Crejdl

Ďábel se skrývá v detailech a těch děr v logice a chyb je tam fakt spousta. Mě by jako třeba jenom zajímalo, jak mrtvýho majitele pasáka dostanou dvě děvky z bordelu ve špičce, aby si toho nikdo nevšimnul, ještě navíc když je jedna postřelená. Stejná děvka přežije "víkend" s průstřelem břicha. NETFLIX je skutečně horbník, která pohřbí tak skvélý rozjezd dvou dílů. Potom jde vše jen z kopce a stává se z toho překombinovaná sračka. Závěr naprosto ubohý a to existovalo tolik variant. Skvělý koment gudaulin, Flego. Dobrá připomínka, když dostanu 4x boxerem přes držku tak budu půl roku sát brčkem žrádlo. ()

Hnillard

Prvé diely som bol nadšený. Zaujímavé , mysteriózne , trochu psycho a wtf ,že o čo asi tak pôjde. Do toho moc fajn vizuál. Postupne sa však z toho stáva taká krimi telenovela a zemeria sa to na ľahko gýčové zvraty a pikle. Hlavne posledné 4 diely sme vždy skúšali s priateľkou tipovať nejaké zvraty a dosť sme toho uhádli ( napr kto je číslo 27, záporáka v poslednom diely...). Navyše miestami treba aj mozog vypnúť. Ale aj tak fajn , dalo sa. Slabšie 4* , hlavne fajn vizuál a kamera to zdvihli na tu 4*. ()

jojo33

Naozaj tazko pisat komentar k serialu, v ktoreho kazdej casti je nejaky zasadny twist alebo posunutie deja. Cudujem sa, ze Oriol Paulo este nedostal nejaku ponuku na velky hollywoodsky film. Ma zmaknutu nielen remeselnu stranku, ale i preciznu vystavbu deja s tomu adekvatnymi hereckymi vykonmi a to je "smrtelne uzasna" kombinacia. Napriek skvelemu TV zazitku v gradovani deja, nie je tazke odhadnut asi v polovici, kto za tym vsetkym stoji. Mario Casas s jeho uhrancivym pohladom tentoraz nie je vrcholom predstavenia ako v The Invisible Guest, tu je nim pre mna chrumkava, spontanna byvala prostitutka v sexi okuliaroch Aura Garrido. Vyborne sa medzi sebou doplnaju aj vedlajsie party ako huzevnata inspektorka alebo matka predstavena klastora. Opat raz skvele posedenie pri telke, ale dviham mensi varovny prst smerom k Oriolovi aby nabuduce natocil nieco ine, lebo inak sa v tychto prekombinovanych thrilleroch utopi a uz nebude cesty spat. PS: Ta posledna rozsekavacia sekunda alebo scena, ako tu mnohi spominaju, vobec nie je rozsekavacia alebo na otvorene usta. Urobil len to, co by urobil asi kazdy na jeho mieste. ()

VashCZ

Tenhle počin vypadal jako ischemicky schizofrení detektivka, ale v druhé polovině se přešaltoval na moderní objevovací seriál(v současnosti se prakticky moc neděje, ale divákovi jsou s velkou pompou ukazovány časy minulé, které se nevážou ke konkrétní postavě/hrdinovi). Ač jsem uvažoval o 50%, myslím, že konec tomu přilepšil, zklamání to nebylo. Celkové poselství seriálu spíše zapadá a hlavní hrdina byl prostě moc prkno. Já vím, že takový by v reálném životě mohl existovat, ale oproti ostatním vytemperovaným postavám je to jako bych se díval na kena od barbie. 70% ()

vinducha

Nemá cenu tento počin opěvovat , protože to už udělalo za mě spousta ostatních hodnotících , s kterými naprosto souhlasím , kdo umí ten umí pane Oriol Paulo , výtečně . ()

Lali19

Rozmýšlal som medzi 4* a 5* ale nakoniec 4* a hodnotim to na takých 85%. Po dlhšej dobe naozaj seriál, ktorý stál zato od prvého dielu až po posledný. Pútavé, záhadné, prekvapivé. Áno keď človek chce tak samozrejme, že si najde zopár nelogických vecí... Ale tu mi to vôbec neprekážalo a doslova som hltal diel za dielom. Pri druhej časti som bol na začiatku dezorientovaný, či pozerám rovnaký seriál ale krasne sa to cele spojilo dokopy a začalo dávať zmysel. Odporúčam ! ()

mirodevil

Pokud si dobře vzpomínám, naposledy...a poprvé jsem dal 100% a více Sherlockovi...zde jsem...ufff...pokud přežijete prvních 5 nadprůměrných dílů, tak poslední dva...👍👍👍👍 díky Španělsko ()

futislav

Tak takový napínák se často nevidí. Shlédnuto celé za dva večery. Kdybych chtěl seriál zkrátit, téměř není co vystřihovat, děj frčí jako dobře namazaný stroj a divák se rozhodně nenudí. Dovolím si malý spoiler - nenechte se odradit prvním dílem, patří to tam. Opravdu plný počet a palec nahoru ! ()

PeDe

Trosku spoiler. Musim uznat, ze kazda jedna postava bola fascinujuca svojim sposobom. Co sa deja tyka, urcita predvitatelnost uz je u autora stara znama velicina, ale tu sa mi "pacila" sfilmovana hodnovernost, pretoze mrtvola doslova otvorena a vypitvana na pitevnom stole, to vobec nie je pohlad, ktory si uzivam ked veceriam (a nie, ze inak by som si ho uzivala, ale padol by vhodnejsie za inych okolnosti ako s tanierom ryzota pod ksichtom) kazdopadne hodnovernost a sceny boli velmi pidarene, pred hercami klobuk dolu. Ako inak, zamotane piate cez deviate, a asi co som zatial videla, jefen z tych lepsich spracovani autora :) Postavy herci, boli dobre vybrate, sympaticke, hlavna postava Mateo sice vynechava leg day v posilnovni, ale to je jeho vec. Este ma cakaju dalsie 3 pribehy. A tesim sa na ne. ()

Jurcekk

Ty si to objavil jurcekk. Aj si sa tešil, kým si nezistil,že Harlan Coben... No vytrápil si sa. Keby je po tvojom tak to po troch dieloch zrušiš. Taká zdĺhavá, patetická hysterická neuveriteľná, zlátanina. Vlastne hovadina. Už nikdy viac Harlan Coben... ()

johankazarku

Skvelá miniséria so sympatickým hercom. Prvá polovica mysteriózna, napínavá a s brutálnymi zápletkami, presne v tom sú španielsky tvorcovia bravúrny. Druhá polovica, ktorá prudko graduje prechádza do krimi thrilleru. ()

Deivy

Oriol Paulo je kral, dajte mu miliardu nech chrli tieto jeho pociny este vela rokov. Proste dalsia spanielska bomba a pre mna je monentalne prave tato krajina topkou vo filmarskom svete zanrovom. Sice obcas na mna trosku sadistickejsie ako by som chcel, ale je to podla predlohy a serial si to vyzadoval. Fakt tlieskam a tesim sa na dalsie veci z dielne OP. 90%. ()

F_Sanchez

Příběh o pomstě jsme viděli již nesčetněkrát. Tady je však podán vskutku netradičně. Někdy až moc překombinovaně, některé zvraty byly předem odhadnutelné, ale je to také neskutečně napínavé a realistické až naturalistické. Někdo tomu může vytýkat, že to je variace na severské kriminálky a jejich hrdiny, ale proč se zabývat takovýma nepodstatnýma kravinama, když to tak krásně funguje a dokáže to neskutečně vtáhnout do děje. Měl jsem chvílemi nutkání to přetočit dopředu, jen abych už viděl, co se stane dál, kam se to zase posune (což je naprostá výjimka, většinou posunuju dopředu ze zcela odlišných důvodů :-). Ke konci do sebe vše zapadne a v podstatě nic nezůstane nevysvětleno, což je taky velký plus. Na poli kriminálek je to něco absolutně jiného v tom dobrém slova smyslu. Takže za mě za pět. ()

Wolfis

úvod: popri dlhom hľadaní ďalšieho seriálu, ktorý si budem môcť občas pozrieť, keď budem potrebovať vyplniť voľný večer, som narazil práve na The Innocent / El Inocente. už ani neviem, čo ma presne na ňom prvotne zaujalo, ale dal som mu šancu. zo začiatku som bol z deja mierne zmätený, tak som si musel nájsť stručný popis, o čom to vlastne je, no paradoxne som bol z ďalšieho vývoja prvých minút ešte viac zmätený. neskôr som zistil, že som si pozrel obsah k niečomu inému s podobným názvom (rozdiel v angl. bez "The"), a tak mi to, pochopiteľne, nedávalo veľmi zmysel. konečne som sa tak čiastočne naladil na dej, no to som ani zďaleka nečakal, čo ma bude čakať a ako zmätený ešte budem. obsah: z (doslova) nevinného seriálu sa vykľulo jedno majstrovské dielo s výborným základom v podobe knižnej predlohy z roku 2005, aké som za poslednú dobu nevidel. snímka je vyšperkovaná do najmenších detailov a okorenená zvučnou španielčinou, ktorá jej dodáva nezameniteľnú atmosféru. dej vás vtiahne do diania od prvého momentu a aj keď sa v ňom zo začiatku budete dosť hľadať, postupne sa začnete na jeho vlnu nalaďovať. predčasne sa však neradujte. v momente, keď si myslíte, že viete, ako sa veci majú, zistíte, že všetko je úplne inak a tento pocit sa bude vracať počas celého seriálu. jeho mysteriózna stránka vás natoľko pohltí, že sa v snahe o odhalenie jeho veľkého tajomstva, ktoré so sebou počas celej skoro 8 hodinovej jazdy v sebe nesie, od neho neodpútate. na druhej strane musím vyzdvihnúť veľmi originálny štýl rozprávania a hlavne scenáristicky majstrovské dávkovanie informácií. každý diel vám odhalí nové okolnosti a skutočnosti z minulosti, ako aj nových "hráčov" tejto veľkej "hry", ktorá sa každým momentom komplikuje a ešte viac zamotáva. najprv súvislosť daných postáv a okolností s dejom neuvidíte, no scenár je tak kvalitne spracovaný, že všetko príde v tú správnu chvíľu a postupne tento "zamotaný svet" začne do seba zapadať. ale až vtedy, keď to budú chcieť samotní tvorcovia. a presne v tom je to veľké čaro. dokážu manipulovať s divákom natoľko, aby si myslel presne to, čo sa od neho v daný moment chce. skutočnosť je pritom iná a vy si vytvárate po celý čas vlastné názory a pohľady na vec. stanete sa tak ďalším detektívom, ktorý sa snaží z pohodlia domova rozlúštiť tento dokonalo poprepletaný dej. pripravte sa na veľmi silný, napínavý a miestami až drsný príbeh plný tajomstiev, záhad a nečakaných zvratov. neobíde vás ani temný svet prostitútiek, skorumpovanej polície alebo rôzne bytostné problémy postáv. finále je, samozrejme, famóznym zakončením a odhalením celého bravúrne spracovaného "pletenca", kde nechýba akcia, napätie ani emócie. trochu tu však zamrzí prítomnosť zopár nešťastných krokov a "hlúpejšieho" správania niektorých postáv, čo tomu mierne uberá "na kráse". záver bol silný, milý, ale nie tak veľkolepý, ako som čakal. záver: Oriol Paulo odviedol so svojim tímom excelentnú prácu a určite si od neho pozriem aj ďalšiu tvorbu. napriek hodinovej minutáži sa tento 8-dielny seriál, ktorý vás pohltí svojou mysterióznou atmosférou a extrémne prepleteným dejom s nečakanými zvratmi, ktorý sa rozpletá až do samého konca, určite oplatí pozrieť. po dlhej dobe počin, ktorý ma nenechal chladným. /celkovo: nevinných 95% - 1. séria: 95%/ () (menej) (viac)

Konev

Napínavé, skvělá hudba, pěkně se to zamotávalo a rozplétalo, jen škoda toho někdy zbytečně brutálního násilí. ()

mety6

Asi jeden z najlepsich serialov na Netflixe, ake som za posledne roky videl. ALE! od nejakej 5., 6. casti sa mi zdalo, ze uz scenarista premrhal sancu na nejaky "wow" efekt a popreplietal to tak silno, ze bolo citit, ze to je az nasilu pokrutene a odrazu sa vsetci navzajom poznaju. Mozno to je tym, ze tych "necakanych" momentov bolo viac ako je zdrave a v poslednych troch castiach som neveril nicomu, co postavy hovoria a ocakaval som, ze sa z kazdej situacie vyvinie nieco uplne opacne (a vo vacsine pripadov som sa nemylil). ()