Bez jakéhokoli varování zmizí po celém světě jen tak miliony lidí. Zbudou po nich pouze šaty a osobní věci... a pocit hrůzy. Není nikdo, kdo by komukoli mohl poskytnout nějaké informace.
Pilot Ray Steele se pokouší přistát s poškozeným letadlem plným hysterických lidí, kteří viděli své blízké mizet přímo před očima. Ovšem každé letiště je plné hořících vraků, a tak mu nezbývá, než doufat, že bude moci alespoň jednou v životě ještě mluvit se svou rodinou. Jeho dcera Cloe Steele se pro změnu vydává nalézt svou matku a bratra ve světě, kde zavládlo zoufalství a chaos. A Bruck Williams bojuje s pochopením nepochopitelné zničující události. Toto je příběh těch, kteří zůstali. (Zuzik.Bubu)

666Carnage odpad!

Dámy a pánové máme tu nejhorší film světa s božskym Nicolasem Cagem. Je spousta debilních věcí a spousta blbejch keců teda oni tomu řikaj dialogy. Absolutně žádné rozumné vysvětlení neexistuje proč tenhle film vznikl a ani proč jsem se na něj díval. Pokud si někdo chce propláchnout mozek a ztratit několik mozkových buněk a slintat do polštáře, tak jen do toho pusťte si to. Cage by měli zavít za to, že se zněj stal takovej idiot a točí tyhle průsery. Totální ODPAD! ()

Azrael

Páni!... opravdu vážně páni!! Prvních zhruba 10 min. jsem si nejen díky hudbě připadal jako kdybych sledoval sitcom z devadesátek o rodinných problémech! Ovšem já mám vážně těžkou úchylku a ať už Cage hraje v prvotřídní sračce nebo dobrém filmu nemůžu se ho prostě lidově „nabažit“. Každopádně dále následovala nuda, kecy občas pěkná letuška nebo pasažérka a pak to začalo. Lidé mizí po milionech a to zatraceně komicky! Chvíli se bavíte komediálním mizením postav nebo dialogů a chováním těch co přežili nebo sledujete čorky oněch lidí kteří nezmizeli jako chlápek s plazmou nebo borci na skůtru kteří bloncku okradou o batoh za jízdy (už mě tam chyběl jenom Sandler!). K herectví a režii se snad ani vyjadřovat nebudu (i přesto že osobně jsem si Nica užíval neustále). Dále se Cage podívá na hodinky, prohledá kabelku a zjistí co se to vlastně děje jenže mezitím na to samé přijde z ničeho nic pasažérka díky historce z dětství a řekne to ostatním. SPOILER Bůh si k sobě vzal ty dobré a zlé nechal na zemi. Ooo jaký to geniální scénář takovou sračku založenou na bibli tak to je vážně něco. A ten konec…no * za Nica jinak ten film nenabízí vůbec nic. ()

Andersis

Ano, plno náboženských keců. Ale tenhle film konec konců o náboženství (nebo spíš o splnení jednoho proroctví) přece je. Tak se nikdo nemůže divit, že se cituje z bible. První zmizení mě docela příjemně překvapilo. A ani se mi nezdá, že Cage hraje nák mimo. Spíš si myslím, že je to už taková zarytá věc ostatních recenzantů. Protože na rozdíl o Tokarev, tady hraje docela slušně. Nenáročná průměrná zabava na zabití jednoho deštivého odpoledne. ()

Ryuuhei odpad!

Prvních zhruba 30 minut se absolutně nic neděje. Ano, začátek je míněn jako seznámení s hlavními postavami, jenže to se dá udělat i jinak a nezabere to takovou úmornou a těžce nudnou dobu. Po půl hodině hurá - začínají mizet lidi, odteď to snad bude konečně zajímavé! Houby! Dějství se překlenuje do letadla a žánr se mění v řadovou misi o přežití s cílem přistát i navzdory unikajícímu palivu, panikařejícím cestujícím a dalším hovadinám. Hrdinka byla natolik dobrá, že mezitím dokázala na zemi mimo neustále bezcílné přecházení z místa na místo řídit postupně auto, motorku, válcovač a div ne i letadlo. A mizení lidí, to se mezitím přece dá svést na víru v boha. Nicméně co mě drželo až do konce, byl zájem o to, jak vše dopadne a co bude nakonec moct za to tajemné mizení. I když nedávalo žádný smysl, jelikož zmizely nejen všechny děti, ale pak i náhodně co oné podivné síle přišlo pod ruku. A jaký byl teda závěr? Takový, že jsem nevěděl, jestli si ze mě film celou dobu dělal srandu a nebo to opravdu myslel vážně. Závěrem, je to hovadina, je to odpad a ztracených 110 minut času čekáním na něco, co vůbec nepřišlo. Nudné, navíc i škaredě natočené a vůbec, nenacházím jediné pozitivum. Opravdu se hodně divím, že se zrovna Nicolas Cage upsal něčemu takovému. Myslel jsem, že se díky němu bude jednat alespoň o trochu dobrý film. Ale ne. 14% ()

-bad-mad-wolf-

Mám rád fantasy filmy! Až na ty, kde se objevují fantasy prvky, které v některých koutech světa dodnes rozhodují o veřejném dění. To, co jinak vypadá jako rutinní televizní film o letadle v nesnázích, je upgradováno na "vyšší" level náboženskou agitkou, jejíž úroveň je přinejmenším pochybná. Netvrdím, že na dané téma neexistují kvalitní filmy, Left Behind mezi ně ovšem nepatří - už jen proto, že nenabízí nic víc, než tuctové rodinné drama a náznaky konfliktů, alibisticky ukončených v černobílém zárodku. ()

• Ve filmu se krátce v roli obsluhy u letištní brány objeví mistryně světa v běhu přes překážky na 60 m Lori "Lolo" Jones. (Zuzik.Bubu)
  • Film získal na konferenci katolických biskupů, oddělení pro film a vysílání, známku A-III, což znamená "morálně nezávadné pro dospělé". (AGAMENON)