S čerty nejsou žerty

• Československo S čerty nejsou žerty (viac)

Česká rozprávková komédia o jednom pekelnom omyle, dvoch kamarátoch a troch nepotrestaných hriešnikoch, nakrútená na motívy rozprávky Boženy Němcovej... S takou macochou by si nikto radšej nič nezačínal. A keď, tak jedine s pomocou čerta. Peter vďaka nej už nemá vôbec nič a tak sa radšej pobral kade ľahšie. Na ceste sa však nielen spriatelí s čertom, ktorý sa stane jeho najlepším priateľom, ale stihne zachrániť aj dcéry miestneho kniežaťa. Všetko zlé sa človeku raz vráti a s dobrom je to presne tak isto. Netreba hádam pripomínať, kde skončí macocha a kde Peter… (RTVS)

Saprofag

Paradoxně hlavní postavy Petr a princezna Adélka mi vadí nejví. Taky mi vadí zpívanky a souboje, které jsou vrcholně dementní, ale chápu, že to byla nezbytná proprieta (a vlastně pořád je!), kterou museli vždycky naši tvůrci cpát do pohádek, aby to prošlo víc. Zbytek tohoto skvostu nemá chybu. Je to pohádka, ale také neskutečně vtipná a nadčasová komedie. Pánové Preis, Kemr, Nárožný a Heřmánek jsou všichni bezchybní a vybrali si tady možná trošku svých pár minut největší slávy. Čičí z toho živelnost, která není prvoplánová a oni se tím hodně bavili. I přes neduhy uvedené v úvodu musím dát maximum. Na naše poměry jedna z nej pohádek a vůbec filmů. Bez debat. ()

ajfelka

Toto je naprostá špica. Čím jsem starší, tím víc si vychutnávám ty záporné postavy (kaprál a rádce) a žasnu nad knížetem Josefa Kemra na pokraji senility. Hlášek je tam tolik, že bych mohla napsat všechny věty z filmu. "Barabiznu. Tento zámek postavili moji předkové už ve 12. století - Ferdinand Sličný a Josefa Šílená.""Je to rebel.""Já to řeknu tatínkovi a tatínek vám vyhlásí válku.""Angelíno, líbí se ti některý? - Ale který z nich je nejbohatší? - Který z vás... - Tiše! - Já to zjistím." A Karel Heřmánek jako Lucifer je prostě Bůh :-) ()

rene75

Velmi filmová pohádka: temné peklo, symbol kočky za oknem, černý kočár bez kočího, honičky, které jsou opravdu honičkami. Heřmánek, Nárožný, Dlouhý, Vetchý - všichni podávají velmi dobré výkony. ()

tommicek

Jedna z nejlepších pohádek, jaké kdy byly u nás natočeny - výborní herci, a to zejména ti v záporných rolích (které se konec konců hrají líp, než klaďasové), skvělá hudba a nezapomenutelné hlášky - tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho - zesměšnil! ()

Linsang

Pohádka, která se nikdy neokouká. Viktor Preiss je dokonalý padouch a Ondřej Vetchý ten nejsympatičtější čert široko daleko. Nejoblíbenější rodinná hláška je dodnes "Máchale, spadlo ti to" :-))))) ()

Eradin

Máte trauma z dětství? Od jistého zimního večera se bojíte čertů víc než koprečky? Pak tohle je ta pravá pohádka pro rekonvalescenci. Po každém shlédnutí se ve mě vždy něco probudí, něco, co si přeje být také čertem... ()

dogrose

Máchale, zase ti to spadlo! Je to skoro třicet let... a se slzami v očích koukám na Vladimíra Dlouhého zamlada. Škoda tak vynikajícího herce. Pro mne nejlepší česká filmová pohádka, která splňuje všechno, co má pohádka mít. Obsazení, scénář, režie, dialogy, z nichž mnohé se staly hláškami... Heřmánek, Vetchý, Dítětová, Kemr - pro mne herecké ikony. A ještě: velké díky Nadě Konvalinkové za jeden z mnoha dabingů princezen, který ani nebyl uveden v titulcích. Zajímalo by mne, kolik těch princezen bylo? ()

Dataminer

Geniální, geniální pohádka. Úžasní herci, neskutečné hlášky - scénky. Tuto pohádku jsem viděl i jako voják základní služby, kdy nám jí v rámci volnějšího dne pustili v kině. Zajísté si dovedete představit atmosféru v kině při scénách s kaprálem a při výcviku ;-) Také po zbytek vojny, když někdo po někom něco chtěl a ten mu na to kašlal, tak jen odpověděl "Asi vítr Máchale!" i z těchto tůvodů je pro mne 5 hvězdiček stašně málo. ()

Mr.Hackels

K tomuto není třeba plýtvat slovy. Všichni to znají a myslím, že se bez výjimky i všichni baví pokaždé, když to běží v televizi. Vánoce bez "S čerty nejsou žerty" by nebyly Vánoce. Všichni herci na výbornou!!! ()

Tomulka

Jedna z nejlepších českých pohádek. Vtipná svižná, nezapomenutelné hlášky a ty herecké výkony ty jsou prostě na oskara. Lepší Lucifer snad nebyl nikdy předveden a padouši jako Dorota Máchalová a zprávce v podání Viktora Preise jsou prostě perfektní. Hlavně ty dialogy herců jsou na jedničku a celkově pohádka baví a baví a ten závěr!!! to si člověk posmutní, že peklo opravdu neexistuje. ()

iwee23

Geniální pohádka, kterou můžu vidět každé Vánoce...vynikající lucifer Heřmánek, sympatický čert Vetchý a nezapomenutelný kaprál Nárožný a jeho hláška Máchale, spadlo ti to, asi vítr :) ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček