Kultový thriller Martina Scorseseho. Travis Bickle je traumatizovaný vojnový veterán, ktorý po návrate z Vietnamu trpí nespavosťou a tak si nájde prácu ako taxikár. Násilie, drogy a prostitúcia, s ktorými sa pri svojej práci stretáva každý deň ho ešte utvrdzujú v presvedčení o všeobecnom úpadku ľudstva. Postupne v ňom naráža odhodlanie k radikálnemu činu... (oficiálny text distribútora)

Stíba

Taxikář se mi velmi těžko hodnotí. Je to ojedinělý film, který se ničemu nepodobá a nic nekopíruje. Pod skvělou režisérskou takotovkou rozjíždí geniální vysoce přesvědčivý výkon De Niro, osamělý lovec pozorovatel, trochu snílek, trochu blázen, v podstatě od každého něco jak bylo řečeno v restauraci. Je tu taky ta úžasná konejšivá hudba, která zklidňuje tu rozervanost New Yorkských ulic, která se vleče celým průběhem a taky spousta dalších prvků, které různě proplouvají filmem. Přesto mám po první projekci rozpačité pocity a nemůžu přijít na kloub podstatě filmu, něčemu co by mě strhlo a uvnitř rozervalo tak jak bych čekal. No, nechám to tedy dozrát a uvidíme... ()

Lucas87

Na tento film mě přinutilo se podívat jelikož se stal motivem atentátu na Ronalda Reagana, a také že za ním stojí Martin Scorsese. Rozhodně se jedná o kvalitní zobrazení 70. let očima veterána co hledá ve špinavých ulicích spravedlnost, sice jeho prostředky jsou zvláštní. Také musím pochválit hudbu, která podkresluje perfektně děj. 5 hvězd si tato klasika bez řečí zaslouží. ()

Iriquindae

Tenhle film si pusťte, pokud chcete ochutnat skvěle zachycenou atmosféru a ne být zataženi do nějaké rychlé akce. Niro skvěle hraje člověka propadajícího se hlouběji a hlouběji, odkud už není návratu. Projíždí nočními ulicemi a masochisticky pozoruje rostoucí všudypřítomný hnus, až to jednou nevydrží. Dobrá podívaná, ale chce to tu správnou náladu. ()

matt85

Zajimavý, ale taky divný film. Jasně, přibližně první polovina je prakticky dokonalá, svižné dialogy a skvělé vtáhnutí do děje. Jenže potom přijde čím dál víc pomalejší tempo, kouzlo se vytratí a film se nějak dokope k závěru, který je sice unikátní(myslím to vyvraždění v bordelu, který je ale opravdu super), jenže potom ho zase podkopne ten trochu šťastný konec. Jediné co zůstane naprosto skvělé od začátku do konce, je De Niro, hudba a originální a nápaditá kamera. PS: Má ta scéna se Scorsesem nějaký jiný význam, kromě toho typu na Magnum 44? ()

darkreider

Ach tie veľkomestá a nočné tvory, ktoré tiahnu ulicami vo vykričaných štvrtiach. Myslím, že stotožniť sa s ideu filmu je jednoduché, ale to ešte nerobí z filmu niečo extra. Možno je to tým, že je to film z pred 35 rokov, kto vie. Typické Scorsesiho psycho to je, ale nemá to poriadny dej, ktorý by udržal film v obrátkach. Posledných 5 minút už ani komentovať nebudem, tie mi nedovolia ani krajne uvažovať o hviezde naviac. Našťastie to má niekoľko silných scén a výborného De Nira, takže sa to zuby nechty udrží v miernom nadpriemere. ()

Dimo

Fantastická, neutěšivá atmosféra hnusu, kriminálního póvlu a jiných existencí. Někdo se v tom veze, někdo máchá a někdo je tím vláčen. A někdo se tomu i postaví. Vysoce doporučeníhodné. ()

Jajar

Strhující pohled osamělého taxikáře na svět špinavých ulic, zkažených životů a rozpadající se společnosti. Musím říct, že Taxikář na mě rozhodně zapůsobil. Špičkový De Niro, nezapomenutelná atmosféra nočního New Yorku, dost zajímavý námět i myšlenka. Že k úplné dokonalosti chybí hodně, mi bohužel začalo docházet přibližně v polovině snímku. Především cesta k nevyhnutelnému závěru trvala až příliš dlouho a onen vrchol filmu nakonec nebyl zdaleka taková bomba, jako jsem čekal. ()

Biopler

Scorsese v polohe, v ktorej ho mám najradšej. Spolupráca Scorsese & De Niro opäť prináša len to najlepšie a najchutnejšie ovocie. Herrmannova hudba nádherne vykresľuje dobu. Nič nebráni zaslúženým piatim *. ()

Pekisan

Nie je to film pre kazdeho. Je to dost tazke a silno znepokojujuce. Nie je lahke nechat sa vtiahnut do filmu, ktoreho hlavnou a viac menej jedinou postavou je mentalne nevyrovnany clovek uzavrety vo svojom svete samoty. Vsetky ostatne postavy len epizdone posuvaju americkeho (anti)hrdinu k nezvratnemu koncu, len aby to nakoniec vsetko skoncilo uplne inak. Vdaka De Nirovmu (opat raz) exkluzivnemu vykonu vidime co a ako malo treba na to, aby sa mily podivin zmenil na vrazdiaceho psychopata .. a spat. ()

KUFI

Po delsi dobe jsem znovu podlehnul nelogicky vysokymu hodnoceni filmu na csfd a jako vzdy se mi to krute vymstilo. Takovou dobu cekam kdy se neco zacne dit a teprive az po skoro dvou hodinach nudy a okusovani nechtu konecne De Niro pri krecovity a velice spatne a az komedialne zahrany prestrelce sunda tri lidi. Nejvic me ale dodela, kdyz ho za onu chladnokrevnou trojnasobnou vrazdu kupodivu neposlou na kreslo, nebo minimalne nedostane dozivoti, ale naopak z nej udelaji v novinach narodniho hrdinu (dafak?!). Tresnicku na spicce stocenyho kouriciho hovna tomu nasadi ta pipina co mu na zacatku dala kosem, kdyz k nemu naleze do taxiku a zacne se k narodnimu hrdinovy lisat. To uz rvu nahlas "CO TO KURVA MA ZNAMENAT!" a hbitym kliknutim mysi na krizek v hornim rohu prehravace tu nestoudnou debilitu posilam do filmovyho pekla. A za coze teda ta jedna hvezda? No, jako punker ji davam za ciro ktery si ke konci De Niro vyholi coz si skutecne nemalo vojaku ve Vietnamsky valce nechavalo. Punx not dead vy volove! ()

tranquill

Poměrně mladý De Niro a mladinká Jodie Foster nebyli s to mě více oslovit v tomhle Scorseseho dramatu. Ten závěr se mi zdál už přitažený za vlasy. Vietnamské trauma mne více oslovilo v jiných snímcích. ()

HenryIvan

Klasika, ktorá vraví hlavne o jednom. Život je niekedy dobrý, no väčšinou je na hovno. Ukazuje tiež, ako ľahko človek príde o rozum, aj keď má stále dobré úmysly. Z filmu sú cítiť 70-té roky a zrejmý podpis Martina Scorsesiho. De Niro zahral opäť veľkolepo, aj keď mi jeho postava liezla na nervy. Toto je dielo, bez ktorého by 70-té roky neboli 70-tými. You're talking to me ?? Musím podotknúť, že POMO to vystihol asi najlepšie. Poctivých 70 %. ()

Ozzy2 odpad!

Vzhledem k tomu, že jsem v celím New Yorku nic takovýho neviděl, tak těžko můžu slintat nad atmosférou.Fakt nevím, kolik tomu dát.Na jednu stranu mladej DeNiro a keitel, na druhou stranu to byla šíleně nudná kravina plná úplně vymaštěných scén. De Niro stále koktá-promiň, hudbu neposlouchám,ale chtěl bych......(kdo tě drží, primitive???).Kdo z vás by vzal takovouhle ženskou na první rande do špinavýho pornokina?A zase-promiň, nerozumím filmům, tak chodím sem----Ten konec byla absurdní veselohra.Chvílemi nesnesitelná nuda.Nemá smysl dávat jednu hvězdu.Tady je zase hvězd jak na obloze, tak nedám žádnou. ()

TheSompeque

Kultovní film, který má velkou fanouškovskou základnu, inspiroval letošního Jokera, etc. Ale ve finále to je nudný film o taxikáři, který má nudný život, následně potká kurtizánu a rozhodne se zabít jejího pasáka. To je v podstatě celý plot. Asi tak to je zábavné. ()

geek.ondra

Geniální filmová psychoterapie které nedokážu nic vytknout. Famózní Robert De Niro pod taktovkou jednoho z nejlepších řemeslníků vůbec. Filmová dokonalost! 9/10 ()

Hpatrik

Kromě toho nepochopitelného konce je to solidní podívaná, která velmi dobře zachycuje atmosféru a ducha tehdejšího New Yorku. De Niro byl fajn, ale jeho výkon mě na zadek neposadil, ono nebylo ani moc čím. Kromě toho akčního finále se tváří a chová pořád stejně. Samotný závěr je ale úplně mimo a vůbec nedává smysl. ()

AloeB

Nepřítomné a jiné postavy typu Travise Bicklea, které si žijí ve vlastním světě mě obvykle silně znepokojují a rozhodně si je nikdy nemám šanci oblíbit jako postavy jiného typu a některé filmy s takovými případy proto u mne mají občasné neobjektivní mínus. Není tomu však u Scorseseho taxikáře, které svoji titulní postavu nijak nezneužívá k vylívání si emocí, ale naopak ukazuje jeho výstřednost a jinakost v celé své kráse a tragičnosti. Nechává jej žít v prohnilé společnosti americké chudiny druhé poloviny minulého století, kdy už dávno nefrčeli squares, a velice povedeným způsobem dělá hrdinu z někoho, komu by se většina současné povznesené společnosti s opovržením vyhýbala. Na mnoha scénách a dějových linií je zde vidět, že se Taxikář stal silnou inspirací pro úspěšného Jokera z minulého roku, nutno ale přiznat že tomuto neúspěšnému atentátníkovi nesahá všemi utiskovaný klaun ani po kolena jakkoliv podal Joaquin Phoenix výkon srovnatelný i zde s Robertem De Nirem. Nutno také říct, že zde není antihrdinův "pád do temnot" tak strojený a proto u mě toto dílo mého oblíbeného režiséra jednoznačně vede. ()

Razzor_82

"Každej je tak zdravej, jak se cejtí." Špinavé noční ulice Manhattanu sedmdesátých let pod rouškou blikajících neonů. Scorsese dokázal geniálně vykreslit vnitřní boj a prázdnotu člověka, poznamenaného válkou z Vietnamu. Úžasný De Niro v trpké roli taxikáře ve kterém se pomalu rodí vzpoura, samota i deprese. Všechno vyústí v jeho finální brutální zúčtování se spravedlností. Skvělé dialogy mezi postavami. Mrazivou atmosféru zklidňuje vtíravý zvuk saxofonu. 8/10 ()

Kde se bude točit poslední film Quentina Tarantina?

Kde se bude točit poslední film Quentina Tarantina?

09.09.2023

Desátý a podle jeho vlastních slov závěrečný film Quentina Tarantina (Pulp Fiction, Hanebný pancharti) The Movie Critic se začne točit víceméně hned, jak skončí stávky. Tarantino má podle všeho už… (viac)

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Z Los Angeles přišla dnes ráno zpráva o úmrtí známého amerického kameramana, režiséra a herce Michaela Chapmana. Na dva Oscary nominovaný tvůrce zemřel ve věku 84 let na srdeční selhání, informaci na… (viac)

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

Poté, co Batmana na pár let pohřbil Joel Schumacher a předtím, než ho znovu vzkřísil Christopher Nolan, koketovalo studio Warner Bros. s myšlenkou, že by netopýřího hrdinu mohlo na velké plátno… (viac)

Joker dostane vlastní film

Joker dostane vlastní film

23.08.2017

Studio Warner Bros. na Comic-Conu oznámilo 8 nových přírůstků do svého filmového vesmíru. Teď se ale objevily zprávy, že nepůjde o jediné adaptace comicsů od DC, které nás čekají. Warneři totiž… (viac)