Neznesiteľná váha obrovského talentu

• Česko Nesnesitelná tíha obrovského talentu (viac)

Herca Nicka Cagea trápia finančné problémy. Aby odvrátil nevyhnutný bankrot, musí prijať ponuku vystúpiť na narodeninovej oslave bohatého fanúšika za odmenu milión dolárov. Týmto fanúšikom je však mocný drogový barón Javi Gutierrez (Pedro Pascal), ktorý uniesol dcéru mexického prezidentského kandidáta. A tak musí slávny herec Nick pod vedením agentky CIA Vivan (Tiffany Haddishová) predviesť pred gangstrami svoje životné predstavenie, aby zachránil nielen seba, ale aj svojich blízkych a splnil cieľ tajnej misie. (TV JOJ)

luka4615

Je už všeobecně známým faktem, že subtilní herecký projev Nicolase Cage už má i svou vlastní kategorii. Tu notoricky známou tristní mimiku a nevídanou práci s charaktery zkrátka nikdo jiný ani nedokáže napodobit. Je tedy vážně velká škoda, že tvůrci tohoto svérázného počinu tento jeho nejvýraznější aspekt využívají jen z poloviny. Jistě, snímek sice nabídne několik velkolepých a kreativních nápadů, nicméně zbytek je jen jakási “vata” plná hluchých míst, kterou bohužel nezachrání ani četné odkazy na jeho starší filmy či třeba například zdatně sekundující Pedro Pascal. Ve finále tedy dostaneme velmi průměrný snímek, jehož potenciál dle mého názoru nebyl využit tak jak by si samotný Nicolas Cage zasloužil. Škoda. „You're Nick...FUCKIIIIIIIIING Cage!” ()

Lucasion

Nesmrtelný Nicolas Cage se vrací na scénu jako... Nico Cage. Divné? Ani ne. Možná trošku. Ale jak udělat comeback než film o sobě. Na druhou stranu Nicolas Cage nemusí dělat comeback, on totiž nikdy nikam neodešel že? Groteskní cringe komedie o návratu jedné filmové legendy. Utahuje si sama ze sebe, a ještě z nejčastějšího filmového žánru. Vlastně jsem se dobře bavil, i když jsem měl občas pocit, že je film příliš překombinovaný a dlouhý. Přesto průměrná zábavná oddechovka, která má občas čtyřhvězdičkové pasáže. Jízda v autě je prostě meme materiál jako řemen. (60 %) ()

Lacike

Bláznivá volovinka, ktorá má oveľa bližšie k Jean-Claude Van Johnsonovi ako k sebereflexívnemu JCVD. Na štandardný špiónsky príbeh, kde hlavný hrdina musí vyriešiť záhadu navliekli bočnú líniu o megahviezde za zenitom. Namiesto Cagea tam mohol byť ktokoľvek z deväťdesiatok, kto je už za zenitom. Napríklad Travolta a stačilo by prepísať pár vtipov a narážok na filmy. Narážku na Face/off by ani nemuseli meniť. Čakal so, že to bude oveľa vtipnejšie a dúfal som vo väčší výskyt cameo výstupov, ale tých tu veľa nebolo a ani tak často som sa nezasmial. Najviac som po tomto filme zvedavý, či sa nejak zmení smerovanie Cageovej kariéry, alebo bude naďalej točiť divné voloviny. Aspoň sa snaží na rozdiel od iných, ktorí hrajú už len zo zotrvačnosti. Toto je ale len mierne nadpriemerná jednohubka. 6/10. ()

ScarPoul

Cage a Pascal výborný. To bez debaty. Ten film má niekoľko skvelých, úsmevných, vtipných a originálnych scén. Bohužiaľ zároveň aj niekoľko takých, ktoré len vypĺňajú žánrovú schému a je tak nemožné, aby naplno rozohrali vzťahové motívy a pomohli im k tomu, aby sa stali skutočne pamätnými. Ten film stojí a padá na kulte Nicolasa Cagea. A v tomto smere je ten film bezchybný. Ak by sme ale tento vzorec zmenili a vymenili Cagea za niekoho iného, tak by to bola odohratá pesnička, prakticky bez nápadu. V tomto smere je to naozaj škoda. Mohlo z toho byť veľmi zaujímavé dielo, ak by tvorcom nešlo len o povrchné vyrozprávanie deja. Ale nebudem len haniť. Bavil som sa a užil som si to. A určite sa k tomu budem vracať. Je to príjemná oddychovka. Paddington 2 rulez! ()

Hwaelos

Rozhodně by to mohlo být ještě praštěnější a rozhodně to má problémy s tempem. Ale zároveň... Cage hraje alternativní verzi sama sebe, který si povídá v psychotických momentech se sebou samým ve filmu, který je o tom, jak píše scénář akční buddy movie, v níž je jedním z hlavních hrdinů, ale ve skutečnosti to jen předstírá, protože se stal tajným agentem - a na konci se to celé překlopí ve zfilmovanou verzi tohoto příběhu, který Cage sleduje v kině. Tomu prostě musíte fandit. Zvlášť ještě, když dostanete takovou kopu citací jeho starších filmů. ()

Ouwen

Mě zas naopak přišlo, že tohle není stoprocentní, upřímnej Cage, ale generická vize režiséra, kterej to ani kolem něj nepostavil. Protože to má ohrané elementy kolem CIA a únosu člena rodiny. Je to i víc uvolněné, takže kdo očekává nějakou pořádnou sebereflexi, tak se jí zde moc nedočká, ke konci to jede podle těch nejvíce šablovitých vzorců jak to jen jde. Sám Cage i v jednom rozhovoru říkal, že Tom Gormican si udělal nějakou vlastní vizi a Cage se "jenom" vezl. Místama to bylo i dost nudný. ()

Dale

Po strašne dlhej dobe film, kde sa Cage netvári ako mentálne retardovaný, celkom mu takáto rola sadla, asi by už mal hrať len v takýchto odľahčených žánroch, lebo v tých vážne sa berúcich zúfalo podpriemerných kvázi filmoch je na zaplakanie. ()

PauloZ

Nick motherfuckiiiiiiiiiiiing whoa Cage :)). Dost ujeté a vlastně hodně v pohodě buddy komedie. Víc jak 3* z toho ale nevymáčknu. ()

ArsenalEagle

Meta sem, meta tam, meta kam se podívám. Jak Cage tak Pascal si tu naprosto užívají zábavnou, přehrávající jízdu fungující v několika rovinách. Nijak se to nebere vážně, Cage si dělá sám ze sebe strašnou prdel a mě baví ho při tom pozorovat. ()

Alementina

Prvni polovina vtipná, druhá trapná. Jinak film, co jsme se s přítelem chystali shlédnout víc jak měsíc... stáhli jsme si ho na dovolenou na Mallorcu a furt si říkali, jak si ho pustíme... avyslo nám to až 14 po návratu z dovolené a koukali jsme jak dva péči, že se to odehrává na Mallorce.... ()

slord

Nicolas Cage hrá Nicolasa Cagea a ide mu to dosť dobre. Meta koncept, ktorý ponuka veľa priestoru na vyblbnutie, avšak je využitý len polovične. Napriek tomu, že som čakal väčšiu šialenosť, tak som bol aj tak dosť spokojný, Cage válí a Pascal skvelo sekunduje, odkazy na cageovskú kinematografiu potešili a humor na mňa celkom fungoval. Podarená akčná komédia, pri ktorej mám však pocit, že to malo väčší potenciál. 8/10 ()

movieband

Cageův návrat? Možná. V každém ohledu se jedná o výborně nadsazenou záležitost, u které si fanoušci poťouchlého Cage přijdou na své. Absurdním humorem a jistou "originalitou" film rozhodně nešetří. Doporučuju. ()

Colby Sawyer

Nic Cage hrající Nica Cage je ultimátní počin, který filmový průmysl potřeboval. No to asi trochu přeháním, ale jedná se film, který snad ukazuje, že v Cageově filmografii se zase začnou objevovat kvalitní snímky a ne jen bizáry, které mu vybral berňák. Unbearable Weight je plné těch největších klišé a někdy jde až na hranu sebeparodie. Všichni na place to vědí, takže si Cage s Pascalem každou scénu maximálně užívají. Nejedná se však jen o úplnou blbinu, ale asi i o mírnou reflexi Cageovy kariéry s lehkou příměsí rodinného dramátka. Všechny jednotlivé aspekty spolu funguji náramně, přestože se ve své podstatě nejedná o nic světoborného, stejně se jedná o zábavný snímek, kterým to chtělo být především. Já jsem se bavil královsky, takže mise splněna. ()

AffectedFace

"You're Nick Fuckiiiiiiiiiiiiiiiiiiing Cage!" Výborně napsanej snímek, kterej nese právoplatnou značku "akční-komedie", protože takhle dlouho jsem se u žádného filmu nezasmál. Vyloženě film ve filmu. Pedro Pascal táhne svoje herecké výkony o levely dál. LSD scéna je asi nejvíc zapamatovatelná z celého snímku, taktéž scéna se skrytou sbírkou z Nickovo filmů, která mne totálně rozsekala. Potěšila i závěrečná akční naháněčka, ve který Nick dával až moc najevo svojí charakterizaci ze starších počinu. Je super, že se konečně najde nějakej herec, kterej se nebojí udělat si sám ze sebe prdel. No asi se v nejbližší době půjdu podívat na Paddingtona 2ku. ()

Hamaradža

Asi už začínam mať dosť týchto rádoby chytrých meta komédii búrajúcich štvrté steny. Najmä keď sa držia bezpečných konvencií a ich subverzivita je iba predstieraná. ()

M.i.k.e

Cage měl v poslední době pár slušných zářezů,ale když nebudu počítat filmy kde jen daboval, tak tohle je nejlepší film s ním od Kick-Ass. Cage se nebojí udělat si srandu sám ze sebe a přitom zůstat takový jaký jeho fanoušci čekají že bude.K tomu mu zdatně sekunduje Pedro Pascal a výsledkem je zábavný akčně komediální mišmaš, kterému se sice nevyhnou hlušší místa, ale nejsou nijak zásadní a není jich mnoho...70% ()

William_

No a co vy? Už jste viděli Paddingtona 2? Film je podprůměrná oddychovka, jejíž největším highlightem je herecké duo Cage-Pascal. ()

Koho by si rád zahrál Nicolas Cage?

Koho by si rád zahrál Nicolas Cage?

16.03.2022

Následující zpráva zřejmě zdivočí představivost mnoha filmových fanoušků, i když je třeba ji brát s velkou rezervou. Nicolas Cage v předchozích dnech zavítal do texaského Austinu na South by… (viac)

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Nicolas Cage ztvární Nicolase Cage v tom nejvíc nicolasocageovském filmu o Nicolasi Cageovi vůbec. Kultovní herec známý například z filmů Tváří v tvář, Con Air nebo 8 MM se čerstvě upsal snímku The… (viac)