Po tom, ako uniesli malú Olu, sľúbil detektív Robert Goc (Piotr Adamczyk) jej matke (Marieta Zukowska), že sa nevzdá pátrania po nej, dokiaľ ju nenájde a neprivedie späť domov. Avšak ako roky v pátraní po Oli (Julia Wieniawa-Narkiewicz) plynuli, osamelý policajt, ponorený príliš dlho v špine a svinstve sveta pedofilov, začína zisťovať krutú a nepríjemnú pravdu o sebe samom. (sochoking)

C0r0ner

Místy to bylo na koukání fakt hnusné a příšerné, přičemž vědomí, že to je podle skutečné události, která zachycuje jen zlomeček toho, co se reálně ve světě musí dít, tomu fakt nepřidalo. Závěr špičkový, a tak jen chybělo lepší tempo. Vega tentokrát úplně jinak, ale jako obvykle velmi dobře. 80% ()

zette

Vega ma vzdy atraktivni namet a jeho akcni filmy uz davno prekrocily hranice Polska. Dialogy s "vymazanymi" juniorkami jsou ozdobou celeho filmu, desive dokonale. Divak si vzpomene i na Kubrickuv Eyes wide shut. Za me hodne povedeny film, ktery si mou pozornost ziskal od zacatku do konce. ()

octopuska

Patryk je dobytek a nemá žádné hranice. Na to jsem si, už zvykla. Tohle je ovšem jeho majstrštyk na hodně ožehavé téma dětské prostituce a pornografie. Nedívalo se mi na to vůbec lehce. Musela jsem to proložit pauzičkama a to jsem celkem zocelená. Je vidět, že chlapec má rád násilí, krvavá jatka, zvrhlé sexuální hrátky a umí to teda luxusně natočit. Malým Lolitkám se odstraňují mandle, kvůli dávicímu reflexu, aby měli úchylní pedálové, nejlépe z vyšších vrstev patřičnej komfort!!!!! No to jsou mi věci. U téhle scény jsem chvíli nedýchala. A ještě, když těmto zvráceným hrátkám šéfuje baba, která všechny ty psychopaty strčí levou zadní do kapsy, to je slušnej mazec. Je to vše jen v náznacích, přesto si člověk se špetkou fantazie domýšlí, co to je za hrůzu a beznaděj. Hlavní hrdina je sympaťák a škoda, že ta ruská parťačka nemohla přes hranice, aby případ dotáhla s ním. To takhle sedíte v obchoďáku v Mekovi, na tom jejich předraženým umělým blafu a přímo před očima vám proběhne obchod s dětmi, ani nemrknete okem a je to. Věřim, že takhle to funguje. Děti mají úplně vymyté hlavy a vrátit je do reality není vůbec jednoduché. O tom se přesvědčil i Robert. Také z donucení zažil co je to, nechat si vyfajčit od Lolitky bez mandlí. Samozřejmě se mu postavil v této zvrácené situaci. Jeho psychika po tomto zážitku utrpěla fatální následky, které nejdou zapomenout. Nic pro slabé nátury a přecitlivělé matky. ()

Tosi

Téma filmu je samozřejmě strašný a krutý, takže citlivý duše by tohle vidět neměly. A to jsou nejhorší scény ve filmu jen naznačeny. A když pominu otazník, proč se jeden policajt honí deset let za jediným případem přes půl světa, tak se rejžovi povedl natočit napínavej film, kterej je všechno, jen ne příjemnou zábavou na hezkej večer. Silný čtyři pecky, fujtajbl. ()

Skeksis

Od ruského pedofilného Deda Mráza cez britských pedofilných satanistov po typických thajských úchylov. Zaujímavá cesta dievčatka alebo ako urobiť z ukradnutého dieťaťa prvotriednu kurvu, ktorá nevie robiť nič iné a pasáka poslúcha na slovo. Čiže veľkým oblúkom od maminky z nie veľmi idylického prostredia, cez ešte menej idylické prostredie, naspäť zazvoniť zvončekom na dvere maminke s deckom v bruchu od bárskoho. Čo sa policajta týka, je vysoko nepravdepodobné, že by sa dvanásť rokov hnal za jedným cudzím deckom. Neviem, z čoho by celý čas žil, lebo nik mu neplatil. Navyše keby vysvitlo, že je z nej nejaká pokazená vygumovaná superkurva, tak by som sa v momente otočila a išla si po svojich. Mal ísť hneď vystrieľať tých superpokazencov na sračkovom detskom maškarnom bále. Aj ja mám niekedy chuť zavrieť nejaké deti do klietky, ale odtiaľ potiaľ. Pre mňa málo uveriteľné, priveľmi stereotypné, obrazovo nie veľmi zaujímavé. Viem si to predstaviť ako dobrú knihu. ()

Tejkina

Po dlouhé době opravdu silný film, který mi rozhodně zůstane v hlavě ještě dlouho. Hlavního hrdiny mi bylo moc líto. Piotr Adamczyk zde předvedl naprosto úžasný výkon. Kdyby bylo víc takových policajtů, svět by byl lepším místem k životu. ()

xLIGHTx

Policajt sa pustí do pátrania po unesenej dievčinke z Poľska pedofilnou chamraďou z Ruska a tam to začína... Ono, samotný film, celkovo spracovanie akoby nebolo úplne tip top, niečo tomu ešte chýba, ale posolstvo, pár silných scén, výpravnosť snímky, neodbytnosť policajta a záver Small Worldu z toho robia zaujímavú vec. Ten záver som nečakal, o to viac sa mi pozdával (nie že by som takéto riešenie glorizoval, ale malo to svoju logiku a je možné to žiaľ pochopiť). Za dej, celkovo za film o ťaživej téme a trochu nečakaný záver by som dal silné štyri, ale za to, že snímka môže teoreticky pomôcť aj k osvete a v potenciálnom boji proti pedofílii a detskej pornografii, v boji proti obchodovaniu s deťmi (ako trebárs doplnkový, edukatívny materiál, ale zase nechcem byť naivný) a odkrýva možno viac vecí, ako to asi do veľkej miery v Európe funguje s touto formou kriminality (týmto je tento počin hodnotný a prínosný), tak celkovo za 4,5 hviezdy. Poland rocks. (*Dodatok, mnohé scény z filmu mi stále idú hlavou, snímka ma nenechala chladným, skôr naopak a to je asi viac než dobrá vizitka. Zatiaľ, za subjektívnych päť krowiek, ehm, teda päť hviezd.) ()

sedm.1

Small World se zabývá velmi, velmi a ještě jednou velmi výrazným tématem, u kterého je ovšem nutné podotknout, že se jedná zároveň i o téma velmi ošemetné, kontroverzní a jen těžko uchopitelné tak, aby nevzbudilo všeobecné pobouření, ale zároveň aby k tomu tématu bylo sděleno něco, co by mohlo s potenciálním divákem opravdu zamávat. No a Patryk Vega právě zůstal se Small World někde tak na půl cesty. Celý ten film tedy obsahuje spoustu scén a dialogů, ze kterých mi kurevsky mrazilo v zádech, ze kterých mi nebylo ani trochu dobře a které jen tak z hlavy nevymažu, na druhou stranu, a to především díky zápletce, to na mě ale bohužel i tak působilo docela povrchním dojmem, bez toho pověstného skutečně přesného úderu na hlavičku. Každopádně naprosto nic nemohu vyčíst první hodině filmu, kdy divák sleduje cestu unešené holčičky přes xy států, a to fakt jako nebyla prdel. Intenzivní, nekompromisní, šílený, a člověk si fakt nemůže říct nic jiného, než že by si lidstvo zasloužilo nakopat prdel. Druhá polovina pak už ale ztrácí jak na tempu, tak na podstatě celého filmu, čímž ovšem nechci naznačit, že došlo k nějakému odlehčení, to spíš naopak, ale prostě už to postrádá to nepředstavitelné utrpení z první poloviny. Co jinak na mě nepůsobilo úplně přesvědčivě, byla postava ústředního policajta, a to nemluvím o konci, kdy si prostě nějakým hloupým způsobem vsugeroval, že je vlastně sám pedofil taky, to mi hlava nepobírala, proč se vydali tvůrci zrovna tímto směrem. Dalším zásadním bodem, co dle mého mínění ubližuje celému filmu, je navozená atmosféra, která prakticky vůbec nepomáhá navodit ty nejefektivnější pocity beznaděje, zoufalství a především autentismu, který jen tak mimochodem chybí celé podívané, což též ubírá bodíky na působivosti. No a na závěr jsem si nechal emoce, se kterými to také není jednoduché. Opět by se totiž dalo tvrdit, že se tu nachází spousta momentů, které naprostou většinu diváků vezmou za pačesy a emočně je dostanou na úplné dno myslitelnosti, jako celek ale na druhou stranu nemohu Small World označit za opravdu emoční bombu, která by mě poslala hledat pedofily po celém světě a všem jim minimálně uřezat ptáky. Takže ano, Patryk Vega si určitě zaslouží nemalou pochvalo za to, že se vůbec do takového projektu pustil, nicméně onen pomyslný tenký led spíš jen lehce přecupital, než aby si dovolil opravdu zatančit nekompromisní hru s ďáblem, nicméně zároveň opakuji, že beru v potaz, že ponořit se do tohoto tématu ještě hlouběji by bylo asi fakt už o držku, a tak i tento příspěvek vnímám jako pozitivně pořádnýho facáka přes ksicht. ()

borec999

Moja tretia skúsenosť s Patrykom Vegom a tretí krát za plný počet. Nepríjemný a znepokojivý výlet do sveta obchodu s bielym mäsom a detskou pornografiou, ktorý slabšie povahy určite len tak ľahko nepredýchajú. Herci super (u mňa vedie Julia Wieniawa-Narkiewicz v roli dospelého dievčatka), atmosféra znepokojivá až no. Poľské 8MM našťastie nejde až do takých explicitných zobrazení a detailov ako napr. Srbský film, no a paradoxne práve scény bez zobrazenia konkrétnych aktov a zverstiev ako napríklad: návšteva súkromnej akcie v kaštieli, či zvádzanie policajta zachráneným dievčatkom zostanú v pamäti dlhšie než tie, kde máme tieto zverstvá reálne ukázané. Jeden z najlepších trilerov na danú tému aký som videl, aj keď príjemná skúsenosť to nebola a druhý krát sa k tomu už zrejme vracať nebudem. 95% ()

Adramelech

Jako pedofilní fantazie celkem dobré, ale ta kombinace se satanismem mi přišla až komicky přehnaná. Morální ponaučení z tohoto filmu: S čím kdo zachází, tím také schází. ()

b.dragonfly

Do háje. Nevím, jestli jsem na tohle byla připravená, ale totálně mě to rozsekalo. Odporný, bezútěšný, špinavý film o tom největším zle, co se na světě děje. Doteď jsem si myslela, že jsem dost otrlá koukat na podobné hnusy, ale tohle mně dokonale emočně vycucalo. Fakt silný kafe. Celých 115 minut jsem nespustila oči z obrazovky a měla naprosto staženej žaludek. Vego, tohle je fakt hnus. A tys to natočil naprosto dokonale. Uf. ()

Milky.

I'm Candy or Stella or Sugar or Kitten.... film, který není pro slabé žaludky, sluníčka a lidi co si myslí, že otroctví je záležitostí staletí dávno minulých. O polské kinomatografii mám naprosto nulovou představu a tohle pro mě bylo úplné překvapení. Skvělý a hodně dusný film, který divákovi nic neodpustí a zavede jej do podsvětí plného pedofilů, pašeráků dětí a podobně. Neříkám, že to byl nějak dokumentárně přesný film, ale dokážu si velmi živě představit, že podobný organizovaný zločin kvete právě tímhletím stylem a zapletení vlivných lidí beru jako absolutní samozřejmost. Za co ubírám jednu hvězdičku je, že opomněli skutečnost, že tyhle sexuální otroky často dopují drogami aby si je drželi na vodítku díky závislosti a taky to, že ač se film snažil působit velmi reálně tak scény v Thajsku to občas úplně házely do koše. Neumím si představit podobného pedofila ve veřejném bazénu a následně přestřelku s auto-honičkou, která by v asijském světě skončila bez policejních následků. Ale třeba mám jenom mylnou představu o Asii. Za mě naprosto parádní film, chtěl bych se někdy dožít doby, kdy budou i Češi schopní natočit podobně dobré akční drama, ne jen jejich rodinné komedie, hořké komedie, dramata z komunismu/druhé světové a trapné moderní pohádky. Seriály raději nezmiňuju. ()

Warhorr

TPČ !!!!!!!!!!! Pardon ale jinak na úvod prostě reagovat nejde. Policista Goc přijde k vyšetřování zmizelé dívky jako slepý k houslím a je vržen do brutálního a zvráceného podsvětí obchodu s bílým masem, dětskou prostitucí a pedofilií. Jako posedlý se snaží najít malou Olu a nezastaví se před ničím a před nikým. Neskutečná a nervydrásající jízda nás zavede napříč kontinenty, od Polska až do daleké Asie. Tak surový a drsný polský film tady nebyl od Wolyně. Až se mi v některých pasážích zvedal žaludek a řekl si, jak vůbec někdo dokáže něco takového natočit, bez příkras a mazání medu kolem huby. Přesně tohle je na Small world tak šokující. Tyto věci se skutečně dějí a v mnoha případech se tomu dá jen těžko zabránit. A už těžko se dá s tímto bojovat, pokud se v nejvyšších řadách vyskytují samotní zločinci ( celnice, policie, viz ve filmu ) Si tak říkám, že pokud by každý policista jednal jako Goc, pak by těhle sviní na světě bylo podstatně méně. Jasně, poslední půlhodinka je trošku přitažená za vlasy a smrdí to krapet Hollywoodem, ale to na kvalitě filmu vůbec neubírá. Jsem ale rád, že to dopadlo jak to dopadlo. Přesně takový konec jsem si představoval. Gratulace Vegovi, smekám klobouk a tleskám. On je pouze důkazem toho, že polská kinematografie šla za poslední dekádu strmě, strmě nahoru. Za mě osobně prozatimně nejlepší film, co jsem za rok 2022 viděl. Jen dopředu upozorňuji citlivé matky s dětma, aby se rozmysleli, jestli na film koukat či nikoliv. ()

Flopik

Popravde som to čakal oveľa realistickejšie, tým myslím hlavne príbehovo. Keď sa tu však ukázala satanistická sekta, ktorá mala konexie na najvyšších miestach došlo mi, že to bude švacnuté troška poľskou nadsázkou. Na druhú stranu veľmi drsný, nepríjemný film s témou, ktorá sa vám zaryje pod kožu. Nechýbajú ani odvážne scény, a čudujem sa, že nato mali autori gule a vôbec prešli. Menší šok bol, že dokonca aj hlavný hrdina je mimo. Natočené je to fajn, nepozerá sa nato dobre (myslené v dobrom) a ubieha to dosť rýchlo. Finále je výborné zadosťučinenie a mňa teda potešilo. ()

Extrakritik

Jako vážně? Co to mělo bejt,kdo tohle vymejšlel. Část v Rusku teda byla už fakt za hranou. Rusko 9. kruh pekla. Všichni zkorumpovaný,nepříjemný,debilní.Ufff Ale nejdebilnější je tady scénář. Tohle bylo fakt béčko. 77% to se tday uživatelé zase předvedli. ()

Rathalos

Poliaci opat zatali do ziveho a serviruju drsnu,smutnu,sokujucu,nekompromisnu a spinavu dramu zo sveta pedofilie i so vsetkym s tym spojenym,na ktoru sa neprijemne pozera,je az neuveritelne,ze v 21.storoci este nieco take existuje,no je to realita dnesnej chorej a uponahlanej doby,kedy nemame cas ani na svoje vlastne deti,co je hrozne a doplacaju na to hlavne oni,nakrutene,zahrane aj ostatne stranky filmu su bezchybne a ten zaver,ulala,keby bolo viac takych policajtov ako tento,tak by bolo na nasej Zemi ovela krajsi zivot...:-) ()

Rockerman

Dobrý film o těch nejhnusnějších věcech. Únosy dětí, které jsou pak prodávány k různým kratochvílím všelijakým úchylům. Dramatické pátrání ztvrzelého, kontroverzního polského detektiva po uneseném děvčátku trvá dvanáct let a až na ten závěr, který jako by byl z jiného Vegova filmu to bylo velmi dobré. ()