Pripojení

• Slovensko Pripojení: Rodina na baterky (viac)

Odkedy tínedžerku Katie prijali na vysnívanú školu, nevie sa dočkať, kým začne vlastný život mimo domu. Jej otec však odchod dcéry nesie ťažko, a tak sa rozhodne, že ju miesto letiska zavezie rovno do školy. Spolu s večne optimistickou mamou, mladším bratom a rodinným mopslíkom sa tak vyberajú na nedobrovoľný výlet cez celú krajinu, ktorý je však náhle prerušený vzburou robotov. Mobily, chladničky či hriankovače chcú získať vládu nad ľudstvom a zdá sa, že Katie a jej rodina môžu byť jedinou nádejou na jeho záchranu. (Itafilm)

Rian_witcher

Po skvělém startu spočívajícím v představení klasicky nefunkční rodiny a rozjetí vzpoury robotů tvůrci najednou uberou plyn a pak už je do konce jen vcelku nudné klišé přerušované občasným vtipným výstupem 2 polidšťujících se robotů. Škoda mohlo to být o mnoho a mnoho lepší. ()

Perunwit

Myšlenka filmu i řemeslná práce jsou na vysoké úrovni. Nicméně to neustálé blikání, záblesky a vložené obrázky mi vůbec nesedí. ()

kolly13

Jak najít cestu k dospívající dceři a zároveň omylem zachránit svět. A děti to baví a rodiče neusnou. A za týden nevíme, o čem to moc bylo, ale bylo to fajn. Nebo je to přece jen málo? ()

KukulienkaHO

Animačne bomba. Ani nie detailmi, než fantastickou a ohromne nápaditou grafikou. Producenti sú tým pádom jasný. Je velice fajn, že sa animácia posúva vpred aj takýmto smerom. Upútavky ma nalákali totálne odviazaným humorom, ktorý sa v ešte väčšej miere prejavil vo výslednom filme. Vtípky stoja hlavne na postavách, ktoré sú tiež veľmi podarené. Každá jedna má v príbehu svoje pevné miesto. Rodinné téma o vzájomnom rešpekte a pochopení je obohraté, ale aj vďaka humoru stále funguje. Čo už funguje výrazne pomenej, je samotný dej. Je to deravé. Scenáristi sa neobzerajú doľava-doprava, či to takto môže dávať zmysel, oni si len proste idú svoje, veď hádam si divák nejasností nevšimne. Z tejto stránky komplet odfláknuté. A to si ešte treba uvedomiť, že samotný príbeh nie je nijak extra komplikovaný, no nato je tam tých problémov až priveľa. Samotné finále je... povedzme naivné... ()

bonovox

Vydarený animák s množstvom nápadov, gagov a kvalitnej animácie. Na prvé pozretie sa ani nedá všetko zachytiť a vychutnať. Za rok 2021 asi naj animák. 85% ()

P_Neubauer

Z něčeho co se ze začátku zdálo jako nadprůměrný animák se každou minutou stává čím dál tím víc jeden z mých nejkomfortnějšícg filmů, i když je chvilkama malinko cringe, ale kdo není že jo. Nedokážu popsat jak moc jsem se s filmem postavami a celou situací ve filmu ztotožnil. Téměř každá postava mi neskutečně sedla. Příběh poměrně typický o ovládnutí světa roboty, který ale nabourává spoustu klišé, viz. hodní roboti nebo záporák který prostě odtuší jejich plán. Animace mi postupně sedla taky víc a víc, a to tak platí i o akci, u které jediný problém je že chvílemi až zbytečně nerealistická na (ne)normální rodinku. Objektivně bych dal asi 7,5 nebo 8, ale subjektivně mé to tak zasáhlo že musím dát 9/10. ()

PTuranyi

Rodinný animák zameraný hlavne na puberťákov, riešiaci generačné vzťahy v rodine Mitchellovcov a popri tom neustále používanie telefónov a internetu. To všetko počas vzbury umelej inteligencie snažiacej sa eskortovať ľudstvo do hlbokého vesmíru naveky. Týmto vážnym témam však kraľuje snaha byť za každú cenu vtipný, čo ústi do kaskády bláznivých príhod nemajúcich s logikou nič spoločné. Produkcia výborná, grafika a animácia pekná s množstvom neortodoxných bláznivých nápadov, ktoré sa stratia rovnako rýchlo ako sa objavia. Výsledkom je však nepodarený mix "V hlave" s "Wall-E" a "Oblačno miestami fašírky". Zmätok završuje samotný názov Pripojení, Rodina na baterky či kombinácia. Najlepší sa mi však zdá pôvodný Mitchellovci proti strojom. 60% ()

Hird

Kouzlo všech sci-fi a fantasy světů je v uvěřitelnosti daného světa a vtáhnutí diváka do děje. A pokud je film natolik plný nesmyslů, scénáristických kráterů apod., že to odvádí pozornost od jinak zábavného děje a spousty skvělých vtipů, je to špatně. A rozhodně nehodnotím optikou "vážných" sci-fi filmů, beru to jako zábavnou jednohubku, kde nemusí vše perfektně sedět. Jenže pokud nesedí prakticky nic a mám většinu času pocit, že scénáristé jen házeli na hromadu co nejvíc "cool" nápady, bez ohledu na nějakou logiku, náznaky dodržování přírodních zákonů apod., je to zkrátka silně rušící... ()

v.indruchova

Nejlepší hláška je za mě "Pes, prase, chleba!?? Občas jsem se fakt zasmála, něco takové přitažené za vlasy. A spoustu dojemných situací a poučných řečí co jsme mockrát slyšeli. Je tam dost poselství před mimozností a odtržení od reality. A kolik lidí si to vezme srdci? Dojmy budou sdílet na insta. nebo twit. ()

ZetDaElO

Mitchellovci - divní ale skvelí! Čo dodať ku animáku, kde na konci zaznie Sigur Ros. Zrejme najoriginálnejší a najvtipnejší film posledných rokov. ()

Tr0nic

Už niekde v polovici som vedel, že oproti starším animákom (Shrek, Toy Story, Ice Age) to moc tlačí na pílu. Bohužiaľ sa mi to potvrdilo. Nápad a príbeh je super, aj zloženie rodiny je už klasika. Problém nastáva, že nie každá scéna, ale každý strih sa snaží byť vtipný, aj keď nie je. Stále je však zaujímavé sledovať, ako idú technológie animácii dopredu. ()

jojo33

"This kind of maniac!" Ultra-dynamicka rodinna zabava od zaciatku do konca, ktora sa ani na chvilu nezastavi. A to je jej mensi problem! Je to tak natlakovane rychlo odsypajucimi momentmi, az to potrebuje zastavit a s divakom trochu porelaxovat. Prave preto to na najlepsie pixarovky nema (naposledy Soul, ci starsi Ratatouille). UPDATE: Pozrel som to este raz a musim skonstatovat, ze na druhykrat sa tie tony napadov daju pochytit a vychutnat este lepsie. Matka versus cierni roboti a dcerino vysvetlenie podstaty rodiny s vtipnym zakoncenim to zamurovali na 9/10. PS: Mall Gizmos rules! ()

Bogrant

Najzábavnejší rodinný road trip na svete a pravdepodobne vážny ašpirant na animovaný film roka. Nonstop gradujúca šialenosť s rôznorodými vychytávkami, ohromnou dávkou gagov a opäť zaujímavou a tak trochu inou animáciou, na ktorú sa super pozerá. K tomu dve robotické paká a škuľavý "bochník chleba" Monchi, ktorí sú zásadnou trefou do čierneho. Smial som sa ako už dlho nie. Celé to navyše príjemne doplňuje aj pekná dojemná stránka a posolstvo, že s modernými technológiami to netreba preháňať. A tie záverečné titulky tomu dodávajú punc niečoho viac, než len obyčajného animáku. ()

soukyd33

Miluju animované filmy. 😀 Jde v nich všechno. Zajímavý film, jaký tu dlouho nebyl. 🤔 Animace 5 z 5. 👍 Příběh šílený. 🤔 Prostorový zvuk super. + dabing 👍. Soundtrack 👍. Roboti super. (Humor), Rodina na baterky (humor super), pes je porouchaný, ale super. 😀 Kdo tohle vymyslel? 🤔🤣 Poznámka: Vůbec to nevypadá, jako animovaný film pro děti. 🤔 Spíše jako Terminátor 3 a konec světa lidí. Poznámka: Ty hlášky na psa jsou TOP. 👍😀 Doporučuji od věku 15 let, všem. Hvězdiček 5 ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu

20.04.2021

Herečka Olivia Colman (Favoritka, The Father) se letos uchází o svého druhého Oscara, má za sebou taky čerstvě druhou sérii seriálu Koruna, v němž ztvárnila královnu Alžbětu II., a rovněž nadabovala… (viac)