Príbeh rímskeho generála Maximusa (Russel Crowe) začína v zime v roku 180, keď sa na čele rímskych légií postará o konečné víťazstvo nad germánskymi kmeňmi. Po bitke sa objaví starý a chorý cisár Marcus Aurelius (Richard Harris) so svojimi deťmi, slabošským synom Commodusom (Joaquin Phoenix) a dcérou Lucillou (Connie Nielsenová), ktorá bola kedysi Maximusovou milenkou. Večnými bojmi unavený cisár požiada Maximusa, aby sa po jeho smrti stal protektorom Ríma. Generál to však odmietne. Jediné, po čom túži, je pokojný život na vidieku po boku manželky a syna. Keď sa Commodus dozvie, že ho otec nehodlá menovať svojim nástupcom, zákerne ho zabije a zmocní sa vlády. Maximus sa novému vladárovi odmietne podrobiť a je zatknutý. Zo zajatia sa mu síce podarí uniknúť, ale svoj dom nájde vypálený a oboch ľudí, ktorých tak miloval, zavraždených. Vyčerpaný žiaľom a zranením omdlie a preberie sa v zajatí otrokárskej karavany. Ako otrok je predaný kočovnej gladiátorskej skupine patriacej bývalému gladiátorovi Proximovi (Oliver Reed). (TV Markíza)

januar789

Film, ktorý nasadil latku veľmi vysoko. Nemôžem mu snáď ani nič vytknúť. Nachádzame v ňom vštko, čo by sme mohli čakať od dobrého filmu. Skvelý dej, veľmi dobre zobrazený hlavný hrdina, ktorý si prejde vo filme viacerými situáciami. Najprv ako generál, potom zas ako otrok a gladiátor. Zomiera však ako muž, ktorý pozná sám seba, ide za tým, čomu verí a dokáže si okolo seba vytvoriť ľudí, ktorí mu veria, pretože je od počiatku skutočný vodca. Po pozretí filmu, človek je plný emócií, myšlienok a odhodlania na zmenu k lepšiemu. ()

gagun

Pro mě stěžejní role Crowa. V podání Scottovi režie je to dokonalý film, plný výborných scén, hereckého výkonu a příběhu. ......................Vím slabý komentář. Ale co chcete hodnotit na tak skvělém filmu, kudla.......Já umím jen kritizovat. ()

CenturionSik

"Jsem Maximus Decimus Meridius. Velitel Severní armády. Generál legie Felix. Věrný služebník pravého císaře, Marca Aurelia... Zavraždili jste mi syna a zavraždili moji ženu. Ale já se pomstím teď, nebo v přístím životě..." * * * * * 100% proste nemám k tomu čo viac dodať, za mňa najlepší film :) ()

Vojta_k_

Když porovnám film Pád říše římské z jakého byl převzat příběh a Gladiátora, tak u mě bez pochyby zvítězí Gladiátor. Kde Russell Crowe spolu s Joaguinem Phoenixem dokázali celý příběh mimochodem skvěle ozvučený příběh posunout mnohem dál a jejich vzájemná nenávist vyústěná v konečný souboj muže proti muže musí každého diváka vtáhnout. Generál, který se stal otrokem. Otrok, který se stal gladiátorem. Gladiátor, který se vzepřel císaři! ()

ZBERATEL85

Krasny film o ludoch , laske, o tom aky ma byt clovek bojovnik nie preto ze zil ale preto lebo stratil rodinu a musi spnit svoj ukol k tomu vyborna hudba ktora je docenena po celom svete .... aj po tych rokoch je to legenda. ()

SNCIS

"Jsem Maximus Decimus Meridius. Velitel Severní armády. Generál legie Felix. Věrný služebník pravého císaře, Marca Aurelia. Zavraždil jste mi syna a zavraždili moji ženu. Ale já se pomstím teď, nebo v příštím životě." - 60%. ()

aneta105

Jsem z tohoto filmu nadšena, i když jsem ze začátku váhala- kvůli délce.... ale o to víc se mé překvapení přeměnilo nad úžas a wow efekt. A ke konci jsem už nemohla udělat lépe, než aby se tento film zařadil do mého seznamu skvělých filmů a to jich tak asi víc jak 20 není.... navíc děj, herecké výkony, režie, soudrack a i kamery udělali z tohoto filmů senzaci. 90%. ()

elho_cid

Být to prezentováno jako fantasy z nějakého vymyšleného světa, tak bych nebyl přísný a dal i čtyři hvězdičky. Ale problém mám s tím, že se to vydává za historický velkofilm jako třeba Spartakus. Nedokážu nevidět totální ignorovaní historických událostí i reálií. Od první minuty je všechno špatně, od výzbroje až po organizaci legií. Přitom kdyby Scott a spol nedávali volný průchod svojí fantazii a zkusili si najmout pár historických konzultantů, film by byl působivější a asi i levnější. Takhle je to jen promarněná příležitost. ()

angelle

Už len kvôli scéne "Volám sa Maximus Decimus Meridius..." musím dať 5 hviezdičiek. Dokonalosť od hudby až po herecké výkony. ()

M.C.S.

Jeden z mých oblíbených historických filmů. Výborná režie, hudba a výprava. Famózní výkon Russell Crowe. Za mě 100%. ()

teekanee

Film jsem viděl opravdu hodněkrát, ale i tak se na něj rád podívám znovu, jelikož tohle je prostě film, kterej svůj lesk neztratí ani za sto let. Natočený je to opravdu skvostně a Řím vypadá opravdu skvěle. To, že to s historií nemá nic společnýho mi vůbec nevadí a co jsem tak slyšel a četl, nevadí to ani expertům na historii starověkého Říma. Akční scény jsou úchvatný, Russel Crowe je jeden z nejlepších klaďasů v historii filmu, naopak Joaquin Phoenix je zase jedna z největších sviňí. Vůbec nevadí tohle černobilé rozdělění stran, jelikož herci si to tak dávaj a je to tak krasně podaný, že to prostě musíte žrát i s navijákem. Samotný konec s písní Now we are free od mistra Zimmera je určitě jedna z nejlepších a nejsilnějších scén, co jsem kdy viděl. 92% ()

Sportsvv

Můj nejoblíbenější film s hercem Crowem. Ve kterém bojuje snad proti celé římské říši. A navíc krásně natočené i bojové scény. ()

Burmák

Po letech jsem někde narazil na tento skvostný kousek a ve vzpomínkách se zatoulal do kina na svůj první film v DTS zvuku což byl právě Gladiator. Tenkrát v Brně to byl opravdu zážitek sice s horším obrazem, ale furt to tam je....útok na Germány luxus. ()

Kobi

"My name is Maximus Decimus Meridius, commander of the Armies of the North, General of the Felix Legions and loyal servant to the TRUE emperor, Marcus Aurelius. Father to a murdered son, husband to a murdered wife. And I will have my vengeance, in this life or the next." ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

05.05.2023

Na nadcházející 57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech dorazí jedna z nejvýraznějších tváří současného světového filmu, novozélandský herec Russell Crowe. Sám tuto informaci… (viac)

Další posily pro druhého Gladiátora

Další posily pro druhého Gladiátora

03.05.2023

Ridley Scott (Vetřelec, Blade Runner) letos na podzim divákům naservíruje velkolepý historický pohled na legendárního francouzského vojevůdce Napoleona Bonaparteho, to pravé ořechové ale zřejmě… (viac)