Clear Riversová (Ali Larterová) jediná prežila katastrofu letu č. 180. Všetci ostatní pasažieri, ktorí rovnako ako ona najprv unikli pádu lietadla, sa neskôr jeden po druhom odporúčali do chladnej náruče smrti. Nezvratný osud si postupne vybral ich životy a vyrovnal tak číslo náhodne prežitých takmer na nulu. Clear vie, že ona je teraz na rade. Že smrť sa na ňu už chystá a len náhoda ich môže zachrániť. Bohužiaľ je jediná, ktorá tomu verí. Všetcia ostatní si myslia, že šok zo smrti jej priateľov bol natoľko silný až stratila súdnosť. Preto ju teraz držia pod zámkom na psychiatrickej klinike, kde si ju môže smrť nájsť pri jednej a tisícej príležitosti. No smrť má zatiaľ inde plné ruky práce. Kimberly Cormanová (A.J.Cooková) má zvláštnu víziu - ona a jej priatelia zomreli na ceste č. 23 pri strašnej zrážke áut, kde lietali časti tiel spolu s kovom a plastovými úlomkami. Bol to nejaký psychický záchvat strachu? Alebo snáď varovanie? Kimberly je na najlepšej ceste do ústavu za Clear. Dožije sa toho vôbec? (oficiálny text distribútora)

Vyhy

Velký bum okolo prvního dílu mě obešel a když jsem mu po letech od premiéry dal šanci, jinak mě první díl nenadchl. U dvojky je tomu kupodivu jinak. Je celá nápaditější, je mi i sympatičtější hlavní dvojice. Nechybí humorná vložka a i když příběh je jednoduchý, vše to vylepšuje úvodní dálniční nehoda a černý humor. ()

raptorrr

Ano, i v druhem dile ma zubata navrch. Rok po udalostech prvniho dilu tu mame dalsi bandu zoufalcu, kteri se zoufale snazi prelstit osud. To co se vam libilo na prvnim dile, tu opet dostanete v mire vrchovate, krom toho scenariste zmenili pravidla, takze zapomente, co jste si mysleli, ze vite... ()

Jino

Dost dobré pokračování, hlavně přibilo více krve a gore scén, což potěší určitě nejednoho fanouška hororu. ()

Streeper

Podstatně horší jak jednička. Nic originálního, vše se opakuje. Potěšila ale přítomnost postavy z prvního dílu, to je tak jediné dobré, jinak je to na stejné brdo, akorát jiná situace a jiní lidé. ()

dubinak

Přesně tohodle výsledku jsem se bála těsně před zhlédnutím. Tuctové pokračování, které je snad primitivnější než autíčko na baterky, konec absolutně předvídatelný, atmosféra zdaleka ne tak dobrá jako u prvního slasheru a to, že druhý díl navazuje na první na kvalitě taky nepřidalo. Jedna nebo dvě scény by se dali označit jako špičkově propracované, ale zdaleka to nesplnilo moje očekávání. Koukatelný film, který vám neutkví v paměti moc dlouho a přece jen se někomu určitě zalíbí. Na třetí díl Final Destination se podívám snad jen ze zvědavosti, abych se dozvěděla, co tvůrci zase natropili. ()

C0r0ner

Jedničku jsem neviděl, ale o co šlo, jsem pochopil během několika minut. Nesrovnávám, ale dvojka je takový stupidní výplach šílených smrtí lidí, kteří se jí napoprvé vyhnuli. Vlastně je to soubor povídek a souboj scénáristů o nejkurióznější smrt, který je sice obsahově dost prostý, ale diváka svou jednoduchou debilností baví. 60% ()

Flynn

Jednička byla jednička, stejný nápad, zajímavější smrti, ale ten konec trochu skřípal, navíc kdo neviděl první díl, tak se tady ve vysvětlení zápletky, ke konci filmu asi trochu ztratí a nebude v obraze, jinak to ušlo a byla to příjemná zábava. ()

Laputa

O něco lepší než jednička, ale pořád velké nedostatky. Atmosféra je nepříliš poutavá. Nešťastný výběr hudby, která je nedostatečně intenzivní. Do hororu to má opět daleko, jako my do Číny. Přesto jsem se celkem bavil. ()

lakikaki

Úvodná búračka je absolútne bezchybná a samotná eliminácia postáv je divácky ešte atraktívnejšia než v prvom dieli, ale trochu tu chýba atmosféra predchodcu a o niečo inteligentnejšia vata spájajúca scény úmrtí by tiež nezaškodila. [62%] ()

Fallen_One

Ali Arter válí stejně jako v jedničce. A ne, ani dvojce nedochází dech. Kvalitka zůstala. Nedivím se, že se na tomto tématu dále staví. ()

pufina

Druhý díl už mírně pokulhává a už to není tak dobré. Což je škoda, mohli z toho vytřískat víc. Víc jsem se smála než bála. ()

Juto

Pokračovanie Nezvratného osudu ma celkom prekvapilo a priznám sa, že aj na skoro celých 90 minút zaujalo. Na nič sa nehrajúce remeslo, ktoré neurazí a čo je hlavné - pobaví. Žáner tínedžerského hororu síce nikam neposúva, ale ani ho nedehonestuje, ako sa to úspešne darí príbuzným skvostom. 7/10 ()

emo

Originálne to už nie je, ale stále pútavé, zábavné a plné čiernočierneho humoru. Efekty sú lepšie a krásne je natočená aj úvodná havária. ()

Jim_Beam

První díl jsem neviděl, takže nemám s čím srovnávat, ale aspoň nejsem zaujatej jako někteří jiní "komentátoři". Na rozdíl od většiny ostatních neoceňuji "rafinované" způsoby úmrtí postav. Všechny tyto způsoby smrti se hodí spíše do parodie, bohužel v tomto filmu je myšleno vše smrtelně vážně. ()

Krvavá romance pro Kristen Stewart

Krvavá romance pro Kristen Stewart

22.11.2007

Dnes vám nechceme kazit náladu a tak se nebudeme rozepisovat o Nezvratném osudu 4, který bude pod dohledem režiséra dvojky Davida R. Ellise dál ždímat vstupné z krvelačných dorostenců, jimž nestačil… (viac)