Na rodinnej farme v Bucks County v Pennsylvánii sa jedného dňa objaví v kukuričnom poli záhadné 150 metrové znamenie. Hlava rodiny Graham Hess, jeho brat Merrill a dve deti stoja pred záhadou. Je to zlý vtip? Správa? Varovanie? Zvieratá v okrese sa začínajú správať zvláštne, psy sa stávajú agresívnymi. Televízne stanice hlásia, že obrazce v obilí sa začínajú objavovať po celom svete... Množstvo a rýchlosť, s akou sa objavili, svedčí o spolupráci stoviek jednotlivcov v mnohých krajinách. Kto sú ich tvorcovia? Čo sa nám pokúšajú oznámiť? Niektorí ľudia veria, že sú dielom mimozemšťanov, podľa iných ide o podfuk. Je len zopár vysvetlení. Zrejme ide o najväčší podvod, aký kedy kto pripravil. Je tu ale ešte jedna možnosť. Že sú pravé... (oficiálny text distribútora)

FanKalEl

Platí tu všetko ako aj o filme Vyvolený. Dokonalé, bez chyby či zaváhania s pointovým vyvrcholením a navyše vyvolá veľa myšlienok počas filmu. No ale to že budem posraný až za ušami by ma nikdy ani len nenapadlo. (100%) ()

Hpatrik

Ne, snižovat hodnocení rozhodně nehodlám! Jen bych tu vyzdvihnul tři věci, které z filmu dělají tak fantastický zážitek. A to skvělou kameru a její promyšlené umístění. Dále pak fantastické obsazení, je obrovské štěstí, že se mu podařilo dát do hlavních rolí ty nejlepší možné herce. No a nakonec opravdu mimořádná hudba J. Newtona Howarda, která má pro film asi takový dopad, jako měl Williamsův soundtrack k Saving Private Ryan! Shyamalanovi se bez přehánění povedlo natočit mistrovský kousek, a tak si říkám, kam se sakra tenhle Shyamalan poděl?! ()

dalziel

Je to tak hlúpučké ,ale tá atmosféra je recyklovateľná do nekonečna. A aj s odstupom rokov pri opätovnom zhliadnutí je zážitok porovnateľný ako pri premiere v kine.Pre mňa Shyamalanov vrchol....Najsilnejšou zbraňou tohto filmu je to nič a minimum čo režisér odhaľuje a ukazuje a tým pádom film vlastne vzniká ako celok v oku a hlave pozorovateľa..nádhera Ak sa niekedy v budúcnosti dočkám , že film výjde ako virtualna realita tak do toho pôjdem okamžite :-) ()

Fat'Fatal

Mírně nadprůměrná scifi těžící z dobrého Mela Gibsona. Atmosféra by se sice dala krájet jak mimozemské prsty a hudba je taky celkem fajn, ale jinak příběh a především závěr filmu působí tak, že práci navíc si s tím Shyamalan měl dát. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Patriot.X

To, že dvoumetrové kreatury disponující technologií meziplanetárních letů nedokážou vyrazit dveře, mě vůbec nevadilo. Když mě film baví, dokážu se nad tyto drobné nesrovnalosti povznést. :-) ()

Plechpetr

Tady jsem v TV narazil přesně na svůj šálek kávy. Znamení se nese ve znamení mysterióznosti! A to miluju! Mel a Jaquin byli pro sebe jak dělaní, a ten marťan! Bylo to fakt super! Doporučuju všem! ()

Schlierkamp

Americký mysteriózní film popisující poněkud nepřehledným způsobem invazi mimozemské civilizace. Nedotažený a nepromyšlený děj je vyprávěn z pohledu bývalého kněze, žijícího se svým bratrem a dvěma dětmi na opuštěné usedlosti v rozsáhlých pensylvánských rovinách. První znamení, že se děje něco neobvyklého, spočívá v obrovských vysekaných kruzích a neznámých ornamentech, jež jsou vytvořeny v okolních kukuřicových polích a jež se bez jakéhokoli vysvětlení postupně začínají objevovat po celém světě. Do hlavních rolí byli obsazeni M. Gibson jako muž, jenž se po tragické smrti své ženy vzdal kněžství, a J. Phoenix, bývalý basebalový hráč, který se po ukončení kariéry usadil u svého bratra. Druhá polovina snímku nepotvrdila zajímavý nástup filmu s hororovým nádechem, neboť známý režisér M. Night Shaymalan jakoby nevěděl, co si počít se závěrem snímku, což příkladně demonstruje náhlý odchod mimozemských návštěvníků bez udání důvodu. Celá návštěva vetřelců byla natočena velmi povrchně, divák absolutně nezná okolnosti či průběh invaze, neboť ačkoli je Země napadena nepřátelskými bytostmi, děj se neustále soustřeďuje na dění v Gibsonově usedlosti. Nesmyslný a nereálný Phoenixův souboj s nevítaným návštěvníkem raději ponechám bez komentáře. Návštěva mimozemských civilizací patří mezi oblíbená témata žánru sci-fi, avšak v tomto případě zcela postrádající myšlenku a nápad. Znamení řadím jednoznačně ke slabým snímkům, což mě u režiséra s indickými kořeny, jenž se ve filmu v malé roli objevil, poněkud překvapilo, avšak vzhledem k vysloveně amatérské a nepřesvědčivé druhé polovině, si dílo nezaslouží více než dvě hvězdy. ()

Stíba

Shyamalan bez pochyby umí zaujmout ale zatím to u mě nikdy nedotáhl do stavu, abych si řekl WOW. Znamení jde přesně v těhle šlépějích a některé skvělé momenty střídají ty slabší v kombinaci s určitou roztříštěností děje a tak nějak zbytečnými flashbacky ke scéně manželčiny smrti, která u mě především díky povedené parodii ve Scary movie navždy ztratila na vážnosti. Vzhledem k ingrediencím je to tak spíše drobné zklamání, asi jsem se těšil až moc :-). ()

Mara97

Shyalaman je génius. O invazích z jiných světů už bylo natočeno tolik filmů, ale až na výjimky to nestálo za nic. Většinou solidní náměty bohužel končí v koši mezi ostatními filmy, které mohly být pojaty mnohem lépe. Znamení si jde vlastní cestou. Stopáž není nikterak dlouhá, protože to tady není potřeba, film si tedy drží velmi dobré tempo, které nutí diváka neustále s otevřenou pusou hltat děj. Znamení nemá jediné slabé místo, hudba je podmanivá a celkově obsahuje i poselství, že všechno má svůj důvod, ačkoli se tak na první pohled nemusí zdát. Za mě jeden z top thrillerů, co byl kdy natočen. ()

helraiser

Hodně povedený atmosférický thriller o invazi mimozemsťanů. Co si budem říkat, celý film táhne vynikající Mel Gibson, bez něhož by film byl poloviční. Atmosféra je místy tak hustá, že by se dala krájet a závěrečné obléhání farmy mimozemskou sebranku bylo též povedené. Já byl spokojen a velmi oceňuji, že se to nezvrhlo v další den nezávislosti. ()

kluzo

Dá se říct, že film se stal jedním z pilířů žánru spolu s takovými filmy jako Blízká setkání třetího druhu. Živoucí klasika/legenda. ()

Razzor_82

Znamení je, že ani na druhý pokus nejsem z filmu uhranutý. Spoiler. Film nemá žádné napětí, lekačky na bodu nula a když má konečně gradovat finále, je utopeno v monolozích o dětech a směšné nakládačce zapomenutému emzákovi bejsbolkou. Tak jako Mel Gibson přišel ve filmu o víru, tak i já přestal věřit ve kvalitní podívanou. Co stojí za zmínku je kvalitní kamera a dětské herecké obsazení. 5/10 ()

Solly

Než jsem ten film viděl přečetl jsem několik recenzí, které se shodovali na tom, že je to oproti šestému smyslu nepovedené a tak. Není, samozřejmě to nemá na pointu šestého smyslu, která celý film povišuje na druhou, ale je to výborný film s fantastickou atmosférou. A pointa tam je taky, ale snad ji po chudákovi Shyamalanovi nebude každý vyžadovat ve všech jeho filmech :o. Mimochodem Shyamalan je i jako herec docela dobrej, i když velkej prostor si nedal ;) ()

chlebos

Když jsem se vracel s kina neustále jsem se ohlížel a každý zvuk mi připadal podezřelý. Na scénu s dětskou oslavou narozenin asi nikdy nezapomenu. Ten film mě prostě dostal... Pak jsem si film půjčil domů a pozval svého kamaráda, aby na to kouknul. Musím říct, že bez velkého plátna je to hodně směšný film a můj kamarád to patřičně okomentoval... ()

Odpadlik

Tento film se mi od "M.Night Šamana" líbil asi nejvíce. Nepostrádá napětí od začátku do konce, ten strach z neznámého, ševelení obylí, samota, vynikající! Závěr už byl možná trochu zbytečný, čekal jsem přece jen něco víc překvapivého (po Šestém smyslu), ale i tak, film který mě dokáže připoutat na dvě hodiny ke křeslu má nárok na ***** ()

tančísvlky

Úplne normálny film o citoch , láske , porozumení a nehynúcej láske ,ktorá číha okolo nás. Mimozemšťania sú iba na dokreslenie toho všetkého.Herci hrajú na 110 percent včetne tých malých... ()

Titus

Celý film jsem měl "staženou prdel". Málem mi povolil močový měchýř, jak jsem se lekl toho UFOna, který tam přeběhl přes silnici v záběru domácí kamery. Ale konec filmu mě moc nenadchl. Mohlo to skončit otevřeně. To by možná bylo lepší. ()

VerteX

Rukopis M. Nighta Shyamalana se pozná i na filmu Znamení, ale bohužel mi zde něco chybí, tedy spíše naopak přebývá. První polovina se odvíjí v dusivé atmsoféře neznáma, která se postupně stává děsivější a děsivější. Ale v okamžiku objevení prvního vetřelce na obrazovce film ztratil ono kouzlo, které dokáží plně využít jen mistři hororů, ono tajemno, které drží diváka v křesle. A konec jako by Shyamalan ani točit nechtěl a spíše byl donucen hollywoodskou eskadrou - dávat do takovéhoto filmu happyend, navíc velmi naivní, je prostě neobratné. Možná se na Znamení někdy podívám znovu. ()

sledge

1. je nam povedane ze tie znamenia robia ufonci akokeby mapu aby vedlei kam maju ist. to akoze priletia cez pol vesmiru a na zemi sa stratia tak si radsej robia kruhy v obili? to este nemaju ani GPS?2. zevraj xcu ovladnut zem, a podniknu koordinovany utok. na ovladnutie zeme by si clovek myslel ze najskor ovladnu velke mesta, ale nie. oni pristanu rovno na odlahlej farme, zrejme preto ze tam byva gibson, a hodiny sa ho snazia zavrazdit, lebo to jedine im asi zaruci uspech. 3. on im vsemozne unika, napriklad aj tak ze pred nimi zatvara a zamyka dvere a tie sa pre nich stavaju neprekonatelnou prekazkou. presne tak, bytost ktora leti svetelne roky vesmirom si nevie poradit s dverami, ani sekery nemaju, nic 4. zabijaju vylucne hand-to-hand, lebo zbrane nemaju ziadne. jeden z hlavnych hrdinov, mmchdm baseballista jedneho dost efektne vyradi troma udermi baseballkou a ten alien sa ani na nic nezmoze. 5. POZOR hlavny bod. hrdinovia zistuju ze najvacsou slabinou et-ov je.... tramtararaaaaam! VODA!!! vyej na jedneho poharik a zozere ho to ako kyselina. takze zem je ako ciel invazie ako stvorena, zaprsi a generacia alienov padne. Tento film myslia vazne???? Nic v zlom, mozno to bolo dobre nakrutene a herci sa tvarili ozaj prestrasene, napatie mozno stupalo ale tieto 'DROBNOSTI' zabili komplet cely film. podobne aj v 'the village' koniec uplne znehodnotil film, toto shyamalan vie. Proste sa nad to nedokazem povzniest. Ten film nas ma za magorov, a to si nenecham... ()

MilesTeg

Poprvé jsem byl nadšený, ale postupem času se mi to líbí čím dál míň.. Bohužel stejně jako Šestý smysl je to na jedno použití, tedy na jedno podívání. ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

04.04.2017

Přední skladatel instrumentální filmové hudby James Newton Howard obdržel v neděli 2. dubna z rukou Martina Pomothyho "ČSFD Award" za "Oblíbeného skladatele dobrodružných soundtracků". Průlomovým… (viac)

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v… (viac)

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (viac)