Cestující a posádka na palubě uneseného nočního letu se snaží předehnat slunce, zatímco svět pod nimi se utápí v chaosu způsobeném tajemnou vesmírnou událostí. (Netflix)

lineker

Dal jsem to za jedno odpoledne. Návykový seriál se zcela unikátním problémem. Nedokázal jsem to utnout, dokud nebudu vědět jak to s kým dopadne. A tak by to asi mělo se seriály fungovat. ()

stret

Moralizujúca sračka. A tie dialógy. Neuveriteľne tupé a hlúpe, ktoré tam na mieste vymyslel nejaký kinder. Tak typické pre európsku produkciu. ()

mety6

A tento poznate? 𝑷𝒐𝒍𝒊𝒂𝒌, 𝑻𝒂𝒍𝒊𝒂𝒏 𝒂 𝑻𝒖𝒓𝒆𝒌 𝒗𝒐𝒋𝒅𝒖 𝒅𝒐 𝒍𝒊𝒆𝒕𝒂𝒅𝒍𝒂. 𝑻𝒖𝒓𝒆𝒌 𝒔𝒂 𝒑𝒚𝒕𝒂: "𝑲𝒕𝒐 𝒛𝒐𝒛𝒓𝒂𝒍 𝒎𝒐𝒋𝒆 𝒅𝒊𝒂𝒎𝒂𝒏𝒕𝒚?" 𝑻𝒂𝒍𝒊𝒂𝒏, 𝒌𝒕𝒐𝒓𝒚 𝒖𝒛 2 𝒅𝒏𝒊 𝒏𝒆𝒎𝒂𝒍 𝒛𝒊𝒂𝒅𝒏𝒖 𝒑𝒊𝒛𝒛𝒂-𝒑𝒂𝒔𝒕𝒖 𝒛𝒂𝒄𝒏𝒆 𝒔𝒕𝒓𝒊𝒆𝒍𝒂𝒕 𝒗𝒔𝒆𝒕𝒌𝒚𝒄𝒉 𝒏𝒂𝒐𝒌𝒐𝒍𝒐 𝒂 𝑷𝒐𝒍𝒊𝒂𝒌 𝒏𝒂 𝒕𝒐 𝒔 𝒃𝒆𝒍𝒈𝒊𝒄𝒌𝒚𝒎 𝒑𝒓𝒊𝒛𝒗𝒖𝒌𝒐𝒎: "𝑲𝑼𝑹𝑾𝑨!" ()

GaBriela39

Pobavilo, ale nesmíte přemýšlet co a jak, v pořadí času. Jsme někde,kde jsme chtěli být dříve než něco, co tam kupodivu dříve bylo než my. ()

Aceboris

U mňa jedno hubka na celý večer. Vôbec som netušil o čo ide keď som si to púšťal, na Netflixe mi to vybehlo v kolonke, pretože Ste pozerali . Tak poďme na to . Ďalšia katastrofa postihne ľudstvo , tentokrát v podobe slnka, ktoré sa zbláznilo a tentokrát z erupcii , ktoré sú viac než prípustné putuje smerom na zem veľké množstvo žiarenia . Toto žiarenie spôsobuje to , že ľudia na zemi zomierajú na niečo čo by sme mohli prirovnať žiareniu v mikrovlnke. ------++++ Inak pristátie na mesiaci , by bolo možné iba zo strojom , ktorý má minimálne 2 metrový vodný obal aby zabránil elektromagnetickému žiareniu, ktoré je hneď za našou ozonovou vrstvou, ktorá je posledná, z vrstiev po stratosfére , ktorá je v strede atd. Prečo to píšem v tomto seriály je niečo čo potvrdzuje štúdiu jedného ruského vedca a ten tvrdil už pred 40 rokmi , že američania nemohli byť na mesiaci z vyššie uvedeného dôvodu . -----+++++ SPOILER: V poslednej časti zistia, že existuje miesto kde sa dá prežiť , keďže žiarenie zabija aj v bunkroch , proste všade. Toto miesto je pod jazerom , takže iba potvrdzuje to , že voda je jediný izolant žiarenia zo slnka . To isté povedal v seriály aj veliteľ základne do ktorej sa nakoniec dostali. KONIEC SPOILERA .... Takže keď sa vrátim k samotnému dejú seriálu, každá časť je o jednom z preživších, časť ukazuje ako žil pred katastrofou , čo robil. Samotná myšlienka nieje zla , potencionál to má a sám som zvedavý, či bude druhá séria . Akurát mi to miestami pripomínalo Kingovych Langonietov , resp . Casozrutov , hlavne keď jedli niečo , čo už nemalo chuť .Určite dám tomu šancu a keď bude možnosť druhú sériu si pozriem , u mňa zatiaľ 5/10 . ()

BrkosOv

"Into the Night" (2020-2021 Belgie) a "Yakamoz S-245" (Turecko 2022) Belgické post apo podle knížky od Jaceka Dukaje "The Old Axolotl" Dva evropské seriály s rozestupem dvou let(vzniku). Dějově se odehrávající současně v jednom příběhů. Každý z jiného pohledu zúčastněných.  Tohle se Netflixu kurnik hodně povedlo geniální koncept. Jiné tvůrčí týmy produkce a herci, ale společný děj a svět. Kvalita sice hodně Béčková herci taky žádný zázrak(zvlášť ta turecká část), ale koncept a děj supr. V Turecké části ještě vyzdvihnout hudbu ta je nadstandartní.  Doporučená posloupnost sledovaní nejdřív Yakamoz S-245 a po sléze Into the Night. Tím se vyhnete všem spoilerům:-)  Zatím největší letošní překvapení na Netflixu. ()