Na rodinnej farme v Bucks County v Pennsylvánii sa jedného dňa objaví v kukuričnom poli záhadné 150 metrové znamenie. Hlava rodiny Graham Hess, jeho brat Merrill a dve deti stoja pred záhadou. Je to zlý vtip? Správa? Varovanie? Zvieratá v okrese sa začínajú správať zvláštne, psy sa stávajú agresívnymi. Televízne stanice hlásia, že obrazce v obilí sa začínajú objavovať po celom svete... Množstvo a rýchlosť, s akou sa objavili, svedčí o spolupráci stoviek jednotlivcov v mnohých krajinách. Kto sú ich tvorcovia? Čo sa nám pokúšajú oznámiť? Niektorí ľudia veria, že sú dielom mimozemšťanov, podľa iných ide o podfuk. Je len zopár vysvetlení. Zrejme ide o najväčší podvod, aký kedy kto pripravil. Je tu ale ešte jedna možnosť. Že sú pravé... (oficiálny text distribútora)

Jordan

perfektná atmosféra postupne budovaná počas celého filmu, skvelá réžia aj herci, ale po skúsenostiach so Shymalanom som čakal (hlavne čo sa týka vypointovania) predsa len trochu viac - aj keď myšlienka to bola pekná, dokonca totožná sc mojim svetonázorom :) ()

dzej dzej

Zpočátku slibně vyhlížející tajemný alien-film se postupně mění v plytkou frašku plnou nesnesitelně patetických dialogů a všemožných klišé (scéna s umírající ženou, baseballová pálka, vztah hlavního hrdiny k církvi). Imigrant Shamalyan natočil svou vizi pasivní rezistence vůči „šmejdům z vesmíru“ – jeho mužští hrdinové jsou naprosto zbabělí a nepochopitelní (kněz se zřejmě dogmaticky řídí přikázáním „Miluj bližního svého jako sebe samého“, přičemž bližními jsou pro něj i mimozemské organismy, jinak si jeho chování při zdravém rozumu nelze vysvětlit). Znamení tak představují extrémně pacifistickou reakci na okupaci USA mimozemšťany – jako opačný extrém můžeme vnímat ultramilitantní film jiného imigranta, Rolanda Emmericha (Den nezávislosti). Oba dva „cizí“ režiséři ztroskotali na totožném tématu, ještě že alespoň to lidstvo přežilo ()

Anderton

Znamenia sa tvária ako najkomerčnejší Shyov počin (mysteriózne kruhy, Gibson, hororové prvky), na druhý pohľad je ale zrejmé, že je to čisto fajnšmekerská záležitosť. Videli ste Vojnu svetov? Pamätáte si ich pointu? Videli ste Vtákov? Pamätáte si ich záverečnú pasáž? Pamätáte si Noc oživlých mŕtvol? Shyamalan zobral kostru Vojny svetov, jej pointu, ktorú podáva ako šokujúce rozuzlenie a natočil to ako Hitchcock svojich Vtákov. Potešia drobné detaily, ako otlačok zväseného kríža zo steny, Gibsonove zaváhanie pri odpratávaní pohárov vody, dej animovanej rozprávky v tv a mnoho ďalších, ktoré dostanú na konci filmu svoj zmysel. Filozofická scifi, ktorá okrem základnej myšlienky kladie otázku, aký by bol dej filmu a jeho záver, ak by sa čo i len jedna drobnosť v jeho deji udiala inak. Proste otázka osudu. Na škodu sú niektoré upotené dialógy, ktoré sa nám snažia naznačiť, odkiaľ na konci bude viať vietor. Pôvod kruhov má podľa mňa dve varianty, závisí od prístupu diváka. Ale to je na pokec do diskusie. VIDENÉ X-TÝ KRÁT a po porovnaní s predobrazmi viacerých SF diel rokov 50tych pochopiteľne zvýšenie na plný počet. ()

Frajer42

V průběhu dívaní se mě zmocnil pocit, že už jsem film kdysi dávno viděl. Nejspíš se ale pouze ozvaly vzpomínky na některý díl Scary movie, který tento film věrně parodoval. Ve srovnání s tou parodií zde ovšem bylo výrazně méně humoru. Dalo se zasmát snad pouze těm čepičkám z alobalu. Zato zde byla výrazně mrazivnější atmosféra, ale zase abych nepřeháněl, tak vám rovnou povím, že až tak mrazivá, jak se zde píše, rozhodně nebyla. Jo, taky zde byli o krapánek lepší herci. Příběh byl také solidní. Prostě všechno bylo solidní. Film mě ovšem nijak neoslnil. 3* ()

boshke

Takto si představuji horor (ač to žánrově úplně horor není). Žádné zrůdy vyskakující zpoza každého rohu, laciné strašení diváka či obnažené vnitřnosti a krev všude kolem. Divák není prakticky až do naprostého závěru filmu konfrontován s tím, čeho se má bát; pouze sem tam se mihne jemný náznak. A tato úžasná atmosféra graduje celý snímek, divák stále netuší až... Jsou pryč... Z ničeho nic zmizí... Dlouho visí jejich talíře nad městy a vyčkávají na ten správný okamžik, pak zaútočí a po pár hodinách zmizí... Když tu náhle... Sugestivní hudba, dechberoucí podívaná...100% ()

Kothy

Další Shyamalanovo povedené dílo. Je to jeden z těch filmů, u kterých se bojíte hlavně toho, co nevidíte. Mimozemšťani opravdu nahání hrůzu. I noha v obilí vás dost vyleká. M. Night Shyamalan si tu opět střihl menší roli. Nakonec lidstvo zachrání blbá voda. Tak jak říká žena od Mela Gbsona, když umírá: "Musíš odpálit." Tento film je hodně dobře parodován ve Scary Movie 3. :D ()

AllShallFall

Věděl jsem, že nejlepší film o setkání s mimozemšťany, je Blízká setkání třetího druhu. Opravdový unikát. ale unikát číslo 2. je právě film Znamení. Jako horor bych to nebral. spíše velmi napínavé sci-fi. Mela Gibsona si stále představím jako bláznivého policistu ve Smrtonosné zbrani. Ale jako bývalý reverend v dramatickém sci-fi, také vynikl. Je to jako vystřižené z povídky o UFO. Kdy vidíte kruhy v obilí a vyprávíte o světlech na obloze. V tomto filmu to bylo skutečně skvěle zpravované. Až tak, jako by to bylo doopravdy. Místy jsem se i zasmál. Určitě si to pustím jestě jednou. Protože tak jak jsem se bál u sledování filmu, už jsem se dlouho nebál. ()

Fingon

Nevím proč, ale Šestý smysl a Vyvolený se mi líbily mnohem víc. Jistě, tohle je skvělý snímek a Shyalaman, jak jsem jej poznal, není o nic horší tvůrce, ale... že bych čekal víc? Znamení mi přišla jako hodně komornější verze Dne nezávislosti. Je to kacířské, já vím, protože DN je o dost horší film, ale nemůžu si pomoci. ()

Ant

Dokonale realistický film o jedné rodině a jejím fungovaní v čase, kdy celá planeta čelí hrozbě z vesmíru. Máme tu sice cizáka ve sklepě a alobalové čepičky, což už se někomu může zdát over the top, ale mě celý film držel v napětí. Ať už to bylo díky Shymalanovým dlouhým záběrům, tajemnému šustění kukuřice nebo Howardově burácivé hudbě. Zvlášť ten konec mě i po několikáte vždy donutil obdivovat Shyův cit pro atmosféru. ()

tukomaster

Shyamalan umí vykouzli atmosféru hustou, že by se dala krájet, ale všechno to zazdí slabý příběh a hlavně závěrečná pointa, která je přinejlepším úsměvná... Samozřejmě se skvělou Howardovou hudbou. 60% ()

Campbell

Shyamalan opět ukazuje co mu jde, a to thriller, tomuhle dílku jsem upřímě nikdy moc nevěřil ale nakonec jsem dostal docela solidní pecku do ksichtu. Tenhle film je prostě DOBREJ. režisér ve mě opravdu vyvolal strach, nebylo to to na co jsem zvyklí, a Shyamalan mě dokázal vyděsit, jen škoda toho aliena na konci, ty efekty moc dobré teda nebyly, ale hudba k finálu je výtečná Howard si poradil na výbornou. Gibson je výbornej a i ten Culkin mě překvapil. ()

nascendi

Keby bolo pohŕdanie divákom trestným činom, tak by pán Šamalan za tento film zahučal na pekných pár rokov do basy. Tak zlý film si nezaslúži ani komentár. Užívatelia, ktorí mu dali najviac dve hviezdičky v podstate vyjadrili všetky moje výhrady k nemu. Howgh! ()

Slartibarkfast

Zdařilý thriller, který si sám pokládá otázku, a samozřejmě i divákům, co by se dělo, kdybychom byli napadeni mimozemskou civilizací. Téma, které je nám předhazováno odjakživa. Zde je však vidět režisérův cit pro drama a skutečnou úzkost, kterou dokáže vyvolat. Ukazuje, že není třeba masového komparzu a milionových kulis, bortících se budov a stovek mrtvých lidí. Jedna malá rodina stačí. Nebudu připomínat některá nelogická rozhodnutí a scény malinko přitažené za vlasy, anžto celkově to bylo vynikající a pěti hvězdám to uniklo jen o ždibec. Mám rád tenhle film a rád si ho pouštím, když se doma nudím. 85% ()

Zodd

Napětí nepotřebuje nutně vizuální zážitek, když máte temný, tajemný i citlivý styl Shyamalana a jeho práci s gradací, dialogy, obsazení kvalitních herců jako Mel Gibson a Joaquin Phoenix. Shy se vydal od filmů s Brucem Willisem lehce jiným směrem, ale přesto víte, že jde o jeho film (i nemluvě o opět jeho vlastním cameu). Přestože jakýkoli spoiler je na škodu, přijde mi, že však k mému zklamání (přinejmenším tady) zahodil určitou tradici. Po zhlédnutí filmu pochopíte. ()

nash.

Duševně rozhašený farář Mel Gibson a jeho rodina čelí ve sklepě mimozemské invazi, aby nakonec shledali, že pánbůh to má pod palcem... Bylo to ještě hloupější a trapnější než bych si dokázal představit ve svých nejhorších snech... zejména to zamrzí, když si uvědomím, že to natočil stejný člověk jako geniálního Vyvoleného. ()

WANDRWALL

Mell Gibson mi nesedí. Jako herec, i jako člověk. Co ale je jeho největším počinem, tak určitě naturalistický film o životě Ježíše Krista. Tak to bylo, a žádné pohádky, překrucování - kde Ježíšek je animovaným sriálem, či měkkým filmem, i když pro mě je nejlepší drama mezi Pilátem a Ježíšem... Ale to jsem odbočil, o tomhle jinde. Udivuje mě, kolik uživatelů tenhle film - minimálně hodnotí - a pak už jen torzo i komentuje. Nic pozoruhodného v tomhle filmu neshledávám. Běžný film. ()

Arsenal83

Obľúbení herci v nie pre mňa veľmi obľúbenej téme s režisérom môjho najobľúbenejšieho filmu. A vyšlo to veľmi zle. Skutočne boj so zelenými mužíčkami už nemohol byť sfilmovaný trápnejšie, namiesto thrilleru skôr komédia. ()

Bachy

Film parádně stupňuje napětí a skoro jen náznaky. Hlavně první "setkání" na střeše se mi hodně líbilo. Dr. Bimboo asi jen tak nezapomenu stejně jako samotného Gibsona, jehož postava byla skvěle protkána vlastním příběhem. Ten pálkový souboj, pár klišovitých vět a gest brání filmu k 5ti hvězdičkách. I tak jsem se bavil výborně, ale jak podotkla má chytrá kamarádka: ono celou tu dobu NIKDE na Zemi nepršelo? ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

04.04.2017

Přední skladatel instrumentální filmové hudby James Newton Howard obdržel v neděli 2. dubna z rukou Martina Pomothyho "ČSFD Award" za "Oblíbeného skladatele dobrodružných soundtracků". Průlomovým… (viac)

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v… (viac)

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (viac)