Clear Riversová (Ali Larterová) jediná prežila katastrofu letu č. 180. Všetci ostatní pasažieri, ktorí rovnako ako ona najprv unikli pádu lietadla, sa neskôr jeden po druhom odporúčali do chladnej náruče smrti. Nezvratný osud si postupne vybral ich životy a vyrovnal tak číslo náhodne prežitých takmer na nulu. Clear vie, že ona je teraz na rade. Že smrť sa na ňu už chystá a len náhoda ich môže zachrániť. Bohužiaľ je jediná, ktorá tomu verí. Všetcia ostatní si myslia, že šok zo smrti jej priateľov bol natoľko silný až stratila súdnosť. Preto ju teraz držia pod zámkom na psychiatrickej klinike, kde si ju môže smrť nájsť pri jednej a tisícej príležitosti. No smrť má zatiaľ inde plné ruky práce. Kimberly Cormanová (A.J.Cooková) má zvláštnu víziu - ona a jej priatelia zomreli na ceste č. 23 pri strašnej zrážke áut, kde lietali časti tiel spolu s kovom a plastovými úlomkami. Bol to nejaký psychický záchvat strachu? Alebo snáď varovanie? Kimberly je na najlepšej ceste do ústavu za Clear. Dožije sa toho vôbec? (oficiálny text distribútora)

Boss321

Thriller, který bohužel trochu zazdil scénárista přílišnou překombinovaností děje. Ovšem úvodní hromadná havárie je natočená skvěle! V mých očích tak na tři a půl hvězdičky, ale přeci jenom znám lepší thrillery, tak se "přikloním" ke třem..... ()

Jossie

Jedničku jsem neviděla, takže naštěstí nemůžu srovnávat. Příběh byl na thriller dost dobrý, scéna s hromadnou havárií naprosto úžasná. Líbil se mi i námět, jen z něho mrazí v zádech (pocit, že osud nemůžeš přelstít, není moc dobrý ). Od první smrti je to šílený sled těch nejhorších záběrů, co si umíte představit , takže jen pro silné žaludky. Jediné ,co mi trochu vadilo, byl dost slabý herecký výkon hlavní hrdinky Ali Larterové, která je sice moc hezká, ale hrát moc neumí. ()

pan Hnědý

Teen horor s dobrým začátkem, ale k závěru se film tlačí už hodně ztuha. A podchycení žánru "umírání" je v pokračování jiný zrnko kávy, než v jedničce. Poněkud slabší, bez atmosféry, kromě k zmiňovanému začátku (autonehoda), která lapala po dechu a byla velmi efektově struhující a dobře prostřihaná, ale se zbytkem Ellisova řemesla jsem spokojený nebyl. David R. Ellis neudržel látku atmosféry a "pohřbil" tu originální teenegerskou lahůdku Jamese Wonga. ()

xxmartinxx

Nebere se to moc vážně, což je moc dobré východisko. problém je, že námět byl vyčerpán jedničkou. Zůstávají jen nápadité vraždy. ()

Mr.Apache

Je tu znát větší rozpočet, ale jinak tohle pokračování v podstatě jen nepříliš invenčně vykrádá jedničku, a nepřináší nic, co by už její divák neznal. Ovšem úvodní katastrofa je vskutku bombastická, a především kvůli ní stojí tenhle snímek za vidění. ()

Shit

Slušný pokračování, ale přece jenom tomu v porovnání s prvním dílem něco chybí. Zabíjení je zase skvelý a smrt je oprvadu nápaditá a docela i brutální, jenže děj je fakt stupidní a hlavně dost nudící, to je asi největší rozdíl mez prvním dílem a timhle pokračováním. Jako horor to taky zrovna moc nepůsobí a atmosfére je nulová, jediný na co se film zaměřuje je jen to zabíjení a to stačí jenom na 3* ()

choze

Více než důstojné pokračování výborného originálu. Krásně krvavé a vynalézavé vraždy, černý humor, jen nepěkně překombinováno (potěšil mě návrat postavy Clear Rivers v podaní Ali Larter, ale jinak bych všechny odkazy na jedničku a žonglování s pořadím úmrtí vyhodil). Ale hlavní důvod proč tenhle film miluju je ta úchvatně natočená řetězová havárka na dálnici, pokaždé mi při pohledu na zkrvavené hrdiny uvězněné ve vracích aut běhá mráz po zádech a chce se mi brečet, až tak to na mě působí. A scénář napsali scenáristé a režiséři mého veleoblíbeného OSUDOVÉHO DOTYKU. ()

Dudek

Opravdu veliké překvapení. Po nevýrazné jedničce přichází mnohem nadupanější pokračování, ve kterém si tvůrci smrt hlavních hrdinů ještě více užívají. Narozdíl od prvního dílu jsem se u Final Destination 2 nenudil ani malinkou chvilku a z té hromadné autohavárie by se mohla mnohé naučit i taková Kobra 11. 80% ()

Gilmour93

Jen pro své pobavení Smrt s námi pohrává si jako s přirozením… Z dosavadní pentalogie asi nejkomplexnější díl. Přiměřeně brutální, zručně natočený, černým humorem citlivě okořeněný a věřte mi, haprující logika není to, co by mělo fandu žánru v danou chvíli zajímat - vždyť sám Chmurný žnec ji má taky na háku.. P.S.: Úvodní hromadná havárie (i přes to těžko uvěřitelné panoptikum řidičů na kilometr dálnice) je, co se týká kamery, střihu a především efektu na diváka, naprostý skvost. Zúčastnit se jí Simír, cítil by se jako doma.. ()

TeeAge

|| Scenár: Eric Bress, J. Mackye Gruber / Story by Jeffrey Reddick / Based on characters by Jeffrey Reddick | Hudba: Shirley Walker | Produkcia: Craig Perry, Warren Zide, Toby Emmerich, Jeffrey Reddick | Distribúcia: New Line Cinema | Štúdio: Zide/Perry Productions | Rozpočet: 26 miliónov $ | Tržba: 92,426,405 $ || ()

Aluska88

Dost slušné pokračování. Scény jsou přiměřeně brutální, napětí je tak akorát, dobře vymyšlený způsob, jak "ji" porazit tentokrát, a ke všemu lahůdkový konec:) ()

genetique

Ellis sa chytil Wongovej nite za správny koniec a dotkal ju s úspechom. Nieje to už síce už to pravé, nečakané a slané, ale ešte stále je to ono! Brutálne vraždy sa sypú a ich originálnosť nemá konca. 75%. ()

sniper18

Je to dosť dobrý horor, ktorý je pokračovaním vydarenej jednotky. Má výborný príbeh, ktorý je prakticky rovnaký, teenagerka dostane predtuchu nadchádzajúcej nehody na diaľnici a tak zastaví premávku, čím zachráni niekoľko ľudí, ale smrť túto nerovnováhu len tak nenechá. Spracovanie sa mi páči, nemá žiadne slabé miesto, scéna na diaľnici príde rýchlo a potom sa už je na čo pozerať až do konca. Ale oproti jednotke je tu výrazná zmena, v nej ešte nemali postavy žiadne informácie a tak na všetko prichádzali postupne, ale tu už rovno vedia všetko, čo sa dozvedela pôvodná skupina, takže proti smrti bojujú rovnako účinne väčšinu času. A navyše sa tu ešte nájde niekoľko nových prvkov, ktoré rozvinú mytológiu okolo fungovania smrti, takže sa je rozhodne na čo pozerať. Samotných scén úmrtí je dosť a zvládnuté sú veľmi dobre. Mnohé sú slušne nápadité a aj príjemne drsné. Najväčšiu pochvalu si rozhodne zaslúži perfektný úvod na diaľnici a z jednotlivých úmrtí poteší hlavne celá situácia s havarovaným autom alebo útek pred požiarom. Herecké obsadenie je celkom dobré, hlavné duo A.J. Cook a Michael Landes funguje dobre a poteší aj Ali Larter a opäť v malej úlohe Tony Todd. Réžia mohla byť aj lepšia, hlavne sa mohla posnažiť o lepšiu atmosféru, ale sklamaný nie som a technická stránka je výborná. S týmto pokračovaním som rozhodne spokojný, síce zmizla atmosféra, originalita a aj postavy sú o niečo horšie, ale vynahradzuje to kvalitnými úmrtiami, vyrovnaným tempom a doplnením celkovej mytológie. Takže podobne dobrý diel ako jednotka. Objektívna kvalita filmu- 78%, film sa páči mne na 80%. ()

TheRaven

Děj, postavy a ty věčné dedukce opravdu velmi debilní, ale naštěstí natolik, že ve spojení spěkně vypečeným umíráním je film směšný a docela koukatelný. ()

Ainy

Nepoučena z prvního dílu jsem zhlédla i díl druhý. Asi ze zvědavosti ... Stejně jako u prvního dílu, nepříjemný děj, kdy nějaká holka má vidění, že se na dálnici urve z náklaďáku hromada dřeva a ty klády pak pozabíjejí lidi v autech a i její přátele, se kterýma se zrovna chystá na výlet ... Konec je zajímavý tím, že utnou sérii úmrtí tím že Kimberly přijde na to jak . .. na další díly jsem už koukat nechtěla, dvojkou moje sledování Nezvratného osudu skončilo ... ()

Le_Chuck

Celkom podarené pokračovanie, ktoré som s hodou okolností videl skôr ako jednotku. Preto som s počiatku nevedel "vocogo" a mal tým pádom miernu výhodu. Čiže to nehodnotím ako pokračovanie, ale ako samostatný film. A ako samostatný film sa mi to páčilo. Vyvražďovačka na štýl Incredible Machines, kde si naozaj tvorcovia pustili fantáziu na špacír a človek nemá šancu uhádnuť ako kto skape. Niektoré scénky boli naozaj funny (aj keď niesom istý či to bolo zámerom). Každopádne som sa bavil. A ešte za zmienku stojí výborne natočená masovka na na dialnici (dosť to diváka namlsá, alebo znechutí). ()

Spiker01

Ok, nemám tolik hororů nakoukáno, ale zjistil jsem, že mi to vlastně vůbec nevadí. Takovéhle béčko v nejhorším slova smyslu opravdu pravidelněji konzumovat nemusím. Sice je to R, ale ty smrti jsou více směšné než děsivé...Ach, to byly muka...40% ()

Radko

Povrchné vnímanie okolitej reality okom teenagera sa dostáva do drsnej konfrontácie s náhlym a riadne krvavým pripomenutím sa vlastnej smrteľnosti. Adrenalínová jazda o zmene užitia si života v rozpuku mladosti na panickú snahu prekabátiť zjavne si užívajúcu smrť. Svižný dej s originálne vygradovanými mordami vydarene balansuje na hranici ostrého krváku a odľahčenej zábavy. ()

Krvavá romance pro Kristen Stewart

Krvavá romance pro Kristen Stewart

22.11.2007

Dnes vám nechceme kazit náladu a tak se nebudeme rozepisovat o Nezvratném osudu 4, který bude pod dohledem režiséra dvojky Davida R. Ellise dál ždímat vstupné z krvelačných dorostenců, jimž nestačil… (viac)