Gumkáči

• Česko Gumídci (viac)
Animovaný / Fantasy / Rodinný
USA, (1985–1991), 24 h 1 min (Minutáž: 11–22 min)

V stredovekom Anglicku, za doby rytierov, žijú v lese Gumkáči. Stránia sa ľudí, pretože tí neveria, že Gumkáči existujú a považujú ich za obyčajnú legendu. O ich existencii vie len kráľovská dcéra Klára a Kryštof - kráľovské knieža. Hlavným nepriateľom Gumkáčov je knieža Igor, ktorý žije na hrade Lotorník spoločne s obrami. Hlavným cieľom Igora je získať pre seba hrad Strdín, hrad dobrého kráľa Kristiána. Igorovi sa zatiaľ jeho sen nesplnil a majú na tom veľkú zásluhu Gumkáči... (TV JOJ)

Fildas

Jako malej jsem miloval medvídky co skákaly na zadnici. Kdyby je začaly v sobotu dávat v televizi kolem 9 ráno, tak kvůli nim bych začal vstávat tak brzo. ()

topi80

Z toho, co se u nás vysílalo (Letohrátky, My z Kačerova, Rychlá rota, Medvídek Pů) asi jednoznačně nejslabší. Moc patetické, málo vtipu, charaktery narýsované tak, že byly až protivné. Seriál zachraňuje Kníže Ignor, který se se svým noshledem, zakrslým tupounem Stoupou, nijak nepáře, a tak vzniká spousta komických situací. I když jsem Gumídky občas vynechal (a přišel k televizi až na Letohrádky), dávám z nostalgie trošku přilepšené hodnocení. ()

Arccos

V době, kdy jsem měl možnost sledovat už to na mě bylo asi příliš dětské. Nicméně postava Stoupy je nezapomenutelná! ()

Renie42

Miluju disneyovky a Gumídci k nim rozhodně patří. Moje oblíbená byla Bára. Kdysi jsem je uměla všechny pojmenovat, teď by mi to asi dělalo problémy. A nesmím zapomenout na tupouny. Opravdu tupý zvířata :-) ()

vlKousek

Prostě tahle trojka - Kačeři, Gumídci a Rychlá rota byly seriály, který jsem jako malej opravdu miloval, takže nejni o čem mluvit...a hop na hopstrádu:) ()

pekas

Gumídci byli ve své době kult hlavně kvůli Ignorovi a Stoupovi, kteroužto přezdívku si kdekdo dával, nebo dostal. Z Disneyho produkce určitě jeden z lepších seriálů, ale TOP určitě ne. 79% ()

eFOXsize

Znělku asi nikdy nezapomenu. A přes to je v řadě mezi posledníma. Nějak mi prostě tihle medvíďata nesedli, ani vizuálně. Bylo to všechno příliš miloučké, slaďoučké. Za mě 3*. ()

Wooke

Každý vyrastal na niečom..ja aj na tomto. Odvtedy túžim objaviť niečo ako gumidžús a veru bol som blízko, keď som ochutnal ginkový džús. ()

LadyD

Musím dát pět hvězdiček, protože na tomto seriálu ujíždím ještě dnes :D ... jeden z nejlepších seriálů mého dětství :D ... vzpomínám si, když jsem netrpělivě čekala před televizí a čekala, na úvodní znělku :) ... prostě skvělý seriál :D ()