Kamala Khanová, tínedžerka dospievajúca v Jersey City a megafanúšička Pomstiteľov, má pocit, že nikam nepatrí. Chce ísť na Avengercon, ale rodičia ju nepustia. Súťaž v cosplay Captain Marvel naberie nečakaný smer - stane sa jednou zo superhrdinov, ku ktorým vždy vzhliadala? (Disney+)

Dejvecd

Ja ako veľký fanúšik komiksov od Marvelu som sa do hlavnej hrdinky vedel perfektne vžiť. Vlastne do toku celého seriálu som sa vžil úplne perfektne. Sympatické, roztomilé a šikovne kreatívne. Že by Marvel, ktorý má svoj vlastný face? ()

johnsnow

Fajný rozbeh. Akože keďže učím strednej, tak viem ako to vyzerá približne v hlavách niektorých 16 ročných a a proste sa bavia a chcú byť hrdinovia. MCU z toho cítiť výrazne menej a má to krásnu štylizáciu do komiksu a celkom fajn vtip. No tak uvidíme dokedy to vydrží keďže tieto seroše skôr či neskôr pôjdu do MCU typických vôd (výnimku tvoril asi iba Loki.) ()

kockodan

Roztomilý příběh pro mládež. První díl neurazil ani dospělé. Teenagerovský struggle s nechápajícími, uncool rodiči je relatable v každém věku. Dobré herecké výkony i tempo vyprávění. Byl jsem vtažen do děje i do světa mladé, sympatické pakistánské hrdinky s klasickým hero motivem "jak slepý k houslím", kdy náhodně u sebe objeví magické, marvel hero schopnosti. Jen by mě s tou diversitou a representation všech etnik a marginalized groups zajímalo, kdy přijdou na řadu hrdinové z východní Evropy, tedy z bývalého post-sovětského bloku? Taková Ms Marvel v Hanáckém kroji se silným Olomouckým přízvukem, či hrdinka z Ostravy-Poruby co by měla na stěně pokojíčku krom marvelovských hrdinů i plakát Baníku...by rozhodně naší mládeži pomohly se vidět jako reprezentovaná podskupina Východoevropanů, se kterou svět počítá. 85% ()

HNTR

Líbí se mi, že konečně vidíme bitvu s Thanosem z pohledu lidstva. Reakce lidí na superhrdiny... Ale to je asi tak všechno... Iman Vellani a celá Khan rodina je mi zatím krajně nesympatická a ani mě příběh nějak moc neoslovil... Stylizace je fajn, tím to prozatím končí. ()

66pepo66

Milujem Marvel a jeho svet, ale neplatí to aj pre všetky postavy, ktoré doň patria. Kamala Khan je jedna z postáv, ktorá mi veľmi nie je sympatická a aj keď má pôvodne zaujímavé schopnosti, nepríde mi, že by bolo vo všeobecnosti až taká zaujímavá. Napriek tomu začína u mňa každý projekt s čistým štítom. Spôsob, ktorým je seriál, alebo aspoň jeho prvá časť, natočený je zaujímavý. Celkom sa mi pozdáva ten teen štýl s kresbičkami a animáciami. Iman na mňa z ukážok nepôsobila veľmi očarujúco, no pri sledovaní prvej časti si ma celkom získala. Nepáči sa mi však celkom vyobrazenie jej schopností a už vôbec nie spôsob, ktorým k nim prišla. Chápem, že Marvel musí občas určité veci meniť. Predovšetkým ak ide o veci spojené s X-Menmi či Inhumans. Napriek tomu, nechápem prečo to museli urobiť s tým náramkom takto. Prvá časť sa dá zatiaľ hodnotiť ako zlatý priemer. Nebol to prepadák, no nebolo tam ani nič výnimočné. Zatiaľ najsympatickejšia postava pre mňa je Kamalin otec. Celkový štart je však pomalý a ja pevne verím, že sa to ďalšími časťami zmení. V tejto chvíli nejde o seriál, na ktorý by som sa vyslovene tešil a ani o seriál, na ktorého ďalšie časti by som sa tešil a odrátaval dni. Zvyšok série však dopozerám a veľké hodnotenie si nechám až po poslednej časti. Ak to mám však porovnať s doterajšou seriálovou tvorbou Marvelu na Disney plus, tak toto je zatiaľ aj napriek spomínanému obstojnému štartu, najslabší úvod vôbec. ()

Pilgrim6

Super rozjezd. Mega sympatická hlavní postava, skvělý art-style a kamera. Pokud někdo považuje za "woke", že se v seriálu objeví ženská hrdinka s pakistánskými kořeny a odpaduje to tu, tak vám fakt ujel vlak života. ()

soukyd33

Co to mělo být? Nuda. Otravné animace pro diváka (Vidí jen divák.) Debilní dialogy. Zbytečné vedlejší scény. Nesympatický herci. Včetně hlavní postavy. 👎🙄 Herecké výkony slabé až žádné. Herecké obsazení neznámé. Poznámka: Tohle se vážně jako start nepovedlo. ()

Tom10000

1.díl 1.série. Seznamujeme se s šesetnáctiletou černovlasou dívkou jménem Kamala, jež žije v pákistánské čtvrti v Novém Jersey. Jejím hlavním idolem je Kapitánka Marvel alias Carol Denversová, žena, jež má nadpřirozené schopnosti, a která s pomocí týmu superhrdinů porazila vcelku nedávno nebezpečného Thanose, bytost se šesti kameny Nekonečna, díky nimž málem vyhladil polovinu všeho živého ve vesmíru. Kamala má však přísné konzervativní rodiče. Nesmí se oblékat výstředně jako její vrstevnice, nesmí mít hlavu v oblacích, a jediné, co skutečně smí (či spíše musí) je pořádně se učit. Ve škole na ni všichni koukají jako na podivínskou holku, zejména krásná blondýna Zoey, jejíž obliba na sociálních sítích, středobod mladé generace, je mnohonásobně vyšší než její. I přese vše však Kamala neváhá a hodlá se vydat na Avengercom, na němž se může bavit s ostatními, kteří se též o superhdiny zajímají. Rodiče sice nepovolí, avšak ona si se svým kamarádem poradí. Nejprve se ale pořádně vystrojí, a vezme si podivný šperk na předloktí od babičky. Ten se přímo v akci, kdy před všemi stojí v obleku své hrdinky, ukáže jakožto nadpřirozená věc. Tím se stane mladá outsiderka slavnou. Ale, na jak dlouho? (...)- 80 procent, slušný rozjezd. Snad až příliš se v něm řešila problematika náctiletých "teenagerů". ()

jirikzaboj

Rozmanitost a experimentování na poli designu se rozhodně upřít nedá, to samé platí pro kameru, která je nejprogresivnější ze všech dosavadních MCU seriálů. Iman je ve své první a nejspíš životní roli zatím opravdu moc sympatická a celý její teen mindset ji věřím a docela vlastně i žeru. Na epizodě se mi nejvíce líbila právě ona osobní rodinná rovina, s kterou má často Marvel problém pracovat a nepůsobí často uvěřitelné. Nevím, jestli tady je to fakt skvělým výběrem castingu a nebo trochu jinou kulturou, která je zvyklá na poněkud tradičnější hodnoty a proto z toho vzniká takový sentiment. Každopádně tato atmosféra udrží jen jednu epizodu a je třeba výrazně zapojit nějaký ucelený děj, aby se seriál uchopil právě jako celek. V takovém tempu by to šlo jen dolů. Ale nesouhlasím s názorem, že to byl pomalý start. Naopak byl strmý už od první minuty, kdy hraje The Weeknd a Kamala se nám představila ve vší parádě. ()

Fearghast

Velice slabé, plné klišé a přehnané národnostní stylizaci sahající bezpečně až do území karikatury, která nejspíš každého člena těchto skupin ... "poteší". IMHO obsazení Zenobia Shroff nebyl dobrý nápad, podobně jako v Halo jde o další hereckou kotvu, která táhne zbytek ke dnu. ()

Johny203

Tak oni spravia z Captain Marvel ženu aby z nej v úvodnej, kvázi animovanej, sekvencií tohto seriálu spravili ako chlapa..... Seriál sám o sebe ponúka vynikajúci a nápaditý vizuál a veľmi kreatívnu kameru. Ms Marvel je vďaka tomu omnoho autorskejšia ako jej predchodcovia a civilnejšia rovina je tak isto obzvláštnenie v záplave superhrdinského obsahu. Práve preto záverečné nadobudnutie superschopností môže seriálu uškodiť. Civilný seriál zo sveta superhrdinov by sme nutne potrebovali. ()