S čerty nejsou žerty

• Československo S čerty nejsou žerty (viac)

Česká rozprávková komédia o jednom pekelnom omyle, dvoch kamarátoch a troch nepotrestaných hriešnikoch, nakrútená na motívy rozprávky Boženy Němcovej... S takou macochou by si nikto radšej nič nezačínal. A keď, tak jedine s pomocou čerta. Peter vďaka nej už nemá vôbec nič a tak sa radšej pobral kade ľahšie. Na ceste sa však nielen spriatelí s čertom, ktorý sa stane jeho najlepším priateľom, ale stihne zachrániť aj dcéry miestneho kniežaťa. Všetko zlé sa človeku raz vráti a s dobrom je to presne tak isto. Netreba hádam pripomínať, kde skončí macocha a kde Peter… (RTVS)

Tryman

Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších českých pohádek. Krásný příběh, skvělé herecké výkony, na čas kolem svátků naprosto ideální. ()

Dimo

Spalo ti to. Asi vítr, Máchale, nebo co... Petr Nárožný a jeho super průpovídka :) Skvělá pohádka, která je fakt pohádkou. ()

ZackSawyer

Asi nejlepší, nejzábavnější a nejvtipnější pohádka co kdy u nás vznikla. Pan Heřmánek, Nárožný a Kemr - excelentní herectví. Zbytek snad ani netřeba říkat, vždyť to každý viděl. ()

Laca1313

Pro mě jedná s našich nejlepších pohádek, ne-li úplně nejlepší. Této pohádce snad neni ani co vytknout. Už ani co pozitivního tu nemůžu napsat,protože všechno bylo již zmíněno v předchozích komentářích:) Jen si neodpustím uvést,že mojí nejolíbenější scénou je ta s přehlídkou-,,Zítrá máme přehlídku,přijďte se podívat. Já příjdu,,:)))))) ()

Stíba

Jedna z nejlepších, a asi i nejlepší, česká čertovská pohádka, která je fantastická od začátku do konce, ty dnešní zkomoleniny už ani nestojí za komentář... ()

PavelZava

Po dvou hlavních Šafránkovo-Trávníčkových pohádkách bych tuto dal na bronzovou třetí pozici. Ondřej Vetchý je výbornej čert a herec, původně jsem jej dal do mé desítky. Karel Heřmánek špica "No právě, Je to Janek!" Rád jsem si letos pustil znova i za Vladimíra Dlouhého ;-( ()

frbulka

Nejkrásnější česká pohádka všech dob...herecké výkony stoprocentní a vše ostatní taky. I kdybych ji viděla tisíckrát, nikdy se neomrzí. Takovou pohádku jednou s radostí představím svým dětem. ()

Haide

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek vůbec. Neuvěřitelně vtipné scény a skvěle zahrané charakterní postavy: Senilní kníže, podlézavý čert, nenažraný čert, boss čert, hodná princezna, "zlá" princezna, hodná babička, zlá macecha. Najdeme tu doopravdy vše, co do pohádky patří a přece toho není přespříliš. Kde jsou ty časy, kdy se točily inteligentní a vtipné pohádky. ()

Torgal

Medzi tuzemskými rozprávkami jednoznačne elitný kúsok takmer dosahujúci kvality Popolušky, ktorá nad čertami triumfuje hlavne atmosférou a lepšími pesničkami. Obmedzený rozpočet sa ale zakryť moc nepodarilo a ku koncu sa v mojich očiach rozladil aj rytmus filmu. Všetky postavy ale bolo obsadené aj zahrané veľmi dobre (obzvlášť Lucifer v podaní Karla Heřmánka bol geniálny). Rozprávky už ale asi neviem tak doceniť a keď už, tak medzi zahraničnými sú aj omnoho lepšie kúsky. 7-/10 ()

vera27

Z českých pohádek je tahle určitě ta nejlepší! Výborní herci, hlavně Karel Heřmánek v podání Lucifera a skvělá hudba přímo z pekla. ()

Kremik

Spolu s "Jak se budí princezny" asi nejhezčí pohádka. Ať už peklo bylo, nebo ne, bylo dobře vymyšlené :) Pohádka, která má duši a dokonce morální hodnoty...Kdyby bylo peklo takovéhle a šéfoval mu pan Heřmánek, tak bych tam snad i chtěl dělat posádku :) ()

PlutisMovie

Naprostá pecka, Pro mě nejlepší česká pohádka a za těch 29 let ji ještě nic nepřekonalo. Vynikající vtipy, kterým se zasmějí dospělí a pohádkový příběh, který si děti zamilují... Bylo nebylo, jedno peklo. ()

Vijolet

Podle mého názoru nejlepší česká pohádka vůbec. Dneska se už takové netočí, což je velká škoda. Nezapomenutelné hlášky... ()

bubblebobble

Nevidel som to ako dieťa, nie je to pre mňa klasika a myslím si, že ani ako decko by som z toho na vetvy nebol. A čo je už brutálny paradox, taká Princezná ze mlejna sa mi páči viac. Neznášam trapno-vtipné bitky v rozprávkach. Vianočný čas prichádza. čus bus. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček