Cestující a posádka na palubě uneseného nočního letu se snaží předehnat slunce, zatímco svět pod nimi se utápí v chaosu způsobeném tajemnou vesmírnou událostí. (Netflix)

Vabr

Nápad je hodně dobrý a originální. Oceňuju tím i knížku. Líbí se mi, že úvod není dlouhý. První 3 díly + poslední díl jsou nenapínavější a opravdu super. Ty ostatní dva jsou horší a nenabízejí akci a nic nějak nového. Seriál využívá snad vše, co se použít vůbec dalo. Má i zápletky, které jsou dobře utvořené (vojáci). Postavy jsou sympatické a chytré. Musím pochválit velkou a promyšlenou logiku ohledně východu slunce, rovnoběžek a přistávání. Úvody k vybraným postavám nejsou ničím výrazné, ale jsou ok a neuškodí. Seriál není natahovaný a konec je dobrý a celkem napínavý. Popravdě zde chci další sérii a myslím si, že to nechali i celkem otevřený ten konec. Na to, že to je belgický, tak hodně super. Kdyby to bylo ještě trochu něčím lepší a možná strhující, tak bych dal 5 hvězd. VYHODNOCENÍ: AUTOBUS S DĚTMA JE KAPUT ()

E lan

Napínavý seriál od prvního momentu do konce (první série). Herecké výkony neotřelé, námět originální, délka super akurátní. Už se těším na druhou sérii. ()

FIAT 500

Jak pomalu se to rozbíhá, tak rychle a dramaticky to končí. Námět je skvělý, postapokalypticky přesně trefený do mého vkusu. Problém je, že první tři díly se nic neděje. Letíte, přistanete, natankujete. A tak pořád dokola. Něco se začne dít až kolem čtvrtého dílu, kde to rychle nabere na obrátkách a graduje v pětce a konci šesté epizody. Počet dílů a jejich stopáž tak akorát. Je tam relativně hodně nelogičností, počítačem generované obrázky vypadají místy dost lacině, ale co na tom, když ten námět je prostě dobrý a seriál i přes pomalejší rozjezd nenudí. Těším se na druhou řadu a vysvětlení, jak tomuhle chce někdo, kdo to nakonec přežil, zabránit. Plus dávám za to, že Rusko tu po dlouhé době není jen konstantní nepřítel, ale mají medicínské schopnosti na nestandardní operaci. Další plus za francouzštinu, mám ji rád. Celkově 3,5 orionu, ale za námět jdu i přes přešlapy a jistou lacinost nahoru. ()

vozralec

Hodnocení první série: Námět zajímavý. Nepříliš sympatičtí herci. Občas kokotské chování. Talián na konci si mohl sundat gatě a použít je. Dá se. Hodnocení druhé série: Kokotské chování graduje. Škoda slov. ()

ESW

Dřív nebo později se musely začít točit dobrý seriály i v Evropě. A dřív nebo později se musely začít točit i dobrý beckovy seriály. ()

Mamlas

Na začátku je zajímavý námět, pak následuje 5 zbytečných dílů se sociální tématikou a končí to koncem, který je na hovno. (23%) | Druhá série je nedívatelný vykecávací hnůj. (1%) | Celkově velmi špatné a ztráta času se na to snažit koukat (12%) ()

zdenzo

IDEÁLNÍ BINGE WATCHING Je až k neuvěření, jak dokáže seriál držet tempo. Vždy když je náznak nelogičnosti nebo očekávaného vývoje, děj okamžitě logicky vše vysvětlí. Nečekejte žádné smart twisty, vše se snaží přes jemně naivní herecké výkony držet logiku. Mínusové body za casting. Napětí 💯 to musíte dát v kuse! 3,9* ()

Marcas

Fantastická myšlenka a nápad jsou sraženy na kolena neschopností tvůrců proměnit tuto příležitost v parádní seriál. Proč? Protože je to neauntetické, nereálné a to i přesto, že já jsem vůči těmto věcem celkem tolerantní. Tady to ale do očí bije až příliš. *SPOILER* S prominutím, ještě jsem neviděl Airbus A320, který by letěl z Vancouveru nejdříve jakože na Havaj, kde ale nepřistane, takže změní kurz, následně přeletí celý Pacifik, pokračuje přes Rusko a přistane v Bruselu. Sorry, to je blbost, která nejde jen tak přehlédnout s odůvodněním, že je to ve prospěch děje. Ne, opravdu není. Naopak tyhle skutečnosti, kterých zde bylo více, příběh kazí a sráží na kolena. A jak jsem psal na začátku, není to chyba příběhu, který by byl v rukou schopnějších lidí určitě daleko zajímavější, ale je to chyba tvůrců, u kterých mi přišlo, že si o letectví předem nezjistili vůbec nic. ()

nemer

Má to atmosféru a jako kulisa ke cvičení mi seriál skvěle posloužil. Postavy nejsou tak hrozné, jak zaznívá v řadě komentářů. Jen to nejsou klasické hollywoodské krasavice a hezouni, ale to u tohoto béčkového žánru vůbec nevadí, navíc právě z tohoto důvodu protagonisté působí realističtěji. Je vidět, jak jsou lidi Hollywoodem zblblí. V ČR na ulici potkáte občas mnohem horší zjevy. Tři a půl * ()

worth

Očakával by som za prachy od Netflxu trochu zaujímavejšiu produkciu, nevidno veľký rozdiel oproti bežným belgickým seriálom. Nápad je dobrý, ale spracovanie dosť mizerné. Páči sa mi využitie bruselskej "multikulturality" do medzinárodnej rozmanitosti postáv, tie sú však otravné, nesympatické a stereotypné. V podstate sa s nikým nedá stotožniť alebo niekomu fandiť. Séria je však krátka (6 dielov x 35 minut), ku koncu celkom naberie tempo, nedá sa povedať, že by to bola nuda. Mrzí dojem premárnenej šance. ()

gpx

Nápad zajímavý, ale postavy jsou silně toporné. Korunu tomu dává "hlavní hrdinka" se svým konstantně jalovým výrazem. ()

Lendak

1. séria Taká post apo verzia United 93. Seriál najviac vyzdvihuje originálny námet, atmosféra a tiež to celé pojatie, že vždy musia niekde zastaviť a majú iba pár hodín  na doplnenie zásob. Najväčším pozitívom, ale zároveň aj negatívom sú postavy. Sú skvelo napísané, uveriteľné a aj sú dobre zahrané. Ale chýba im nejaké charizma, a aby si ku nim človek vytvoril nejaký vzťah. Dobré je zrobené to, že tu nie je žiadna hlavná postava a seriál sa tak nevenuje iba tým hlavným postavám, ale všetkým. Skvelé napínavé finále s otvoreným koncom je čerešničkou na torte. Som zvedavý na druhú sérku. 2. séria Prečo s tým pokračovali?! Prvá séria bol zaujímavý a originálny triler. Druhá séria sa snaží pokračovať ako tá prvá, ale nejak sa im to nepodarilo. Prvé dve epizody sú fajn, ale ti ostatné už toľko nie. A ešte ku tomu tu je veľa nových postáv. Ale, bohužiaľ, veľa z nich je ešte menej sympatických, ako v prvej sérii. VERDIKT: Seriál, ktorý mal skončiť prvou sériou. 7/10. ()

Kusbi

Celkem solidní, byť jsem asi čekal víc, jelikož námět seriálu mě skutečně zaujal. Seriál plyne trochu líně a je tam několik klišovitých okamžiků, které to jako celek kazí. A samotné postavy jsou bohužel taky ne zcela sympatické a jejich vykreslení ne příliš dobré (názvy epizod podle postav zde opravdu nechápu). Nicméně druhou sérii si rád pustím, příběh a závěrečný cliffhanger mě k tomu přeci jen donutí. ()

Liberi

Ono by to nebylo až tak špatné a protivné, kdyby nebylo klišé a politicko-korektní angažovanosti. Je třeba vyzdvihnout především perfektní herecký projev Casettiho a stavební kámen příběhu - slunce, které zabíjí. Co dál? Dál seriál obsahuje aspekty, které mě akorát rozčilují. A toť jest fakt, že v multikulturním letadle (což se dá pochopit), máme čtyři bělochy, z toho jeden je zbabělec a přizdis*áč, a druhý nervní voják, vyvolávající konflikty křečovitými způsoby, které šustí papírem studenta večerního kurzu tvůrčího psaní. Tak především si nemyslím, že by se důstojník NATO choval jako hovado, jak nám seriál celých šest dílů vnucoval, a jehož protikladem byl nebojácný, neohrožený, statečný, po všech stranách dobrý a obětavý Turek/pasák. Důstojník NATO by jistě poslušně nesklonil hlavu před hysterickou a arogantní černoškou/civilistkou, nenechal se urážet, ani by se nechoval jako dítě, které nedostalo svou oblíbenou cukrovinku... Shrnutí - ploché, nevyváženě kontrastující nanejvýš dobré a nanejvýš zlé postavy, logika na nule, a do toho občas nuda protkaná vylíváním si srdíčka, zatímco jim zbývá pár minut, než je upeče sluníčko. Takhle to přece dál nejde... ()

imanicornyt

Normálně si na takto vytříbenou terminologii nepotrpím, ale musím říct, že tenhle seriál je opravdová bomba! Do děje mě vtáhl už během první série, která tohle dílo bezpodmínečně zařadila mezi nejlepší seriály, které byly kdy odvysílány. První série skutečně nasadila laťku velmi vysoko a už po jejím uveřejnění muselo být tvůrcům jasné, že na ní nadále nedosáhnou. Děj situovaný v letadle v sobě zkrátka měl něco navíc, byla to velmi napínavá podívaná a minutáž epizod sloužila taky jen k tomu, aby nasadila divákovi brouka do hlavy. I přesto si ale s druhou sérií velmi obstojně poradili. Moc bych nesázela na to, že se v budoucnu podaří první část trumfnout, ale ani tak seriál neztratil nic ze svého nepřerušovaného napětí a originální myšlenky. Už teď jsem napjatá jako struna na pokračování tohohle bezkonkurenčního počinu a doufám, že se dočkáme stejně přísného děje jako doposud. ()

kotrlak

Jak je to blbý, tak je to zábavný. V každým případě mě tenhle béčkovej úlet (kde kromě toho že ulítávaj slunci, tak ulítává i celej cast, logika a děj) udržel po celou dobu v napětí a v očekávání jak ta šaráda dopadne... ()

BestRanger

Koncept je skvelý. Konečne seriál, v ktorom sa prevažná časť trávi v lietadle a nie je o obyčajnom únose. Aj keď je to scifi, ktorého nie som fanúšik, zaujal ma ten seriál. Belgicka kinematografia nie je americká a tak nie je vždy jasne, čo sa bude diať. Úprimne nehodnotil by som zle, že tam nie je ani jedna sympatická postava, ako sme už zvyknutý pri americkej kinematografii. Seriál záujme aj bez nutnosti naviazať sa na nejakú postavu. Na začiatku som sa zľakol francúzštiny, ktorú mi Netflix ponúkol na začiatku. Bol by som radšej za holandčinu, ale som rad, ze je to aspoň v angličtine. ()