Čo keby...? - Série 2

(séria)
USA, 2023, 4 h 49 min (Minutáž: 29–34 min)

Tvorcovia:

A.C. Bradley

Jeffrey Wright, Karen Gillan, Laurence Fishburne, Michael Douglas, Jon Favreau, Kat Dennings, Sam Rockwell, Mick Wingert, Cynthia Kaye McWilliams (viac)

MERKATtv

What if začína mať veľký problém. Zatiaľ čo prvá séria stagnovala v tom, že nevyužívala svoj potenciál na plno tak druhá séria sa premenila na fanfikciu v najhoršom prevedení. Formát What if má byť ako fanfikcia ale má to byť zábavné. Toto dokáže baviť naozaj iba MCU fangirls. Absolútne nechápem prečo robia z Peggy Carter tak dôležitú postavu. Jej epizóda bola jedna z najslabších a druhú sériu absolútne táto postava ovládla a je vo väčšine epizód. Peggy Carter nebola už pôvodne až tak zaujímavá postava proste to bol fajn charakter s dobrou herečkou. Už jej seriál s dvomi sériami mi prišiel zbytočný lebo už tam to ťahali vedľajšie postavy viac než ona. Proste tá postava je vyžmýkaná a už nemá čo ponúknuť. Tak z nej spravili Kapitána Ameriku a cpú ju všade kam sa dá. Okrem nej sem pretláčajú aj vedľajšie postavy ako je Korg a Darcy čo sú že najotravnejšie postavy. Prečo v tejto sérii nebol ani jeden krát Spiderman? Alebo Moon Knight? Dávajú do popredia nezaujímavé postavy a snažia sa nám vtlačiť do hlavy že sú super ale nie sú lebo nemajú čo ponúknuť. Toto podľa mňa nie je správna cesta. Nápady na epizódy sú v tejto sérii super ale príde mi že sebareferenčný humor je už moc nasilu. Epizódy mi prišli ako keby to hodili do chatGPT a napísali k názvu epizódy nech tam dá AI čo najviac MCU odkazov ako je možných. Má to potenciál a dve-tri epizódy boli dobré ale proste je to až moc zbytočne prepojené medzi sebou. Tento seriál mal byť epizodický, tak by mali väčšiu voľnosť a mohlo by sa to rovnať bizarnosti komiksov ale takto je to iba taký cringefest s MCU referenciami z ktorých to mám maximálne tak chuť vypnúť. ()

JohnZ87

O fous slabší než první série, ale opravdu jen o fous. Paradoxně nejzajímavější postavou je zcela nově představená indiánská válečnice Kahhori, která jako jediná z klíčových postav nemá svůj předobraz v dosavadních MCU filmech. Návaznost na první sérii je poměrně výrazná. Avengers ve středověku byli fajn, bohužel díky krátké stopáži nezbylo mnoho času na podrobnější vysvětlení souvislostí. Finálová epizoda opět silná, nicméně ze stínu finále první řady se vystoupit nepodařilo. Slušný overkill, slušný fan service a výrazně přesílené postavy - které bohužel jako vedlejší efekt trochu degradují stěžejní momenty zejména z Infinity War a Endgame. Soundtrack je perfektní. 75% ()

koty2201

V tomto animovanom počine Čo keby...? od Marvelu, je asi najlepšie podchytený koncept multivesmíru. Pretože v predošlých projektoch v MCU to každý uchopil inak a nie vždy ideálne. Niekde išlo o priestor, niekde o čas a to sú teda dosť odlišné veci. V druhej sérii, v poslednej epizóde však posledný záber práve toto moje tvrdenie kazí. Teda mieša priestor s časom, čo mi nepasuje. Ale aspoň je to pekný easter egg na záver. Len netuším, že čo tým chceli autori naznačiť. Keďže ide o antalógiu a každá epizóda prináša iný príbeh (aj keď na pozadí sa odohráva jeden veľký), tak sa dej ťažko opisuje. A tak poviem len, že najväčším sklamaním boli dve epizódy. V jednej Happy Hogan (Jon Favreau) organizuje vianočnú párty pre Avengerov a preruší ju Justin Hammer (Sam Rockwell). Tá druhá hovorí o bláznivom výlete Tonyho Starka (Mick Wingert) na planéte Sakaar. Ale ako aj v prípade prvej série, opäť sú najlepšími prevažne tie záverečné epizódy, kedy sa dočkáme epického finále. Páčila sa mi tá všehochuť postáv a žánrov naprieč jednotlivými epizódami.  Čo sa týka postáv, tak sú to práve ony, ktoré ťahajú jednotlivé príbehy. Opäť nemám možnosť posúdiť hlasový prejav jednotlivých dabérov, keďže ide o animák a herecký výkon sa inak posúdiť nedá. Ale keď je možnosť, tak pozerám s českým dabingom a tak som ten pôvodný nepočul a nehodnotím ho. Lenže ak mám posúdiť to ako boli napísané a ktoré som si obľúbil, tak hlavná hrdinka celej série, Kapitánka Carterová (Hayley Atwell), a rovnako nová postava vytvorená exkluzívne pre tento seriál Kahhori (Devery Jacobs), boli asi naj. Samozrejme aj temný variant Doctora Strangea (Benedict Cumberbatch). Po technickej stránke je to skvelé, pretože sa mi veľmi páči tento špecifický štýl animácie. Ten ako keby kombinoval 2D a 3D perspektívu, ale trochu inak ako na to ide ďalšie dielo od Disneyho, Wish. Celkovo ide o pekne natočený seriál s veľmi príťažlivými scénami a zasadením deja. Tam mi bol najviac pochuti svet roku 1602. Hudobne sa mi to tiež páči, pretože sú tu dobre podchytené epické výpravy a zároveň dramatické a akčné pasáže.  Takže, podľa mňa ak niekoho bavila aj prvá séria, tak nebude nejak veľmi sklamaný (až na 2 zakopnutia) ani druhou sériou. ()

Isag1

Konečne Marvel urobil poriadné zakončenie série s hlavným obsadením ženských superhrdiniek. Samotný finálny teasing na zaskončenie poslednej série Loki (seriál) (2021) je v každom prípade neskutočný a veľmi som bol milo prekvapený z finálneho fightu. Za mňa rozhodne 4/5. 1 bod dole za pár nudnejších dielov, ktoré nepriniesli absolútne nič do deja a zbytočne naťahovali seriál o ďalších pár epizód. Rozhodne je toto jeden z najlepších seriálov od Marvelu, ale určite to nesiaha ani po kotníky Lokimu. Určite by som rád videl v budúcnu seriál alebo aspoň nejaký kratší film o postave Kahhori a hranú Captain Carter v nových Avengers. ()

Scanerior

What if... druhá série začíná spíše průměrnějšími epizodami na hraně 3 a 4 hvězdiček a příběhy jsou vlastně tak nějak často spíše o soubojích místo pořádného příběhu. Tohle se ovšem obrací především u šesté epizody, která je pro Marvel opravdu originální a dokonce si troufá představit zcela novou a zajímavou hrdinku. Nejpůsobivější jsou ovšem poslední dva díly, které přináší to pravé ořechové co kdyby... pro mě se jednalo o vcelku překvapivý chod událostí, protože jsem si dlouho myslel, že hlavní záporák této série bude někdo jiný (konkrétně jsem tipoval Helu - ještě před zhlédnutím 2. řady). Ona samotná poslední epizoda byla také především o souboji, ale alespoň byl opravdu velkolepý. Z první série jsem byl rozhodně více nadšený, ale i tak je pro mě what if... extrémně zajímavé už jen proto, že každý díl je originální a nabídek co kdyby... může být v Marvel MCU universu mraky. Disney+ a Marvel to je více než přímočará cesta ke zhlédnutí zajímavých příběhů a What if... je pro mě stále nejlepší Marvel MCU seriál. ()

smarkus

M-SHE-U v plnej neparáde. Nevyšlo to tak ako mnohokrát predtým, keď nasilu tlačia ženské postavy. Celkovo bola Captain Carter nadvyužívaná a vôbec ma nebavila. Ako celok to bolo slabé, málo originálne, a keď už aj s niečím prišli, bola to trápna agitka na indiánsky spôsob. Druhá séria je slabá a záverečný fight je ako megamix všetkého, ako keď psíčšek a mačička robili koláč - tak aj z tohto nepodarku bolí nielen brucho ale aj hlava. 3* sú len rana z milosti, keďže to nestojí ani za druhé pozretie. Marvel musí fakt padnúť na hubu, lebo takéto a podobné sračky, čo púšťajú von si nezaslúžia žiadne peniaze, preto si D+ ani neplatím... ()

muti

Druhá séria skvelá, pre niektorých možno príliš okrajová. Oceňujem neznáme postavy, ktoré sa dostanú do uprostred diania. Peggy Carter je zaujímavá postava, páči sa mi oveľa viac ako tradičný Captain America. Zaujala ma aj zvláštna vizuálna stránka, pri niektorých scénach akoby človek pozerá na reálnych hercov v zelených kostýmoch, ktorí na neskôr upravia do animovanej podoby. ()

SamGee

Už je pomaly koniec roka a Marvel Studios ukončuje tohtoročnú púť s animovaným seriálom What If. Táto séria s poradovým číslom dva ponúka antalogický formát - čo jedna epizóda, to iný príbeh.    Podobne ako prvá sezóna, intergalaktická bytosť Watcher (Jeffrey Wrgiht) rozpráva jednotlivé osudy hrdinov a zloduchov zo sveta Marvel Cinematic Universe, ktorých životné cesty sa vyvíjajú odlišným smerom.   Druhá sezóna What If sa nebojí ukázať šialenejšie nápady. V jednej epizóde bodyguard Happy Hogan (Jon Favreau) zachraňuje Vianoce, v inej časti Avengers zachraňujú kráľovstvo za čias Shakespeara alebo celá epizóda sa venuje bohyni smrti Hele (Cate Blanchett), ktorá sa snaží ujsť zo starovekej Číny. Tieto premisy fungujú na báze rôznych inšpirácií z  pop-kultúrnych médií ako Blade Runner, Die Hard, Mulan, Mario Karts a mnoho ďalšieho. Musím vyzdvihnúť šiestu epizódu zameranú na indiánku Kahhori. U nej chválim znázornenie indiánskej kultúry počas conquistadorskej kolonizácie aj použitie pôvodného indiánskeho jazyka.    Pri antalógií treba vždy očakávať výkyvy kvality. Deväť príbehov pobaví divákov, ale držia sa šablóny a publikum okamžite vie, ako sa dej skončí. Ďalším výkyvom sú vtipy, ktoré vyznievajú v prvej polovici série rozpačito a v druhej polovici nie. Osobne, chýbali tam temnejšie epizódy. V druhej sérií dramatické momenty sa striedajú s humorom, avšak hororový element by ukázal, že What If sa nebojí ísť do strašidelnejších vôd.    Dabing všetkých aktérov si odrába solídnu prácu, nakoľko herci sa môžu vyšantiť a ukázať svoje postavy v novom svetle. Nesmiem zabudnúť na dve stálice – Watchera s jeho medovým hlasom a Captain Carter (Hayley Atwell), ktorá si v priebehu troch epizód prechádza charakterovým vývojom.    Mám pocit, že animovaná tvorba a akčné scény sa vyšvihli oproti prvej sérií. Animácia pôsobí živšie a neraz sa približuje ku anime počinom, najmä v prípade, keď prídu na obrazovku magické alebo exterestriálne súboje. V hraných verziách by tieto triky pôsobili prepálene, animátori si však môžu takéto niečo dovoliť. Čo môžem povedať o akcií? Je dynamickejšia, záživnejšia a dodáva okamžite WOW efekt.    What If sa tasí s dych berúcou animáciou, uletenou akciou, šialenými námetmi, podareným dabingom a zaujímavým pohľadom nato, ako si protagonisti i antagonisti  píšu vlastný osud. Ak odpustíte seriálu slabší humor a predvídateľný priebeh deja, potom si môžu užiť tento seriál ako komiksoví nadšenci aj diváci holdujúci animovanej tvorbe.      Príbehy, dabing: 7/10, Humor: 6/10, Animácia, akcia: 10/10, Celkovo: 8/10. ()

HNTR

Když vyšla první řada What If, bylo to něco nového s poutavou animací a Marvel dokázal dodat i poměrně zajímavé příběhy. Druhá řada se snaží o to samé avšak v podávání zajímaných příběhů začíná pokulhávat. What If je formát, na kterém se dá nechat utrhnout ze řetězu. Druhá řada ale opět sází na ty stejné postavy, které jsme mohli vidět už v předchozí sérii a to podle mě značně ubírá kouzlo, kterého se dá dosáhnout. Zápletka, která se vystavěla v průběhu není až tak pohlcující a vlastně i docela předvídatelná. Spousta dílů bohužel působí jen jako tupá výplň. ()

david141474

Jako u groota, tak i tady jsem recenzi na 1. sérii nedělal, a tak aspoň napíšu na tu druhou. 2. Série What If...? je svým způsobem pořád solidní a sice jsou některý díly slabší, těch silnějších je ale víc. O finále se tady radši bavit nebudu, sice je solidní, ale je tam tolik nesmyslností, že to vůbec nestojí za řeč. Animace je nádherná, to bezesporu. Některý postavy jsou solidní a některý zase ne, tak to většinou bývá. Je tu hodně dílů s Captain Carter, ale mně to bylo celkem jedno. No a to je tak vše co bych řekl a doporučuju. 9/10 Tak už víme kdo koho sleduje po konci Lokiho. ()

Simon.Dobes

Väčšina z tých príbehov boli naozaj ploché kraviny. Superhrdinský žáner je už pomaly mŕtvy a celý Marvel s ním. Najviac sa mi páčila tá časť s Helou - tam bola aj nejaká tá myšlienka. Captain Carter je už zrejme oficiálne hlavnou postavou tohoto seriálu, čo ma neprekvapuje, keďže teraz sa odvšadiaľ na nás valia len mega úžasné superhrdinky... ()

13Maty13

"Oh, Captain, just you whatch."     /// Druhá série se mi líbila o chlup více. Je vidět, že tvůrci se teď opravdu utrhli že řetězu a nebáli se toho. Co se mi opravdu líbilo, byla akce (Captain Carter vs Hydra Stomper...) a to, že jsme na každou epku nemuseli čekat týden. Je pravda, že pár blbostí a zkratkovitostí tu stále najdeme, ale mě to zas tak nevadí. Moc se těším na objevování dalších realit a příběhu v další sérii.   / Hodnocení: 8,5/10. ()

Rebel24

Keď si spomeniem na nedávno hranú tvorbu od Marvelu, 2.séria What If...? bola pre mňa postačujúcim balzamom na komiksovú dušu, pretože Marvel dokázal, že nápady na tomto poli ešte stále nie sú vystrieľané. Trend sa síce vo svete kinematografie začal (správne) uberať iným smerom, no v okolí Vianoc každý deň jedna epizóda potešila, najviac vydarené boli s Iron Manom a Gamorou na Sakaare (4.), príbeh s Helou a desiatimi prsteňmi (7.), ktorá bola úplne najlepšia z celej tejto série, no a napokon relatívne opäť prekvapujúce a veľkolepé finále s výbornými a nosnými postavami zatiaľ celého seriálu Peggy Carter a Supreme Evil Strange. Marvel má vďaka What If...? možnosť ďalej rozprávať príbehy postáv, ktoré mali povedzme slabšie sólo predstavenia alebo doplniť background ku svojmu vesmíru v podobe úplne originálnych príbehov - Kahhori v 6.časti bol ukážkový príklad. Výhradu mám najmä ku dĺžke jednotlivých častí, ku kvalitne by určite pomohla dlhšia stopáž, no budem sa tešiť na 3.sériu, kde očakávam alternatívne príbehy ku Eternals či postave Kang the Conqueror, ktorá mala doposiaľ vo svete MCU veľkú smolu na to kde ju použili a koho za ňu dosadili. 90% ()

Woitisek

Druhá řada dosti originálního MCU animáku What If...? je moc fajn. Ano, má to své pro i proti, ale to měla i předchozí. Jsou tu epizody jak slabší, tak průměrné, ale i úžasné. Konkrétně ta vánoční epizoda je taková úsměvná, ale trošku tak nějak kazí "flow" toho zbytku. Ve výsledku je to pořád to staré MCU v jiném podání s pozměněnými událostmi a pro fanouška i přes své zádrhely radost sledovat. ()

Dannyss

Téměř skvěle vybroušená druhá série, která sice v každém díle nepřináší převratné momenty, ale za to nadmíru pěkně využívá pestrost barev a především famózních animací. Oproti první sérii je to o kapku slabší, což je zřejmé už jen díky tomu faktu, že předešlých devět dílů přineslo zcela nový koncept od Marvelu. Epizody v nynější sérii nebyly z mého pohledu až tak zajímavé, jistě by se nalezly vkusnější příběhy, avšak přesto se jedná o velice solidní řadu a zejména poslední dva díly posunuly pomyslnou laťku výš. Nápad s vytvářením této série byl jistě velmi trefný a snad si udrží tempo do budoucích dílů. 7,8/10. ()

DarthAthiss

I když mé hodnocení zde bude počtem hvězd rovno první sérii, tahle série byla o dost slabší, jak ta první. První sice měla více horších epizod, ale zase ty zbylé byly lepší jak kterákoliv tady a proto pro mě dopadla líp. Finále mě vyloženě iritovalo, tady mohlo hlavním kladným postavám jít více o krk, od začátku je jasné, že vyhrají nad záporákem a v takovém duchu jsou i epizody, kde by bylo kreativnější a zajímavější, kdyby dopadly tragicky. Většina epizod není ani o tom, co by si fanoušci skutečně položili za otázku. A některé epizody byly natolik zbytečné, že z nich prvky prostě museli hloupě nacpat do toho finále (např. Happy v té jeho divnoformě). Toto rozhodně nepovažuji za vzkříšení Marvelu a ono to tak ani není, to už se musí povést jenom filmům. Kdyby tvůrci dělali epizody v duchu toho, nad čím fanoušci dlouholetě spekulují, co by se stalo jinak a pořádně si s tím vyhráli, udělali by lépe. ()

ENDGAMEBOY

1. série seriálu Co kdyby...? byla dobrá. Ale stejně jako u Lokiho 2. série to vylepšila. Hlavně které epizody se mi strašně líbili byly: Co kdyby Iron Man havaroval u Velmistra + Co kdyby Kahhori přetvořila svět a asi nejvíc Co kdyby Hela objevila deset prstenů. 2. série celkově za mě 9/10. Ps: já asi nikdy nezapomenu na epizodu s Helou. ()