S čerty nejsou žerty

• Československo S čerty nejsou žerty (viac)

Česká rozprávková komédia o jednom pekelnom omyle, dvoch kamarátoch a troch nepotrestaných hriešnikoch, nakrútená na motívy rozprávky Boženy Němcovej... S takou macochou by si nikto radšej nič nezačínal. A keď, tak jedine s pomocou čerta. Peter vďaka nej už nemá vôbec nič a tak sa radšej pobral kade ľahšie. Na ceste sa však nielen spriatelí s čertom, ktorý sa stane jeho najlepším priateľom, ale stihne zachrániť aj dcéry miestneho kniežaťa. Všetko zlé sa človeku raz vráti a s dobrom je to presne tak isto. Netreba hádam pripomínať, kde skončí macocha a kde Peter… (RTVS)

smrtubohem

Určitě nejlepší česká pohádka. Na Vetchého, Dlouhého, Nárožného a další se báječně kouká, má to šmak,a velkej. Pohádka plná neotřepanejch nápadů, nechybí jistá dávka humoru, čerti jsou svým způsobem sympatičtí, no a Heřmánek jako kníže pekel má neuvěřitelný charisma! ()

DeepMaster

Pohádka která vstoupila do paměti lidí predevším díky svímy krásnýmy a ftipnímy hlášky a především nejlépe stvárněným peklem co se oběvilo na plátnech a v televizi na našem územím ()

sharka.68

Mezi námi , co si hrajeme na vojáčky a válčíme v historických hadrech, ve všech možných bitvách a válkách, je tato pohádka řazena na 1.místo.....okřídlená věta- SPADLO TI TO, MÁCHALE (byť nikdy takto vyslovena nebyla), se ozývá velice často a stále budí smích...podobně jako Vydrovo - TATÍNEK VÁM VYHLÁSÍ VÁLKU....jen kdyby takových bylo víc.... ()

karlos-rio

Nejlepší česká pohádka, skvělé herecké obsazení a výkony herců , úžasná hudba atd. pohádka je naprosto dokonalá ještě z jiného důvodu, a tím je rozdíl jak jsem jí vnímal jako dítě a jak jí vnímám teď, což se mi u pohádky ještě nestalo. Jako dítě jsem se opravdu bál, peklo i čerti působí vážně strašidelně, hudba tento pocit ještě znásobuje,a navíc se pohádka vysílala v den i v čase kdy bylo možné slyšet čerty i venku, prostě strašidelná atmosféra. Jako dospělý divák musím ocenit to jak je pohádka vtipná, což jsem v dětství absolutně nevnímal, a třeba věta Máchale spadlo ti to, je dnes legendou. ()

Seuata

S čerty nejsou žerty... Jedna z mála pohádek na které se dívám znovu a znovu a stále ráda. Velice vydařený snímek, který vždycky pobaví a potěší. ()

Idealista

Pohádka co nezestárne! Pohádka která udělá z dospělého dítě! Hodnotím MAX. proto že pohádky jsou spíše o pocitech,nežli o kvalitě ( za kvalitu 80%). ()

Jungler

Spadlo ti to Máchale, asi vítr. Seber to! :-D Jedna z nejlepších českých pohádek. Máchalová je perfektní mrcha Heřmánek jako lucifer je prostě dokonalej. ()

route60

Této pohádce Hynka Bočane nelze nic vytknout a že je nejoblíbenější je zcela pochopitelné každá postava je doslova nezapomenutelná a má nějakou to hlášku kterou si určitě řekne občas každý z nás, V. Dlouhý, O, Vetchý, K. Heřmánek a mnoho dalších jsou výborní, zkrátka a dobře S čety nejsou žerty je nejlepší pohádka. 100% ()

natalanka

Geniální, vtipné a úžasně pohádkové. Tahle pohádka vás naladí na dobrou vlnu. Její hlášky jsou nesmrtelné stejně jako čert Janek a Dorotka Máchalová. Není co dotat, jen poděkování všem, kteří tuto pohádku stvořili. Za to, že už tolik let přináší úsměv na tváře a dobrou náladu. A přání. Aby takové evergríny...zase začal někdo tvořit. :-)) ()

moviepill

Rozprávka, ktorá ma miestami rozosmeje od ucha k uchu, ale nie stále. Karel Heřmánek čoby Lucifer a jeho pomocníci sú božskí. Čertovsky dobrý humor! Bohužial moje hodnotenie zráža fakt, že nemám rád Vladimíra Dlouhého. Je to zásadný problém. Pani Kretschmerová ešte v starom dobrom štýle, ale opäť tu je mínusko za pána Kemra, ktorý mi do svojej úlohy tiež veľmi nesadol. A že by to predsa len vyzdvihol Viktor Preiss a jeho etuda na dukáty? Ale áno, dám 4*. ()

sunjata

Moje malá dcera se teď hrozně nasmála, když jsem jí na dobrou noc četl jeden z moderních knižních přepisů této pohádky a tam stálo, že čerti měli v pekle květinovou zahradu, knihovnu a vyžívali se v hraní společenských her. Petrovi se z pekla vlastně ani nechtělo ... Filmovou verzi této klasiky od Němcové mám ale moc rád. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček