S čerty nejsou žerty

• Československo S čerty nejsou žerty (viac)

Česká rozprávková komédia o jednom pekelnom omyle, dvoch kamarátoch a troch nepotrestaných hriešnikoch, nakrútená na motívy rozprávky Boženy Němcovej... S takou macochou by si nikto radšej nič nezačínal. A keď, tak jedine s pomocou čerta. Peter vďaka nej už nemá vôbec nič a tak sa radšej pobral kade ľahšie. Na ceste sa však nielen spriatelí s čertom, ktorý sa stane jeho najlepším priateľom, ale stihne zachrániť aj dcéry miestneho kniežaťa. Všetko zlé sa človeku raz vráti a s dobrom je to presne tak isto. Netreba hádam pripomínať, kde skončí macocha a kde Peter… (RTVS)

Havala

Neskutečně zábavná a kultovní pohádka kde je spousta nádherných hlášek, Viktor Preiss podává přímo nadlidský výkon stejně tak Josef Kemr. není snad dítěte které ji nezná. ()

Paja.93

Jo pěkná pohádka a fandím té blonďaté princezně, ale to už u nás jelo tolikrát, že mi už i Máchal leze krkem. Ne nemám doma sourozence, jen rodiče. ()

offlineman

Tady byl zřejmě Hynek Bočan na vrcholu svých sil, potom už to byl pomalý, ale jistý sešup. Jinak, asi životní role (zároveň se Smrtí krásných srnců) pro Karla Heřmánka. Tahle pohádka se nikdy neomrzí a můžete ji sledovat pořád! ()

anyonecek

Celkově na pohádky nejsem, ale tahle je alespoň klasická Česká a můžu říct, že i vydařená. Viděl jsem ji několikrát, stále ji opakují po celý rok a na Vánoce ještě nekolikrát. Oproti těm novejm hovadinám co se točí v Česku je tohle naprostý luxus. Velice pěkný příběh a spousta hlášek, co dodnes běžně slyšívám. ()

MatyTM

,,Přiveďte do pekla Dorotu Máchalovou!!!" Bezchybné...Podle mě nejlepší česká pohádka vůbec.Když má jít film v období Vánoc v televizi, vždycky se těším na fantastické hlášky lucifera, generála armády, všech čertů a Máchalové, protože ty jsou opravdu jedinečné.Nemůžu si pomoct, ale nikdy jsem nedokázal pochopit, jak dokonale je provedeno peklo a všechny efekty v něm.Ve filmu hraje také mnoho známých herců, což filmu dodává na kvalitě.Je to prostě perfektní film a přitom příběh a děj je tak prostý.Zkrátka S čerty nejsou žerty... ()

brzozin

Nevím, jestli existuje nějaké filmové nebe, nebo peklo. nicméně jestli ano, pak tam tahle pohádka patří. Přitom upřímně řečeno, Popelka s Libuškou se mi jako čistá pohádka líbí víc. Nicméně pokud bych si měl vybrat, na kterou se podívám raději, pak je to tato. Možná proto, že to není až taková pohádka. Tohle je opravdu rodinný film. Uznejte, kolikrát se stane, že by hlášky, který se smějí malé děti, mezi sebou u piva prohazovali i ostřílení dospěláci. ()

eFOXsize

Jedna z mých nejoblíbenejších pohádek jak z dětství, tak z dospělosti. Skvělé obsazení. Efekty. Dialogy. Nápad. Humor. To, že peklo je tu hloupější, odlehčuje to tu děsivost, když jsou vlastně pointou filmu. Navíc je hloupější tak, aby dodávalo dynamiku a humor snímku. Je tam určitá myšlenka pro děti, ohledně lakomství. To je přínos. Vývoj postav je další přínos. Charakterově vyvážené. Rozhodně 5* ()

paphaja

Tolik hlášek, tolik do pohádky zabalené pravdy, tolik srandy že má bránice trpí s každým shlédnutím tolik "tolik" že kdybych je všechny vypsala ani se sem nevejdou..Tahle pohádka by zasloužila celý orionův pás hvězd a ne jen pět...Protože ať už hodnocení je či není, vymyšlené je dobře :) ()

Johniii

Spolu s Princeznou se zlatou hvězdou je tohle moje nejoblíbenější pohádka. Pár nezapomenutelných momentů, krásné princezny, výborné zpracování pekla a především precizní herecké výkony (Dlouhý, Vetchý, Heřmánek, Preiss...) dělají z této pohádky jednu z nejlepších. Bez debat ()

Romeroo

Je to prostě REBEL!!! Kdepak já? Já, já mám Petra ráda! i já ho mám rád, s popelavým Trávníčkem a jeho oříšky, prosím o fanfáry! tjajajajadádádá - nejlepší česká pohádka! ()

Vrzalik

Pohádka nejpohádkovatější, co dodat. Malý jsem tento film bral jako vynikající pohádku, což také stále je. Jako velký oceňuji její nadstavbu! Autorům se podařilo do klasické pohádky vměstnat neskutečné množství humoru podávaného nenásilným způsobem a těmi snad nejlepšími herci, které jsem v pohádkách dosud viděl. Nikdy nezapomenu např. na pana Nárožného, Heřmánka či Preisse. Má také nejlépe zpracované peklo:-). Dle mě nejlepší česká pohádka! Maximální hodnocení! ()

Daryl.Dixon

Skvěle zpracovaná pohádka s řadou excelentních herců, kteří svým postavám dodali charakteristické a nezapomenutelné rysy. Kdo by si například nevybavil Jaroslavu Kretschmerovou v roli vypočítavé Doroty Máchalové, nebo Petra Nárožného jako nepříliš chytrého kaprála. Také zpracování pekla je jedinečné a jednoznačné nejlepší, jaké je možné v pohádkách vidět. Rovněž se mi líbí, že i přes to, že se jedná o pohádku, je zde mnoho pravd, které se dají přenést i do běžného života. Jen asi v tom reálném světě by nad nudnou Adélkou u chlapů na celé čáře zvítězila Angelina. Každopádně je tato pohádka u mě na prvním místě, daleko před jinou, údajně nejoblíbenější českou pohádkou. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček