Asha je bystrá dievča, ktorá si váži a miluje svoju rodinu a ľudí z ostrova Rosas na ktorom sa narodila a na ktorom žije. Verí v dobro a robí v živote to, čo je pre  jej milovaný Rosas správne a zároveň sníva o tom, aby sa všetky priania splnili. Pre sedemnásťročnú dievča ako je Asha sú priania všetkým  a v skutočnosti sú základom aj kráľovstva ostrova Rosas. Rosas je miesto, kde sa sny môžu doslova a do písmena splniť. Rosasu vládne silný kráľ Magnificio, ktorý vie plniť priania a želania ľudí. A tak ľudia z celého sveta cestujú na ostrov, aby odovzdali svoje želania a priania kráľovi Magnificiovi, ktorý sľubuje, že ich sny a priania budú u neho v bezpečí, nemusia sa ničoho obávať a on im tieto priania jedného dňa splní.
Kráľ Magnificio však nie je až taký dobrák a vie si užívať svoju úlohu pri plnení želaní, ale vychutnáva si aj kontrolu nad ľuďmi, ktorú prostredníctvom svojho daru má. On sám rozhoduje o tom, komu sa želanie splní a komu nie. Až Asha zistí, že všetky želania, ktoré sú príliš veľké, ambiciózne alebo ohrozujú záujmy Magnifica, nebudú splnené. To znamená, že v Rosase je naozaj veľká časť ľudí, ktorí sa nikdy nedočkajú splnenia svojich snov, a najsmutnejšie je, že ani nevedia, o čo prichádzajú. Keď sa Asha dozvie túto krutú pravdu o Magnificovi a prianiach, nemôže len tak sedieť a nič nerobiť a začne konať za spravodlivú vec. (CinemArt SK)

T-enter

Klasicky neoriginální Disney pohádka, plná otravných a v příběhu nedůležitých písniček, které jen natahují stopáž na průměrnou hodinku a půl. Jestli toto považuje Disney za svůj počin desetiletí, tak to jen podtrhává skutečnost, že je studio dávno za zenitem a absolutně nedokáže držet tempo s konkurencí. Kdyby studio před lety díky investorům nekoupilo Pixar, Star Wars a jine produkty, nevěřím, že by finančně přežilo. ()

Jezinka.Jezinka

Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly a u Magnifica je to tedy samá dlažební kostka. Ano, při hodně paranoidním náhledu na svět by skutečně některá nesplněná přání mohla mít podvratný a destruktivní dopad, ovšem v případě většiny z nich musel vynaložit hodně energie, aby v nich našel škodlivý potenciál. Asha žije se smutnou vzpomínkou na tatínka, její dědeček doufá ve splnění svého přání a maminka snad ani nedoufá (navíc tedy čert ví, co si maminka přeje). Kozlík Valentino je boží a hvězdička taktéž. Jejich plyšové verze mám moc ráda, i když se jedná asi o milion pátého a milion šestého zbytečného plyšáka, kteří s námi nutně museli bydlet. Nebyla jsem oslněna, ale občas kusy pohádky slyšet a kousky znovu vidět, když se na to koukají děti, mi nevyvolává ani migrénu ani nauseu. ()

hroubek

Fajn animovaný film od Disneyho na jedno deštivé odpoledne. Přání mělo velké ambice, ale bohužel se někde stala chyba, i přestože na papíře to vše vypadalo, tak jak má. Byl tady zkušený režisér, zkušená scénáristka, zajímavě pojatá animace, spousta odkazů na staré disneyovky a parádní hlasové obsazení. Největší nedostatek vidím v samotném příběhu, které mu něco chybí. Ne, že by byl špatný, jen je takový neslaný a nemastný. Totéž platí i pro postavy, nejsou špatně napsané, jen jim něco chybí. Rozhodně nemohu říci, že by to byla ztráta času, ale když uvidíte závěrečné titulky, kde jsou vyobrazeny všechny animované filmy od Disneyho, tak si uvědomíte, že toto studio udělalo lepší a zásadnější kousky. Přání je hezký animovaný film, co neurazí, ale za pár dní si na něj nevzpomenu. ()

T2

║Rozpočet $200miliónov║ Tržby USA $63,557,825║ Tržby Celosvetovo $240,192,787▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Na 100. jubilejum Disney-ka to je zas len ďalšie nepekné pošmyknutie. Toto proste nezvládli k tým predstavám čo boli pôvodone želané. Áno chceli tam mixnúť všeličo z ich tvorby ale takto to proste nezafungovalo. Animácia si mi ale celkom páčila, tam som nevidel problém.  /55%/ ()

Derek

Disney Nam k svojim 100. narodeninam nadelil jeden z najslabsich animakov poslednej doby. Vsetko od hlavnych hrdinov, pribehu a pesniciek je nevyrazne a mdle. Jedina vec co vybocuje z podpriemeru je animacia, ktora je zaujimavy mix CGI a rucnej animacie (i ked asi ide o full CGI). Ak by niekto zadal ChatGPT aby prisiel s animakom k Disneyovskej storocnici nevypadalo by to inak. ()

• V jednom přání se objeví fráze „pravá láska“, která odkazuje na film Ledové království (2013), kde hrála důležitou roli v příběhu. (SpiderBoy)

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)