Dannyho jedenástka

• Slovensko Ocean's Eleven: Dannyho jedenástka (viac)

Danny Ocean (George Clooney) je „zlodej“ vysokého rangu - elegantný, nadpriemerne inteligentný s kombinatorickými schopnosťami. Rád sa hrá, jeho hry však nie sú obyčajné, Danny hľadá vzrušenie vo víťazstve nad zložitými bezpečnostnými systémami. Krátko po prepustení z väzenia dá dohromady „jedenástku“, čo znamená, že osloví desať chlapíkov „s rovnakou krvnou skupinou“, s ktorými chce naraz prepadnúť tri kasína úlisného Terryho Benedicta (Andy Garcia), skrývajúce vo svojich sejfoch 150 miliónov dolárov - kartové eso a svojho najlepšieho priateľa Rustyho Ryana (Brad Pitt); vreckového zlodeja Linusa Caldwella (Matt Damon), rovnako šikovného ako bol svojho času jeho otec; zdatného pyrotechnika Bashera Tarra (Don Cheadle); Reubena Tishkoffa (Eliott Gould), ktorý o jedno zo svojich kasín prišiel práve kvôli Benedictovi; bratov Virgila (Casey Affleck) a Turka (Scott Caan) Malloyovcov, skvelých šoférov; kartového podvodníka Franka Cattona (Bernie Mac), ktorý sa zamestná v jednom z kasín ako krupiér; Saula Blooma (Carl Reiner), ktorý sa na zaslúženom odpočinku zúfalo nudí, a tak si rád strihne úlohu zámožného obchodníka so zbraňami ubytovaného v jednom z hotelov; Livingstona Della (Eddie Jemison), ktorý „miesta činu“ dokáže dokonale prešpikovať plošticami a tiež „pozerať na prsty“ bezpečnostnej službe kasín; nuž a na záver i mimoriadne ohybného akrobata Yena (Shaobo Qin), ktorého úloha bude vskutku zaujímavá... Terry Benedict mimochodom žije s Dannyho bývalou ženou Tess (Julia Roberts)... Je to len zaujímavá zhoda okolností, náhoda - alebo motív? To vie len on. V každom prípade riskuje nielen svoj život, ale aj možnosť opäť sa zblížiť s Tess. Ak sa mu však jeho takmer neuskutočniteľný plán podarí zrealizovať, potom naopak získa všetko...! (TV Markíza)

sskrblik

Filmů s tématikou loupeže je celá řada. Dannyho parťáci rozhodně patří k té lepší třídě. Herecké obsazení je vynikající. Největší pochvalu si rozhodně zaslouží Brad Pitt a George Clooney. Byl jsem mile potěšen, neboť Dannyho Parťáci jsou elegantní krimi komedií a je to znát už od začátku. Označení komedie není úplně přesné, ale úsměvné krimi to skutečně je. A podvod, který si pro majitele kasína připravili je fascinující. Má to pohodovou atmosféru, děj graduje a ještě ho doplňuje bravurní hudba. Těžko hledám důvod proč jen čtyř hvězda, ale jak jsem již zmínil - tenhle film je elegantní nikoliv geniální. ()

harryy

Vynikajúci,pohodový a hlavne inteligetný film s viacerými hollywodskými hviezdami.Filmy s plánovanou lúpežou sa mi vždy veľmi páčili a tento je najlepší aký som z nich videl.Jednotka je genialna ale dvojka a trojka dost zaostavaju. 100% ()

ELBobes

Filmy, ve kterých jde o pořádnou, rafinovanou a promyšlenou loupež, prostě zbožňuji a tento film mě absolutně dostal. Naprosto dokonale naplánované, že by na to nikdo jiný neměl šanci přijít, ani kdyby se rozkrájel. Vůbec nechápu, jak někoho mohl napadnout takhle úžasný plán vyloupení kasina. Samozřejmě Brad Pitt a Georgem Clooneym tomu dodali tu šťávu svými skvělými výkony a vše vyšperkoval Matt Damon s Julií Roberts, kteří byli také skvělí. Nejlepší krimi film, který jsem doposud viděl, nemá to chybu. ()

philip.j.fry

Denyho vyčůránci štrekují do Las Vegas aby ženijálně vyčórovali mega kasino.Jelikož geniálně provedené loupeže jsou mým velice favorizovaným žánrem(Srdcovky jako Dokonalý podraz a nebo Podfukáři je moje parketa)byl jsem velice na tenhle počin zvědav.Už jen hvězdné opsazení(Bret Pit,Džulija Robrts nebo Džordž Klůny) dávalo tušit cosi geniálního v kasinu Vegasském a tak jsem se pustil do olupování kasína.Jen jak se dostalo na akci-a ta přišla sakra brzy-tetelil jsem se blahem a obdivoval vychcanost jedenáctky,která šikovně čořila milióny tak ženijálně,že můj mozek jen blednul.Když se v závěru filmu vše vysvětlilo,chytil jsem se za srdce a mini infarkt následovalo nadšení a spokojenost.Velké plus! ()

VanTom

Esenciální lupičská komedie realizuje Dannyho komplikovaný, ba přímo nemožný "mastrplán", o který se nikdo nikdy ani nepokusil: vykradení nejzabezpečenějšího trezoru 3 lasvegaských kasin, stylově geniálním způsobem, tzn. souhrou 11 osobitých specialistů, překvapivých "es v rukávu" a… nehorázného štěstí. Ovšem mně ta okázalá, nepřetržitá pohodovost přišla až obyčejně monotónní, osekaná romantická podlinka pak vyloženě zbytečná. ()

lykan9

Právě díky tomuhle filmu jsem začal zbožňovat filmy o zlodějských týmovkách. Doslova každá postava je skvělá, příběh je napínavý a místy nepředvídatelný. Dannyho parťáci jsou prostě skvělou odpočinkovou zábavou, která už má prakticky nálepku klasiky. ()

Sany33

Príbeh: Danny okamžite po prepustení z väzenia dáva dohromady team na väčšiu prácičku, ktorá obsahuje sejfy trocha kasín z Las Vegas. Partička jedenástich profesionálov, ktorý majú rovnaký zámer ako on. Veci sa ale komplikujú. Najviac ich môže skomplikovať Dannyho bývalá ktorá je teraz milenka majiteľa kasín. Herecké obsadenie: Jedná sa z môjho pohľadu o najsilnejšie hodnotenú kategóriu nakoľko sa dali dokopy ozaj silné mená toho obdobia. Prevedenie: Páči sa mi akým štýlom je to natočené. Svižne a pritom hravo. Dobre sa na to pozerá a všetky zápletky sa vo finále dokonalo rozpletú. Napätie, akcia a humor v dokonalej kombinácií. Pocity: Ťažko sa mi vyjadruje ku kultovke ako je táto ale v podstet ani nemám čo by som hodnotil. Všetko bolo super. Nevdel som sa odtrhnúť a jednoducho sa mi to páčilo. Pridaná hodnota: Akčná komédia plná napätia a podvodov. 93% ()

p6qwre

Ohrané téma, jedno klišé za druhým. Celý děj se drží osvědčeného: jdeme vykrást kasu, potřebujeme skvělý tým, každý musí být superman ve své branži, natrénujeme to do detailu, pak je něco trochu jinak než jsme plánovali. Důkazem toho, že se podobný film dá natočit s lehkostí, skvělými dialogy, humorem i napětím je např. Kubrickův "The Killing". Co ale s tímhle? Nepřemýšlet a koukat se, to se ještě vcelku dá. ()

Kali4

Dokonale vymyšlená loupež, hvězdné herecké obsazení a pohodová atmosféra vykouzlí na vaší tváři spokojený úsměv. Není to hektické ani akční, ale o to víc úsměvné a nápadité. Skutečně s citem natočený kriminální film, u něhož nejde v první řadě o děj, ale o chytrost a nápaditost jednotlivých scén. Na závěr bych jenom dodal, že většina filmů s obdobnou tématikou obsahuje řadu zajímavých sekvencí, v určitém okamžiku však přichází kolaps. Pro Dannyho parťáky to neplatí. ()

Pupidyk

Je to jeden z těch filmů, kdy Vám celou dobu hraje na tváři lehký úsměv, a taky jeden z těch filmů, který můžete vidět stokrát, a nikdy Vás neomrzí ()

Ravi

Zábava poutající diváky od začátku až po závěrečné titulky. Perfektně natočený dějový film s trochou humoru, velkou dávkou akce a minimálním počtem přestávkových míst. George Clooney stvořen pro roli mozku party zlodějů, která kdyby Vás okradla, budete ještě mít pocit, že byste měli poděkovat. Děkuju za ukradený čas, užil jsem si to. 85% = 4/5 ()

Guzo

Hvězdně obsazené, se zajímavou zápletkou, ale ve finálle až moc nemastné, neslané. Možná je to tím, že Clooneyho moc nemusím, tak jsem mu úspěšnou loupež ani tolik nepřál, ale i tak mi to přijde docela přeceněné. 65 % ()

mkubalikova

Velmi svižné, velmi chytré, velmi, velmi zábavné. Přehlídka superhvězd v jedné z nejlepších týmovek v režiji velmi zručného Stevena Soderbergha. Filmem nechtěl útočit na oscara, ale "jen" pobavit. Mně tohle rozhodně ke štěstí stačí! 90% ()

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

Soderbergh jde od parťáků ke špiónům

21.01.2024

Není to tak dávno, co jsme tu psali novinky ohledně světa Dannyho parťáků. George Clooney (Gravitace) se totiž nechal slyšet, že existuje hotový scénář, který by byl přímým pokračováním posledního… (viac)

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva

17.09.2022

V požehnaném věku devadesáti pěti let zemřel americký herec Henry Silva, jenž díky své nezapomenutelné tváři a zejména svým ostře řezaným obličejovým rysům byl fanouškům znám hlavně prostřednictvím… (viac)

Gosling a Robbie opět spojí síly

Gosling a Robbie opět spojí síly

20.08.2022

Hvězdy chystané Barbie Margot Robbie (Vlk z Wall Street) a Ryan Gosling (Blade Runner 2049) se znovu shledají. A to vlastně už velmi brzy, Gosling se totiž podle všeho čerstvě upsal chystanému… (viac)