S čerty nejsou žerty

• Československo S čerty nejsou žerty (viac)

Česká rozprávková komédia o jednom pekelnom omyle, dvoch kamarátoch a troch nepotrestaných hriešnikoch, nakrútená na motívy rozprávky Boženy Němcovej... S takou macochou by si nikto radšej nič nezačínal. A keď, tak jedine s pomocou čerta. Peter vďaka nej už nemá vôbec nič a tak sa radšej pobral kade ľahšie. Na ceste sa však nielen spriatelí s čertom, ktorý sa stane jeho najlepším priateľom, ale stihne zachrániť aj dcéry miestneho kniežaťa. Všetko zlé sa človeku raz vráti a s dobrom je to presne tak isto. Netreba hádam pripomínať, kde skončí macocha a kde Peter… (RTVS)

Jizni Tlapa

Dva důvody a sice: 1) Heřmánkovský Lucifer vede v Luciferovské extralize. 2) P. Nárožný v roli kaprála jedinečný. Na druhou stranu ruku na "hříšné" srdce, kdo ví jak by to s hodnocením dopadlo, kdyby jste se k filmu dostali v jakekoliv jiné roční období, než o vánocích? PS: "Petře Petřííííčkůůů, chlapče rozmilýýýý,...... nervy drásajícně tasím šavli a vidle nahoru! ()

LiborGondek

Bezkonkurečně nejlepší pohádka, která kdy v téhle republice vnikla. Alespoň já to tak cítím, můžu jí vidět klidně po milionpátý a pořád se budu tlemit i po milionšestý. ()

Mirokukii

Zlato Československých pohádek. Bezkonkurenčně nejlepší peklo co jsem kdy viděl, nahánějící hrůzu ještě dnes. S neotravnými, neupištěnými čerty, kterým šéfuje skvělý Lucifer. Dvojka Dlouhý, Vetchý též nemá chybu. Do toho všeho odporní záporáci. A vůbec vše krásně zahrané. Výborná hudba. Dobré efekty. Zábava, a vtipné hlášky. Poučení. "Když se kolem sebe rozhlédneme. Vidíme, že ještě dneska spoustě lidem peklo chybí." ()

karlik4801

Klasická česká pohádka, se kterou si musel dát režisér více práce, než si dokáží dnešní čeští režiséři vůbec představit. Vytvořit peklo a to bez pomocí vizuálních efektů a podobně, na česko v roce 1984 palec nahoru. Je to hezká podívaná s příjemným dějem. S čerty nejsou žerty není žádný problém. Vážně, klenot českého filmu. ()

A.L.E.S.

Po přečtení zajímavostí tahle pohádka chyby má, ale komu to vadí?? Vždyť tenhle klenot se nikomu nemůže okoukat ani zprotivit, protože se především chytá stále aktuálního tématu (váha by však musela být předimenzovaná). Dokonalou roli však měla Jaroslava Kretschmerová - potvora, jak má být - a Viktor Preiss jako vypočítavý správce s geniální gestikulací. ()

flawi.f

Jedna z nejlepších českých pohádek, která k Vánocům patří stejně jako bramborový salát ke štědrovečerní večeři :-) Navíc pokaždé, když slyším ten nádherný sameťák Viktora Preisse, tak si říkám, že nikdo snad nemá hezčí hlas, než on. ()

Faramir

Většina mužů má tak jako Petr, spolehlivou schopnost, zamilovávat se do krásných, pyšných Angelín a tak nějak přehlížet v pozadí stojící tiché Adélky. Bohužel v životě (opěť odkazuji na klasikovu stať v časopise Doutnák) to nechodí tak jako v pohádkách: Hodní Petrové, kteří jsou nějakou náhodou při penězích si nakonec vezmou ty Angelíny, které jim zpravidla udělají peklo na zemi, a Adélky? Tiše někde v koutku klopí oči, zpívají si svou písničku ( http://www.youtube.com/watch?v=5avzH0TTEkA ) a čekají... a čekají... a čekají... ()

Tyny

Jedna z nejlepších českých pohádek vůbec. Jako malá jsem na tuto pohádku mohla dívat pořád dokola a nikdy mně to neomrzelo. Ondřej Vetchý odvedl skvělý herecký výkon, nechápu jak jsem si toho jako malá holka nemohla všimnout :D. Vůbec jsem neměla přehled, to zní šíleně. 4* ()

Lachtaan

Nejklasičtější záležitost, bez které si člověk nedokáže představit Vánoce, ne bez potrhlého blonďáka z rádoby kultovní hovadinky jménem Sám doma. Tohle je typická záležitost, která už dekády patří k pohodě vánočního času, na které nelze najít jedinou chybičku. Plná těch nejupřímnějších tváří českého hereckého ansámblu, jejichž hlasy házejí napříč celou pohádkou hlášky, které se s naší kinematografií potáhnou ještě mnoho dalších desetiletí. Zdálo by se, že chvály je tu ode mě až moc, jsou ale díla, u kterých v tomto ohledu nemohu uznávat hranice. ()

Elví

"Ta naše hospoda od shora od spoda, to je pěkný zařízení...", "Pozor!" "Na co?" Tuhle pohádku člověk docení až v pozdějším věku...:) ()

terunka003

Úchvatná a podle mého názoru nejkrásnější česká pohádka. Peklo je vykresleno nádherně a rčení: "Na každého jendou dojde", je v této pohádce opravdu pravdivé a děje se tak. O hereckých výkonech nemůže být pochyb. "Máchale, spadlo Ti to!" ()

Zdeňka

Nejlepší, opravdu ta nejlepší česká pohádka, která kdy byla natočena. No a co já s tím? To jí mám snad synáčka převychovat nebo co? ()

PierrevanH

Klasika to je. Natočit pohádku a kvalitní komedii dohromady, to chce umění, skvělé herecké výkony a kvalitní předlohu, splněno - plný počet. ()

Nihlathak

Tohle je nejlepší česká filmová pohádka se skvělými herci, bez Bohdalky a s opravdu úžasným Petrem Nárožným! "Je to rebel!" A nepřekonatelná hudba! ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček