S čerty nejsou žerty

• Československo S čerty nejsou žerty (viac)

Česká rozprávková komédia o jednom pekelnom omyle, dvoch kamarátoch a troch nepotrestaných hriešnikoch, nakrútená na motívy rozprávky Boženy Němcovej... S takou macochou by si nikto radšej nič nezačínal. A keď, tak jedine s pomocou čerta. Peter vďaka nej už nemá vôbec nič a tak sa radšej pobral kade ľahšie. Na ceste sa však nielen spriatelí s čertom, ktorý sa stane jeho najlepším priateľom, ale stihne zachrániť aj dcéry miestneho kniežaťa. Všetko zlé sa človeku raz vráti a s dobrom je to presne tak isto. Netreba hádam pripomínať, kde skončí macocha a kde Peter… (RTVS)

Kanibal

Jak spojit pravou pohádkovou atmosféru, kvalitní výpravu, vynikající herce, skvělý humor a obligátní ponaučení do bezchybného celku? Ptejte se u Bočanů, ne Trošků! ()

Matts

"Máchale! Spadlo Ti to! Asi vítr..." Tato legenda rozhodně patří do zlatého fondu českých pohádek! Petr je hodný, ale ne trapný...Lucifer je přísný, ale spravedlivý. A Jaroslava Kretchmerová je (téměř jako vždy) nejvtipnější! ()

dukeman

"Tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho..... zesměšnil." Přehršel dnes již zlidovělých hlášek. Jeden z mála světlých okamžiků v šedi vánočních opakovaček. Nadčasová záležitost, která mile vystihuje českou povahu. ()

rozbris

Jedna z dobrých českých pohádek, kdy i s čerty můžete být za dobře. Stačí jim pomoct a bohatě se Vám odvděčí, ale zase jako vždy je tady láska. ()

Drak9

"Prineste mi do pekla Dorotu Machalovou!" S certy nejsou zerty jsou moji nejoblibenejsi pohadkou. Chtel bych vyzdvihnout hlavne vykon pana Hermanka, ktery zde podava svuj zivotni vykon a jeho Lucifer je opravdu nejlepsi ze vsech. Dalsi vykony jsou take vyborne, jako napr. chronicky general Narozny, chamtivy spravce Preiss, cert Vetchy. A tech hlasek co zde zazni. Kdykoli se na to podivam, vzdy se pobavim, proste super. ()

Finskej

Naprostý a totální skvost české kinematografie. Když je člověk malý, je to moc hezká pohádka. Švarný mládenec je hrdina, čerti jsou čerti, peklo je pořádné peklo a nakonec dobro zvítězí a zlo je po zásluze potrestáno. Ovšem... Jak pak člověk roste, jen žasne a žasne, kolik neuvěřitelných hlodů a frků všeho druhu a všech rozměrů se podařilo tvůrcům do tohoto veledíla nacpat. Vlastně ani nevím, které věty vyřčené v rámci scénáře frky nejsou :-) Zlý kaprál a zkorumpovaný správce jsou postavy vskutku archetypální a Preiss s Nárožným září ve svých úlohách jako diamanty. Neschopný kníže páně Kemrův je tak neschopný, že snad ani nic neschopnějšího být nemůže. A Heřmánkův satan má charisma až za roh. Ovšem slovesná komika je tak úžasná, že si to člověk klidně může pouštět i jen k poslechu. ()

Herráček

Asi jediný film, který se nebojím označit pojmem kultovní... I když to slovo nemám rád... Tohle je totiž jediná věc, kterou jsem kdy z kinematografie citoval v míře větší než malé... V tomto věku už tam sice jde najít pohrdání kapitalismem, ale člověk je musí hledat... ()

Ivusha

Jediné, co mi na té pohádce vždycky vadilo, byla podivná princezna Adélka...:-) Ale jinak skvělá pohádka, jedna z těch nejlepších;-) ()

Billie777

Kdyby takovýhle peklo doopravdy existovalo, měly bychom se na světě krásně! Nádherná pohádka s překrásnou hudbou a neskutečně výbornými hereckými výkony a legendárními hláškami... "A co takhle prodat zámek? - Zbláznil jste se? Prodat střechu nad hlavou? - Otázka ovšem je, kdo by tu barabiznu koupil, že? - Barabiznu... Tenhle zámek postavily moji předkové už ve 12. století. Ferdinand Sličný a Josefa Šílená". ... "Jsi drzý čert!" :D ()

CSSML

Hlášky jsou skvělé, ale obsah je značně kluzký. „V této pohádce čert již nehraje roli škůdce, ale pouze dárce. Škůdci jsou lidé, především macecha Dorota, vrchní ze zámku a desátník na vojně. … Čert je tu nadpřirozenou instancí, na kterou je možné se obrátit, když je nejhůř. … skutečný Bůh mlčí k lidskému utrpení. … Čerti jsou navíc vykresleni se všemi svými roztomilými slabostmi, které je velmi přibližují lidem. Selanka vrcholí ve chvíli, kdy si Lucifer odnáší zlou knížecí dceru, a jeden u čertů ujišťuje Petra, že jí u nich v pekle nebude zle.“ (Te Deum 2008, 1, 31-32) I v pekle dají na public relations: čím méně lidí zná Pravdu, tím více jich u nich ve věčném ohni skončí. Je to smutné, ale je to tak. – „Je to rebel! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!“ ()

Chmur

Asi nejpovedenější česká pohádka. Snoubí se v ní dobře napsaný scénář, plný dnes už legendárních hlášek ("Je to rebel"), povedená režie, vynikající hudba Jaroslava Uhlíře a famózní herecké výkony. Záporáci jsou opravdu nesympatičtí a naopak kladným hrdinům nejde nefandit. ()

velkyvezir

Geniální. Výborný scénář, výprava, herci, hudba... Dlouhý a Vetchý se výborně doplňují, k tomu neskutečný výkon Preisse... A Heřmánek? NO COMMENT!:-D Na tuto pohádku se podívám rád kdykoliv. ()

iXtr3m3

Jedna z pozerateľnejších českých rozprávok. Ale žiadna nesmrteľná pecka ako Byl jednou jeden král, Cisárov pekár alebo Soľ nad zlato to ani zďaleka nie je. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček