S čerty nejsou žerty

• Československo S čerty nejsou žerty (viac)

Česká rozprávková komédia o jednom pekelnom omyle, dvoch kamarátoch a troch nepotrestaných hriešnikoch, nakrútená na motívy rozprávky Boženy Němcovej... S takou macochou by si nikto radšej nič nezačínal. A keď, tak jedine s pomocou čerta. Peter vďaka nej už nemá vôbec nič a tak sa radšej pobral kade ľahšie. Na ceste sa však nielen spriatelí s čertom, ktorý sa stane jeho najlepším priateľom, ale stihne zachrániť aj dcéry miestneho kniežaťa. Všetko zlé sa človeku raz vráti a s dobrom je to presne tak isto. Netreba hádam pripomínať, kde skončí macocha a kde Peter… (RTVS)

mcamino

Pohádky moc nemusím, ale tohle je jedna z těch, na které se vždy rád podívám. Skvělé herecké výkony a na pohádku za mě hodně dobrý příběh. ()

Tarix

Není to špatná pohádka - ale v žádném případě není nejlepší. A tou svojí uřvaností to nebezpečně předjímá Trošku. ()

Michalsafr

"Ať už peklo bylo, nebo nebylo, vymyšleno bylo dobře. Ještě když se dnes kolem sebe rozhlédneme, vidíme, že spoustě lidí peklo chybí. To víte - nikdy nedělá dobře, když si někdo může myslet, že zlo zůstane nepotrestáno." Nikdo nikdy nenapíše větší pravdu. ()

MartinNewman

Co napsat k něčemu co zná každý? My jsme pohádkový národ, asi jsme to měli kvůli tomu kdo u nás vládl a proto jsme utíkaly mimo realitu života. Tady ta úžasná věc plná hlášek, co se navždy usadili v běžném životě českého občana patří nepochybně mezi 5 nejlepších českých pohádek co kdy byli natočeny a které zlidověly takovým způsobem, aby se hlášky z nich dali používat v běžném životě. Geninální výběr herců a zejména výkony Viktora Preisse jako nechutně hrabivého zmrda, který by obral i vlastní mutter a Petra Nárožného který jel na komediální vlně už v sedmdesátých letech dělají tady z té pohádky nezapomenutelnou zábavu co se neokouká. ()

motyka52

Nebyla a nebude natočená lepší pohádka. Vtipná, nahláškovaná, s geniálním peklem a famózní hudbou. Nezkazí to ani utrápená princezna Adélka. Tohle je instantní klasika. Kdykoliv ji dávají, tak "já přijdu". ()

Domitri

Nestárnoucí klasika a celé moje dětství v jednom snímku. pro mě ani není debata, když někdo nadhodí nejhezčí českou pohádku. a jestli existují lidi co to neuznají, tak je to pro mě velký red flag. ()

Daniel.Skvor

Dobrou pohádku dělají dobří záporáci. Tady excelují Kretschmerová, Nárožný a hlavně Preiss (‘Který z vás je nejbohatší…?!’), nelze nedat 5 hvězd. ()

Hombre8

Tahle pohádka už mne drobátko minula, chtělo to zhlédnout v mladším věku, ale i tak docela dobrý, i když mi ty vtipné scénky zas tak vtipné nepřišly. ()

NikiVai

Miluji tuto pohádku, je snad jediná, na kterou se rok co rok v období Vánoc těším. Těch skvělých hlášek, humorných scén, no prostě paráda. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček