Neznesiteľná váha obrovského talentu

• Česko Nesnesitelná tíha obrovského talentu (viac)

Herca Nicka Cagea trápia finančné problémy. Aby odvrátil nevyhnutný bankrot, musí prijať ponuku vystúpiť na narodeninovej oslave bohatého fanúšika za odmenu milión dolárov. Týmto fanúšikom je však mocný drogový barón Javi Gutierrez (Pedro Pascal), ktorý uniesol dcéru mexického prezidentského kandidáta. A tak musí slávny herec Nick pod vedením agentky CIA Vivan (Tiffany Haddishová) predviesť pred gangstrami svoje životné predstavenie, aby zachránil nielen seba, ale aj svojich blízkych a splnil cieľ tajnej misie. (TV JOJ)

DJ_bart

Očekával jsem, že snímek 'Nesnesitelná tíha masivního talentu' bude absurdní akční buddy-movie s prvky meta-komedie až parodie, kde si Nicolas fakiiiin-whoa Cage zahraje Nicolase fakiiiin-whoa Cage. Nakonec se z toho vyklubala hodně ambivalentní rádoby terapeutická mystifikace, která jede jen na půl plynu (ať už co se týká humoru i akce), která nevyužila svůj jedinečnej potenciál nebýt jen solidní béčkovou žánrovkou, a kterou kazí ústřední špionážní/kriminální linka která se bere až moc vážně. Ale jako nenáročná oddechovka na večer ujde. Největším superlativem je to, že Nicolas Cage si svou roli neskutečně užívá, no a Pedro Pascal mu jako kámoš do deště perfektně sekunduje. A ano, 'Paddington 2' je masterpiece....... [VERDIKT: 7 Nikolasů Klecí z 10, aspoň za tu snahu] ()

filmfanouch

Nicolas Cage. Oscarový herec, jednu dobu vycházející akční hvězda, dnes herec přítomný především v béčkových až céčkových podívaných, které většinou za povšimnutí stojí právě pouze díky Cageově přítomnosti. Dříve hvězda blockbusterů jako Lovci pokladů nebo Ghost Rider se musela uchýlit k roli v těch největších béčkách, aby dokázala splatit dluhy u berňáku, v poslední době ovšem Cage přiznal, že se návratu do mainstreamového Hollywoodu tak trochu bojí a příjemnější je mu trávit čas právě u menších projektů. Jak ovšem dokázal loňský Pig Michaela Sarnoskiho, Cage je možná nadále terčem mnoha memů (především díky jeho ikonickému cageování), především je ovšem pořád velký herecký talent. Což ukazuje i ve svém novém filmu The Unbearable Weight of Massive Talent, kde hraje.... Nicolase Cage.   Komedie režiséra Teda Gormicana, který jí napsal společně s Kevinem Ettenem, je komediální akční meta záležitostí, která je plná zábavných momentů (už samotná existence tohoto filmu je prostě legrační), kromě toho v ní ovšem fungují i emocionální momenty a především je vidět, že si Nicolas Cage roli Nicolase Cage užívá. Je ochoten si ze sebe udělat srandu, v rámci toho tak trochu nabídnout ohlédnutí za celou svou kariérou a v rámci toho předvést, že je dost možná Nicolas Cage skutečně nejvíce nedoceněným hercem současnosti.   Ještě větší štěstí přináší fakt, že se v druhé hlavní roli objevuje Pedro Pascal, který si je stejně jako Cage schopen užít svou roli mexického miliardáře Javiho Gutierreze. Pascal se už delší dobu stává takovou hereckou jistotou a jeho chemie s Nicolasem Cagem je k nezaplacení. Člověk jim snadno věří rychle vybudované přátelství a sympatie, Pascal dokáže držet krok s Cageovou energií a stejně jako Cage má přirozený komediální talent.   Bez odkazů na Cageovou dosavadní kariéru se to celé pochopitelně neobejde a i ty jsou klíčem k zábavným momentům, především když se Cage ohlíží k mladší verzi sebe samého a srovnává to se svým současným kariérním stavem. Není to v součtu dvakrát nejšílenější podívaná, rozhodně se dalo snadno očekávat, že tvůrci možná zajdou ještě dál. V rámci všech těch šíleností, které Cage za poslední roky natočil je The Unbearable Weight of Massive Talent vlastně dost možná jeho nejpřízemnější film za uplynulou dekádu. Přesto je to celé skutečně vtipné, v mnoha ohledech vychytralé a kreativní, díky tomu tahle buddy akční komedie dokáže bavit celou dobu své stopáže.   Vývoj zápletky je možná snadno předvídatelný, v mnoha ohledech se The Unbearable Weight of Massive Talent vlastně bere o poznání vážněji, než to mohlo působit při prvním oznámení. Ten film je skutečně zábavný, do jisté míry jde ovšem vnímat jako ideální středobod v kariéře 58-letého Nicolase Cage. Dost možná se vlastně jedná o ideální film, který kariéra tak výrazného herce potřebovala. Dost možná žádný jiný film totiž nedokáže totiž nahlédnout do duše samotného Nicolase Cage jako tento film.   Cage osobně sice přiznal, že má filmový Nicolas Cage velmi málo společného s jeho skutečnou osobností a sám roli třikrát odmítl, než mu Gormican napsal osobní dopis, když si ovšem divák všimne, jak moc si skutečně Cage tuto roli užívá, definitivně je jasné, že se Cage skutečně nachází v ideálním bodě své kariéry, která mu vyhovuje. Časy Skály, Con Airu či Tváří v tvář jsou sice dávno pryč (minimálně tedy do premiéry Tváří v tvář 2) a Lovci pokladů 3 jsou i přes sliby Jerryho Bruckheimera pořád v rovině tajných přání, Cage ovšem očividně je spokojený tam, kde právě je. A i když si o jeho béčkách a céčkách z posledních let můžete myslet cokoliv a Cage je z velké míry přeci jen bral kvůli finanční tísni, kariéra žádného jiného herce současnosti rozhodně není tolik barvitá.   Už samotná existence Unbearable Weight of Massive Talent něco znamená, o to více potěší, že film neobstojí jako bizarní záležitost, ale funkční komediální meta záležitost říznutá s buddy komedií, která funguje a především zařídí, že se na Nicolase Cage dost možná nikdo nikdy nebude dívat stejně. I proto si tento film bez problémů dokáže obhájit svou existenci..... () (menej) (viac)

Goldbeater

Hádal bych, že mnoho z nás si ze synopse ten film představovalo mnohem bláznivější, než nakonec je. Highlightem jsou samozřejmě meta scény, kde se buď řeší Nicolasova filmografie a memorabilie z jeho děl, nebo kde se současný Cage hašteří se svým mladším já, což je jeden opravdu geniální a skvěle realizovaný nápad v jinak ne úplně nápaditém snímku. Ve výsledku je to velmi fajn zábavná oddychovka, která prakticky nemá čím urazit, ale po výrazné chvále, která tenhle film zpočátku provázela, má očekávání byla trochu výš. ()

sochoking

Nicolas Cage si robí kozy sám zo seba  a to u mňa získava na rešpekte a zvýšenom bodovaní! Okrem toho som sa s chuti pár krát bohovsky zasmial. ()

dr.horrible

Čakal som viac všetkého; gagov, bláznivosti, aj cameí, ale i tak ide o maximálne príjemnú jazdu, hlavne pre nás fanúšikov. Skôr 3*, ale povinne 4*. Ps: Už mi skončil covid, tak zas budem hodnotiť filmy jak normálny človek, nie 4 denne. :D Pss: Top 3 najobľúbenejších filmov: Trainspotting, Scarface, Jasný terč. ()

Sobis87

Vcelku zábavné, Cage a Pascal to neskutečně táhnou, jejich bromance je vlastně to nejlepší na celém filmu, očekával bych ale vzhledem k tématu ještě trochu víc odvázaný scénář... třeba něco více ve stylu Charlieho Kaufmana. Takhle se to v druhé půlce akorát přehoupne do generického akčňáku (ze kterého si však taky samo střílí, chápu...), navíc poněkud nudně zrežírovaného. ()

Kudly4

Absolutně nemám přehled ani tušení, co vlastně posledních pár let Cage natáčí, jelikož jsou toho kvanta a poslední tři filmy, které jsem s ním viděl, byly Horory a upřímně, za mě to byla čistá katastrofa. A když se podívám, který film, se mi naposledy opravdu líbil, tak jsem až v roce 2010 u Kick-Ass. Tahle očekávaná novinka, je zatím v červených číslech (71%) a tak nějak, tedy z povinnosti zhlédnuto. Nemyslím si, že by ale tenhle filmek, byl nějakou velkou peckou, ze začátku se mi to ani moc nelíbilo, ale nakonec se to celkem slušně rozjelo a díky bohu mě to i bavilo. Velkou zásluhu má na tom hlavně vynikající Pedro Pascal. Na pohodu film, neurazí, nenadchne, mírný úsměv sem na tváři občas měl a trochu akčnější bylo i to finále. Každopádně, za pár dnů / týdnů, už si na to asi ani nevzpomenu. (480. hodnocení) ()

Anderton

Čo tam po tom, nápad je to skvelý. Gormican s Ettenom však nie sú tak kvalitní scenáristi, aby z neho dokázali vydolovať maximum a v prípade Cagea a meta rekapitulácie jeho kariéry sa skrátka maximum všetkého vyžaduje. Parodické momenty sú síce vtipné, avšak kto videl niekoľko paródií akčného žánru, otvárať ústa nad originalitou tvorcov nebude. V zásade ide o príjemnú jednohubku s niekoľkými skvelými nápadmi a naopak s viacerými scénami a dialógmi, ktoré vyznejú do stratena. Adaptácia je ako meta film predsa len niekde inde. ()

silentname

Nicolas Cage je skutočne neuveriteľná filmová hviezda. A voči jeho talentu mám veľký obdiv.  Nedá sa ale povedať, že by si počas posledných 10-tich rokov vyberal zrovna najlepšie filmy. Niekedy okolo roku 2018 sa veci začali meniť. Dostali sme filmy ako "Mandy", "Color Out Of Space" a samozrejme "Pig". A vyzeralo to, že sa konečne Nicolas stavia opäť na nohy a dočkáva sa lepších projektov. Ja dokonca v mnohom rešpektujem aj "Willy´s Wonderland". S tým všetkým poviem, že na "The Unberable Weight Of Massive Talent" som bol úprimne zvedavý. A keď začali prichádzať hodnotenia a komentáre od kritikov, bol som optimista. A to čakanie sa vyplatilo, pretože toto je film, ktorý prináša všetko, čo mám rád na Nicolasovi Cageovi, plus dokáže priniesť príbeh, ktorý je síce trošku strelený, ale v rámci konceptu na film funguje veľmi dobre. Je treba uznať, že film je v prvom rade komédia. Akčná komédia. No funguje vďaka tomu, že Nicolas Cage tu hrá sám seba. A tým pádom ani nemusí často niečo hrať. Alebo naopak do toho dáva svoje herecké umenie tak, ako ho poznáme. A je treba uznať, ja som sa na tom neskutočne zabavil. Palec hore pre Cagea. No nie je to len on, kto je skvelý. Pedro Pascal je rovnako vynikajúci a úplne mu ten jeho fanboyizmus verím do špiku kostí. Ku koncu sa dočkáme aj nejakej väčšej akcie, no je treba uznať, že toto je film, ktorý ma bavilo sledovať, mal dobré nápady a dokázal ich aj využiť vo svoj prospech. A ja len dúfam, že Nicolas Cage je späť vo forme a dostane sa do veľkej dávky kvalitných filmov. A aby sme tu nemali zase niečo podobné ako "Left Behind" alebo "Between Worlds". Do toho Nick. Teším sa na nabudúce. Hodnotenie: A ()

Happens

Ztřeštěná komedie. Nicolas Cage co by tajný agent a herec, jehož opouští talent a jiskra herectví, se zaplete do politicky motivovaného únosu šéfem mexického kartelu. Film sám o sobě by měl mít tak 3 hvězdičky, ale dávám 4 * za ten LSD trip, kdy mi smíchem slzy tekly proudem. ()

Arsenal83

Cage po veľmi dlhom čase v dobrom filme, ale to asi len preto, že hral samého seba. Konečne zaplatí hypotéku zo zaslúžených peňazí. Inak výborný casting, super namiešaný a potešila hlavne Alessandra Mastronardi z Mediciovcov. Každopádne to tu herecky ťahá hlavne Perdo Pascal svojim nenúteným humorom. Komédia roku to nie je, ale určite sa je na čom zabaviť. ()

Marze

Zabavny a divoce kreativni svatek pro fanousky Nicolase Cagea. Je to mnohem vice za  srdce berouci , nez si myslite. Nezkousejte ale ve filmu najit logiku. Vznikl pro zabavu, zasmani a k oceneni Nicolase Cagea. ()

korbitch22

Popravdě jsem od filmu při jeho ohlášení čekal daleko víc a navíc jsem námět považoval za velmi originální, dokud mi při sledování nedošlo, že Cage ukradl nápad Van Dammovi a vůbec bych se nedivil, že právě kvuli hlášce o důchodu v naprosto podobně laděném seriálu Jean Claude Van Johnson, ve kterém si právě Van Damme dělá z Cage srandu. Cage podle mě obšlehnul podobný námět, překopal scénář, ale základ zůstává prakticky stejný, rozdíl je ovšem v tom, že Van Johnson byl mnohem víc vtipný, komediálnější, akčnější a hlavně mi přijde, že zatímco Van Damme si dokázal ze sebe udělat srandu, tady se Cage za každou cenu, v každém záběru a každém dialogu snaží všem kolem dokázat, že je to pořád dobrý herec. Příšerně to celý bere vážně, neumí to vůbec odlehčit a příšerně tlačí na pilu, až je z toho místy docela nuda. Má to své momenty, několikrát jsem se opravdu zasmál, ale jinak mi to celý přijde jako neskutečně promarněný potenciál, hlavně co se týče špionážní linky, protože pasáž kdy má Cage heknout kamery patří k něm nejlepším částím filmu. Většinou je to bohužel ale sled nevtipných dialogů, metafyzických rozborů a tlachání. Z celé té nezáživné nudy vyčnívá asi jen Pedro Pascal, který si svoji roli natvrdlého exota poměrně užívá. Cage chtěl tímhle zabodovat a podle mě se mu to nijak extra nepovedlo. Ještě kdyby to bylo originální, ale je to vykrádačka už zmíněného Van Johnsona a pokud chtěl Cage uspět, měl to udělat víc komediální, svižnější a rozhodně akčnější. Cage mi seděl vždycky jako akční hrdina, jako dramatický herec ale komik co umí srandu nikdy a v tom je ten problém, tohle téma si zaslouží akci a komedii a nemá ji a drama který se tady snaží Nick dělat jde úplně vedle s daným námětem. Čekal jsem kurevsky víc. 55%. ()

Yardak

Nick Cage is back! Neskutečně zábavná komedie! Přestože scénář pracuje s několika zajetými filmovými cliché, tak i tak dávám slabších 5 hvězd, neboť jsem se opravdu dobře bavil. Pascal a Cage byla opravdu povedená dvojka - určitě by spolu měli dostat další šanci :o). ()

TheEvilTwin

Film, kde Nick Cage hraje Nicka Cage, který hraje Nicka Cage ve filmech s Nickem Cagem. Jakkoli debilně to zní a jakkoli špatné (“jen” špatné je asi slabé slovo) filmy Cage posledních deset let natáčel, zde je to snad úplně jiný člověk a celý film boduje! Čekal jsem béčkovou slátaninu jako obvykle, ale tohle se povedlo - příběh o vyhořelém herci, jenž se omylem připlete do akce CIA a má špehovat z osobní blízkosti velitele kartelu, se kterým se ale až moc sblíží a postupně si padnou do noty. Klišovité až za hrob a originalitou film taky zrovna nečíší, zato feel-good buddy komedie s atypickým a poměrně suchým humorem je to teda skvělá a celé to evokuje až parodii na samotného Nicka Cage (svatyně s jeho polštářem, jeho memes a plakáty, odkazy na jeho filmy…) a právě za to film sklízí celý úspěch. Nebojí se udělat si sám ze sebe prdel, dokáže místy vyvolat lehké napětí, pobavit a úplně odlehčit celé sledování, až je divákovi vlastně úplně jedno, že má film své nedostatky a jen si jej užívá a směje se nad občasnou absurditou situace a vpodstatě celého filmu. Čekal jsem propadák, dostal jsem skvělou komedii, která se vymyká všem zajetým standardům a je zkrátka svá, ale jednoduše dokáže zaujmout. Fajn oddechovka. ()

Koho by si rád zahrál Nicolas Cage?

Koho by si rád zahrál Nicolas Cage?

16.03.2022

Následující zpráva zřejmě zdivočí představivost mnoha filmových fanoušků, i když je třeba ji brát s velkou rezervou. Nicolas Cage v předchozích dnech zavítal do texaského Austinu na South by… (viac)

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Nicolas Cage ztvární Nicolase Cage v tom nejvíc nicolasocageovském filmu o Nicolasi Cageovi vůbec. Kultovní herec známý například z filmů Tváří v tvář, Con Air nebo 8 MM se čerstvě upsal snímku The… (viac)