Nick Bannister (Hugh Jackman) je súkromný vyšetrovateľ, ktorý žije minulosťou. Pátra v hlbinách mysle a svojim klientom pomáha získať späť stratené spomienky. Jeho život sa navždy zmení s príchodom novej klientky Mae (Rebecca Ferguson). Hľadanie a nachádzanie v jej prípade prerastie v niečo viac. A zatiaľ čo Bannister bojuje, aby vypátral pravdu o ženinom náhlom zmiznutí, odhalí násilné sprisahanie a musí si zodpovedať podstatnú otázku - ako ďaleko ste ochotní zájsť, aby ste nestratili tých, ktorých milujete? (Continental film)

Dr_Virus12

Vize filmu je velmi zajímavá, a věřím, že pokud by scénář napsal někdo jiný/schopnější, mohl z toho být vcelku dobrý trhák. Dovolím si dokonce tvrdit, že z toho mohl být velkofilm typu Blade Runner, či Minority report.  Obsazení filmu i když není úplně největší, je za to dost dobré. Bohužel však ani tito skvělí herci nedokáží zachránit děravý scénář, dokonce mi přišlo, že díky tomuto obsazení hlavních třech postav nezbylo už na aspoň obstojné další herce. Což jde vidět a výkony ostatních v tomto filmu občas působí téměř komicky. Toto bylo místy opravdu nekoukatelně nudné a hloupé. Přitom toho s nápadem na tenhle film mohli udělat tolik... ()

Caine

Líbilo hodně. A kdyby to bylo ještě černobílé... 🙄🙂 Jako z Rebeccy jsem čím dál tím víc unešen a atmosféra byla super a vůbec. 🙂 Taková multižánrová zobka. ()

Lucretius

Hlavní postava je ženskou fantazií a realizací ženských představ o tom, jak muži prožívají své city. Hugh je sympaťák, ale s fantazií se těžko identifikuje. Noir stylizace je navíc příliš doslovná. Snižovat hodnocení za to, že nejsem v cílovce je nesmysl, ale pořád, klučičí filmy se naučily být zábavné i pro holky, teď by se to mohli naučit i ty holčičí. ()

Bozvav

Jednu hlvězdu za hudbu a jisté tajemno, zbytek děsná romantická nuda v novém hávu. PS: Mahdal má neskutečně příjemný hlasový projev. ()

CaptainCzech

Konečně po dlouhé době se nám představil originální snímek z Hollywoodu. Pro začátek pochválím svět kde se děj odehrává, je to zajímavý a určitě bych se rád o něm dozvěděl více. Takový prequel o válce o které mluví bych si nechal líbit. Samotný děj mě překvapil, že z toho nakonec byla detektivka, což jsem bral pozitivně. Nickovo vyšetřování ve kterém je emocionálně zainteresován mě bavilo a dokázal jsem se vžít do jeho zvědavosti a nespokojenosti. Přechody mezi realitou a vzpomínkami se mi líbili a ze začátku člověk nevěděl co je co, ale potom už se chytíte a je to jasně rozeznatelný. Vyvrcholení a téma filmu divákovi má předat jasnou zprávu (nežijte minulostí, ale posuňte se dál a žijte). Hugh Jackman a Rebecca Ferguson mají sice dobrou chemii, ale v Showmanovi to bylo lepší. Každopádně jejich výkony byli nadprůměrný. Zároveň musím pochválit postavu Thandiwe Newton, která byla skvělá a pro hlavní postavu důležitější než si člověk může myslet. Pokud něco nemůžu pochválit, jsou to akční scény, ty jsou podprůměrný. Naštěstí jich tam moc není, film se zaměřuje na atmosféru a vyšetřování. Za mě super a doufám že hodnocení tady bude stoupat, páč neodpovídá kvalitě filmu. Osobně dávám lehce silnější 4* ()

Rathalos

Tak zo zaciatku ma tento sci-fi thriller s troskou romantiky nazaujal a mal som pocit,ze to bude hovadina,ale chvalabohu nestalo sa tak,prave naopak,s pribudajucim casom to bolo lepsie a lepsie,zaujimavy namet,velmi dobre to je natocene,po hereckej stranke ziaden problem,pribeh putavy a po skonceni filmu sa moje myslienky uberali stale k tomu,co som videl,takze dam pat hviezd,aj ked som mal v plane dat styri...:-) ()

anatheman

Současné hodnocení (63 %) odpovídá kvalitám filmu. Jedná se o lehký nadprůměr, který neurazí, ale ani nenadchne. Řemeslně dobré, ale obsahově poněkud sterilní a tematicky nevytěžené. Jistě, Hugh je sympaťák, ale předností filmu je podle mého názoru uhrančivá a sexy Rebecca, jejíž tajemný charakter posouvá děj vpřed (a v rámci poetiky filmu i vzad). Takže tedy filmu uděluji 3 náušnice z 5. ()

BOURQUE

Režisérsky (a scenáristický) debut Lisa Joy. Film Reminiscence čerpá z viacerých prameňov, dal by sa spomenúť napríklad Minority Report, a s pridaním noir a sci-fi prvkov sa snaží servírovať pre diváka ľahšiu detektívku, ktorú zo všetkých strán obklopuje romantický motív (nevyliečiteľná zamilovanosť hlavnej postavy). Scenár ako taký sa dá považovať za klasický, miestami je až banálny, kde vás v podstate nič nemôže prekvapiť (práve chýba ten silnejší faktor toho momentu prekvapenia, skutočne nečakaných zvratov). Škoda, že nebola lepšia rozobraná situácia, ktorá spôsobil ten obraz prostredia, v ktorom sa film odohráva. Aj na fronte hereckých „performancov“ je tu niekoľko menších nedostatkov. Dvojica Hugh Jackman / Rebecca Ferguson, napriek tomu, že nehrá spolu po prvýkrát, len miestami má medzi sebou tú chémiu (mimochodom najsilnejšiu v poslednej časti filmu), ktorú by film/príbeh skutočne potreboval. Miestami spolupráca H. Jackmana s Natalie Martinez bola vyrovnanejšia. Snímok „Reminiscene“ mal svoje možnosti, ktoré však nevyužil. Mrzí ma to. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

helloween93

Režisérka a scénáristka ze seriálu WestWorld Lisa Joy debutovala na velkém plátně za kamerou celovečerního filmu Reminiscence a popravdě se jí to moc nepovedlo. Film se totiž hrozně táhne, příběh nevyužívá postapo svět, chybí akce, kriminální linka nestrhne, a ta romantická je nudná. Přitom atmosféru film místy nemá vůbec špatnou a Hugh Jackman i Rebecca Ferguson jsou sympatičtí herci, ale nemají moc co hrát, protože se film utápí v romantické lince a utiká mu ta zajímavější, detektivní linka. Kasovní průšvih by tenhle film postihl i bez Covidu, protože neexistuje cílovka, která by na film přišla. 2* ()

MickeyStuma

Snímek v podstatně používá námět snímku 'Minority Report' (2002), jen s patřičným rozdílem. Nejde o vizi budoucnosti, ale o minulost. Tedy, jak prozrazuje název snímku, o vzpomínky. Metoda je jinak po technické stránce svým způsobem totožná. Takže nasadit klapky na hlavu, které jsou napojené na počítač s hologramem, ponořit se do vody ve vaně, uvalit se do bezvědomí a nechat zbytek na vyhodnocení přístrojem. Zatímco v 'Minority Report' (2002) nějaký kapitán John Anderson vedl detektivní práci vlivem vizí budoucnosti, které projevují vědmy, tady pro změnu soukromý detektiv Nick Banister provádí detektivní práci na základě vzpomínek svých klientů. Směska tří žánrů, tedy sci-fi, thrilleru a romance, nemá sice nijak neznámý děj, ale jako celek po vizuální stránce vypadá poměrně dobře. Výpravná stránka vyobrazuje budoucnost změněnou vlivem klimatických změn a s technickým vývojem. Ale to je jen vizuální stránka zcela obyčejného detektivního příběhu, ve kterém se na zjištění vzpomínek místo klasické hypnózy používá výkonná technologie. Dalo by se říct, že v onom klasickém stylu námět pro film noir. Detektiv, femme fatale a složitý případ. Z každý žánr má ve vývoji děje své pevné místo a navzájem se krásně doplňují. Obyčejné sci-fi drama říznuté nějakou tou milostnou scénou a emocemi, doplněné pevnými akčními scénami v asijském stylu. A funguje to. Dalo by se i říct, že by se do jádra věci mohlo přidat více filozofie, ale to už by mířilo také do artu, což by asi mohlo být ve výsledku zbytečně až moc. Nakonec, mnohé dialogy svou myšlenkovou hloubku mají a tak to svým způsobem postačuje. Bez kýče se to samozřejmě jako obvykle také neobešlo a tak tu je ve vývoji děje například několik situaci, které působí dosti vynuceně, aby se vůbec něco dělo a posunulo se dál. Ale to lze lehce přehlédnout. Stačí se nechat unášet příběhem, u kterého není potřeba složitě přemýšlet. Jako celek snímek potenciál má a dá se podívat z té stránce příjemně užít. ()

lemonova

Bola tam jedna vizuálne krásna scéna s potopeným klavírom a jeden celkom dobrý nápad v závere, ale inak sa mi tento filmový počin asi veľmi rýchlo dostane z hlavy. Reminiscenciu neprosím. ()

Dm1tr1j

Zaujímavé dielo, ktoré hovorí samo o sebe a dojde vám to až na konci. Výborná kamera, scenár, strih a réžia v spojení s teplým filtrom od postprodukcie a hlavnou postavou, ktorá je zároveň aj rozprávač, ponúkajú atmosféru podobnú Sin city či Gothamu (tomu Nolanovskému). Tento film vám dá pocit a náladu, nie len príbeh, pre ten si tento film znovu nepozriete, ale ten dojem. Pre ten dojem to nie je len jednohubka, ktorú už nikdy nebudete chcieť znovu vidieť. Tri hviezdy pretože príbeh nie je ničím výnimočný a celkovo dielu chýba niečo extra. ()

geek.ondra

Skvělé nápady které by pod dohledem Jonathana nebo Christophera Nolana mohli být zpracovány do dalšího ohromujícího projektu jsou pod taktovkou Lisy Joy přetaveny v průměrné sci-fi kterému k plnému uznání schází odvážnější režie a složitější scénář. Jackman tady navíc podává jeden ze svých nejnudnějších výkonů. Škoda tak skvělého námětu pro tak průměrný film. ()

Rockerman

Slibný a atraktivní nápad prohrabovat se lidem v jejich vzpomínkách. Jak už to bývá druhá půle lepší, než první, kdy pátrání po tajuplné Mae vrcholí. Nesmí chybět v poslední době častá revoluce proti těm proklatým boháčům a náprava světa, aby mohli vládnout ti spravedliví, kteří jediní dokážou rozdělit všechen majetek rovným dílem. Až na tu evidentní blbost to není špatné, ale na víc, než tři hvězdy to nevidím. ()

FanKalEl

Škoda. Ked som sa dozvedel o tomto filme tak som mal dosť silné očakávania. Nakoniec som dostal tragický príbeh zúfalého protagonistu. Hrdina ktorý dokazuje že je tiež len človek a stratená duša až do úplného konca. Ked už sme pri sci-fi, spomenul som si na Babylon A.D. s Vin Dieselom. Film sa sám nebral vážne a vdaka tomu bol lepšie strávitelný než táto hrôza. Takže ja sa už len na konci pýtam, prečo? I ked to bolo relatívne zmysluplné samo o sebe, je to zbytočný film. (45%) ()

Razzor_82

Reminiscence má nádherný vizuál a film táhne hlavní dvojice. Hugh Jackman předvádí výborný dramatický talent a Rebecca Ferguson se snad pro tuhle roli narodila. Atmosféra zaplaveného Miami a žánroví mix romantiky, detektivky a sci-fi se Lise Joy povedl.  Za zmínku stojí i stylová hudba a výborná kamera. Závěr filmu překvapí a není to žádné přeslazené klišé. Protože "Šťastný konec neexistuje. Všechny konce jsou smutné, zvláště pokud je příběh šťastný" 6/10 ()

B.Wilde

Velký kus děje pro mě byla takový nejasný, kdy jsem si říkala, jestli z toho vyleze vůbec něco smysluplného a nebo skončí s průměrným hodnocením... pak ale nastal zlom a musím říct, že to byla příjemná podívaná a ten závěr se mi hodně líbil. Bylo to vlastně dost smutné, ale i hezké love story. Pátrání ve vzpomínkách, hledání pravdy a nakonec výběr toho, zůstat tam, kde to bylo pro hlavního hrdinu nejlepší. Ale jak sám řekl, šťastný konec není, hlavně pokud ten příběh byl šťastný... Hugh Jackman tady byl opět skvělý, naprosto jsem mu to věřila. ()

Kingjiri

Mně tenhle uloudanej až ubulenej mix romantiky, detektivky a scifi vůbec nesednul. Ono teda scifi prvků nakonec moc nebylo, postapo atmosféra se příliš nepovedla a noir jako žánr mě nikdy pořádně nebavil, takže se mě nepodařilo zaujmout ani v tomhle smyslu. Filmařská stránka v podobě efektů nebo výpravy občas působila víc TV lookem než standardnim celovečerákem. Stopáž vzhledem ke zvolenýmu příběhu a pomalýmu tempu vyprávění byla delší než by bylo vhodný. Vlastně docela marně hledám nějaký vyložený klady, ale dejme tomu, že casting byl vcelku fajn a ústřední námět byl zajímavej, jen bohužel jeho uchopení nebylo z mýho pohledu divácky příliš atraktivní. Mám takovej hodně genderově nekorektní pocit, že kdyby se tohohle materiálu ujal z režisérskýho křesla chlap, byl by výsledek uplně někde jinde. Nečekal jsem moc a dostal jsem i tak dost málo, víc jak dvě slabší hvězdy fakt dát nemůžu. ()

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)

Tvůrci Westworldu plánují Fallout

Tvůrci Westworldu plánují Fallout

03.07.2020

Jonathan Nolan a Lisa Joy sice ještě neuzavřeli svoji sci-fi sérii Westworld na HBO, už si však stihli vybrat svůj příští projekt. A nebude jím nic menšího než adaptace slavné herní série Fallout pro… (viac)