tak nic. ()

tonysawer

Jako vyvrcholení se dá malinko odhadnout,... ale ten TREST se mi líbil, že musím přidat tu jednu hvězdičku navíc. Rozhodně je to zajímavě pojaté. ()

hypnos11

V krásném obalu zabalený dárek, jehož rozbalení trvá hodně dlouho. A když ho rozbalíte, zjistíte, že dárek samotný nedosahuje kvalit a krásy obalu, v němž byl zabalený. Takhle jsem se cítil při sledování Glass Onion, především na konci. Zklamání. Děj je podaný složitě, ale vlastně je až děsivě jednoduchý. Případ, který se zde řeší, je tak nějak na vedlejší koleji, jeho rozlousknutí potom trvá věhlasnému detektivovi jenom momentík. Vše se podřizuje formě, obsah je ale poněkud plytký. ()

jabbo123

Zajímavě rozjetá zápletka se od hravého úvodu začne bohužel pro mě dost rozpadat. Motivy a charaktery postav jsou téměř bez výhrady docela nezajímavé a samotný Blanc to celé neutáhne. Ten je technicky opět bravurně zahraný a charismatický, ale nemá příliš příležitostí zazářit. První ze série Knives Out byla o dvě třídy lepší ve všech ohledech. Neurazí a bavit se budete, jen od toho nečekejte svižnost a osvěžení jako od předchozího dílu. 70% ()

HeRoS.Au

Oproti prvnimu filmu bych mozna dal i jeste pul hvezdy navic za to prostredi. Podobnost s 10 malych cernousku ciste nahodna? Rozhodne ne. Tech podobnych rysu by se naslo vice. Uz prvni film se verejne prihlasil k odkazu AC a je to (aspon pro me) vyznamny plus. Zda se, ze se zrodil Poirotuv nastupce a Daniel Craig nasel po 007 solidni nahradu. Budiz mu prano. ()

Zerathus

Spousta pozlátka, málo dušičky. Glass Onion se drží vzorce jenž nastolil první díl; charismatický jižanský detektiv vs. partička svérázných bohatých lidí. Navíc od taťky Netflixu dostal kreativní svobodu a tučný budget. Což je vlastně to jediné co šlo od prvního dílu nahoru a i o tom se dá polemizovat. Postav je méně, záplatka je daleko jednoduší, Johnsnovy slavné subverze nefungují tak dobře jak by měli a tudíž celý film získává takový prázdný tón. Ztrácí se kouzlo prvního filmu a nastupuje všednost situací. Už očekáváte že dojde ke zvratu. Už víte kam co spěje. Už tušíte rozuzlení stejně jako Benoit ještě než vlastně všechno začne. A je to upřímně škoda. Byť Johnsona moc nemusím, jedničku jsem si s chutí užil. Dvojka byla film na sobotu, který za pár dní zapomenu. ()

angelle

Než sa začala ozajstná detektívka, prešla asi hodinka, ale potom sa to rozbehlo (a vo veľkom). Epické. Piata hviezdička za ochranný systém Mony Lisy. ()

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

16.10.2023

Režisér a scenárista Rian Johnson (Star Wars: Poslední z Jediů) zaznamenal se svou detektivkou Na nože takový úspěch, až to vedlo k akvizici práv Netflixem a objednání hned dvou pokračování. To první… (viac)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů