Mutanti sú ľudia s nadprirodzenými schopnosťami, ktorých odlišnosť sa prejavuje až v puberte a spôsobuje ju evolučný skok ľudského druhu. Cynický dospelý Magneto, ktorý ovláda kovové veci pomocou magnetického poľa očakáva vojnu medzi príslušníkmi svojho druhu a obyčajnými ľuďmi. Jeho bývalý priateľ Charles Xavier (Patrick Stewart) presadzuje zase mierové spolužitie. Magneto (Ian McKellen) chce pomocou špeciálneho žiarenia zmeniť na mutantov mocných tohto sveta, ktorí sa zídu na zasadnutí OSN. On i Xavier majú suitu bojujúcich mutantov, ktorí medzi sebou bojujú. Cieľom Xaviera a jeho pomocníkov (X-Men) je zabrániť katastrofe a zachrániť mladú mutantku Rouge (Anna Paquinová), ktorá má proti svojej vôli poslúžiť Magnetovým cieľom... (TV JOJ)

helrohir

Veľmi dobrá comixová adaptácia. Bryan Singer ako režisér žánrovo odlišných filmov príjemne prekvapil. Výber hercov je vynikajúci, či už sa jedná o "ostrieľaných" borcov I. McKellena a P. Stewarta alebo o nové hviezdne objavy ako Hugh Jackman. Film má veľmi dobrý príbeh, špičkové triky a rozhodne sa jedná o jeden z najlepších sci-fi filmov a zároveň jednu z najlepších comixových adaptácií. ()

darthvader77

Úžasná filmová adaptace na jeden z nejlepších komixsů od Marvelu. Herecké výkony skvělé no a když máte takovou předlohu a takového režiséra jako je Bryan Singer, tak příběh nemůže zklamat. Hugh Jackman ve své ikonické roli. ()

anyonecek

První díl komiksového X-Mena dopadl určitě nad míru očekávání. Parádní film, který určitě neocení jen děti, ale i dospělí lidé. Herecké obsazené je skvělé spolu s hereckými výkony. Efekty krásně udělané. ()

Wooke

X meni sú vážne coool. Wolverine je samostatná kapitola, no inak všetci v kope sú neskutoční. Nechápem, že som to mohol vidieť až tak neskoro. (asi 2 roky dozadu) ()

Dinsberg

Svižný rozjezd Wolverina, který jako Logan má o sobě neustále pochybnosti. Svým cynickým projevem se snažím je ale nedávat najevo. Akce je na standardní úrovni, nic zapamatovatelného. ()

ManOfPhoenix

Tenhle film vše odstartoval. Celou sérii X-Men, a právě tenhle snímek, byl první, a také, ten nejlepší. X-Men je prostě komiksová klasika, s úžasnými postavami a herci jako jsou Patrick Stewart, Ian McKellen nebo Hugh Jackman. Tenhle film je zkrátka velmi originální, komiksový, skvělý po herecké i hudební stránce, a je to prostě suprový film s X-Meny. ()

kubilov

Velmi povedená komiksová adaptace, jejíž první díl je více než skvělým nástupem do celé veleúspěšné série. Casting na X-Meny se povedl opravdu famózně, Patrick Stewart se konečně lidem vryl do paměti jako někdo jiný než jen Jean-Luc Picard ze Star Treku, Ian McKellen je opravdový herecký chameleon, Hugh Jackman tímto vstoupil do Hollywoodu, Famke Janssen je velmi krásná... a když si to tak vezmu, tak originální jsou vlastně téměř všichni. Bryan Singer potvrdil svojí režisérskou výjimečnost a i to, že dokáže velmi nadprůměrně využívat moderní filmové technologie, docílil tak toho, že už první díl série X-Men vypadá jakoby byl natočen o pěkných pár let později. ()

kiros179

Tak jsem oprášil svoji DVD kolekci a po letech jsem se rozhodl tento víkend věnovat celé sérii. První X-meni jsou zajisté skvěle natočeným filmem a jako startovací film celé série (který nás má logicky primárně seznámit s prostředím a postavami) funguje brilantně. Má výborné tempo, zajímavé postavy a očividnou Singrovu vytříbenost. Obsazení dvojice McKellen & Stewart byla tutová sázka na jistotu, tam snad ani nikoho nepřekvapí s jakou lehkostí své postavy pánové hrají, zato Hugh Jackman je něco úplně jiného - z dnešní perspektivy asi zbytečné zmiňovat, že on prostě je Rosomák, následuje druhé příjemné překvapení a to je jednoznačně postava Jean v podání Famke Janssen - do té doby mě naprosto neznámé herečce, Jean v jejím podání je jedna z mých nejoblíbenějších postav celé série, naopak Storm a Halle Berry je pro mě stále špatně stravitelná, ale budiž. Abych nevyplácal všechno při prvním díle, nakousnu jen jednou poznámkou nakonec. Ať mají Avengers sebelepší efekty, sebelíp hláškujícího Tonyho Starka (ehm myslím Roberta Downeyho Jr) a asi o ziolion doláčů větší tržby, ten čistý pocit z toho, že sledujete komiks v ryzí podobě tam tak silný jako u iksáků prostě není. Kdybych neviděl druhý díl, býval bych byl v hodnocení ještě štědřejší. 85% ()

Brano

Nápad síce originálny, ale mňa to veľmi nenadchlo. Film ma veľmi priemernú zápletku, od ktorej sa vyvíja dej. Tiež som čakal trochu viac akcie. Vyzdvihol by som herecké obsadenie a to, že príbeh mal celkom rýchly spád. Až na záverečnú scénu, ktorá bola zbytočne naťahovaná a tým pádom aj nudná. /55%/. ()

Guran

Viděl jsem kreslený seriál, tuším z roku 1992, ale ten se mi skoro vůbec nelíbyl. Filmová předloha z roku 2000 svěčí úplně o něčem jiném, komix jsem nečetl, ale z kresleného seriálu jsem postavy ve filmu znal velice dobře. Herecké obsazení je na prvním místě. Hugh Jackman jako Wolverine, Patrick Stewart jako Xavier, McKellen jako Magneto a to samé bych mohl říct o příběhu. Samozřejmě, že efekty film ještě zlepšují a za triky ve filmech dávám největší pochvalu. Povedený zfilmovaný komix, kam se hrabe Spider-man. ()

ostravak30

Série o X-Menech je podle mě jedna z nejlepších comicsových převedenin na filmové plátno. Tak ne všechny díly tohohle příběhu jsou tak kvalitní, jako první a ještě druhý a možná i třetí, ale rozhodně to je nejlepší nápad, kterému nekonkurují ani Avengers ani nikdo další. Je to dobrý nápad už proto, že lidé s výjimečnými schopnosti reálně žijí. Vždyť kolikrát se stalo, že někdo dokázal něco, co nikdo nechápe, nebo se to zatím nevysvětlilo. A tady to máme v trochu extrémnější verzi. Takže nápad sám o sobě je velké plus. K tomu kvalitní protivník jako zlo a kvalitní zástupci dobra. Patrick Stewart je navíc velmi kvalitní herec a i Hugh Jackmanovi role Wolverina sedla. Svět s mutanty není jen klasická mlátička, ale je to svět propracovaný a promyšlený. A to mě baví. Tohle se povedlo a je dobře, že to existuje. Horší už je, že díky úspěchu X-Manů se roztrhl pytel s novými hrdiny. Pryč jsou doby Batmanů a Supermanů či snad Spidermanů. Teď jsou tady mutanti všemožných druhů a filmů či seriálů o nich přibývá jako hub po dešti. Někdo zde našel potenciál, tak proč toho nevyužít. Jenže ani jeden projekt úspěchů X-Menů nedosáhl a nejspíš ani nedosáhne. Prostě...všeho moc škodí a první je vždycky jen jeden. ()

johnny01

Nadprůměrný akčňák, který stojí především na schopnostech jednotlivých mutantů a jejich boji mezi sebou. Povedený je i vztah Logana s Rogue a skvěle zahraný je profesor X. Vytkl bych snad jen otevřenější závěr, z něhož je patrné, že se jedná jen o první díl. ()

PAVLIS

Tohle vážně nastartovalo vlnu komixovek? Papírově vzato to chápu. Několik mutantů, každý s unikátní schopností, rozděleni na zlé a dobré, to je snový námět. Praktické provedení je ale tak šedivě průměrné, že těžko uvěřit. ()

Gamekeeper77

Nikdy jsem nebyl skalní fanda týhle ságy a i když první díly uznávám a beru, opravdu zajímavé pro mě začínají být až prequely a rosomácká bokovka Origins, která mě vlastně k X-Menům přivedla. Proto jsem moc rád, že vznikly samostatné filmy o Wolverinovi, protože tenhle husťák si to zaslouží jako nikdo jiný a bez něj by byli X-Men sice dobrý, ale nijak zvlášt vyjímečný. Abych řekl pravdu, pocity při prvním shlídnutí si už moc dobře nevybavuju, takže ani nemůžu říct, jak na mě film tenkrát zapůsobil, ale i teď po těch letech je to furt slušná podívaná. 82%. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

07.06.2023

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Scenáristé Rhett Reese a Paul Wernick (Deadpool, 6 Underground, Zombieland) se čerstvě vyjádřili na téma třetího Deadpoola, který poprvé vznikne pod hlavičkou studia Disney, a dvojice nyní chtěla… (viac)