Frank Pierce (Nicolas Cage) je na dně. Po pěti letech vyčerpávajících nočních služeb v sanitce záchranky se z něho stal alkoholik trpící těžkou depresí a halucinacemi - duchové desítek pacientů, které se mu nepodařilo zachránit, bloumají ulicemi Manhattanu s němou výčitkou nevyslovitelného utrpení. Záblesk naděje vnese do Frankova vyprahlého světa tajemná dívka Mary Burkeová (Patricia Arquette), jejíhož otce Frank vyrval z náručí smrti. Dříve než oba outsideři z okraje společnosti dojdou společného vykoupení, prožije Frank během tří dramatických nocí v ulicích New Yorku hotové peklo. (oficiálny text distribútora)

Doudis19

Krutě syrový pohled na životy víceméně anonymních hrdinů, kteří svou prací čistí ulice od zatuchajících lidských ostatků. Scorsese natočil osobitou poctu záchranářům, tím způsobem, že z nich udělal násilníky (Sizemore), feťáky (Cage), pámbíčkáře (Rhames) nebo ignorantní blbce (Goodman) a vše si obhájí tím, že v tak náročné práci si zkrátka nelze udržet zdravý rozum. Technicky výborný film, bohužel s paradoxním vyzněním. ()

chelseaman22 odpad!

Asi bych měl přestat pomlouvat to úspěšné periodikum volané Blesk! Na titulní stránce si čtenář může prohlédnout, jak si to Berdych se Štěpánkem rozdávají kdesi na okrsce pomocí svých policejních plácaček. Tato banalita vám poskytne velice vděčný únik od sledování toho, jak KLEC filosofuje o mastění si to v sanitce vstříc srdečním slabostem. Z nějakého důvodu byla do filmu zasunuta i žena, přičemž slyšíc její problémy, chtěl jsem prohodit laptop (nejablíčkový) skrze otevřené okno vstříc dalšímu dobrodružství! odpad! Celosvětový výdělek k 26. 7. 2014: $16,797,191, což je 0,31 násobek budgetu ()

Lachtaan

Možná se jen moje mozkové buňky stále nevyvinuly do takového stádia, abych mohl tenhle film pochopit, procítit a následně kladně hodnotit, můžu své zmatení a zklamání maximálně házet na to, že jde o jeden z pouhopouhých tří Scorseseho zářezů, které se tady na databázi topí v modrém. A přitom premisa slibovala tak jímavou zápletku. [viděno na Disney+ 7.7.2022] ()

Mrkvič

Místy velmi zábavný pohled na práci zdravotníků. Podobně jako policisté nebo hasiči denně přicházejí do kontaktu s drsnými případy a musejí se s tím umět vyrovnat. Cage v tomto případě slouží jako pojící materiál mezi různými kolegy a případy. Možná, že je jeho výkon skvělý, ale nejvíce jsem se vždy těšil na scény s kolegy (Goodman, Rhames a hlavně Sizemore). Vztah Franka Pierce (Cage) s dcerou jendoho pacienta mi tam přišel tak trochu navíc, ale můžou za to scény, kde se záchranáři vyrovnávají s každodenním stresem. ()

KanjiVital

Bezpochyby nejslabší film od Martyho, který jsem měl tu čest shlédnout. Děj o chlápkovi, kterého stíhají vnitřní démoni v podobě mrtvých, které nedokázal jako záchranář zachránit ze spárů smrti a neustále ho v podobě duchů pronásledují. Myslím si, že filmu škodí poměrně dlouhá stopáž, kdyby byl film o půl hodiny kratší tak bych se vůbec nezlobil, ale dlouhé filmy a režisérsky um, to jsou jedny z mnoha osobitých znaků mistra. Zprvu na mě film působil jako slavný Taxikář, s tím že stejně zobrazoval očima hlavního hrdiny prostitutky, bezdomovce, drogové dealery a další podobné existence. Krásný to obraz té "rovnoprávné" a "svobodné" Ameriky, kterou se nám "amíci" snaží neustále vnucovat. Nedokážu si vybavit jiného režiséra jak Scorseseho, který svou rodnou zem nijak neidealizuje, protože vzhledem k filmům jako jsou Taxikář či právě Počítání mrtvých ho musí jeho rodná víska pěkně srát. Nicolas Cage mě přesvědčil podobně jako v Leaving Las Vegas, že dokáže role hlavních hrdinů bojujících se svým svědomím, zahrát opravdu bravurně. Potěšila mě i hudba R.E.M. Sice se tento film nezapíše do seznamu mých nejoblíbenějších filmů, ale žádný režisér netočí stále stejné kvalitní výnosné filmy. Jedná se tak o výborný důkaz toho, že si Marty chtěl trochu zaexperimentovat a natočit uvolněnější film bez snahy zařadit se s ním do seznamu nejlepších filmů v historii kinematografie. Holt "Tak trochu jiný Scorsese!" ()

Sfinkter

Snímek baví a oceníte Cage v nezvyklé roli, do kupy se však i přes hektickou dramaturgii nic moc u hlavních hrdinů nestane a tak můžete obdivovat jen špinavý New York, příjemný soundtrack a cynickou práci záchranářů. Scorsese má určitě lepší filmy. ()

asirtes

Scorseseho nočná mora. Ja som teda tých mŕtvych nepočítal, ale po tom všetkom je pre mňa veľkým potešením zistenie, že Scorsese je ešte stále schopný vyjsť na ulicu. ()

Playman

Odborník žasne, laik se diví. Drze dávám tomuto snímku pět hvězdiček a škrábu se na čele, netuše, co se vám nezdálo, či protivilo. Takový švih a spád, brutální tempo, kamerové hrátky plus skvělá práce s herci a prostředím - to se jen tak nevidí. Navíc skvělý humor a neotřelý pohled život sanitáka. Tohoto filmového zážitku si cením Scorsese. :-) "Nenuťte mě sundavat si brejle!" ()

lennyd

Práce saniťáka Franka Pierce (Nicolas Cage) není vůbec jednoduchá. Celou noc rozvážet po nemocnicích zraněné a nemocné, zvlášť když jde většinou o feťáky, alkoholiky, sebevrahy a jiný póvl člověku na psychice nepřidá. Jednoho dne veze zvláštního pacienta - postaršího pána se zástavou srdce. Při jeho záchraně se ale seznámí s Mary (Patricia Arquette), která by ho mohla z nekonečných depresí přece jen dostat... Pouštět tento film u náboru k řidičům sanitek, tak asi skončí na úbytě. Fakt nevím, kdo by po shlédnutí tohoto filmu chtěl něco takového dělat. Ale věřím, že si film vzal jen tu temnou stránku tohoto povolání, a naopak pokud se podaří někoho zachránit, musí to i toho saniťáka hřát u srdce. Ale k filmu - slovy klasika, styl natočení tohoto filmu zdá se mi trochu nešťastným. V polovině filmu jsem vedle Nicolase Cage chytal deprese i já - ale na druhé straně musím po dlouhé době poznamenat, že i Nicolas Cage umí (uměl) docela dobře hrát. Zbytek hereckého ansámblu zůstal trochu nevyužit (John Goodman, Tom Sizemore, Ving Rhames).. ()

Pavlínka9

U tohoto filmu je pro mě dominantou hudba, která je fakt výborná. Noční New York a životy lidí, kteří v noci zachraňují další a většinou jsou to lidé z "nižší společnosti"...Syndrom vyhoření, který je zde hlavním tématem poukazuje na to, jak dále a hlouběji se může člověk ještě dostat....Cage a Arquette mi k sobě skvěle pasují, ale stejně bych se na ten film dívala i jen kvůli Cageovým očím...Největší hvězdou promě ale byl Marc Anthony..Nemůžu si pomoct, ale prostě mě tím neskutečně dostal...Scorsese si v tomhle filmu nebral servítky a ten film je až nechutně krvavý a syrový, že mě až mrazí, jak je to pravdivé....Nedokážu si ani představit (ani nechci) a nemohla bych v tomto příšerném životě být...Není to thriller, není to ani drama...je to pouliční život... ()

noriaki

Viděl jsem v tom Taxikáře, viděl jsem v tom Schraderův Hardcore a viděl jsem v tom střípky pekla. Scorseseho výpověd k smrti vyčerpaného a depresemi stíhaného záchranáře pomalu podléhajícího šílenství je v jednotlivých scénách drtivá, ale postrádá ucelenou myšlenku. Nepochopil jsem jaké poselství jsem si měl odnést? Že je New York špinavá stoka? Že noc z lidí vytáhne to nejhorší? Že má každý člověk pevně danou hranici kolik smrti unese? Ve filmu je rozebrané všechno a nic pořádně. Od Paula Schradera jsem čekal dotaženější scénář. ()

JohnSmith

Nevím,jak jinak to nazvat než ujetina.Nevím,jestli si při natáčení dával Scorsese jednoho jointa za druhým,ale výsledek rozhodně zhuleně vypadá. Cage je tragik,ale na to jsme si už nějak zvykli,že?Ale že mazáci jako Rhames, Goodman a Sizemore budou vlastně jen statovat a občas prohodí nějakou vtipnou hlášku,tak to mě opravdu mrzelo.Ty tři hvězdy dávám jen díky výše zmíněným třem králům, Rolling Stones a pěkným hláškám z vysílačky. ()

fefee

Určite netradičný film a v podaný Scorseseho dosť zvláštny. Mistami som mal pocit že sa dívam na Tarantinov film. Aj keď obsah filmu je v podstate o ničom, tak kamera a zvlášť hudba je pecková. Čudný film, rozhodne netradičný. mne sa to páčilo. ()

Brain-D

Hodně zvláštní film o jednom záchranáři, který měl vidiny mrtvých lidi které nestihl zachránit. Velmi depresivní film s ponurou temnou atmosférou noci v New Yorku. "Nejhorší je být vzhůru v 5-6 ráno, kdy svítá slunce" - to je fakt pravda. JInak musím říct, trochu netradiční Scorsese. ()

Ichabod

Pravdepodobne od Leaving Las Vegas nejlepsi Cageuv vykon, navic dneska uz je to jak stoleta historie kdy Cage nehral sebe ale opravdu nekoho ze scenare. Bohuzel Cage a Scorcese jsou jedinymi klady. Samotny scenar taky spatny neni, spis by se film mel sestrihat alespon o pul hodiny. Insomnisticky sanitak opravdu cloveka zajima, rutina z nemocnic je taky prijemne realisticka, ovsem bezdomovci a umirajici pacient prezivajici 17 resuscitaci dostavaji az nezdrave moc prostoru. ()

blackJag

Toto není film na relax u televize, to opravdu ne, ale jako nevšední pohled na práci saniťáků lze určitě doporučit. Trochu deprese, schýzy, nespavosti a nočních můr pečlivě zaobalených nepatrným náznakem vykoupení, které se jeví tak snadné jako ten nejtěžší případ, ke kterému vás můžou zavolat - ten beznadějný. 80% ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore