Mrazivá pasca

• Česko Mrazivá past (viac)

V odľahlej oblasti severnej Kanady dôjde k zavaleniu ťažko prístupnej diamantovej bane. Zostane v nej uväznená skupina baníkov, ktorým postupne dochádza kyslík. Ich jedinou nádejou na záchranu je tím, na ktorého čele stojí skúsený vodič kamiónu (Liam Neeson), schopný prekonať nebezpečnú cestu cez zamrznutý oceán. Takmer nemožnú misiu komplikuje veľká vzdialenosť, prudká búrka, ale aj postupujúci odmäk. Najväčšia hrozba však ešte len má prísť... (Continental film)

Kushina

Takový vcelku obyčejný film. Jeden lehce postižený, druhý věčně nervní a oba potřebující peníze, k tomu jedna velká korporace, co má svoje vlastní plány a vlastně je to taková časová osa který plyne tím, čím více kilometrů ujedou. Neesonovky tu už byly mnohem lepší a bez Liama by to prostě byl hrozně obyčejný film. 50% ()

JakubM_32

Příjemná nostalgická vzpomínka na 90. léta, kdy si jednoduchá Bčka nehrála na složitosti. Jednoduchý příběh, mnohdy až s úsměvem, ale je to příjemná oddychovka, při které jsem zavzpomínal na starší doby klasických akčních filmů. ()

Emperor1

Celkem poctivá akční honička s časem a několika padouchy, nic extra, spíš sázka na klasiku, na jedno kouknutí se to dalo, ani ta hustá indiánka (pardon, původní Američanka) nakonec tolik neprudila. Asi by mě více nadchnulo, kdyby se hlavní děj točil kolem zavalených horníků, ale nešť. ()

fafejt001

Nějak  se  to  trochu  táhlo . Některé  scény  byly  zřejmě  točeny  v  ateliéru  ,  což  je  ke  škodě .  Jinak  napětí  to  mělo  a  hlavně  vše  dobře  dopadlo . Takže  slabší   * * * . ()

Saxos

Rychle spíchnutá pomoc s dopravou vrtací soupravy někam těsně pod mrazivý pól. Jde o čas a tak cesta vede po lehce tajícím ledě. Osazenstvo snad splňuje současné normy. Máme tu dobrosrdečného amerického tvrďáka, organizačně schopného afroameričana, šikovného, ale trochu postiženého válečného veterána, nesmrtelný zákeřňák hrající si na klasického nerda a ženy jsou zastoupeny sotva zletilou pěkně tvrdou aktivistkou z nějakého kmene. O tom na koho padne role čtyřprocentního není nijak do konce objasněno. Děj odhadnete na začátku a žádnou chybu neuděláte. První tahač se propadne na dno hned i s naším afroameričanem. O zaklíněné noze raději vůbec nemluvit. Jedem dál. On to nebyl poslední hrdina co držel desítky tun vlastním tělem. Led se houpe a praská, jak škraloup na kakajíčku. Smyky, jak blázen a oba tahače skončí, jak brouci nožičkama nahoře. Jestli je možné, vlasními prostředky je postavit i s nákladem po nějakých 35 tunách zpět na kola, fakt nevím, ale tady to jde úplně v pohodě. A horníkům dochází kyslík, přitom ze stopáže ještě není ani třetina pryč. Zápory: bráchu z pod ledu vytáhne, hrdina, ale na afroamerikána se vykašlal. Bylo celkem těžké všechno ustát až do konce.  U některého filmu se nesmí přemýšlet, ale co je moc, to je příliš. Závěr: nedoporučuji. ()

zodiak217

Ja jednoducho vysoko môžem filmy s Liamom Neesonom. On je tak dobrý herec, že dokáže stiahnuť na seba pozornosť v hocijakom filme. Bolo to napínavé, bolo to mrazivé, bol tam Liam, takže za mňa spokojnosť. Užil som si to a rad si to pozriem znova. ()

tomino28

Liama Neesona jsme už viděli na misi v Paříži, v letadle, nebo třeba za volantem sněžného pluhu... Zde v kamionech na ledových jezerech to ovšem příliš nefunguje. Zápletka je přinejlepším dost pitomá a tvůrci sice dělají, co je v jejich silách, ale natáhnout akci na 109 minut je zkrátka příliš. Na druhou stranu se to vyloženě netahá za oči a přežít se to určitě dá. Ovšem pro většinu diváků maximálně jednou a dost. ()

DJMaroko

Měl jsem takový pocit, že celý film a v něm nastalé problémy všichni řeší jako by se nic nestalo a vše se hraje na první dobrou. V jednu chvíli vidíme jak někdo umře ...no a co jedeme dále a za chvíli se zde až přehnaně dlouho řeší úplné nesmysly. Chybí tomu trochu té preciznosti a poctivé filmařiny a byl by to výborný film. Korunu tomu ovšem nasadil český dabing alá TV Nova, který je otřesný. ()

Maraboy

Za mě se tam děje až moc a charaktery postav mě nebavili. 35% A ta očekávaná rána pěstí nakonec, srazila i moje hodnocení. 35% ()

Franki69

Nejlepší jsou na tomhle filmu trailery. Film samotný nabízí k tříminutovému nabušenému traileru dalších cca 100 vesměs nadbytečných minut. Není prostě sranda natočit film, u kterého je jasné jak dopadne tak, aby nenudil. Mno…nepovedlo se to. Takže co tu máme. Vizuální masírku pro milovníky americkejch nablejskanejch trucků a drsných chlápků, kteří s nimi při řízné moderní country (nezaměňovat Tučnáky nebo Greenhorny) křižují Amerikou a Kanadou. Jsou čestní, hubení, mluví do vysílaček a jinak moc nemluví. Pak tu máme problém se zasypanými horníky, když je potřeba do hlubinného dolu dopravit v limitu přes už rozmrzající jezero kurevsky těžkej náklad, kterej je zachrání. A přijdou problémy…led praská, projeví se hajzl a sabotér…a začne přehlídka co možná největšího počtu akčních scén, který se daj vykoumat při zápletce o pěti lidech, zrádném ledu a třech kamionech. Některý byly fakt pitomý, nudily a film zbytečně natahovaly (skůtry, lavina..). A jak to dopadne? No dobře, s finále se tvůrci už moc nemazali, sfoukli ho za 5 minut a došlo i na obligátní pěsťovku, kterou Liam Neeson umístí do ksichtu toho pravýho hajzla. Bez ní by to prostě nemohlo skončit. Vůbec nechápu proč záporáka nehrál Lawrence Fishbourne, druhá (a jediná další hvězda jinak velmi slabého castingu)…takhle se tam jako záporák pinožil nějaký floutek, jehož jméno  vám v hlavě nezůstane, ani když si ho přečtete třikrát za sebou. A stejně nevyrazný byl jeho výkon. Na to že měl bejt big padouch, zůstal po něm jen nasmrádlý odér, který line z kyblíku kfc, naplněného ohlodanými kostmi když ho ani po týdnu nevyhodíte. Takže i za to, jak málo Lawrence ve filmu bylo dávám 35% a nedoporučuju. ()

Los_Angelos

Fajnová truck rallye přes zamrzlá jezera, trochu to sráží skutečnost, že je od začátku jasný, jak to se záchranou dopadne ... Neeson v pohodě, kamera v pohodě, film na večer v pohodě. ()

veverysiak

Dve hviezdy len z úcty k starému Liamovi, lebo si pamätám jeho dobré časy a účasti Amber, lebo si myslím, že tie jej sa rozbiehajú, inak je to treťoradá somarina s kopou nelogickostí a slabými efektami, takže 30%. ()

Bogrant

Neeson si svoje ako obvykle odrobí, i keď tu ako obyčajný kamionista nemá mnoho priestoru niečo ukázať. Chyba je ale inde. Je to totiž mizerne zrežírovaný a ešte horšie napísaný akčnák, bez poriadneho napätia, s mdlými charaktermi a chabými trikmi, miestami na úrovni chlapcov z Asylum. Liam má stále charizmu, ktorá zachránila väčšinu jeho posledných snímkov, no tento je jednoznačne najslabší. To je tak, keď sa tuctový režisér snaží pripomenúť raz za 10 rokov. ()

RavenSpector

Typická Neesonovka. Akční zábava, kde není třeba používat mozek a stačí se bavit. Mimochodem, vážně česky Mrazivá past? Proč? Já nikde žádnou neviděl. Hezký nesmysl ()

Sopholojong

Dalsie schopne guilty pleasure tohto roka. Vyborny zvuk a hudba v dynamickom survival thrilleri z drsnych zamrznutych jazier a plani neuprosnej Kanady. Prepaleny zaporak, charizmaticky Neeson, retardovany brat (konecne prirodzene vyznievajuci, ziadny genialny Rain Man), jeden WTF twist ako z Deep Blue Sea, chrumkava kamionistka, potapajuce sa nakladiaky, laviny, skutre, dynamit a hlavne zbesile akcne tempo ako z devatdesiatok (Chain Reaction, Hard Rain). Presne takyto typ filmu potrebujem raz za tyzden - vypnut a mat v... 7/10 ()

rengers

Moc pěkně natočený akční film. Scénář sice jednoduchý, jak to u většiny akčních filmů bývá. Hlavní padouch tam bohužel vystupoval jako nesmrtelný terminátor, přežil těžkou havárii a přesunoval se z místa na místo s neuvěřitelnou rychlostí, ale jeden z  nejlepších akčních hrdinů Liam, to vše vyřešil, to je překvapení!? ()