Letuška - Série 2

(séria)

Cassie Bowdenová nyní vede střízlivý život v Los Angeles a ve volném čase pracuje pro CIA. Na zahraniční misi se nečekaně stane svědkem vraždy a zaplete se do dalšího mezinárodního spiknutí. (HBO Max)

Chrustyn

První série byla trochu neprávem opomíjená ale zdařilá kombinace thrilleru a komedie. U druhé série potěší, že příběh je úplně jinak vystavěný s ještě více se přibližuje Hitchcockovi ale zklame tím, že je konci začne zapomínat na nějakou napínavou zápletku a stává se dramatem. Hlavní hrdinka je i za střízliva sympatická a zábavná ale po vydařeném úvodu, seriálu výrazně spadne řetěz. ()

Tosim

Zápletka se špionáží relativně šlape, nenapadlo mě, že by se dalo ještě něco vykřesat z první řady. Představy hlavní představitelky ale zbytečně zdržovaly děj a celkově jsme se v řadě druhé nic moc nového ani přínosného nedozvěděli. Bez řady třetí bych se tudíž víceméně obešel. ()

Isherwood

První řadu jsem bral jako sympatickou hříčku, která vlastně ani moc netoužila nikam pokračovat. Ale ta záměrně přepálená špionská linka, ty povrchně líbivé hrátky s kamerou a střihem, fantastická Kaley („umím zahrát 2 výrazy, ale zužitkuju je na max!“) a hlavně alkoholoví démoni v abstinenčním deliriu, které jako kyselina rozleptávají osobnost i vztahy kolem, to vše mě bavilo vlastně víc, než prvně. ()

hansel97

Hodně jsem se bál "zbytečné" druhé série, ale příběh se povedl scenáristům namontovat a Kayley Cuoco to s touhle její možná životní rolí dokáže ždímat na dřeň. ()

Necrotongue

Po první sezóně jsem si od druhé řady mnoho nesliboval; očekával jsem spíše výrazné zhoršení, ale ve výsledku se ukázalo, že tvůrci v podstatě udrželi laťku na původní úrovni, a to pro mě bylo příjemným překvapením, které mi narušilo až nevyvedené finále. Jasně, byla tady i jiná chabá místa, ale vyrovnávaly to mnohé zábavné momenty, takže můžu konstatovat, že i napodruhé šlo o nenáročnou oddechovku, která mě i přes občasná škobrtnutí vcelku pobavila. Až na ten závěr... / Poučení: Přísně tajné státní záležitosti sdílej jen s nejbližšími přáteli a rodinou. ()

M.i.k.e

jak mi u Letušky přišla první řada celkem fajn, tak ta druhá je velké zklamání. Dějově je to sice opět náležitě zamotané, ale celá ta zápletka je taková dost plovoucí a Cassie je ještě větší psycho než předtím. Nepamatuji si sérii, kde bych si tak moc přál aby někdo konečně zabil hlavní postavu a ona tak měla konečně klid a divák taky.Nejsem ani schopen rozklíčovat, jestli je Kaley Cuoco tak dobrá herečka, že tuhle čím dál tím méně sympatickou postavu dává takhle dobře a nebo naopak je tak špatná a proto mě úspěšně s*ala celou sérii. Na další řadu už snad nedojde.Koneckonců už to není moc kam posunout...40% ()

kenkaku

Tak tohle tedy nezafungovalo. Když byla poprvé Penny hozena osudem do seriózní situace (o kterou nestála) její neschopnost vyjádřit víc než dvě emoce šlo považovat za roztomilé. Tady ale má být jako agentka!? Když vidí “podprsenkový sex” (aby sledující děti nedostali z bradavek infarkt) tváří se jako by měla strach že bude zvracet. Většinu času má vykulené oči (jako když tlačí na záchodě). Její neschopnost hrát tady doslova bije do oči. To samé zmatkování postavy (které nepůsobí roztomile, ale retardovaně a neschopně na hranici parodie) a samozřejmě ty její “výlety do podvědomí”. Ty jsem nesnášel už minule. Za mě tedy po všech stránkách sešup. ()

Arkagas1989

Upřímně mě druhá série bavila mnohem víc, než první. Cassie podstupuje léčbu a tvrdí svému okolí, že už se rok nedotkla alkoholu. To samozřejmě není úplně pravda, ale všichni jsme jen lidi a každý máme nějaké přešlapy. Po první sérii a jejích událostech se z Cassie stává tajný agent CIA, která ale i nadále má svou standartní práci letušky, protože jejím hlavním úkolem je sledovat cíl na cestách.  Nebylo by to ono, kdy se vše totálně nezamotalo a Cassie nezačalo zase harašit v hlavě, takže místy je to dost zmatený, ale vtipný, místy je to úplně jasný, ale dost smutný. Není to ani komedie, ani thriller, ani detektivka, je to prostě příběh, který tak nějak plyne, ale žádný wow efekt se nekoná. Jako oddechovka na pár večerů to funguje, ale že bych si ji někdy měla nutkání pustit znovu, to asi ne. ()

Scanerior

Druhá série Letušky je zpočátku doslova katastrofa, nicméně postupně se kvalita epizod trochu zlepšuje a nakonec vše obstojně vyvrcholí poslední dvojicí epizod. Plusem oproti jedničce pro mě je, že hlavní postava již pořád neprožívá alkoholové "záchvaty", tedy ne tolik, ale děj je jinak celkově slabší a dlouho poměrně nudný. Naštěstí vše dobře využijí právě poslední epizody, které jsou nabité "akcí", zvraty a odhaleními, které asi zas tak nepřekvapí, ale minimálně u jedné postavy jsem něco nečekal. Ačkoliv to bylo vcelku průměrné, tak mě na Letušku z nějakého důvodu baví koukat a klidně bych si dal další řadu. ()

Te_reza

Tohle je fakt slabý odvar. Celý seriál byl postavený na neschopnosti Cassie o čemkoliv mluvit, kdyby otevřela pusu a popsala problémy tak jak jsou, bylo by po všem v prvních dvou dílech.  První série byla příjemný oddychový seriál se zajímavým příběhem. Tohle je 6h bizáru.  Oceňuji práci se střihem, to mě hodně baví. I když jde o pouhé natahování stopáže. ()

CheeseFigure

Druhá séria ma bavila menej. Kde nastal problém? Vec prvá, nebavili ma tie veci v mysli, kde sa Cuoco bavila sama so sebou. Zo začiatku to bolo ešte fajn, ale čím viac sme sa blížili ku koncu, tak ma to nebavilo a pri záverečnom zúčtovaní to priam rušilo. Druhou vecou bola tá jej kamarátka právnička, ktorá mi bola nesympatická. Bola nerozhodná a vždy, keď začala rozprávať, tak mi liezla na nervy. Vec tretia, toho, kto za tým všetkým stojí som uhádol v úvodných epizódach. Vec štvrtá, samotná hlavná postava. Kaley Cuoco je fajn a dostáva body za herectvo ale Cassie jedná spontánne, nelogicky. Mám pocit, že scenáristi ju nechali takto sa chovať, aby pokazila čo sa dalo a seriál tak natiahli na osem epizód. Vec piata, Miranda. Ja som si tú postavu obľúbil a chcel som vidieť jej viac. Nakoniec mám ale pocit, že sa tu vyskytla len preto, lebo ju sem ,,museli" nejak zapojiť. Viem, znie to ako by to bol odpad, ale malo to aj dobré momenty. Kaley Cuoco je sympatická, len jej postava je biedne napísaná. Miranda poteší. Aj napriek tomu, že bolo jasné, kto je záporák, tak bolo zaujímavé rozmotávať záhadu ohľadom toho, o čo vlastne ide. A frajer tej právničky, ten hacker, je super postava, ktorá pôsobí, že má celý čas na saláme. A nie je to odpad, lebo napriek všetkým negatívam to nenudilo a dalo sa to pozerať. ()

dudel3333

skratiť seriu na 6 časti bez infantilnych myšlienkovych preludov hlavnej predstaviteľky a bolo by to fajn,rozťahane je to ako guma na trenkach ()