Na nože: Glass Onion

• USA Glass Onion: A Knives Out Mystery (viac)

garry

Je to takové bezpohlavní. Naleštěná banalita. Stokrát ohrané motivy známé z desítek detektivek. A jako třešnička na dortu geniální afroamerický vamp obklopený bílými nemorálními blbci. ()

Drozdo57

Rian Johnson je celkom dobrý režisér. Ale otrasný scenárista. Rian, vytiahni si to zo zadku, prestaň sa tváriť, ako si proti systému. Ja som pochopil celý ten odkaz na súčasnú adoráciu vizonárskych miliardárov. Nemal som rád Jobsa, nemám rád Muska a nemyslím si, že ktokoľvek z týchto ľudí iba sám vlastným umom a schopnosťami mení svet. Ale, potom si pán Johnson zoberie šek od Disneyho alebo Netflixu a ide nás poučovať. Alebo poučovať svojich mecenášov. Alebo ja vlastne neviem, čo sa snaží dokázať. Druhý diel je humornejší, menej vážny. Ale o dosť viac predvídateľný a na konci vlastne úplne banálny. Nepozeralo sa na to zle, ale na solídne krimi je to príliš hlúpučké a na kritiku spoločnosti je to príliš povrchné. Viete, tak aby to vlastne nikoho nenahnevalo. Možno iba nejakého bieleho chlapa. To sa môže. ()

Mikecat

Exotické prostredie ostrova s extravagantným domom s kryštálovými sochami, vynikajúcim Nortonom, Craigom,, Janelle Monáe a celkovo všetci to uhrali vynikajúco. Taktiež nástup s doručenou krabicou, náhubkami a mólom super, lepšie ako jednotka, také veselšie exkluzívnejšie, čisté vodíkové palivo clear. jedna posteľná scéna s nahým chrbátom zozadu. ()

Don Maty

Mám pocit, akoby ten film sám nevedel čím chce byť. Začalo to ako béčkový americký film a úvodná hádanka pôsobila ako keby to bol film s Nicolasom Cage-om, čiže trápne. Potom to naberá šťavu podobne ako v prvom dieli no a potom sa z toho stane čistý bizár. Daniel Craig bol fantastický avšak celková zápletka bola tupá. Tatkiež uchopenie postavy Blanca - zrazu je z neho chudáčik, čo sa vypytuje na banálne veci a hrá sa na debila? Záporákom chýbal reálny motív, a klaďasom chýbala zase motivácia. Záver bol absolútne odfláknutý a úplne dementný. Tvorcovia budujú napätie a potom ho za minútu hodia do koša. No a netflixácky rukopis násilnej korektnosti už pocítime zrejme v každom ich filme...3* ()

RobinPM100

Neskutečnej úpadek proti parádní jedničce s totálně přehrávajícím Craigem i ostatníma, asi to mělo být jakoby vtipné, tedy úmyslné přehrávání, ale je to trapárna, prostě cringe, dějově naprosto chaotické, překomplikované a extrémně nudné. ()

Vito_LePour

Je to trochu slabší než první Knives Out, ale pořád je to solidní detektivka. Konec tentokrát nebyl tak uspokojivý, i když byl velice slušně odůvodněn. ()

swinevenca

Jsou fotbalové zápasy jako Česko - Holandsko z EURA 2004, které si klidně pustím znova celé. A pak jsou výstavní góly, které si pustím samotné, protože samotný zápas nebyl v podání toho týmu moc koukatelný. A tady Netflix doufal, že mu díky zavedené značce kdejaká swině odpustí tu haprující konstrukci jinak celkem vtipné a překvapivé detektivky. Něco odpustím, ale jestli si budu chtít pustit záznam a znova koukat na to, jak kostrbatě se dává dokupy pořádná akce a jak trenér vůbec nevyužil jindy excelentního Nortona, to teda nevím. ()

muti

S knives out to snáď okrem Craiga nemá nič spoločné, pomohlo by nestotožňovať sa s prvým dielom, tvorcovia by sa vyhli porovnávaniu. Vidieť padnúť tupého boháča bolo zábavné, škoda že vo svete to nechodí podobne ()

xxmurphyxx

Po solídnej a inteligentnej jednotke tu máme dvojku. Násobne hlúpejšiu, zato černejšiu. Aj keď to bude asi priama úmera. To čo robilo prvý diel slušným počinom tu nie je. Nie je to inteligentne, len zbytočne prekombinované, snažiace sa svojou prekombinovateľnosťou ojebať diváka a umocniť v ňom pocit typu, čo ti jebe, toto som nečakal. Pri tom je to vo svojej podstate úplne hlúpe a prízemné. Samozrejme hrajúce podľa prísnych pravidiel. Biely/a - zlý/á, čierny/a - dobrý/á. Takže už len podľa tohto vzorca sa nám okruh podozrivých kurva rýchlo a veľmi zúži. Pár nápoved do toho a len totálne drevo neodhalí hajzlíka neskôr, ako po hodine tohto gang bangu zdravej logiky. Ale koniec sa im vydaril, to musím uznať. Síce inak ako plánovali, ale rozhodne na mňa zapôsobil a ukázal prečo majú byť opice v klietke alebo na strome a nie v blízkosti kultúrneho dedičstva civilizácie. ()

Skrivan

Tahleta Skleněná cibule vůbec není průhledná. Celou dobu prostě sledujete a netušíte, co se to vlastně zrovna děje nebo jak se to vyvrbí. Přidejte k tomu zábavné postavy (a ty kostýmy!), spoustu nenápadných detailů v pozadí (těmi to tu fakt hýří a je to naprosto geniální!) a parádní zvrat a vznikne zkrátka zábavná podívaná na úrovni. ()

Ironhead

Tak tohle ne, takhle ne. První Knives Out bylo výborné, vtipné, celkem chytré a zábavné zjevení. Tohle pokračování v podstatě nemá téměř nic z toho. Jeto přepálené, naprosto nelogické, hloupé až nesmyslné. Chytrá zápletka tu vážně chybí, místo ní je jen pěkné obrazové pozlátko a camea známých herců a osobností. Odhalování případu je přímo nuda k uzoufání s předem jasným záporákem. Za mě osobně tady těžké zklamání a rozčarování. Je to jako hloupá a špatná detektivní divadelní hra. btw... Ta partička divných lidí je navíc šíleně nesympatická a lze jim jen těžko uvěřit, že by kdokoli z nich byl v životě nějak úspěšný. Jakým zázrakem (ubrouskem) vlastně "zbohatli" mi zůstalo naprostou záhadou. ()

KolarikKing

Na dvojku Knives Out jsem se těšil už od oznámení, protože jednička za mě byla obrovské překvapení a jeden z nejlepších filmů roku. Sice byly obavy, protože práva odkoupil Netflix, ale nakonec to nedopadlo vůbec zle. Na jedničku se to sice nechytá, je to ale další zábavná detektivka s naprosto úžasným detektivem v podání Daniela Craiga. Palec nahoru za super narážky a easter eggy. Ten Covid si ovšem mohli odpustit. Úvod filmu byl trochu roztáhlý, poté ovšem přišel vynikající prostředek plný vysvětlování a zvratů a nakonec trochu šílený a přehnaný konec. Já se bavil a těším na další záhadu Benoita Blanca. 7,5/10 ()

Lendak

Rian znovu potvrdil, že vie písať a že je aj veľmi hravý režisér, ktorý dokáže manipulovať s očakávaní diváka ako v súčasnosti málokto iný. Prvá hodina je dosť pomalá, až zbytočne dlhá ale potom sa to utrhne z reťaze a letí nadsvetelnou až do zdarného konca. Daniel Craig ako hraje vo vani Among Us je ten najlepší vianočný darček, aký si môže človek priať. ()

Jonypony4CZ

Po povedeném prvním dílu přichází zklamání. Štvala mě snaha filmu být in a relevantní, neustále odkazuje na covid, až moc se zasazuje do určitého období, za pár let to bude úplně mimo. Postavy jsou vlastně docela ploché, Craig za mě mezi ostatními vyniká. Nortonova postava mě neuvěřitelně srala, ale to asi není jeho chyba, pár slušných momentů by se našlo. ()

bonovox

Aj pokračovanie je stále kvalitnou zamotanou detektívkou, kde do konca neviete ako sa to skončí. Postava detektíva je pre Daniela Craigha po Bondovi ďalšou skvelou ikonickou postavou. Potešil aj Norton v úlohe boháča ale aj ostatní herci. Už sa teším na ďalšie pokračovanie...80% ()

Feferonka1

Celkem oddychovka,ani mě tam neprudili nejakejma populárníma novinkama typu Mandelu hraje běloch, Madomnu černoch atd. ,na to že amíci ve filmech furt ohňujou jsem zvyklej,takze to mohl bejt krasnej vecer. Ale nebyl. Do 2 a 1/2 h filmu museli aspon vmáčknou scenu opet s gayem. Nebudu prozrazovat o co šlo.Asi to ma být vtipný,ale udělat tam z někoho gaye,jen tak najednou a pak se k tomu už navracet a nechat mě zbytek filmu nadávat. Já nevím. Takže budu nekompromisní a bodováním budu bojovat proti větrným mlýnům :( ()

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

16.10.2023

Režisér a scenárista Rian Johnson (Star Wars: Poslední z Jediů) zaznamenal se svou detektivkou Na nože takový úspěch, až to vedlo k akvizici práv Netflixem a objednání hned dvou pokračování. To první… (viac)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů