Kamala Khanová, tínedžerka dospievajúca v Jersey City a megafanúšička Pomstiteľov, má pocit, že nikam nepatrí. Chce ísť na Avengercon, ale rodičia ju nepustia. Súťaž v cosplay Captain Marvel naberie nečakaný smer - stane sa jednou zo superhrdinov, ku ktorým vždy vzhliadala? (Disney+)

dO_od

// Dobrý, ale zatím snad nejpomalejší rozjezd ze všech těch marvelovských seriálů. Reprezentace je důležitá a myslím, že jsem ještě nikde neviděl sympatičtěji vyobrazenou muslimskou rodinu než tady u Kamaly, ke konci jsem si dokonce pohrával s myšlenkou, že bych se chtěl začít učit mluvit urdsky. Bokem toho je to ale zatím jako epizoda teenage seriálu ze světa Avengers, ve kterém se ovšem nic superhrdinského ani jinak akčního nestane. Od režisérů třetích Mizerů jsem zkrátka čekal něco víc. Potenciál tam ale je, o tom žádná. ()

Nevka

Pokud si někdo stěžuje, že má Ms. Marvel kvalitu Disney Channel, pak by si měl něco z jeho produkce pustit. Jasně, zatím je to hodně stylizované a asi i dál bude, ale celkově tenhle koncept působí hodně pohodově. Hrátky s ilustracemi krásně doplňují reálný svět a Iman je neskutečně sympatická. Má mnohem více osobního charismatu než třeba America Chavez (Xochitl Gomez) z druhého Doctora Srange. Trochu se bojím těch schopností, které mi na celé epizodě sedly asi nejméně, ale jo. Celkem rád přepnu od klasik k něčemu, co je vytvořené primárně pro puberťačky. Nejsem cílovka, ale ten přístup mě podobně jako v předloze baví. ()

filmfanouch

Marvel Cinematic Universe se bude nadále rozšiřovat, v rámci mnoha chystaných filmů i seriálů to bude znamenat i větší diverzitu jednotlivých hrdinů. Potvrdit to v nedávné době může čínský Shang-Chi, židovský Moon Knight a nově i pakistánská Kamala Khan AKA Ms. Marvel. Právě i ta se dočkává svého vlastního 6-dílného seriálu, ještě předtím, než by měla sehrát jednu ze stěžejních úloh v chystaném pokračování Captain Marvel s názvem The Marvels. Už od počátku první epizody je jasné, že nevyhnutelná dynamika mezi Captain Marvel a Ms. Marvel bude velmi zajímavá, protože Kamala Khan je dost možná fanouškem Captain Marvel číslo jedna. Od počátku je ovšem jasné, že tahle hrdinka je víceméně fanouškem všech Avengers. Z první epizody prozatím Ms. Marvel nejvíce připomíná Spider-Man: Homecoming, což dává smysl především proto, že se Kamala Khan nachází ve zhruba stejném věku jako Peter Parker na počátku své cesty v Marvel Cinematic Universe. Je to mladá studentka, která především žije ve své fantazii, což pokládají vizuální hrátky, které tak trochu těží z komiksových kreseb a minimálně v rámci první epizody předvádí zajímavé vizuální nápady, kdy se opět dokáže potvrdit, že Marvel svojí novou hrdinku dokáže odlišit od všech ostatních. Krom své fandovství se ovšem především musí vypořádat nejen s tím, že do školy moc nezapadá, ale i se svou pakistánskou rodinou, která má od Kamaly úplně odlišná očekávání.  Ms. Marvel prozatím dokáže v rámci Marvel Cinematic Universe působit poměrně svěže, na prozkoumání středoškolského života a fandovského statusu bude nejspíš více prostoru než právě v případě Spider-Man: Homecoming. První epizoda ostatně teprve sází na představení postav a jejich vzájemné dynamiky, ústřední zápletku a větší práci se schopnostmi ústřední hrdinky si tvůrci očividně šetří do zbylých 5 epizod. Dává to smysl, protože prioritou je především uvést pohled na to, jak aktuálně Kamala Khan žije, co jí trápí a s čím by jí její nově nabité schopnosti možná mohli tak trochu pomoct. Už teď je jisté, že žít se superschopnostmi nebude pro teenagerku dvakrát snadné, bude ovšem zajímavé sledovat to, jak se z fanynky superhrdinů stane jedna z nich. Prozatím to vypadá, že v rámci seriálu nebude v sázce nic velkého, Ms. Marvel od počátku nepůsobí tolik ambiciózně jako například WandaVision či Moon Knight. Přesto ovšem nadále potěší očividná řemeslná kvalita. Režie prvního dílu se chopili Adil El Arbi a Bilall Fallah (Mizerové navždy), což je poznat v tak trochu hravém přístupu, především v občasných hravých pohybech kamery. Akce prozatím absentuje, první díl pořád slouží především jako představovačka nové postavy. A uvedení je prozatím solidní. Už dlouho se traduje, že Marvel Studios v rámci castingů nešlape vedle a ani tentokrát Kevin Feige a spol. vedle nešlápli. Iman Vellani je do role obsazena senzačně, divák jí snadno uvěří tak trochu introvertní a osobitou dívenku, která má problém zapadnout a žije tak trochu ve své fantazii. Z faktu, že jde o členku pakistánské rodiny se poté nedělá velká věda, Ms. Marvel prozatím zpracovává přirozený pohled do muslimské komunity, kdy pochopitelně dochází k nějaké konfrontaci kultur a jiných pohledů na věc, nedělá se ovšem z toho prozatím žádná velká věc, otázkou zůstává, zda to bude platit i po zbytek seriálu. První epizoda toho v součtu vlastně nepředvádí tolik, jen zakládá půdu pro zbytek seriálu, hlavní hrdinku ovšem představuje sympaticky a naznačuje, že Marvel Studios čerstvě představil poměrně zajímavou postavu, u které bude zajímavé sledovat její vývoj v následujících epizodách i nevyhnutelné setkání s jejím idolem. Je to ovšem pořád ještě běh na dlouhou trať....... () (menej) (viac)

BMW12

První díl nového seriálu mě tedy vůbec nezaujal. Uvidíme jaké budou další epizody, ale vypadá to na nejhorší seriál od Marvelu, do teď se mi všechny líbily, ale zde je velmi chabý příběh, nevidíme nic zajímavého. Taktéž mě zrovna moc nezajímá pákinstánsko-muslimská rodina a hlavní hrdinka mi není sympatická. ()

William_ odpad!

Postavy a jejich charaktery jsou snad ještě méně nezajímavé než příběh a děj první epizody. Modlím se aby mě seriál něčím v příštích dílech zaujal, jinak to bude fakt prů*er. ()

Lenka.Vilka

Zábava hned od začátku! První díl mě bavil úplně stejně moc jako když jsem ho tehdy viděla poprvé. Barvičky, radost, sympatická hrdinka s problémy svého věku, zábavné zpracování, děj, který nikam nepospíchá (proč by jako měl, že?) a to správné nadšení pro věci které má člověk rád. ()

Martrix

Cílovka je jasná. A tím nemyslím jen věk. Ale na druhou stranu...tohle je asi nejméně protivný způsob, jak zapracovat na multi-kulti snášenlivosti. Osobně nemám žádný problém s tím, že je to celé vyčůraně zkonstruované, aby si přišli na svoje i arabové. Takový seriál může u mladých odstránit víc předsudků, než proslovy a články různých aktivistů. Navíc Kemala i její rodina jsou v pohodě. Vyzněním a hravostí Ms. Marvel krásně zapadá k soňáckému Spider-Manovi. Je to moderní, spousta kresbiček a pubertálností, prostě oslovuje dnešní mlaďochy. I v tom je Ms. Marvel podobná Paralelním světům a jak věkem, tak náturou, by byl pro Kemalu spidy Morales, bezva sidekicker. To se ale stát nemůže, takže si bude muset vystačit s vcelku nevýrazným kamarádem a svými schopnostmi....které jsou zatím  znázorněny velmi rozpačitě. Green Lanternovské dětinskosti, to je přesně ten styl, který nesnáším. Ale uvidíme...po první epizodě soudit nelze. Zatím mě to úplně neodradilo, ale nadšení vypadá jinak. ()

DragonnCZ

That WAS FUCKING SOMETHING !!! Kurňik už hnedka uvodním songem od Weeknda sem si to uplně zamiloval, miluju Kamalu, naprosto s ní ve všech případech sympatizuju, to jak je to ze školního prostředí s věcmi se, kterými se denně potýkám atd. prostě nádhera. Iman si Kamalu strašně dává na to, že to je její první role. A celé odvypravování strašně žeru. Absolutní bomba, 68% nechápu. Za mě dnešní ep. 9/10 je to super. Sice na Moon Knighta to mít nebude, ale je krása. Jestli to takhle hodlá pokračovat rád budu solit pětikvalty. ()

oveckaoa

Jak tu někdo píše to, že Kamala zná Captain Marvel je zvláštní, když na Zemi skoro nebyla , ale dalo by se to okecat tak, že ji zná třeba od Nicka Furyho nebo Thora, ale ne ona ji zná od Ant Mana  což nedává smysl jelikož on kromě toho závěrečného boje v Avengers Endgame ji nepotkal vůbec a kdyby ji tam potkal pochybuji, že si s ní pokecal .  Jinak v podstatě slabší úvod , když to porovnám třeba s Lokim a Falconem a Winter Soldierem (WandaVision a Moon Knighta jsem vynechal)  jediná zajímavá postava kromě Kamaly je Bruno což je málo a její rodiče jsou spíš humorné postavy (speciálně otec), ale něco na styl toho taxikáře z Deadpoolů, že ze sebe dělají idioty a pak to vždy shodí matka nějakým důležitým proslovem je to podobné jako třeba v Prcičkách, když Jim dělal blbosti a jeho otec měl pak důležitý proslov o rodině  .  Abych nekritizoval líbí se mě ty triky, že třeba si píšou smsky a ono se to ukazuje na pozadí třeba na vitríně obchodu a tak  dobrý nápad je i AvengersCom nebo jak se to jmenovalo s tím, že je tam jakoby oltář Iron Mana a Black Widow (Natashy).    Zatím to nechám na 60 a uvidím jak se to vyvine. P.s. muslimka káže jiné muslimce co je haram a nechá ji řídit auto a dělat řidičák a nechá ji chodit s nalakovanýma nehtama její otec sleduje televizi (muslimský pořad to nebyl ani omylem) a využívá západní technologie  (předpokládám, že Bruno  muslim nebude) zvláštní. ()

drackula

Príbeh sa rozbieha strašne pomaly a jediné čo to drží nad vodou je vizuál. Farebné ladenie a množstvo drobných komiksových nápadov udržali moju pozornosť. Dúfam, že sa to postupne rozbehne. 60% Disney plus ()

DavidS.

Agitka na téma ukázkové integrace a mírumilovného islámu...Netuším kolik desetiletých pákistánských předplatitelů ovšem Disney+ má...Bez multi-kulti balastu průměrná podívaná pro dívky na prahu prvního menses... ()

kenkaku odpad!

Tak tohle je víc fuj než jsem čekal. Humor se tam maskuje za rychlou konverzaci plnou ustěpačných poznámek (něco jako pamatuju z Gilmorových děvčat). Pak ta pákistánská rodinka. uf… to je tak vlezlý karikaturní bizár, že se divím až jak moc urážlivé a zesměšňující to pro ně je. Dál… pipka se tahá s bělobou? Nevěřícím psem? No tak to… to by fakt nešlo. Celé to působí jako nechutný alibismus, kdy se nuceně děj točí okolo Pákistánců a zároveň je v každém druhém záběru shazuje, aby to bylo akceptovatelné i pro zbytek diváků. Disney je potvrzeně mor kinematografie 21. století. ()

warrenur

Otvorit to vynikajucim Blinding lights s 80-kovym vibe-om od The Weeknd bol genialny tah. Ano, dalsia haluska urcena primarne pre deti a teda uplne mimo moj zaujem, ale pacilo sa mi stereotypne nahliadnutie do indickej/pakistanskej rodinky, zvlast mamina je perfektna. Skoro, akoby som obcas bol sledoval stand-up. Dcerenka - 16rocne kacatko s hlavou v oblakoch, nuz tak s nou sa stotoznia len dospievajuce dievcata. Pacila sa mi tradicna pesnicka pri nakupovani s maminou Ko Ko Koreena od Ahmeda Rushdi-ho. Grafici sa vyhrali s digitalnymi kresbami, grafity, ci textami a ich zobrazovanim na ploche v realnom svete.  O tych neohrabanych kacatkach a chlapcoch s akne, z ktorych zrazu boli hrdinovia....meh. Uplny zaver ma vsak trosku zaujal, tak som zvedavy, co za organizaciu - hladajucu ludi so schopnostiami, co tu uz btw. bolo "milionkrat", to su tentoraz. Potesila Alysia Reiner na tych par sekund.  Hrala tu nadrzanu mrsku riaditelku vazenia v Orange is the new black. Inak hlupucke, detinske farebne a naivne.  35% Ak nie ste cielovka, vyhnut sa oblukom, hoci si tu mozete najst zaujimave drobnosti. Dam tomu este jednu sancu. ()

Trešlson

Překvapení se schovává na nečekaných místech. Kdyby mi někdo po traileru řekl, že se mi bude první epizoda Ms. Marvel líbit takřka bezvýhradně, nejspíš bych se mu vysmál a ještě bych ho poslal do patřičných míst. Ale tohle je zkrátka ryzí radost. Sympatický cast a hravý vizuál naprosto stačí a během většiny stopáže se tak obejdeme bez jakékoli akce a superschopností. Uvidíme, jestli tenhle nadhled vydrží až do konce, moc bych si to přál. ()

tomik99

Palec nahoru za stálé prohlubování MCU světa. Líbí se mi, jak zpracovali náhled široké veřejnosti na hrdiny, zmapovali jejich důležité bitvy a vyobrazují slávu hrdinů apod. MCU už je tak velkým fenoménem a má za sebou tolik filmů a seriálů, že si zkrátka mohou dovolit udělat seriál o nás fanoušcích, kde vidíme, jak někdo chodí v kostýmech hrdinů a je těmto postavám věnován celý festival. Stačí to ale na seriál? To se teprve dozvíme, ale rozhodně tomu dám šanci. ()

lilflipdrip

Už z prvních trailerů jsem věděl že Ms. Marvel nebude můj šálek kávy, po shlédnutí prvního dílu jsem si tuto teorii absolutně potvrdil. Od první minuty vlastně až po konec mě to hrozně nudilo, příběh se doslova a do písmene motal jen kolem avengersconu kam rodiče nechtějí pustit hlavní hrdinku, to by nebylo to nejhorší ale udělat z téhle nesmyslně natahované zápletky a problému dílu emoční a dramatickou aférku bylo zkrátka hrozný, to co mi utkvělo v paměti byl skok Kamaly z okna a zlomené větve. to co musím pochválit byli animace které tomu dodávají osobitý styl a docela mě to bavilo, jelikož tyto animace moc nemusím tak je o to víc smutné že právě to mě na tomto díle bavilo nejvíc. Herečka Iman Vellani mi do této role absolutně nesedla, necítím z ní takřka super hrdinský vibe který je podle mě docela dost důležitý. Taky musím zmínit získání moci, Kamala najde na stole krabici kde nám vlastně bylo řečeno že krabice byla odněkud poslaná, ve které leží náramek který si Kamala vezme na avengerscon jak jinak, lépe řečeno nejhorší získání moci které nám zatím marvel doposud podal. ()

Kraty

4/10 Tento seriál je a bude šílenej. Začátek byl hezký a originálně pojatý od jiných mcu počinů doprovázený hudbou od Weekenda. Stále nechápu proč může být fanynka Captain Marvel, přitom se nám Carol ukázala jen ve vlastním filmu, což těžko byla Kamala naživu a hlavně v Endgame, kde pochybuju že jí někdo z běžných lidí viděl. Prostě jak je možný že je do ní tak zázračná když jí viděla tak sotva z rychlíku. Postavy se mi vůbec neprodaly. Nemusím její rodiče, nemusím jejího kamaráda Bruna a všechny co jsou v tomto seriálu. Nevím... Měl jsem moc velké očekávání a jak jde vidět tak dle mého to mohlo být daleko lepší. Seriál je možná kvalitní a skvělý, ale mě osobně to nesedlo a snad budou další epizody zajímavější a poutavější. Přesto myšlenka o pákistánské 16tileté holce, která získá superschopnosti... To zní dost fajn! Ale seriál je moc rychlý, je tam přehnaně moc humoru a po skončení epizody jsem neměl sebemenší chuť těšit se na další. Což je škoda, za mě je Ms. Marvel z komiksů dost zajímavá postava a já se modlím, aby tento seriál dobře dopadl. A k mému překvapení má i potitulkovou scénu, která byla za mě reálně asi nejlepší co nám tahle epizoda mohla nabídnout. ()

GameboyNES odpad!

kapitánka Eršika Demeterová. Speciální schopnosti: Vrhnout aspoň 15. harantů a odkutálet se pro sociálku. Zatím horší než serial Hokej ()