S čerty nejsou žerty

• Československo S čerty nejsou žerty (viac)

Česká rozprávková komédia o jednom pekelnom omyle, dvoch kamarátoch a troch nepotrestaných hriešnikoch, nakrútená na motívy rozprávky Boženy Němcovej... S takou macochou by si nikto radšej nič nezačínal. A keď, tak jedine s pomocou čerta. Peter vďaka nej už nemá vôbec nič a tak sa radšej pobral kade ľahšie. Na ceste sa však nielen spriatelí s čertom, ktorý sa stane jeho najlepším priateľom, ale stihne zachrániť aj dcéry miestneho kniežaťa. Všetko zlé sa človeku raz vráti a s dobrom je to presne tak isto. Netreba hádam pripomínať, kde skončí macocha a kde Peter… (RTVS)

KafuR

Tuto pohádku považuji jako jednu z mála zastupkyň svého žánru, u které se podařily spojit všechny správné náležitosti kvalitního filmu. Ať už se jedná o sympatické herecké obsazení chrlící jednu pekelnou hlášku za druhou, skutečně povedenou výpravu (peklo jednoznačně vede) a také přece jen propracovanější příběh, u kterého se nemusíte obávat, že stejný na vás vybafne při další pohádce o den později. K tomu ještě na závěr pro pohádky netypický přesah do soudobé společnosti, po čemž můžou konečně nastoupit titulky s pocitem dobře vykonané práce. ()

Jajar

Nejlepší česká pohádka. Opravdu se v ní odráží velký kus naší národní mentality, což se třeba o německo-českých Třech oříšcích pro Popelku říct nedá. ()

DAPDO

Jednoznačně nejlepší česká pohádka a mám dojem, že bude nejlepší ještě dlouho, ne-li navždy ! Takhle nějak má vypadat kníže pekel a ostatní čerti a né co nám tlačí do palice někteří současní režiséři v posledních letech. Na tuhle pohádku se každý rok těším, znám většinu konverzací nazpaměť, "je to rebel" mám dokonce v telefonu na vyzvánění. Tohle prostě nikdy neomrzí ! ()

Biopler

Mne tento kúsok ani nepríde ako rozprávka, ale ako svižná komédia, ktorá sa opiera o výbornú predlohu a výborné výkony hercov. Heřmánek je najlepší pekelník akého som videl. Už len zjav a svojský rehot to potvrdzujú. A k tomu ešte hudobný motív pekla, skvelá Uhlířova robota! Snímok má akurát stopáž, príjemného kladného hrdinu Dlouhého a dá sa povedať, že aj Vetchého. Všetkým hercom však velí Nárožný v roli správcu. Bezchybný výkon, bez debaty. A to čo snímku udeľuje piatu hviezdu je scenár, ktorému nechýbajú vtipné hlášky. "Cože, tobě nechutná naše pivo?" "U nás ochutnát znaměná vypít." ()

frype

Každoročne povinná jazda. Najlepšia rozprávka všetkých čias! Herci a ich výkony sú na jednotku a to úplne všetky. Vyzdvihnúť však treba: Petr Nárožný, Ondřej Vetchý, Viktor Preiss , Jaroslava Kretschmerová a Vladimír Dlouhý. ()

mardun

Chápu, že každý máme rádi jiný druh humoru, ale dát téhle pohádce 3 hvězdy a méně nebo odpad !? Tak to musí být člověk pěknej suchar. Za mě těch hvězd klidně 10⭐️ ()

dandy11

Bez debat nejlepší česká pohádka. Děj na jedničku, hudba na jedničku a v neposlední řadě herecké výkony...Koncert v podání Dlouhý, Kretschmerová, Kemr, Nárožný a hlavně Preiss v roli vychcanýho správce :D....Já vám nevím, jestli peklo bylo nebo ne, každopádně bylo vymyšleno dobře...přesně jako tahle pohádka :) ()

tranquill

"Jak si to představuješ, člověče! Tolik práce a tady u nás... Vždyť nám to zničí pověst!" Nejkrásnější česká čertovská pohádka se spoustou nezapomenutelných hlášek. "Sundejte mi tu botu a tatínek vám vyhlásí válku!" K tomu parádní výkony spousty českých hereckých hvězd v čele s Vladimírem Dlouhým. "Je to rebel!" ()

Ygnor

Po shlédnutí (byť někdy ne zcela dobrovolném) poslední dekády pohádek, musím této dáti za pět, protože už lepší nikdy nebude. ()

geek.ondra

Nejlepší česká pohádka. Herci jsou boží. Heřmánek je fenoménální a na zpracování čertů a pekla se dodnes žádná jiná pohádka nechytá. 9/10 ()

Devotee

Klasická česká pohádka na motivy knihy Božky Němcový, kde dobro zvítězí nad zlem. Od Doroty Máchalový se radši držet dál, co si budeme povídat, ale takovejhle Dorot po světě běhá habaděj, takže si radši dávejte bacha do jakýho úlu to strčíte, jinak skončíte jako chudák starej Máchal a necháte po sobě dalšího chudáka sirotka, kterej skoro ani nepozná tu pravou lásku, která ho fakt miluje. Moc dobře zahraný a ještě lépe natočený. Takovýhle ty klasický pohádky, který chytnou za srdce a člověk si u nich i popláče se už dneska moc netočej a to je škoda. Jo a to ztvárnění pekla by nám mohli závidět i v tom Hollywwodu. ()

Kingjiri

Asi nejlepší čertovská pohádka vůbec, u který jsem se pobavil i já jakožto odpůrce pohádek obecně. Vedle dobře vymyšlenýho příběhu pobaví i několik vtípků nebo hlášek. Filmařsky jde taky o fajn dílo, ať už jde o kulisy, kostýmy, výpravu, efekty nebo Uhlířovu hudbu. Tohle všechno společně s našlapanym hereckym obsazenim se postaralo o pohádkovou podívanou, u který i dokážu pochopit, že si jí někdo pustí každej rok, čtyři silnější hvězdy. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček