Chris Cringle (Mel Gibson), známy tiež ako Santa Claus, žije so svojou manželkou a vianočnými škriatkami kdesi v typickom zapadákove a z každoročného vianočného zhonu už je tak trochu unavený a naštvaný. Správanie detí ho totiž sklamáva a sám stráca toho správneho sviatočného ducha. A tak vo voľnom čase popíja, boxuje alebo strieľa. „Biznis“ roznášania darčekov už tiež príliš nevynáša, a preto musí ešte viac spojiť svoje sily s americkou vládou. A aby tých starostí nemal málo, naštve rozmaznaného malého fagana Billyho (Chance Hurstfield), ktorému dá pod stromček iba uhlie. Billy sa preto rozhodne poslať naňho nájomného vraha (Walton Goggins), ktorý má sám so Santom nevybavené účty. (TV Markíza)

Arsenal83

Kvalitný popis od maja0007. Fakt pozreté len kvôli Melovi, či ešte zo seba vytlačil, ale vytlačil to, čo každý z nás bežne, čiže hovno. Chlastanie mu síce ide dobre aj cez hustú sivú bradu, ale scenár ho ďalej nepustil. Beriem to ako nepodarenú paródiu na Vianoce. ()

silentname

Tak "Fatman" je celkom slušná dávka sklamania. Myslím si, že film mohol prísť s niečím zaujímavejším. Alebo minimálne svoj koncept zaobaliť nejako zaujímavejšie. Spraviť to buď temnejšie alebo vtipnejšie. Alebo oboje. Film ale na mňa pôsobí ako keby sa bál trošku riskovať a ísť trošku viac za hranu. Výsledne? Absolútne jasný "meh" film, ktorý má síce dvoch dobrých hercov, ktorí ho dokážu udržať v pozerateľnej rovine, ale to je málo. Áno, Mel Gibson a Walton Goggins Sú svkelí. Ja by som ocenil ešte aj Marianne Jean-Baptiste, ktorá pôsobí veľmi presvedčivo. Sú tu tiež 2 vynikajúce scénky, ktoré mi aspoň dali dôvod na to povedať, že som rád, že som film videl raz. Prvá scénka je keď Santa uvidí výsledok svojej práce v obálkach čo mu prinesie manželka. Druhá je na konci, keď sa Chris a Billy konečne stretnú zoči voči. To sú 2 najlepšie momentky filmu. No inak film nemá scénky, ktoré by ma nejako bavili. Je to z každého rožku niečo a výsledne je to mix elementov, ktoré netvoria dokopy zaujímavý film. Je to pozerateľné? Áno. Ale ak chcete dobrú temnú vianočnú komédiu, ktorá je trošku z iného súdka, tak viac odporúčam vidieť film "Krampus". Ten totiž zo svojho potenciálu aj reálne vyťažil. Toto nie. Hodnotenie: C- ()

Chrustyn

Bizarní nápad o zabijákovi, který má zabít Santu, je zajímavý, bohužel ho pohřbívá laciné zpracování, které nezachrání ani snažící se Gibson. ()

korbitch22

Výtečný nápad i námět, bohužel scénář a režie je naprosto v neškodném průměru. Jakoby režiséry ani nebavilo ten film točit, žádná štáva, žádné nadšení, jen rutinně vedou výtečné herce do dobrého, leč šíleně průměrného výkonu. Gibson si svého Santu užívá a Gogginsův ujetý nájemný vrah je neskutečný, ale vše kolem je tak šedivé a bez koulí, že dvojice režisérů by potřebovala nakopat do prdele. Chápu to vlažné přijetí, ono je to řemeslně naprosto v pořádku, ale je to jako sledovat Plíškovou při zápase, ona sice možná vyhraje, ale ten její znuděný výraz a povrchnost Váš začne tak srát, že bude fandit nakonec její soupeřce. Já budu smířlivější, ale že tohle mohla být monumentální kultovka asi netřeba připomínat.55%. ()

Marze

Je to detsky nevinne i krute. Pekne podivny film v nemz zvoni jingle bells s mym oblibencem Melem Gibsonem. Marianne Jean-Baptiste jako pani Kringlova siri svou postavou vrelost. ()

hrona

Fatman je neskutečnej úlet. Je to hodně netradiční vánoční biják. Hodně krve, hodně černého humoru, hodně střílení, zabaleno v tématice kolem Vánoc a nadělování dárků to vše podbarvené tematickou country music. Herecký ansámbl vybrán dobře a za mě musím říct, proč ne. Vydržel jsem do konce, který mě i překvapil. ()

SOLOM.

Docela jsem se na tento film i těšil. Mel Gibson jako Santa proti nájemnému zabijákovi? Námět vypadal sice netradičně, ale slibně. Inu proč se nepodívat na Vánoce tak trochu jinak. Bohužel celkové zpracování bylo dost slabé, místy neskutečně nudné. Tedy až na pár světlejších okamžiků a závěrečné přestřelky, která sebou přinesla i několik mrtvých. Vidět Santu s bouchačkou, nebo řídit auto bylo zajímavé. Jak vidno tak už i Santa podlehl multikulti obohacení…Toho malého spratka bych taky pořádně seřezal, zmrda jednoho…Je škoda, že z toho tvůrci nevytěžili o něco víc a nabídli nám jen podprůměrnou podívanou…40% ()

Morholt

Nápad se zabijákem, který jde na popud malého bohatého fracka po Santovi, je sice dobrý, ale nepřijde mi nijak extra. Nicméně myšlenka, že zvýšený počet zlobících dětí uvrhne elfí dílnu do finanční tísně kvůli zkráceným dotacím, to je prostě geniální. A i dál je tenhle motiv výborně rozvedený. Akce, byť není kdovíjaká, mi v tomto případě přišla dostačující. Samotný nevrlý Santa , který nejde pro skleničku a ostré slovo daleko, už tu byl, ale v Gibsonově podání je to zase něco jiného a tenhle chlap prostě umí, ať už se o něm píše či říká cokoliv. Gogginsovi zabijácká role sedí, ten malý hajzlík připomínající malého Colina Farrella to také zahrál na výbornou. Ano, dalo se z toho vytřískat víc, ale to se dá říct o většině filmů. Za mě spokojenost. 80% ()

Lacike

Čo to kurva bolo? Chlapec si najme vraha na Santu, lebo mu ten tučko dal na Vianoce ako darček uhlie. Nápad originálny, to áno, ale samotný film proste nefunguje. Pokiaľ sa tešíte na napínavý súboj tých dvoch, tak na film rovno zabudnite. K ich stretu dôjde až v posledných 15tich minútach. To by nemusel byť zásadný problém, keby sa dovtedy niečo zaujímavé dialo. Ale len sledujeme vraha jak pátra po Santovej adrese a Santu jak rieši finančné problémy svojho podniku. A to je sakra nuda. Mnoho akcie som nečakal, ale dúfal som v nálož ironického humoru. Ale toho je tu tiež málo. Vlastne v každom ohľade to ide tak na štvrť plynu. Aj tá akcia je slabá a brutalite sa tiež celkom vyhýba. Gibson ako Santa mi svojími výkonmi začína pripomínať znudeného Willisa. Snáď len Goggins ako vrah je celkom zaujímavá figúrka, ale to je na dobrý film sakra málo. Mám chuť poslať vrahov na tvorcov tohto filmu. Nič iné si nezaslúžia. 3/10. ()

Dale

Čierny humor mám rád, takže mi tento filmík sadol. Výborný nápad, spraviť zo Santa Clausa relatívne normálneho človeka, žijúceho medzi nami, ktorý má aj problémy ako bežní ľudia - nedostatok peňazí, lebo deti sú čoraz horšie a miesto darčekov dostávajú uhlie a on je platený vládou USA podľa počtu darčekov. Ten nápad znie šialene, ale po všetkých tých klasických Santa Clausoch (ako Christmas Cronicles), to pre mňa bola vítaná zmena. Navyše Gibson stále má svoju typickú drsňácku charizmu, takže tým dvíha kvality filmu o 20%. Aj linka s nájomným vrahom a zazobaným faganom funguje dobre, takže som sa ani chvíľu nenudil a fakt som si tento film užil. ()

PauloZ

Fakt to mohla být parádně krvavá eRková komedie. Bohužel scénář stojí za hoven a celá zápletka s malým zbohatlým frackem co si najímá sériového vraha je skandální. Mel na to ale pořád kurevsky má, takže doufám, že nám naservíruje brzo něco lepšího! 3* za tu poslední púlhodinku a přísný závěr. ()

ledzepfan

Celej ten koncept civilního bad-ass Santy, v tak trochu fargovském světě, který jej bere jako kouzelnou bytost s.r.o. , je bezesporu neotřelý a na první dobrou chytlavý.. Blbý je, že jen z dobrého nápadu se výbornej a zábavnej film neuvaří.. ()

Blackhand47

Tohle je černá komedie přesně podle mého gusta. Na jedné straně máme Santu v podání Mela Gibsona, který po všech těch letech a rostoucímu kapitalismu nezvládá finančně pokrýt výrobu a přijímá tedy zakázku od armády USA. Svět je ale plný "zlobivých" lidí a jedno rozmazlené dítko se rozhodne poslat na Santu nájemného vraha s tváří Waltona Gogginse, který s ním má sám nevyřízené účty. Tenhle lehce zvrácený film překlápějící vánoční tématiku do trošku jiných směrů je právě takovým originálním kouskem, kterých si cením. Co se týče akce, ta je tu zpracována naprosto realisticky a je jedno, zda se jedná o průstřelnost jednotlivých materiálů nebo nutnosti přebití zásobník po vystřílení jedné dávky. Škoda, že jí nebylo více. Herecké výkony, originalita i ona realističnost mě vedou k tomu, že filmu dávám 85% ()

Dexter1

The most WTF movie of the year. Ak sa naladíte na správnu vlnu, tak budete mať v repertoári ďalší vianočný film, ku ktorému sa budete každoročne vracať. Oceňujem hlavne neskutočnú originalitu. ()

M.i.k.e

hodně zvláštní žánrový mišmaš.který nejvíc trpí tím,že nejspíš vůbec neví čím by chtěl být.Drsný akčňák to není,velké drama taky ne,ani thriller a už vůbec ne komedie.Z každého je tady troška a ani jedno z toho nefunguje pořádně.Přitom ten nápad,že Santa je celkem obyčejný chlápek,který dělá pro vládu,ale nemá ani na elektriku a po krku mu jdoucí nájemný zabiják - kterého si navíc najal rozmazlený nesympatický spratek protože dostal k vánocům uhlí - je dobrý a má velký potenciál jít buď cestou parodie,nebo již zmíněné drsné akce.Škoda,že toho tvůrci nedokázali využít...60% ()

bourec

Nevim , zda tohle mohlo bejt kultovkou, ale prapodivný je to dost. Dva klady tady vidim. Po dlouhý době Gibson zase hraje, a příběh je veskrze originální.Jinak jen čistej průměr.50%. ()