Letuška

• USA The Flight Attendant (viac)
Dráma / Mysteriózny / Thriller / Komédia
USA, (2020–2022), 11 h 58 min (Minutáž: 42–48 min)

Tvorcovia:

Steve Yockey

Predloha:

Christopher A. Bohjalian (kniha)

Hudba:

Blake Neely

Kaley Cuoco, Merle Dandridge, Nolan Gerard Funk, Michiel Huisman, T.R. Knight, Zosia Mamet, Rosie Perez, Colin Woodell, David Iacono, Michelle Gomez (viac)

Temně komediální thriller, inspirovaný celosvětově úspěšným románem Chrise Bohjaliana, pojednává o tom, jak se může celý život změnit během jediné noci. Letuška Cassandra Bowden (Kaley Cuoco) se probudí ve svém hotelovém pokoji v Dubaji, s příšernou kocovinou z předchozí noci a mrtvolou ležící vedle ní na posteli. Protože se bojí zavolat policii, pokračuje ve svých ranních aktivitách, jako by se nic nestalo, a přidá se k ostatním letuškám a pilotům cestujícím na letiště. V New Yorku je vyhledána agenty FBI, kteří se vyptávají na její nedávné mezipřistání v Dubaji. Zoufalá žena, která stále nedokáže poskládat střípky z oné osudné noci dohromady, začne přemítat o tom, jestli by mohla být vrah. (HBO Europe)

mkali

Příběh promiskuitní alkoholičky s pokusem o humor a detektivní příběh. Postavy nesympatické, hlavní hrdinka na pár facek, flashbacky a linka "v hlavě" sice nápadité, ale velice rušivé. Hrdinka kupí jednu chybu za druhou, vedlejší postavy jsou tak nějak do počtu. Jedna hvězda za zvrat na konci, jedna za intro a jedna tak nějak z povinnosti. ()

kamil.i

Divák by čakal zamotané neonoirové vyšetrovanie a ono je to vlastne kritika alkoholizmu. Nevadí, môže byť. Alkoholické eskapády, výbuchy hnevu a paranoje sú ozaj realisticky vykreslené. Problém je, že ústrednú dejovú linku prehlušuje množstvo hysterických, hlučných, chaoticky pobehujúcich otravných postáv a halucinácií. Scenár by sa takisto patrilo osekať o mnoho replík. Z postáv sa dá zniesť jedine duo agentov FBI. V podstate celá dramaturgia pôsobí rušivo, dokonca až spôsobuje nervozitu a nie kriminálne napätie. Navyše, Cassie sa síce hodí pre Kaley Cuoco, lenže ona ústrednú postavu svojimi schopnosťami neutiahne. Veľmi váham nad zhliadnutím druhej série. ()

warrenur

Znacne uvrieskana a preafektovana komedialna blbina. Na csfd by sa to v popise zanrov mohlo opravit a nahradit dramu komediou. Blbnuca Cuoco mi az prilis liezla na nervy. Vacsina prvych epizode je ako reklama pre dospievajuce teenky, ktore maju svoj role-model a buducu karieru najst v ozieracucej a k.rviacej sa vymetenej letuske/zlatokopke. Tempo je zbesile a mimicke "prejavy" Cuoco su brutalne preafektovane. Mladsie, zenske (no offence) publikum vsak moze zrejme predsa len pobavit. Za mna slabota a dorazne varovanie pred stratou casu, ci bolehlavom. ;) Po druhej slabej epizode dopozerane len z dovodu zvedavosti, kam sa to vlastne ubera. Posledna cast mala este akysi drive, avsak vsetko predtym bolo ozaj dost otravne, naivne a hlupe. 40% Neodporucam. ()

lemonova

Nejak som nemala to srdce dať menej, už len kvôli Kaley (ktorej je to srdečne jedno :)) Dosť nadsadzujem, ale v podstate je to celkom svižná záležitosť s fakt skvelou hudbou a dobrými hlavnými postavami (hoci agenti FBI tam ani nemuseli byť..) Čo mi prekážalo najviac, bolo to melodramatické tlačenie na pílu, ktoré sa týkalo Cassandrinej minulosti - mala som pocit, že sa tým iba nadstavuje čas. Nebyť tejto vaty, mali by epizódy väčší švih. Takže reálne 3, ale pocitovo 4* :)) ()

Rockerman

Velmi mě to bavilo! Neobvyklý způsob vyprávění, zajímavé flashbacky, rozhovory s mrtvým. Přesto, že se tu i dost brutálně vraždí a občas je z toho i psychologické drama po většinu času se vše odehrává v úsměvném tónu. Věřil jsem, že Kaley Cuoco může být i něco víc, než být ozdobou kultovního seriálu TBBT a tady to dokázala. Dva zápory. Do děje neměli zatahovat tu korejskou linii, vůbec to tam nesedělo. Druhý povzdech je ten současný trend, kdy všechno řídí ženy (nebo barevní). Jsou panovačné a dominantní, muži jsou jen kompars. Nevím, jestli si na to někdy zvyknu. ()

JetDryerFan

Přiznám se, Letušku jsem si pustila kvůli Kaley. Hrozně mě zajímalo jak se s tím popere a jestli jí dokážu odpárat tu nálepku “Penny”. Díky Bohu ta holka ukázala, že je skvělá herečka! Role jí sedla, věřila jsem jí každé gesto a na Penny si ani jednou nevzpomněla. Vedle jejího výkonu se mi líbily flashbacky do dětství a opilecký králičí psychadelie považuju už jen za třešinku na dortu. Malé přešlapy jsem díky tomu ráda odpustila a končím slovy - jo, fakt mě to bavilo! ()

Vabr

Trailer mě zaujal velmi zajímavým a originálním nápadem, že se letuška ráno probudí vedle mrtvoly. Po prvním dílu jsem se dost divil, že tu chybí štítek komedie, protože komedie to rozhodně je a zasmál jsem se vcelku dostkrát. Vtipy jsou takové cringe a kýčovité, ale v dobrém slova smyslu. Hlavně je tu obstarává Cass a její kámoška Annie a vcelku i Miranda, ale i tu a tam ostatní postavy, ale zase jich tak tolik není. Záživnost seriálu je vcelku nevyrovnaná, především ten prostředek (2. - 5.díl) je vyloženě dost průměrnej, a to hlavně díky vyšetřování okolo mrtvoly, které je s tím však podle mě málo spjaté, nezáživné a vcelku náhodné. A čeho jsem se obával hned po prvním díle, kde jsem zjistil, že se bude jednat spíše o komedii, a stalo se, že až nastane dramatická část, tak to nebude tak záživné a zapluje to do průměrných vod. Ještě k tomu dost napomohly náhodně vhozené záběry s Megan, které ani nijak nesouvisely s hlavním dějem a zbytečně seriál jen protahovaly a nudily mě. Vždyť to stejně ani nijak nevyústilo a akorát to tím podtrhuje tu zbytečnost. Škoda, že jsem ty nesmyslné záběry s Megan musel sledovat až do osmého dílu. No nic. V šestém, podhodnoceném, díle se však záživnost a kvalita opět vyhoupne nahoru a tak to jede až do finále, teda akorát vtipy Annie se už omrzely a její fu*k mě už nerozesmálo. Popravdě mám z finále takovej neuspokojenej pocit, nebylo to prostě až tak skvěle dofinišovaný, jak bych si představoval. Co ve finálovém díle nechápu, je ta ,,mrtvola" ve vaně. Nedává to smysl. Jinak agenti FBI nejsou až tak strašní, jak píšou ostatní. Na poměry ostatních filmů a seriálů tohoto ,,typu" byli vcelku dobří a jejich vtipy nebyly až tak strašný. Takový ty Cassiny vize v hlavě se mi v prvním díle (v šestém si s nimi skvěle pohrály) dost líbily, pak však bohužel postupem času působily vetřeně. Flashbacky z dětství byly dost zbytečné, spíše jen zaplňovaly stopáž, ale jakože ušly (opět byly skvělé v šestém díle). Nejoblíbenější díly: 1.,6.,7.,8. Průměrem mi seriál vychází na 3,5 hvězd, ale ,,zaokrouhlím" dolů, protože v prostředku to bylo dost nezáživné. Přemýšlel jsem a seriál bych spíše nedoporučil. VYHODNOCENÍ: ČEKAL JSEM VÍCE CESTOVÁNÍ 🛫✈🛬! ()

geek.ondra

Tenhle seriál nemá absolutně nic čím by zaujmul. Nezajímavý děj, nezajímavé postavy a samozřejmě Kaley Cuoco která stále neumí hrát a na ty Glóby se prostě dostala jenom kvůli malé konkurenci (nebo kvůli stylovým erotickým scénám?) jo a už si musím konečně sehnat tu předlohu. Zajímá mě totiž jestli je taky takhle nezajímavá ()

Filmárik

Ešte som nevidel seriál kde by si tvorcovia tak veľmi pomáhali. Nevieme ako ďalej takže prichádza alkoholický flashback a odrazu Penny presne vie čo robila v Bangkoku. Kladné postavy sú na požiadanie záporné a naopak, takisto podľa potreby. Hodnotím iba prvú sériu bez znalosti knihy. ()

Inozuka

Rozjezd dobrý, pak se to začalo trochu cyklit a ke konci seriál znovu chytil dech. Celkem zábavně namíchaný koktail thrilleru, komedie a psychologické sondy do mysli alkoholičky. Cuoco zvládla svou roli dobře, podle mého se jí zde podařilo vymanit z role Pennny v Teorii velkého třesku, i když řada lidí tvrdí opak. Nicméně musím přiznat, že nejvíce mě na tohle seriálu bavily úvodní titulky. Pěkný popartový mix ... ()

Anayka

První řada je poměrně zábavná, nic světoborného, ale má to zajímavý námět a styl, metoda nespolehlivého vypravěče funguje. Druhá řada je oproti tomu zmatená sračka a stálo velké úsilí to vůbec dokoukat do konce. Ušetřete si čas a zapomeňte, že existuje. ()

DavidWebb

Opatrne, veľmi opatrne som šiel do tohto flicku, keďže vôbec nemám páru kto je Penny a ani nikto iný z osadenstva, včítane rejžu. A je tomu/jej čo vyčítať... tak v prvom rade, keďže už mám niečo odpité a že toho bolo (pyšný nie som, ee) viem s určitosťou povedať, že keby holka hentak otáčala do seba panáky jeden za druhým, tak nielenže odíde hnetka do "nepolapitelna", ale na štvrtý deň by už nevedela kde je sever a nie obsluhovať pasažierov na palube lietadla. V druhom rade, áno, bola na facku asi tak 30 razy. A v treťom rade replika "I'm sorry, I'm sorry" sa v jej prípade vyskytovala toľkokrát, že ona sa vlastne vôbec nemusela učiť scenár ty volee! Stačilo jej tresnúť akúkoľvek kravinu čo ju práve napadla a za tým 5x zopakovať I'm sorry. Odhliadnuc odtoho, to bolo svižné, celkom zábavné, slušne zrežírované a celú sériu som dal na jeden záťah. 70% ()

Hemlock

Až vám bude drahá polovička tvrdit, že Letuška je ten pravý seriál na společné večery, tak jí nevěřte... Penny už má nejlepší roky za sebou, hlavní znělka včetně doprovodné hudby absolutně rve uši a jediný důvod, proč tomu dávám dva panáky je ten nekrofilní vztah ústředních dvou postav - to jsem totiž opravdu ještě neviděl. ()

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Filmové pokračování rebootované série Star Treku, jež by navázalo na třetí díl Star Trek: Do neznáma, bylo již několikrát oznámeno, aniž by se práce na něm jakkoliv pohnuly. Do absurdna byly tyto… (viac)