Príbeh rímskeho generála Maximusa (Russel Crowe) začína v zime v roku 180, keď sa na čele rímskych légií postará o konečné víťazstvo nad germánskymi kmeňmi. Po bitke sa objaví starý a chorý cisár Marcus Aurelius (Richard Harris) so svojimi deťmi, slabošským synom Commodusom (Joaquin Phoenix) a dcérou Lucillou (Connie Nielsenová), ktorá bola kedysi Maximusovou milenkou. Večnými bojmi unavený cisár požiada Maximusa, aby sa po jeho smrti stal protektorom Ríma. Generál to však odmietne. Jediné, po čom túži, je pokojný život na vidieku po boku manželky a syna. Keď sa Commodus dozvie, že ho otec nehodlá menovať svojim nástupcom, zákerne ho zabije a zmocní sa vlády. Maximus sa novému vladárovi odmietne podrobiť a je zatknutý. Zo zajatia sa mu síce podarí uniknúť, ale svoj dom nájde vypálený a oboch ľudí, ktorých tak miloval, zavraždených. Vyčerpaný žiaľom a zranením omdlie a preberie sa v zajatí otrokárskej karavany. Ako otrok je predaný kočovnej gladiátorskej skupine patriacej bývalému gladiátorovi Proximovi (Oliver Reed). (TV Markíza)

Mrsina

Většinou, když se dívám na nějaký nový film a po celou dobu jeho trvání mám chuť mu dát 4*, tak se spoléhám na jeho konec. Podle něho se rozhoduji (většinou to dopadne, tak, že mu tu 5.* dám). A konec u tohohle film se mi tak zalíbil, že se stal mým nejoblíbenějším (čímž ale nechci říct, že zbytek filmu je na pouhé čtyři hvězdy, jenom poznamenávám, že konce tohohle filmu je nejvíc pěti-hvězdičkový ze všech). Ale jinak nádherná hudba (jedna z nejlepších od mistra Zimmera, u které pokaždé brečím dojetím) i režie, brilantní herecké výkony a emoce. Děkuji Ridleymu Scottovi, že dal fandovi historických filmů, jako jsem já, nezapomenutelný zážitek. ()

Jarda68

Srdeční záležitost....Nadčasový film s parádní hudbou, výpravou a akčními scénami.....A Russell Crowe jako Maximus..... "TEĎ UŽ JSI VOLNÝ......ZASE SE SPOLU SETKÁME,ALE NE HNED,NE HNED!":-) ()

Viking81

Prvy krat som videl gladiatora asi pred 12 rokmi. Nedavno som ho mal moznost vidiet po dlhsej dobe opat a pocity z neho nie su take ake som si pametal. Audiovizualne krasne spravene ale samotny pribeh dnes vo mne nevyvolal skoro ziadne emocie. Takze za mna priemer ale oblubeny Russel Crowe a vyborny audiovizalny zazitok to zdvihol na 4*. ()

KraLuban

"My name is gladiator"...už jen kvůli téhle drsné hlášce pronesené chlapácky do očí proradnému císaři by stálo za to tenhle velkofilm vidět. Ale je toho samozřejmě mnohem víc - slušný příběh, výborné bojové scény, výborný Russel Crowe v roli zrazeného generála Maxima vypadá jako kdyby se v příslušné době narodil, či naprosto skvělá hudba (léta jsem poslouchal soundtrack). Velkofilmy tohoto typu Scottovi prostě a jednoduše skvěle sednou. Snad jen trošku méně patosu na konci a jednalo by se o dokonalou podívanou. Přesto i tak, pecka na kterou lze koukat pořád dokola. ()

gizi

Film přes svou délku ani chvíli nenudí. Russell Crowe se výborně chopil role, ale dle mého názoru film dělá snad nejvíc poutavým perfektní přirozeně zahraná odpornost Joaquin Phoenixem. 90% a 5*, 25.10.2015. ()

Fartacus

Velkofilm s velkým V. Životní role Russela Crowea. Tento film je hrozně napínavý. Pojednává o římském generálovi, který doplatil na změnu vládce, neboť se do čela dostal vládcův dědic, který na Maxima žárlí. Velice Maximovi ublíží a zničí mu celý život. Následuje úžasná pomsta. ()

jakubvojt

Životná cesta rímskeho generála Maxima, ktorý sa stal otrokom, neskôr gladiátorom a napokon osloboditeľom Ríma má v sebe veľa smutných ale i krásnych myšlienok. Generál, ktorý svojou skromnosťou vyčnieval z radu bojovníkov za Rímsku ríšu, sa mal stať rímskym cisárom, ale po vražde vtedajšieho cisára Marca Aurélia vlastným synom bol prepustený a následne ho mali popraviť. Maximus však svojou oddanosťou či rodine, či Rímu ukázal, že sa v ňom skrýva viac, než si ostatní mysleli. Od pestrého príbehu až po skvelé soundtracky, ktoré tento film sprevádzajú, robia Gladiátora jeden z filmov ku ktorým sa vždy rád vrátim. ()

Sansnom70

Jeden z mála historických filmů, na které se rád znovu podívám. Myslím, že je skvěle natočený a děj má něco do sebe. Škoda jen, že hlavní hrdina umírá. Takové filmy se mi moc nelíbí, ale sem tam se s tím musíme smířit. Kdo má rád historické filmy a sem tam nějakou tu useknutou ruku nebo nohu, tak mohu jen doporučit ()

Kyrgyzstanec

Ať už je to plus nebo ne, Gladiátor vás udrží napjaté v očekávání smrtící rány po celé tři hodiny. Film pracuje s velmi životu blízkými charaktery, čímž možná antickou historii trochu dobarvuje, ale během filmu vám nezbývá, než se s Maximem ztotožnit. Maximův příběh není cestou za ušlechtilým cílem, je to příběh člověka, který jen hrdě čelí světu, který ho vláčí sem a tam; přitom jediné po čem Maximus touží je být se svou rodinou, v tomto ohledu na mě působil celý film velmi skutečně. Ale hlavně, i když možná v římských arénách nenosily helmice z býčích hlav, Gladiátor onen první úkol historického filmu bezezbytku naplnil: Nalézt prameny římské kultury, ideálů a motivací. ()

LucieVonKing

Gladiátor se pro mne stal oblíbeným filmem, který mě nikdy neomrzí. Je to pastva pro oči, uši i duši. Vždy mi naskočí hustí kůže, když slyším tu onu slavnou větu : Poté, co je Maximus donucen císařem sundat si masku Gladiátora a představit se. Maximus: Jsem Maximus Decimus Meridius. Velitel Severní armády. Generál legie Felix. Věrný služebník pravého císaře, Marca Aurelia... Zavraždili jste mi syna a zavraždili moji ženu. Ale já se pomstím teď, nebo v příštím životě. Zkrátka a jednoduše klasický hollywoodský velkofilm se vším, co k tomu patří. ()

Spike86

Jeden z nejlepších filmů vůbec. Russell Crowe je naprosto famózní, stejně jako slizský Commodus Joaquina Phoenixe. Výborně natočené souboje, napětí, které se dá krájet, výtečná výprava a všechno to dotváří moc dobře děj doplňující hudba. Dobré dialogy a hlavně všudypřítomné emoce, díky kterým nezůstane jedno oko suché už jsou posledním dílkem skládačky. Není prakticky co vytknout, snad jen někdy trochu moc toho patosu. 90% ()

jizvoun

"What we do in life, echoes in eternity" Pro mě jednoznačně jeden z nejlepších fimů, určitě v mé první trojce. Dokonalá hudba Zimmera zážitek ještě víc umocňuje. Fantastické souboje, dobré dialogy, scénář je naprosto geniální. Od začátku do konce fantastická podívaná, stále pro mě jeden z top filmů i po tolika letech. Strength and honor! ()

Pintenta

Po dejovej, výtvarnej aj hereckej stránke nemám čo vytknúť tomuto filmu. Russell Crowe dokonale zahral každú bitku ako profesionál. Slzy mi tiekli kedy aj jemu, keď našiel syna a manželku.. Dej perfektne doplnila hudba, ťahala za srdce. ()

Tumbik

Vynikající hollywoodský historický velkofilm se vším všudy - s dokonalým scénářem, dokonalou hudbou, dokonalými vizuálními efekty, dokonalými kostýmy, a v neposlední řadě s dokonalým hereckým výkonem Russella Crowea, na který jen tak nezapomenete... ()

WilliamWalla

Historický veľkofilm, ktorý oprávnene získal 5 oskarov a myslím si, že si ich zaslúžil aj viac. Minimálne Scott si zaslúžil oscara aj za réžiu, na ktorého bol film tiež nominovaný. O výkone Russela Crowa ani nemusím nič hovoriť, Maximusa zahral výborne. Podľa môjho názoru je to Scottov najlepší film a to píšem s plným vedomím toho, že stvoril diela ako je Královstvo nebeské, Blade Runner, či Čierny jastrab zostrelený! Nemôžem film ohodnotiť inak ako piatimi hviezdičkami. Bravo! ()

Yvett.

Nejpovedenější film všech dob, který jsem viděla snad stokrát. Vynikající herecké výkony jak Russella, tak Joaquina, perfektní hudba a napínavé bojové scény. A ty představy Maxima, jak jde domů, perfektně fungujou. Srdcová záležitost. 100% ()

TadashiCZ

Velkofilm se vším dobrým i špatným, co k tomu patří. Tady ale zásadně převažuje to dobré, ale dokonalé to není, protože scénář toho zase nemá tolik co nabídnout. Ale všichni hrají skvěle a obrazově i zvukově je to bomba. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

05.05.2023

Na nadcházející 57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech dorazí jedna z nejvýraznějších tváří současného světového filmu, novozélandský herec Russell Crowe. Sám tuto informaci… (viac)

Další posily pro druhého Gladiátora

Další posily pro druhého Gladiátora

03.05.2023

Ridley Scott (Vetřelec, Blade Runner) letos na podzim divákům naservíruje velkolepý historický pohled na legendárního francouzského vojevůdce Napoleona Bonaparteho, to pravé ořechové ale zřejmě… (viac)