Soudem jmenovaná zákonná zástupkyně podvádí svoje klienty, a místo aby o ně pečovala, získává nad nimi absolutní moc. Její nejnovější oběť má ale v rukávu nečekané eso. (Netflix)

Henry007

Nedivím se Netflixu, že tento film chtěl produkovat. Téma filmu o podvodnicích, které posílají naprosto zdravé seniory do domova důchodců, aby následně prodaly jejich majetek a neeticky na tom bohatly, je netradiční a zároveň nosné. Jenže Netlix si už poněkolikáté u svého filmu ale následně snad ani nepřečetl finální scénář. Ve druhé polovině filmu se ze svižné komedie bohužel stane jakési levné béčko, které se skládá ze série těžko uvěřitelných scén, které nejsou ani vtipné, ani napínavé. Film zkrátka trpí krizí identity. Není plnohodnotně ani černou komedií (je málo vtipný a místy se bere zbytečně vážně), ale kvůli mnoha odlehčeným a nelogickým scénám není ani thrillerem. Věřím, že se stejným námětem by alespoň 7 z 10 kvalitních scénáristů vytvořilo mnohem lépe fungující a koherentnější příběh. Netlix si tak bohužel zapsal další snímek na jedno použití. ()

dan4815

První část filmu nadchne. Čeští šmejdi v podání amerického upgradu, který je na ty naše prodejce hrnců příliš sofistikovaný. Zajímavé téma, poměrně dobrý casting a trailer člověka donutí uvěřit, že to bude dobrý podívaná. Bohužel. Ona bezcharakterní zástupkyně byla natolik mimo realitu, že film postupně upadal do těžkého průměru. Ten, jenž psal scénář, má naivní dětinské představy o tom, jak funguje mafie. To nejsou borci, kteří se nechají obelstít nějakou zástupkyní, málem všichni zemřou a ve finále ji hlavní "kápo" dá nabídku, která se neodmítá... i když on by už nezmohl nic jiného, než dát onu nabídku ke spolupráci. Film pohřbívá zbytečně hloupé představy o tom, jak by mafie měla fungovat. Také přístup k filmu - někdy to vypadá emotivně, někdy příliš komediálně, divák někdy neví, kam film zařadit, ale rozhodně to nepatří do krimi ani thrilleru, na to je to přílišný úlet. Kdyby film zůstal v rovině silné mafie, která postupně ničí vše okolo hlavní protagonistky, ukazuje svou sílu a žena zde nebyla vyobrazována jako tvor, který vše zvládne, i když ji zlí muži chtějí zabít, bylo by to lepší. Vážnost tématu by z filmu udělala něco, na co divák jen tak nezapomene. Věřím, že lidi, kteří od filmu příliš neočekávají a toto téma nevidí vážněji, budou pobaveni. Osobně jsem pobaven byl, ale jenom na začátku, který pěkně gradoval, ale jenom do chvíle, než se to zvrtlo do - "nevzdám se, a zvítězím". ()

Garch

Herci perfektní, námět hodně zajímavý. Jenže, to Blakesonovo nejisté kličkování mezi snahou o mrazivost a zároveň cool příběhem: "s touhle babčou jsi narazila, drahá" mi nesedí. Oproti nekompromisnímu Zmizení Alice Creedové zde vyšlo takové "ani to, ani to", což je u tak dobrého scénáře škoda. PS vynikající výkon Rosamund Pike, ale málo využité umění Dianne Wiest. ()

Ollie235

Poměrně neobvyklý a zajímavý film, který nabízí jakýsi morální souboj mezi špatným a ještě horším. Hlavní námět (respektive celý ten podvodný model) bohužel ale působí jako naprostá za vlasy přitažená blbost. Trochu jsem na začátku doufal, že Marla bude postavou, která si i přes všechny ty podvody nakonec získá alespoň nějaké moje sympatie, ale to se nestalo, ve výsledku tak divák vůbec nemá komu fandit. Kdyby se tvůrci snažili brát ten film o něco seriózněji a scénář byl promyšlenější, byl bych spokojen o poznání více. ()

Salmayo

Skvělá Rosamunda, ta ty mršky umí. Ve Zmizelé byla skvělá, tady byla famozní. Škoda o trošku protáhlýho závěru. Mohla to bejt pětka :-) ()

petikacka

Musela jsem si dát den pohov, abych strávila toto supernasrávací dílo. Ať žije americký sociální systém, jupííí !!! To, že je jejich soudní systém typu Pontius Pilatus totálně si myjící ruce, protože rozhoduje přece porota, to už jsem věděla. Sociální systém pečovatelské péče o naše nejdražší seniory (dle klasika agenta Bureše čti Babiše) mi doposud zůstal utajen. Pánbůh zaplať ! Ta degradující smršť "dělámsisvašímživotemamajetkemcochci" hlavní odporně slizoidní Rózy Píkové je tak nechutná, že i ruský mafián sice malého vzrůstu ovšem s o to sympatičtějším obličejem je vůči ní vlastně kladným hrdinou. Jak už níže dokonale popsal tu celofilmovou nasranost verbal, měla jsem to naprosto stejně. Díky PANE B. za ten konec "minulost tě vždy dožene", protože nebýt jej, tak bych pukla vzteky a ještě teď by mě museli seškrabávat ze zdi. Za mě 90% ()

8HitBoy

Za mňa veľká spokojnosť. Film veľmi umne balansuje na hrane akčného trileru a čiernej komédie, čo ma vždy veľmi baví. Pripomenulo mi to pocitovo filmy ako Fargo alebo V Bruggách - výrazné a bláznivo napísané postavy, ktoré riešia bizarný a mimoriadne prestrelený konflikt. Veľmi sa mi páčilo, ako film nemoralizuje a predstavuje nám dve protistrany, dve absolútne vychcané svine, ktoré pre seba a svoj osobný profit dokážu ísť cez mŕtvoly a ústup zo svojej pozície by vnímali ako nemysliteľnú najväčšiu možnú potupu. Vtipné, napínavé, svižne natočené, len s menšími nedostatkami. Dobrá voľba na hociktorý voľný večer :) ()

Muel

| Netflix | Čiernohumorný mix žánrov s výbornou Rosamund Pike. Film obsahuje vlastne len "zlé" postavy, za to ale sympatické a zábavné. A mňa to vlastne dosť bavilo. Len ten koniec mi prišiel trocha unáhlený. Inak spokojnosť. | Hodnotenie: 8/10 | ()

majec4

Keby tam nie je ta posledna scena, tak filmu nalozim. Jednu hviezdu pridavam vylucne za tu scenu. Pike bola sice skvela v tom ako stvarnila taku spinu, no tie premotivovane emancipovane lesbicke kecy mi este teraz rezu usi. Prislo mi to zo zaciatku celkom sikovne v tom, do akej temy sa tvorcovia rozhodli ist. Prekvapi aj uhol pohladu, z ktoreho tento cynicky pribeh vyrozpravali. No ako postupoval dej a ako sme Marlu spoznavali viac a viac, tak sa musim priznat, ze este nikdy v zivote ma ustredna dvojka vo filme nesrala viac ako tieto dve mumie. Pike bola spina od spiku kosti, no ta druha, ja neviem, mam pocit ze mi vadila este viac. Dinklage bol super, celkom do toho pribehu zapadol. ()

Flopik

Bavilo ma to presne do poslednej polhodinky, ktorá bola veľmi naťahovaná a prišla mi strašne nelogická. Inak som sa ale bavil, Rosamund zahrala mrchu naozaj skvelo, fandiť sa nedalo ani jednej strane aj keď prikloním sa k strane mafiána. Toho Dinklage zahral skvelo, avšak tá postava bola napísaná hlúpo. Aby som to zhrnul, film ma bavil avšak mohol byť dravejší, drsnejší a hlavne o 10-15 minút kratší. Úplný koniec priniesol aspoň aké také potešenie. U mňa silnejšie 3*. ()

Klara

Vcelku se mi líbil docela originální námět, docela to zabavilo, ale nesedla jsem si z toho vyloženě na zadek. Jako napínavý film na večer ideální, nic víc od toho nečekejte. ()

nonick1

Povedený thriller o tom, jak chladná, umíněná a vypočítavá lesbická mrcha na své bezohledné „pečovatelské“ cestě za mamonem vyjebala nejen se systémem, ale i s ruskou mafií - jen zapomněla, že někteří lidé nezapomínaji. Pokud jde o justici – o té juvenilní už jsem své slyšel, ta, co má spadeno na seniory, na svůj boom teprve čeká – a patrně se dočká, vždyť je to, jak vidno, zlatý důl... Pohledná Rosamund Pike opět coby bezskrupulózní bestie - podobně jako v bondovce Dnes neumírej nebo ve filmu Zmizelá. Jako by se snad pro takové role narodila... a pohybuje se v nich jako ryba ve vodě (Nomen omen?) i pod vodou. Kdyby v závěru filmu nebyl její souboj s poněkud bezzubými mafiány tak moc nevěrohodně vyrovnaný a Ljoša, Saša i Vovka neskončili tak potupně (přeci jenom po Narcos a medellínských zkušenostech o tom divák ví své), bylo by to možná i na pět hvězd. ()

VictorMartel

Zatímco The Wolf of Wall Street/2013 byl přibarvený, příběh tohoto státem vnuceného zastupování majetných důchodců, zneužívaných až na tak systematické a profesionální úrovni, mi připadá úplně vyumělkovaný. Jednoduše nevěřím, že se něco takového děje, a to si soudy ani právní agentury nijak neidealizuji. Z toho vyvozuji, že film ani nic přímo nekritizuje, snad se jen domnívá vystihnout některé vlastnosti vládnoucího systému hodnot. Film si vypomáhá přípustnými zvraty a končí docela smysluplně vzhledem k tomu, že dáma „lvice“ není neprůstřelná a holt si na své cestě za bohatstvím udělala nepřátele. Film se občas chytá nějakého východiska, které ale záhy opouští přeskokem jinam. Uzlí se nejistým tápáním mezi sebevědomou, ale divácky neakceptovatelnou apoteózou parazitování a citovými vazbami protagonistů. V konečném důsledku postrádá sdělení, protože do svých zoologických žvástů zamotaná „vítězka“ chcípne v kaluži krve a my nevíme, čím tento nejistý mix karikatury úspěchu a motivační nadsázky je ve svém celku. / K DUBBINGU: Hlas herečky je při soudních líčeních starostlivý a v naturalisticky vyhroceném popisu světa během vyprávěcích promluv i střetů s konkurencí nepropadá arogantním výlevům, jen klidně a takřka bez výsměchu diktuje své podmínky. Český dubbing se mi nepozdával a jak jsem zjistil porovnáním s originálem, potvrdilo se mi, že k intonaci přidal nepůvodní kvality, jako jsou jistá ublíženost a naivně konspirační zlomyslnost, po kterých v zaťatém, ale klidném, emočně vyrovnaném a spíše profesně „strojovém“ hlase originálu není ani stopy. Je to cítit tak moc, že se to místy rozchází s obrazem, který přirozeně koresponduje s originálním zněním a nedává důvody tak komicky tlačit na pilu ve snaze o zlotřilý hlasový projev. Film sice začíná stupidním prologem o právu silnějšího, ale v hlase paní Pike jsem nezaznamenal ty bojově laděné polohy, nasáklé sebelítostí, vztekem a elitářstvím, jimiž je její projev interpretován. Samotná barva hlasu se k ní hodí, ale jeho technika, myslím, opravdu nepřenáší původní náladu a vnáší sem vlastní postoje. ()

blazir1 odpad!

Napad dobry, hlavni hrdinka sociopaticka svine na entou(vyborne zahrane, Rosamunde!). Ale! Vadi mi na tom 2 veci. 1) pribeh byl deravy az bida, tak jednoduse se clovek bez papiru neocitne nikde na svete, a uz vubec ne v USA. A nejen to, tech der tam bylo az hruza. 2) Film vychovava ve stylu nebud slusna ovce, bud sociopaticka ultrasvine, neboj se vrazdit, okradat lidi - nejlepe ty stare, ty maj nasetreno hodne penez. A budes cool, lev/lvice. Jiste se najdou i taci co se tim radi budou ridit, vyzkousi to i v zivote. Takze bohuzel je to jen dalsi "vychovna psychopaticka sracka". Davam odpad, kvuli jasnemu amoralnimu poselstvi, jinak bych kvuli Rosamunde - ktera fakt hrala jak o zivot - dal jednu az dve. P.S. Pokud tu pise nekdo "Samozřejmě jsem rád, že to dopadlo, jak to dopadlo" je videt ze prvni prvni vlastovka uz priletela... ()

waits

Pike, Dinklage i dvorní allenovská Dianne West jsou výbornými herci, údiv nad chováním jejich postav a nad nepatřičností jejich výrazů v různých situacích tedy přičítám scénáristovi a režisérovi s dodatkem, že na vině může být nepochopení nebo nepřijetí žánru - zvolené pojetí trochu ujetých, nepravděpodobných krimi mě přestalo bavit už před třiceti lety a jejich oprášení ve mě nevyvolalo žádné nadšení.S bídou jsem dokoukal (proč? stejně mi na žádné z postav nezáleželo) a litoval zbytečně nasazených hereckých kvalit. Další zaměnitelná netflixová podívaná. ()

Warhorr

Za mě prozatím filmová událost roku. Paní Píková jakožto napůl záporák a napůl klaďas. Paní Píková, která opět exceluje podobně jako ve filmu Zmizelá. A tahle paní Píková není obyčejná paní ale taky pěkná kunda, která by okradla i svoji babku na smrtelný posteli. Jak si tak vybudovat jmění ? Můžeme naši babku okrást o zlatý řetízek jenž jsme omylem strčili do jinýho hrníčku ale tahle lesbička má lepší nápady a řídí se jednoduchým mottem...- Chovejme se mile a respektujme staré lidi, povídejte si s nimi, luštěte křížovky a poslouchejte jejich historky o vnoučatech, jen je přitom nenapádně ojebejte o všechno co mají...- Zní to jako prima nápad, jenom nesmíte zrovna ojebat matku mafiánskýho tádžikistánskýho trpaslíka. ()

JM87

Na tenhle film musím napsat ódu a absolutně nechápu, jak může mít na CSFD jen 69%. Nechci vůbec spoilerovat, ať si film užijete, ale napíšu tři prvky, který mě opravdu bavily. První je nepředvídatelnost, druhej je super obsazení - Peter Dinglage a Rosamund Pike je super. A třetí je prostě styl a celkový význění filmu. Dejte si :) ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

Netflix letos utratí za obsah 17 miliard dolarů

21.04.2021

Streamovací gigant Netflix pokračuje v trendu obřího utrácení za nový obsah. Nově bylo odhaleno, že služba hodlá v letošním roce zase vypláznout neuvěřitelných 17 miliard dolarů. Tedy stejně tomu… (viac)

Byly uděleny Zlaté glóby

Byly uděleny Zlaté glóby