Steven Grant, vľúdny zamestnanec darčekového obchodu, začne mať výpadky pamäte a spomienky na iný, cudzí život. Časom zistí, že má disociatívnu poruchu osobnosti a delí sa o svoje telo so žoldnierom Marcom Spectorom. Ich nepriatelia sú im v pätách a tak sa musia naučiť pracovať so svojimi komplexnými identitami. Navyše sa ocitnú uprostred smrtonosnej záhady medzi mocnými egyptskými bohmi. (Disney+)

Nykrous

Kvůli tomu, že jsem se na to poprvé tolik nesoustředil, tak jsem si to teď zopakoval a musím říct, že jsem fakt nadšený. Skvělá atmosféra, parádní herecké výkony, celkový vizuál je hrozně pěkný i když občas trochu moc tmavý. Převleky se mi dost líbili, CGI mi to vůbec nekazilo a to je za mě u MCU velký úspěch. Mělo to pěkné témata a nebálo se to do nich ponořit na trochu delší dobu. Samozřejmě to nemůžeme porovnávat například s Mr. Robotem od, kterého se to poměrně inspiruje a oproti tomu je seriál dost povrchní, ale i tak bych řekl, že zde předvedli dost dobrý výkon. Asi největší nedostatek je v akci. Je hrozně bezduchá, neatraktivní a zaměnitelná. Avšak pro mě, kdo moc akci nevyhledává, to nebyl problém. Slušné horrorové pasáže a pěkně provedený námět poruchy osobnosti z toho dělá skvělý mashup kvalitní zábavy spojené s trochu hlubšími a silnějšími tématy. Víc jsem od toho nečekal a za to čím ten seriál je si to za mě zaslouží 8/10. ()

Vitasek123

5,5/10 Extrémně promrhaný potenciál a velké zklamání. Asi takhle bych popsal Moon Knighta, který po prvním díle měl našlápnuto velmi vysoko, jenomže potom přišel pád do propasti nenavazujících scén, nesmyslných nápadů, nerozvinutých příběhů, ABSOLUTNĚ tragické akce a ODPADNÍHO humoru, kterej s potenciálně vážných scén, udělá úplný hovno. Jsou tu dvě velmi dobré vážné scény, to je vše. Vysvětlení dvojí osobnosti (Marc/Steven) je slušně podáno, zde by problém nebyl. Akce s milion střihama prostě neni dobrá neni. 30 sekund akce v posledním díle je super (konečně je napadlo udělat, alespoň něco bez zmatených střihů), ale je to POUZE 30 sekund. Egyptskej podklad nevyužitej, ani špetka snahy více rozvinout minulost bohů atd. Ostatní bohové tu jsou jenom na popojetí v příběhu (který není nic extra, ale neurazí), to je vše. Když se konečně má dostat na jejich souboj se záporákem, tak přijde střih a všichni leží na zemi KRASNÁ PRÁCE marvele. Finále, je jedna z nejbizardnějších slátanin tisíce nápadů (který navíc nedávaj smysl), co jsem kdy viděl. Na konec bych vyzdvihl výkon Ocara Isaaca, kterej svojí roli zvládl na jedničku a hudbu, která je počas celýho seriálu výborná.  Ethan Hawke, bohužel nemá v pozdějších částech seriálu prostor na to něco pořádně zahrát a navíc jeho charakter je opět špatně udělanej záporák. Jsem rád, že se to některým lidem líbí, co bych za to dal, ale pro mě je to prostě velké zklamání. ()

Neuge

Chvílemi to působí strašně zdlouhavě, jen aby to v zápětí z ničeho nic přeplo a bylo naopak extrémě zkratkovité. Že se tato nevyrovnanost (haha!) projevuje téměř ve všech epizodách, je opravdu dramaturgický kumšt. Pořád si myslím, že můj oblíbený Ethan je castingový přešlap, jaký se v Marvelovských projektech často nevidí, ale zvyknout se na něj nakonec dá. Celé to pak poměrně úspěšně zachraňuje absolutně mimořádný výkon Oscara Isaaca. ()

Mr.Baboon

Moon Knight je na poli MCU seriálů více než příjemným překvapením. Po dlouhé době tu máme projekt, který stojí sám za sebe a vůbec k tomu nepotřebuje celý ten nekonečný seriál, který běží už od roku 2008. Žádné reference, žádná camea... Nic. A podle mě je to naprosto v pořádku. Takové osvěžení MCU potřebovalo jako sůl. Své problémy seriál stále má, ne že ne. Pořád nezmizely fórky, které občas zkazí vážnou atmosféru, finále opět více spoléhá na CGI a snaží se nevypadnout ze zaběhnuté škatulky. I přes to ale musím říct, že tyto chybky nijak zásadně neshazují Moon Knighta jako celek, a to hlavně díky emocím, které seriál dokáže v divákovi vyvolat. To mě přivádí k Oscaru Isaacovi, který si svými hereckými výkony nahlas řekl o snad všechny ceny, které za tuto roli (tyto role) může získat. Byl naprosto fenomenální! Jemu bych sežral snad úplně všechno. Skvěle mu sekunduje May Calamawy v roli Layly, u které doufám, že jsme ji tu neviděli naposledy. Nakonec musím vyzdvihnout Ethana Hawkea jako hlavního záporáka Arthura Harrowa. S ním jsem v některých chvílích dokonce souhlasil ohledně jeho motivací, které byly dobře pochopitelné, a bylo fajn, že pro jednou někdo nechtěl zase jen zničit nebo ovládnout svět a u toho padoušsky hláškuje o stošest. - 7,5/10 ()

Cooller odpad!

když někdo dnes nazve černeho negrem, je to rasismus, když ale Disney/marvel dělá pro každou rasu/etnikum vlastního hrdinu s vlastnim serialem zvlašť nehledě na to jaká PÍČOVINA to je, tak tomu se řika jak? Serial sám o sobě nema smysl nijak hodnotit, všechno je RNG a prostě se to "stane". Garbage ()

speedy7929

1* za komiksovú predlohu, dabing 2* za herecké obsadenie, 3* za dej, hudbu, produkciu, akčné scény, kamera a hudba 4* nepredvídateľnosť deju, egyptská mytológia 5* za to, že som sa tešil na každý ďalší diel. /90% Dúfam v pokračovanie seriálu druhou sériou. ()

Brooks

Netreba mať prehnané očakávania, stále sa jedná o ten istý, predvídateľný, audiovizuálne zameniteľný, "bezpečný Marvel", ale tentokrát ozvláštnený aspoň netradičným hlavným hrdinom, efektným scenáristickým i režijným zužitkovaním jeho komplikovaného psychického stavu a vtipným rámcovaním diania egyptskou mytológiou. Isaac zvláda dvojrolu s prehľadom a Hawkeov záporák sľubne načrtnutý, ale nedotiahnutý. ()

JohnZ87

Od dosavadní MCU tvorby dost odlišná minisérie, která stojí víceméně stranou a na dosavadní známé události či postavy v rámci MCU se vůbec neodkazuje. Což je paradoxně spíše plus, protože seriál stojí sám za sebe a nemusí se na nic ohlížet, což dává vzhledem k zasazení do Egypta smysl. Spíše než klasickou Marvelovkou je Moon Knight psychologickým komediálním dramatem s prvky honby za pokladem resp. tajemstvím. Rozpolcená osobnost hlavního hrdiny nabízí celou řadu zajímavých situací, kdy zdánlivě neřešitelný problém s početnou přesilou se záhy (evidentně násilnou cestou) vyřeší elegantně mimo záběr během jakéhosi "probliku", kdy se kormidla chopí skrytá hrdinova další osobnost (on sám krátce pozbyde vědomí). Moon Knight kromě psychického stavu hlavního protagonisty staví na egyptské mytologii a staroegyptských reáliích. Už jen z toho důvodu nabízí v rámci Marvelu dost svěží a neotřelý zážitek. Akce je sice méně, ale vzhledem k tomu, co seriál dále nabízí, to až tak moc nevadí. 75% ()

Pepe_cz123

Tak tu máme další seriál od MCU. Moon knight mě hodně překvapil jen že je to zasazené do egyptské doby a že hlavní postava Steve Grant je zdvojená osobnost jak se nám už ukázalo v prvnim díle. Samotný kostým hrdiny je velmi hezky zpracovaný ale štvou mě tam dvě věci. První je že tam je fakt málo akce a ta druhá je že mi připadalo že co další epizoda tím vic to je slabší a slabší. Podle mě to ale nejvíce tahaj 3 epizody a to první, předposlední a poslední ale dá se. Doporučuju tak na 7/10 ()

TaNya_

Je to jeden z těch zajímavějších Marvel seriálů. V poslední době jich studio chrlí tolik, že je to jak asijská továrna na výrobu textilu, takže velmi pečlivě zvažuju, jestli si nějaký pustím.  Moon Knight byl zajímavá postava, to trochu ztřeštěný pojetí mi sedlo a Isaac s Hawkem byli dobrá volba. Za mě lepší průměr. ()

wege

Jako vážně ne. To je nejhorší, co kdy Marvel vyprodukoval. Takový Hulk s Edwardem je proti tomu vskutku mistrovské dílo. Ale každý má svoje dno, doufám, že to bylo opravdu dno a níže se už nikdy v budoucnu nedostaneme. Nebylo tam nic, co by vás aspoň trochu zaujalo. Pouze nuda a šeď, infantilní Oscar a brzy se okoukaná egyptská mytologie. A ani v těch nejdivočejších snech nelze spatřit nějaké propojení na to ostatní, co nám fáze 4 přinesla. Stále čekám a pořád dávám tomu šanci. ()

RedRose

Marvel trochu jinak a přesto stále stejně... Jako celek dobrý! Do superlativů bych fakt nešel, k dokonalosti to mělo hodně daleko, ale fakt bavilo. Když pominu ty pasáže z léčebny, které často nedávaly moc smysl a bylo jich víc než bylo zdrávo, tak celkově fakt povedený seriál. Co je třeba hodně vyzvednout, je výkon Oscara Isaaca! Ten byl excelentní a svou dvoj/troj roli zvládnul naprosto bravurně. ()

himor

No. Po poslednom dieli musim poznamenat, ze to bolo velmi zaujimave. Najprv mi vadil tento mytologicky svet, ale nakoniec velmi spravna volba. Diely samotne komentovat nejdem, ale v prvych dvoch som bol rozpolteny ako samotny Isaac, postupne sa vsetko vyjasnilo a na samy zaver aj ozrejmilo. Efekty (co tu halda ludi zahanbuje) su uplne v klidku, ide predsa o sci-fi, tak je to podla mna uplne v poriadku. Herci velmi zaujimavy, na Isaaca som si musel trosicku zvykat, ale inac OK, Hawke bol podla mna vyborny. Co nieje u mna zvykom, zaujala ma hudba, vyborne zasadena do egyptskeho stylu, dobre sa to pocuvalo v spojeni s pozadim pribehu. Co sa tyka posledneho dielu a bitky monstier, tam sa nic prevratne nedeje, "dobro" vitazi nad zlom a tak to ma byt. Prekvapko nastava po titulkach, ale uz poslednych 5 minut cosi naznacilo (nejdem prezradzat). Nakoniec vyborny serial, ktoreho od plneho poctu deli iba fakt, ze Moon Knight sa objavuje iba sporadicky a bohuzial ho nieje viac vidiet. Inac by to bola tutova stovka. Takto 85% ()

Dejvecd

Nová revolučná Marvelovka, ktorá by mohla konkurovať aj Jokerovi či Temnému Rytierovi je tu... Až na to, že vôbec. Moon Knight nám síce sľuboval, že prinesie temnejší a drsnejší Marvel, ale už niekde v polovici prvej epizódy sa to šeredne zvrtlo. Tvorcovia si odhryzli až moc veľké sústo a tak sa od zaujímavého príbehu a originálnych nápadov celkom upustilo a začala tá klasická Marvelovská jazda. Ostatne, za to asi môže aj množstvo pretáčok, ktoré z toho spravili výsledný produkt. Áno na jednu stranu musím uznať, že tu máme fantastického Oscara Isaaca a dobrú akciu, bohužiaľ okrem toho tu skoro nič nie je. Moon Knight viac ako Moon Knighta pripomína skôr Iron Mana a Layla je tu taký typický stereotyp silnej ženskej postavy. Tým však nechcem naznačiť, že seriál nie je pútavý. Vlastne nám na Marvelácke pomery dosť dobre predstavuje hl. hrdinu a celý svet okolo neho a príbeh, aj keď sa jedná o klasickejšiu Marvel šablónu vlastne nie je vôbec zlý. Niektoré epizódy, trochu bádali a iné viz. päťka boli úplne skvelé a dokázali veľmi dobre zahrať na emócie. Obyčajný fanúšik Marvelu asi v Moon Knightovi uvidí niečo extra originálne, ale pre ostatných divákov sa bude skôr jednať o trochu pozlátený, ale inak obyčajný Marvel. Chválim odvahu tvorcov pridať trochu viac krvi do akčných. Avšak, čo pochváliť nemôžem je záporná postava, ktorá je skrátka nudná, obyčajná a ničím nezaujímavá. Marvelu to proste so záporákmi úplne nejde. // Vo výsledku je Moon Knight nezaujímavou jednohubkou s kopu chýb a že by sa o tom rozprávalo niekoľko týždňov či mesiacov si nemyslím a už aj ja na to dosť rýchlo zabúdam. Prázdny seriál... 2/10 ()

Cermicek

Za mě hodně v pořádku! Originální pojetí comixu, které tak trochu vybočuje z Marvellovského rukopisu posledních let. Oscar i Ethan jednodušše výborní. Prostřihy do "jiné reality" + egyptská mytologie. Palec nahoru!👍 ()

adamix

Ukážkový príklad toho, ako sa dá urobiť z niečoho neznámeho niečo veľmi zaujímavé. Škoda, že sa to veľakrát strácalo na svojej inakosti a záver bol tak trošku neuspokojivý. Minimum akcie, zato dobré herecké výkony (aj od dreva Isaaca, ktorý ma prekvapil a predovšetkým dokonalú castingovú voľbu v podobe Ethana Hawka) a kreatívne využitie egyptskej mytológie do komiksového univerza. ()

ACDCKL

Příjemná změna oproti ostatním seriálům Marvel, kde jsme sledovali kroky již známých postav z filmů. Moon Knight je moje Marvel srdcovka, na kterou jsem se těšil od jejího zveřejnění. Bohužel seriál nenaplnil asi to, co jsem očekával. Není to špatný seriál, není ani špatně uchopený, jen některé epizody byly slabší a jen dvě epizody byly za plný počet. Též i prostředí, ve kterém se seriál odehrává a námět nejsou špatné a avataři ostatních bohů rozhodně neškodí. A potitulková scéna v posledním díle rozhodně stojí za to a připravila si tak půdu pro další sérii minimálně. Mé přání tedy je, aby seriál dostal alespoň další sérii, kde by postava ukázala svůj plný potenciál. Zdejší první série je pro mě jen rozcvička. Prozatím 4 z 5. ()

kubas369

7/10. Zajímavé, zas o trošku něco jiného než cokoliv od Marvelu před tím, přesto to furt zůstává tak nějak stejné. Tady to z průseru tahá výborný Isaac a předposlední episoda, která je naprosto skvělá. ()

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (viac)

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

12.10.2023

The Hollywood Reporter včera přišel s obřím exkluzivním pohledem na současný stav televizní produkce studia Marvel, a pakliže máte jen trochu rádi komiksová dobrodružství okolo Iron Mana a spol.,… (viac)

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Marvel oznámil Multiverse ságu

Marvel oznámil Multiverse ságu

24.07.2022

7. listopadu 2025, tohle datum si zapište do kalendáře, než se ještě třikrát změní, protože v tento den vstoupí do kin závěrečný snímek nejen šesté fáze MCU, ale taky čerstvě oznámené (a už nějakou… (viac)