Bloody Hell

• Austrália Bloody Hell

Rex (Ben O'Toole) je bývalý voják a před osmi lety zažil jako zákazník banky její přepadení. V příhodném okamžiku vzal spravedlnost do svých rukou a lupiče postřílel. Nešťastnou shodou okolností při tom zemřela jedna pracovnice banky. Soud ho poslal na osm let do vězení, i když ho běžní lidé mají za hrdinu, čímž jenom napomohl rozvoji jeho rozdvojené osobnosti. Po odpykání trestu je Rex známou osobností, což se mu vůbec nelíbí, a tak se rozhodne vycestovat do Finska, kde ho nikdo nezná. Tam ho ovšem hned po příjezdu čeká velmi nemilé překvapení. (C0r0ner)

Martrix

Řekl bych, že o scénáristovi tohoto kousku ještě uslyšíme. A vlastně by tento film mohl posloužit jako dobrá vizitka pro celý tvůrčí tým. Jednoznačnou hvězdou je ovšem Ben O'Toole, který tady na CSFD překvapivě nemá uvedenou ani národnost. Po roli Rexe si ho mnozí budou pamatovat jako australskou kopii Robert Downey Jr. ...jen mladší a s krapánek prořídlejší ofinou. Do cesty se Rexovi postaví dva finští Malfoyové, psychotetka a Verbalův nevlastní brácha. Jejich úmysly jsou krystalicky jasné už od okamžiku, kdy se Rex probere v jejich domě. Australani mi nejsou sympatičtí, dokonce je vnímám jako větší křupany, než amíky. Jejich filmy moc nevyhledávám a pokud jsem viděl nějaký horor, byl vždycky dost ujetý tím zvrhle divným způsobem. Ale v tomto případě jsem se hlavně zásluhou O'Toolea bavil. Charismatický chlápek měl díky scénáři nabito, režie byla hravá a dynamická a přestože je příběh jen další variací na 100x omleté žánrové klišé, tak ani chvilku nenudí. Vlastně ani nevím, jakým omylem se ke mě Bloody Hell dostalo, protože horory bez potvor mě nebaví. Takže pokud ode mě zazní chvála na film o úchylácích, tak by ti, kteří takové filmy vyhledávají, neměli váhat. ()

Sfinkter

Povedená kombinace psychologického thrilleru s hororovými, až exploitation prvky, a černé komedie. Finská rodinka jak vystřižená z Texaského masakru má zajímavé členy a přerostlé dítko je v konečném souboji roztomilé. Z úvodních i závěrečných titulků musel mít radost i Tarantino. ()

YumiOkami

TAK TOHLE BYL MASAKR! horor, thriller a černá komedie dohromady? why the fuck not?! týpek s rozdvojenou osobností se snaží utéct psycho rodince, která má jedno hodně velký tajemství. zní to jako slátanina, ale ve skutečnosti je film zábavný, kreativní a originální… a dovolená ve finsku najednou nezní tak dobře :D || ❝𝐌𝐲 𝐧𝐚𝐦𝐞 𝐢𝐬 𝐑𝐞𝐱. 𝐏𝐥𝐞𝐚𝐬𝐮𝐫𝐞 𝐢𝐬 𝐚𝐥𝐥 𝐦𝐢𝐧𝐞. 𝐈'𝐝 𝐨𝐟𝐟𝐞𝐫 𝐲𝐨𝐮 𝐦𝐲 𝐡𝐚𝐧𝐝, 𝐛𝐮𝐭 𝐰𝐞𝐥𝐥, 𝐲𝐨𝐮'𝐝 𝐩𝐫𝐨𝐛𝐚𝐛𝐥𝐲 𝐤𝐞𝐞𝐩 𝐢𝐭. 𝐈'𝐦 𝐤𝐢𝐝𝐝𝐢𝐧𝐠, 𝐭𝐡𝐚𝐭'𝐬 𝐚 𝐣𝐨𝐤𝐞. 𝐔𝐦, 𝐰𝐞𝐥𝐥, 𝐧𝐨𝐭 𝐫𝐞𝐚𝐥𝐥𝐲.❞ 🍖🩸 ()

oveckaoa

Chlápek zabrání loupeži v bance a skoro všechny tam vystřílí akorát nezvládne koncovku a zastřelí omylem i jednu civilistku za což je odsouzen k 8 letům vězení. Po vypršení trestu se z něj stane celebrita a on neunese slávu tak jde na dovolenou do Finska kde ho unese rodina jako potravu pro jejich kanibalského syna. Námět je dobrý zpracování nic moc a závěrečná katarze je slabá gore to ačkoliv název může napovídat nemá taky skoro žádné režisér se zmohl jen na jednu uřezanou nohu nic více. 60 procent P.s. nevím kdo to překládal , ale on se jí ptal jestli mluví anglicky a přeloženo to je jako jestli mluví španělsky docela úlet. ()

bizz_mjc

I když by se tu pár inspirací nebo podobností našlo, Bloody Hell dozajista patří mezi ne úplně běžné snímky, ale rozhodně svým ztvárněním mezi sebe a diváka klade lehkou bariéru, zároveň tím však získává něco svého, a to se zas cení. ()

Hollohlaway

V pohodě oddechovka, se stopami humoru a Jevan polkou jako doprovodnou muzikou. Okleštěný hlavní hrdina mi místy připomínal Bruce Campbella v Duchu lesa, jen ta motorová pila chyběla. Obsazení i akce nebylo zlé a jako krvavá zábava na jeden večer to bez problémů obstojí. ()

Michelle75

Ta vypravěčská forma mě hodně baví, navíc Ben O´Toole se dobře poslouchá. Má to nápad, má to spád, humor, absurditu a tohle je myslím pro hororovou komedii úplně nejvíc. A nemohl by prosím už někdo uživateli EvilPhoEnixovi vysvětlit, že vyžvanit v komentářích do detailu veškerý děj je sprosťárna největšího kalibru? Děkuji. ()

borec999

Horúci ašpirant na hororovú komédiu roka a prvý hororovo ladený film roku 2021, ktorý stojí za pozornosť. Pritom prvých 20 minút mi Bloody Hell príliš nesadlo a už som lamentoval nad tým akú blbosť som si zapol. Našťastie po tom ako je hlavný hrdina unesený bizarnou fínskou rodinkou kanibalov to nabere tie správne grády. Hlavná postava- Rex (nie komisár) sa stáva postupom času sympatickejším a sympatickejším a aj tie spočiatku trapné sekvencie s jeho vnútornými monológmi začínajú byť vtipnými. Bloody Hell si ma skrátka postupne získaval viac a viac a tento koktejl vtipov,hlášok,čierneho humoru+ rôznych exploatačných výjavov (nôž v uchu,odrezaná noha, klince,kosť...) na mňa fungoval. Záverečný boj s rodinou je už vyložene výborný (po hororovej (krvavosť,gore), ako aj po komediálnej stránke) a predstavuje čerešničku na torte. Pochvalu si zaslúžia okrem režiséra Alastaira Griersona ktorý si postrážil vizuál a technickú stránku aj herci: Ben O Toole Rexa stvárnil výborne a nemal som problém mu fandiť, jeho crush Meg Fraser bola dostatočne sympatická a nevinná a fínska rodinka dostatočne pošahaná. Vo výsledku je teda Bloody Hell celkom vydarená "blbosť" a osobne by som sa nebránil ani nejakému tomu sequelu... 75% ()

Zombi

Docela slušný komediální horor, který ozvláštňuje koncept újeté rodiny vraždící lidi o Finsko a netradičního hrdinu s vojenským výcvikem a samomluvou :-) Napínání celkem funguje a párkrát jsem se i zasmál. Hlavní hrdina je sympaťák a hrozně se mi líbilo, že zde není tradiční uťápnutá buchta, která projde proměnou v drsňačku. Slušné 3 hvězdy. ()

Thomas_xxxxx

Jedným slovom to môžem zhodnotiť ako totálnu blbosť. Celý film tam visí muž zavesený na lane, popritom sa sem-tam aj rozpráva so svojím druhým ja a finále je úplná nechutnosť. Aspoňže sa to dalo ako tak dopozerať, ale veľa pozitív to naozaj nemá. ()

Flopik

Vynikajúca novinka ktorá určite doporučujem fanúšikom hororových komédii.Hlavný hrdina je sympatický a hlavne hláškujúci ,teda jeho alter ego takže sa skvelo nasmejete. Námet je obohratý, unesie ho rodinka vo fínsku a chcú ho zjesť, avšak je podaný tak originálne že to vôbec nevadí. Miestami skvelo krvavé no a ja som sa bavil.Plus tak isto aj nádherná "Fínka". U mňa za silné 4* a ako píšu kolegovia toto by chcelo pokračovanie. ()

Illy

Super hororová a místy velmi ujetá komedie s občasnými solidními gore efekty.. Není to asi pro každého, ale my magoři si to užijeme...👍 ()

Petrus1

Hm. Ani nevím, jaxem se k tomu filmu dostala, každopádně jsem se nechala uchlácholit zdejším vysokým hodnocení a těšila se, že se hororově pobavím. Po delší době jsem se sama sebe musela ptát, jestli to opravdu má být komedie, protože se právě vůbec nebavím! Co hůř, přitáhla jsem ke sledování manžela, který si chtěl přitom v klidu číst něco historického. „Pooojď, bude sranda, vždyť už jsme se spolu dlouho na nic nedívali,…“ lákala jsem ho šibalsky. Myslím, že se nebavil ještě víc než já a nejvíc byl otrávenej čtením hrubě odfláknutých titulků a myslím, že finštinu přeloženou pouze do titulků anglických, pohrdavě ignoroval. Sice si velmi vážím práce překladatelů, ale když už něco dělám, dělám to pořádně a když už to mám vypustit do světa, měla bych si to po sobě aspoň zkontrolovat, nejlépe tím, že se na ten film aspoň podívám. I když v hodnocení k tomu přihlížet nebudu, nemůžu tvrdit, že mi to na celkovém dojmu nepřidalo. Nevím, prostě mi kecání se svým druhým já, moc vtipné nepřišlo… pár drobných úsměvů jsem asi vyloudila, ale moc jich nebylo. Když to shrnu, bavila mě finální scéna a přepadení banky, ve které si hlavní hrdina poradí se všemi. To je ale trochu málo. Navíc miluju Finsko a určitě v téhle krásné přírodě nemůže bydlet taková vyšinutá famílie – to se snad děje jen v Americe! :) Největší průser Bloody Hell je, že jsem nedodržela své zásady a něco očekávala… A taky myslím, že se delší dobu zase budu dívat na filmy sama… ()

Mackoun

Z hororů jsem za posledních pár let nějak vypadl, ale tyhle cíleně ujetý chujoviny mi čas od času padnou do noty. Na mentální odfrknutí celkem ideální věc. ()

Israha

Zábavný parodický hixploitation, který není až tak podvratný a bláznivý, jak by se mohlo zdát při přečtení anotace, a ani nijak neposouvá hranice v explicitnosti zobrazeného násilí. Vlastně by šlo o takovou pohodovou, neškodnou jednohubku, nebýt naprosto parádního protagonisty, kterého Ben O'Toole hraje asi tak, jakoby byl hybridem Roberta Downeyho Jr. a Nicolase Cage, a který díky schizofrenním dialogům sám se sebou plní výborně roli sympatického loosera i drsného akčního hrdiny, a sám zvedá zábavnost celého filmu o úroveň výše. Sequel, ať už filmový či seriálový, bych si dal okamžitě, protože jak píše EvilPhoEniX - Rex má potenciál být novodobým Ashem! ()

Rathalos

Bloody Hell by som povedal je taky mix roznych filmovych zanrov,tentokrat je tou hrozostrasnou krajinou Finsko,co som prekvapeny,skor by som ocakaval vyber vychodnej europy,sice to je natocene zabavnou formou,ale nesplnilo to prave moje ocakavania,viac brutality,krvi,nasilia a hned by to ozilo,ale toho sa clovek docka az v zavere,potesi aspon pekna blondinka,takze styri slabulinke hviezdy...:-) ()