Nočná mora v Elm Street 2: Freddyho pomsta

• Česko Noční můra v Elm Street 2: Freddyho pomsta (viac)

Kdyby rodiče Jamese Walshe věděli, co se stane, když se nastěhují do domu na Elm Street…! Pět let čekal Freddy Krueger, aby se znovu objevil ve snech nového chlapce ve městě a otevřel svoji ruku z nožů. Démonický zabiják si pro svoji pomstu nemohl vybrat lepší příležitost. Noční můra se opět promění ve strašlivou skutečnost. (oficiálny text distribútora)

Vyrida

Tak jestliže se mi první film této horrorové série zdal býti klasickou průměrnou podívanou, tak druhé pokračování dopadlo opoznání hůře. Největší šok byla pro mě asi skutečnost, že se nikdo ani neobtěžoval začít v místech, kde první díl skončil. Nevím mohlo se to různě lehounce návazně zahrát ( viz. třeba série Species ), ale tady scénarista vsadil čistě na vlastní hlavu a celý závěr prvního filmu vyignoroval. Vím, že jsem původně trošičku pyskoval na ten celý princip Freddyho zabíjení, ale díky tomu to pokračování jsem se alespoň utvrdil v tom, že Kruegerovi realita nesluší. Celé to přenesení této postavičky do skutečného světa mezi smrtelníky, dopadlo špatně až parodicky a díky tomu se ani ta pověstná mrazivá atmosféra nestihla dostavit. Závěr pak už jen dotvrzuje má slova i skutečnost, jak moc se tento díl nepovedl a jakým zklamáním je. ()

Ghostface2

Nechápu tak nízké hodnocení. Podle mého názoru má film velmi hustou atmosféru, stejně jako v jedničce. Absence vražd ze snového světa mi nevadila, Herci byli bohužel dost slabí až na Roberta Englunda. Dal bych čtyři ale jelikož to tu má nízké hodnocení dám pět hvězd. ()

gogos

Po dlouhy dobe jsem si nasel tyden, ve kterem jsem shlednul celou serii a zaplnil tak mezery ve vzdelani... Samozrejme to na jednicku nema, kouzlo ovadlo, presto je to solidni becko, na ktery se da koukat... ()

blackrain

Wes Craven se neměl vzdávat režisérské stoličky. To byla velká chyba. Druhý díl prostě nevynikl tak jak měl. Jinak název "Freddyho pomsta" je docela na místě. Potom, co jsem viděla nejnovější film, tak musím říct, že jsem si dvojku užila. ()

harfuska

Freddy opať rebeluje. Je to krvavejšie, s lepšou atmosférou a sympatickejšími hercami. A to, že vystúpil zo sna a zabíjal pomocou inej osoby mi vobec nevadilo, ba skor naopak, konečne trochu vzrúša. ()

K.I.N.G.

Opravdu ne tak špatné, jak se zdá. Další Freddyho běsnění, tentokrát skrze mladého kluka, akorát mně tu chybělo to vraždění ve snech. ()

topi

Dvojka není žádná sláva ani žádnej průser. Některé masky jsou hodně povedené, v závěru ty různé psí nebo kočičí hlavy byly dost dobrý. Atmosféru snímku dotváří výborná hudba Christophera Younga, kolikrát jsem měl pocit, že se dívám na Hellraisera. Jinak je to občas docela nuda. A oproti jedničce je hlavní ženská postava aspoň hezká a dá se na ni dívat. ()

Gorehound

Ťažko podcenené pokračovanie, vrátane mňa, ale vôbec to nie je zlé. Film sa snaží o hororovú atmosféru, Freddy ešte nie je ten hláškujúci Freddy, ale docela desivý, popálený prízrak. Teda nič proti hláškujucemu Kruegerovi, patrí medzi hororový kanón. Výborne masky a efekty, klobúk dole, krásne letná atmosféra, malé mestečko a jedna z najviac cute final girls série. Obišiel by som sa bez tých homosexuálnych prvkov, ale našťastie to nie je až tak prehnané ako v dnešnej dobe, celkovo veľmi solídne pokračovanie a ďalšie diely boli ešte lepšie. ()

dawe04

Všechny čtyři Freddyho nože dvojka dost ztupila. Hloupý příběh, nesmyslné chování postav, řidší atmosféra a slabší krvavé nápady. Co zůstává alespoň při starém je démonické charisma Roberta Englunda, wtf konec a vysoká míra zábavnosti. ()

JohnMiller

čítam na túto časť dosť silné kritiky. Avšak všetky časti som videl nepoznačený žiadnymi recenziami ani zbytočnými komentármi a musím dodať že táto časť s prvou mi utkveli v pamäti ako najlepšie a neprekonané. čo sa týka gore scén a podobných efektov tak tento určite vedie. Pekelný Autobus,Freddy ako vyjde s tela hlavnej postavy , ako si odtrhne kožu z hlavy a ukáže sa mu mozog podľa mňa je to vynikajúca časť. ()

Dexter1

Pomerne slušné naviazanie na predchádzajúci diel. Len tá atmosféra z jednotky sa akoby vytratila. Teraz som sa zasmial aj na pár nezmyselných vetách a Freddym ako poskakuje pred študentami. Pekný nápad, ale divné spracovanie. 3* hviezdičky len za Freddyho. ()

Trevor

Musím povedať, že hodnotenie ovplyvnil aj nekvalitný český dabing verzie, ktorú som pozeral pretože bolo počuť aj pôvodnú zvukovú stopu, nie počas celého filmu ale na viacerých miestach a pôsobilo to pomerne rušivo. A predsa len, pred niekoľkými rokmi by som film určite ohodnotil o niečo lepšie ale ako som to už viac krát spomenul, človeku sa časom menia aj filmové chute a s množstvom pozretých filmov aj stúpa náročnosť na kvalitu jednotlivých filmov. Svojho času nepochybne dobré pokračovanie. ()

BoredSeal

Dvojka samozřejmě nedosahuje úrovně jedničky a námětem je mimo klasické Elm Street, úmrtnost je poměrně skromná a všichni teenagerští herci naprostej opruz s kralujícím nesympatickým debilem v hlavní roli. Ale není to úplně odfláklá práce - celkem se daří vyvolávat tíseň, z Kruegera jde pořád ještě strach (možná i díky zkušenosti, kterou s ním má divák jedničky) a výtvarná scénka filmu je nápaditá (hlavně scéna s autobusem nebo areál opuštěné továrny, která se v závěru mění na jakési Kruegerovo snové království). Smrtí je ve filmu málo, ale když tam je, zapamatujete si je, ať už je to scéna s trenérem ve sprchách nebo oddělání kamaráda hlavní postavy při efektově úžasnému "porodu" Freddyho. Kvůli hrozným hercům je to někde mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale bezva efekty, většinou strašidelná atmosféra a nostalgie k 80. letům a pobavení z (úmyslného?) gay podtextu to nakonec vytáhla výš. ()

honajz2

Oproti jedničce dost nuda a navíc v tom oproti ní není nic navíc. Celé je to natočené strašně obyčejně, průměrně a je to bohužel znát úplně ve všem, od filmařiny a zvratů až po postavy. Snad jen některé ty smrti jsou dobře udělané a ten zbytek nějak zachraňuje Freddy Krueger. Jinak ale zklamání. 2* ()

balba

V tomto díle není nouze o napětí , tajemné noční ulice a děsivé scény.Příběh je velice dramatický , ale škoda jen , že není tak propracovaný a promyšlený jako první díl.Je to prostě nejslabší pokračování Noční můry v Elm Street. ()

M.i.k.e

horší než jednička,ovšem i tak vcelku solidní béčková zábava.Poslední dobou mi tyhle osmdesátkové "horory" začínají bavit :-).Jen škoda,že tady Freddy nebyl tak zábavnej jako v jedničce.slabší 3 a 50% ()

Martin741

Strasidelna atmosfera jednicky je definitivne tatam, Fredy a masky su stale kul, ale rezisera Cravena uz vystriedal Sholder. A ten je amater oproti Cravenovi. Dopozerat sa to dalo obiede, ale s kultovou jednickou sa Nightmare On The Elm Street 2 nemoze porovnavat. Ani nahodou. 40 % ()

Wiikii

Myšlenka s Freddyho pomstou na lidech z Elm street by možná byla dobrá, ale to by se celkový děj filmu musel dodělat, protože je strašný a horší už sou jen herecké výkony. .... HODNOCENÍ: 40% (2*) ()

Stanley

Zaručeně nejslabší díl, který mi připadal i natočený jakýmsi zvláštním poloamatérským způsobem - divná kamera, nedůvěryhodné výkony herců, stupidní příběh atd. Jen pár Freddyho černohumorných scének stojí za zmínku (např. Freddy jako řidič školního autobusu). ()