V lese nedaleko Drahovic je objevena mrtvola mladé ženy. Na místo přijíždí zkušení kriminalisté, rozbíhá se obvyklý kolotoč namáhavého vyšetřování. Podezřelých je mnoho a slepých cest ještě více. V okamžiku, kdy se zdá, že pátrání definitivně uvízne na mrtvém bodě, je objevena další mrtvá dívka. Kriminalisté se odhodlávají k riskantnímu kroku, který je však jedinou šancí objevit vraha unikajícího spravedlnosti... (oficiálny text distribútora)

gezper

Kvalitní české old-schoolové krimi s širokou plejádou známých tváří, které vévodí s pokerovou tváří excelentní Hrušínský v roli 'starýho', majora Kalaše. Příběh s hromadou podezřelých je dostatečně zamotán a postupně odkrýván, doplněno vhodným hudebním doprovodem a kvalitně nasnímanými scénamy -> atmosféra a přikování k obrazovce zaručeno. Malé mínus (pozor, další část má nádech spoileru): temná depresivní atmosféra venkova přetluče a nedá toliko prostoru vlastní, jinak určitě kvalitní, práci detektivů. Zkrátka více je to sledovací vyšetřovačka než přemýšlecí a kombinovací. Pokud to vidíte poprvé, nemáte šanci na základě nabízených podkladů až do samotného závěrečného finále. (nepodložené tipy od boku se nepočítají!) Ale tak to je u těchto českých starších detektivek jev častý, běžný a záměrný. Když se tak zamyslím, tak to je na nich ve výsledku plus. [80%] ()

Aidina

Tři vraždy a čtvrtý pokus o vraždu? Tak to je už jako v Midsomeru:-)), místo inspektora Barnabyho se vyřešení případu ujímá major Kalaš a nadporučík Varga. Tyto staré černobílé filmy s kriminální zápletkou mají svoje kouzlo. Zvláště když do konce filmu není zcela jasné, kdo že je vrah? ()

zigy

Film ovládá hustá ponurá atmosféra podpořená věčně zachmuřeným Hrušínským, ale občas se nějaký ten vtípek pro odlehčení objeví (ventilující se Peterka). Závěrečná dvacetiminutovka je brilantně natočená a neuvěřitelně napínavá. Navíc tam na Vás v závěru vykoukne Plzák. Největší klad je ale to všudypřítomné napětí a strach. Takže pro příznivce strašidelných detektivek jasná volba. ()

PeteBuck

Zaujímavé, vidím, že mnohí hodnotia Vrah skrýva tvár ako lepšiu než Smrť, ale mne pripadali rovnako dobré. Čo k tomu dodať? Skvelá detektívka, ktorá stále funguje. No comment. ()

Kontryhelka

Mám ráda tyhle detektivky a ani tahle není výjimkou. Hrušínský je jednička a pan herec. Všem rolí dal nezapomenutelný nádech a opravdovost. Je to pan herec. ()

FilmFaktor

Toto je tá správna detektívka -- mrazivá, tajuplná, nepredvídateľná.. Hrušínský ako Major Kalaš to celé totálne ovládá. Má to fakt veľké grády po všetkých stránkach. Kamera supr, kulisy, atmosféra, dejové zvraty a conclusion.. Výborné. ()

david141474

No, tak tohle bylo ještě o něco solidnější než předchozí díl. Děj je ještě o něco zajímavější než právě Strach. Hrušínský jako Kalaš je skvělej a Brzobohatý je taky kvalitka. Nechť je jim země lehká! Tenhle film už nenatáčel Bedřich Baťka, ale Jiří Vojta, takže ta kamera už není tak kvalitní jako když to natáčel Baťka. Soundtrack už byl taky o něco slabší. Ale tak děj byl skvělej a atmosféra byla božská. No a o těch hereckých výkonech vůbec nemluvím. Vyšetřování bylo opět velice solidní, ani minutu mě to nenudilo, právě naopak. Postavy solidní, i když zde hraje Ilja Prachař, tak já jsem si ho nevšiml, bohužel. No a ten retard Michal taková nezajímavá výplň filmu. No a finální zvrat byl solidní, ale v předchozím díle byl o něco lepší. Ale tak mě to je šumák. 8/10 O něco lepší film než předchozí díl, hlavně díky atmosféře, hereckým výkonům a vyšetřování! ()

PTuranyi

Ďalší film z kvalitnej série detektívok s Rudolfom Hrušínským a Radoslavom Brzobohatým hlavných úlohách. Príbeh vrážd mladých žien je patrične komplikovaný. Produkcia si svoju prácu urobila dobre a od začiatku nás tlačí tiesnivá atmosféra vytváraná hudbou Pavla Blatného. Herci sú všetko ostrieľaní harcovníci, takže slabé výkony nemožno očakávať. ()

Muztag Ata

Jen bych rád poopravil nepřesnosti, které se objevili v dalších komentářích: nejedná se o první film s Maj.Kalašem a filmy s tímto českým Maigretem byly celkem čtyři. Strach(1963), Vrah skrývá tvář(1966), Po stopách krve (1969) a Diagnóza smrti (1979). Ovšem zatímco Strach velmi schazuje poplatnost režimu a Diagnóza smrti je velkou nudou, Vrah skrývá svou tvář a Po stopách krve jsou podle mě nejlepší detektivky, které kdy na území ČR vznikly. ()

Zette10

Podle mě jedna z nejlepších českých detektivek. Strhujující herecké výkony, nádherné prostředí, syrová a hutná atmosféra, povedený příběh zakončený úžasným koncem. U mě plný počet bodů. Nenašel jsem žádnou chybu. ()

Big Daddy

Výborná česká kriminálka, která stojí na promyšlených dialozích a jejich brilantním provedení nejen Rudolfem Hrušínským. Pochmurnou atmosféru dotváří vhodná hudba a napínavý zážitek je tak nemylosrdně dosažen. ()

LOVE VOLE

Podařený kriminální film ve velmi dobrém hereckém obsazení, udržuje diváka v napětí. Je škoda, že jak člověk ví, jak vše dopadne, málokdy se chce dívat na dobrou detektivku dvakrát, třikrát. ()

rwa

Jak se ta mysteriózní tříoká obluda sune tím setmělým městečkem, do toho ta temná Blatného muzika - tomu se říká atmoška!! Samozřejmě páreksalánz Hrušinský, se svým dokonalým jangem v podobě Brzobohatého... Jo a abych nezapomněl: überplayboy Plzák na závěr potěšil... ()

pavelpetr

Velice dobře zpracovaná detektivka. Do samotného konce není vůbec jasné, kdo je vrah. Samotné odhalení je téměř šokující. Musím říct, že dvojice Hrušínský a Brzobohatý je skvělá. Ačkoliv Hrušínský převyšuje svého kolegu. Mohu jen doporučit zbytek dvou filmů od tohoto režiséra. ()