Mrazivá pasca

• Česko Mrazivá past (viac)

V odľahlej oblasti severnej Kanady dôjde k zavaleniu ťažko prístupnej diamantovej bane. Zostane v nej uväznená skupina baníkov, ktorým postupne dochádza kyslík. Ich jedinou nádejou na záchranu je tím, na ktorého čele stojí skúsený vodič kamiónu (Liam Neeson), schopný prekonať nebezpečnú cestu cez zamrznutý oceán. Takmer nemožnú misiu komplikuje veľká vzdialenosť, prudká búrka, ale aj postupujúci odmäk. Najväčšia hrozba však ešte len má prísť... (Continental film)

Pitryx

Tak už je to tady zase. Z plátna se na diváka valí nesmysl za nesmyslem, ale on to žere i s navijákem. Žral jsem to i já a sežral naprosto celé až po závěrečné titulky. Nebýt těch nesmyslů, dal bych klidně plný počet, protože to byl bezvadný napínák a já se bavil v jednom kuse, od začátku až do konce. Vynikající oddechovka. 90 %. ()

cerdax2

Pribeh o tom, jak pejsek s kocickou varili seversky dort. Korporat vs uvizli hornici vs ledova cesta, mohl to byt fajn film, kdyby z kazdeho druheho zaberu neciselo - tohle je slabota, tak to okorenime nejakou "akci". Takze se potacite od jedne neuveritelne k jeste hloupejsi akci az do konce. 50% za ledovou scenerii. ()

DonBraso

Ach jo.To nám zas někdo nadělil skutečných perel do filmového nebe. Jasně,Liam to táhne jak náklad v klidu do konce filmu,ale mozek dostává slušně naložíno nesmyslů,že by si ten frajer režisérská měl dát facku. Kamion pěkný,i ta digitální akce na béčkový vánek bohatě stačí a premisa filmu,že dojedu z bodu A do B je vlastně taky v pohodě,jen to není napínavý.Zdejší fans už o tom napsalo dost,ale nechat vybuchnout dynamit na ledu a ten drží jako skála,co herci si říkají dobré půl hodinky ve filmu,že bacha na ten led,aby nepresknul,tak tohle je fakt terno do labutího jezera .Kamion spadne,no co,tak ho nějak zvednem. Rozuzlení,že tam je jeden páprda je opět doopravdy dechberouci napínák,že už víte z fleku,že tam nejede s indiankou na výlet do rezervace.Do toho si vemte pomalu větší cameo Laurance a máte dost. Pravda,bylo to největší překvapení. Digitální triky čert vem, bratrské duo vlastně fajn oživení,kamiony cajk,led by byl taky ledem,ale někdo musel hodit akční scény na oko a to je Vám zima až domů. Vše je tak neskutečně lehký a každý ví co dělat, až z toho bolí v rozkroku. Filmek dojedete do konce, protože to chladnou atmosférou přebije letní tropy,ale jinak je lepší radši nepouštět a radši si pustit doma klimatazici. ()

xxmurphyxx

Liam Neeson proti digitálnej lavíne. Holy fuck, zaplaťte mu niekto nájom, nech nemusí brať úlohy v takýchto kokotinách, lebo začínam mať pocit, že ma dobre našliapnuté na dráhu Brucea Willisa. Liama mám rád a začiatok bol celkom fajn, preto tie dve hviezdy. Ale od určitého momentu, nejdem spoilovať, to šlo celé pekne rýchlo do prdele. Nelogické chovanie postáv v priblblých scénkach a k tomu triky na úrovni rannej tvorby syfy. A k tomu Liamove dve bomby na bradu v mene spravodlivosti. Pri tej prvej na začiatku filmu som sa ešte ovládol ale pri tej na konci filmu to už bol extrémny újeb aj na mňa, neskutočná tragikomédia. Ako keby si niekto povedal, kurva tu hrá Neeson, musí niekomu najebať. Vole nie, tento shit je o kamionistoch, tu budú potápať digitálne trucky a bojovať s lavínou z ps2ky, nie proti sebe. Nie vole, vravím ti, Neeson musí dať na bradu, inak sa nejde točiť. OK vole, ok, tak ja tam nejako vsuniem dve šupy na bradu a jednu naháňačku na konci. Fakt ten začiatok vyzeral úplne super, ale potom sa tam už diali také skopičiny bez logiky a film sa berie tak moc vážne až sa celé to napätie zmenilo na srandu, čo určite nebol zámer tvorcov. Hádam na budúce. ()

johnsnow

SPOILER ALERT: Na pohodku jednohubka. Síce občas okaté CGI a ten pravý rozbeh a grády to chytí až v druhej polke ale, pozerateľné to je. Neeson v pohode, indiánka sexi, Fishburne nevýrazný(ale to sa dá chápať keďže veľmo rýchlo skape). Záporáci o ničom ale ten ich vykonávateľ(S tvárou Abraháma Lincolna lovca upírov) bol obstojný. A aj súboje hoc je ich málo boli fajn. 3* zaslúžene. ()

waltosin

Ledové prostředí bylo krásné a koukatelné, ale to uz se neda říct o celý mrazivé pasti, děj obyčejný nějak zvlašt napinavý a hlavně děsne průhledný a ani to nezachranil stárnoucí Liam, měl natočit radši neco podobnýho jak Non-stop to byla pecka. 40% ()

prochyn

Liam hrál už v lepších filmech. Tady se houpe na ledu. Fyzikálně mi to moc nesedí, ale nejsem odborník přes led. Chtělo by to trochu života do toho umírání. Jde z toho na mně zima. ()

Facerr

Lima už budu asi navždycky vidět jako hero postavu z 69 hodin. Tady byl nápad skvělý a vlastně ani není co vytknout, ale navěky mně to ve filmový paměti asi nezůstane. ()

jack_scott

Film s relativně fajn začátkem, kdy zvlášť Laurence Fishburne táhne film až tak na 80%. S jeho utopením (wtf scéna číslo 1) to pak jde ke dnu celé. Jako dochází vzduch horníkům v dole, i filmu dochází dech. A možná ještě rychleji. Liam Neeson už to nezachraňuje. Je super, jak bez poškození dokáže vrátit na kola dva kamiony i s návěsy, vyprostit  zapadlý tahač v ledu, vše naprosto v pohodě. Druhá dějová linka v dole je nezáživná, nedramatická, zcela nudí. Trapné scény s minimem násilí a čím dál víc wtf scénámi gradují, když z nesympatické Amber Midthunder vytáhnou zapíchlou větev, a ke konci už chodí a kecá, jakoby nic. Taky super no. Tahače super, ale přehrávající Neeson spolu s velmi špatnou dramaturgií, režií i scénářem posílají film tak na 40%. Škoda. ()

Mikecat

Ach jáj, rok 2021 nam prináša nespočetné množstvo sračiek, ako aj túto. 2* dávam za Neesona (fakt sa snažil) a feťáčku šoférku. Bol by to super film, keby sa dotiahli detaily a priplatili triky. Ako Fishburne s kamionónom to bolo ozaj moc lacné, ako aj prepichnutá šoférka stromom z lavíny, obviažu jej ruku a ide ďalej - WTF!. Aj také detaily ako miznúce reťaze na kolesách, to by sa nemalo stávať. Film má veľa nezmyselných chýb: výbuch na ľade, vedľajší kamión sa nepoškodí, iba jeden, aj to sa potopí iba náves, ťahač nie, rukou iba tak roztrhne pretlakovú palivovú hadicu, ktorá iba tak visí pod ťahačom (problém ju rozrezať nožom), Neeson driftuje zákruty hore kopcom s plným nákladom po snehovej ceste....až je vidieť, že to je model a nie kamión. záver fajn smutno veselý aj s direktom. Skôr odporúčam pozrieť seriál Trucky na lede. Tam je vysvetlené nebezpečenstvo ľadových ciest podrobnejšie. ws ()

Allgreen

Hlavnú úlohu tu nemá Liam či "Morfeus", ale nádherné Kenworth Trucks, ktoré sú naozaj fajnové a pekne to celé dokresľuje okolité mrazivé prostredie. ()

JokerBaby

Film v ktorom hrá LIAM NIESON SA oplatí pozrieť. V tomto filme dokonca môžte zhliadnuť aj herca zo slávneho filmu MATRIX s menom Laurence Fishburne. Film Mrazivá pomsta  - dá sa povedať nemá chybu . Dobrý scenár dobrá réžia. AKcia od začiatku do konca ktorá vás nenechajú ani vstať zo stoličky. ()

KolarikKing

Na jedno zkouknutí to ujde. Liama Neesona už můžeme řadit k hercům (Willis, Cage, atd..), kteří stárnou a lezou do samých béčkových a horších filmů. Ice Road ale nedopadlo úplně nejhůř. Blbost, u které jsem se ale nenudil. 5/10 ()

FandaF

Pohádka no..., raději nepřemýšlet, tvůrci se snaží co 5 minut dělat z diváka blbce... Ale chápu, že většina jim to baští. ()

hony23

Zavalení horníci, kterým dochází vzduch a jejich jedinou záchranou je dědek Liam, který veze kamionem vtrnou hlavici přes zamrzlý oceán. Jenomže led s příchodem jara pod několika tunovým kolosem praská, navíc se ukáže, že ne všichni mají zájem na úspěšnosti záchranné mise. Samozřejmě že je to taková akční pohádka, která popírá fyzikální zákony, ale na to sere pes, mě to bavilo od začátku do konce ()