Nick Bannister (Hugh Jackman) je súkromný vyšetrovateľ, ktorý žije minulosťou. Pátra v hlbinách mysle a svojim klientom pomáha získať späť stratené spomienky. Jeho život sa navždy zmení s príchodom novej klientky Mae (Rebecca Ferguson). Hľadanie a nachádzanie v jej prípade prerastie v niečo viac. A zatiaľ čo Bannister bojuje, aby vypátral pravdu o ženinom náhlom zmiznutí, odhalí násilné sprisahanie a musí si zodpovedať podstatnú otázku - ako ďaleko ste ochotní zájsť, aby ste nestratili tých, ktorých milujete? (Continental film)

HAL

Kdyby Reminiscence v trailerech prezentovali jako čistokrevný neo noir, kterým ve skutečnosti je, a ne ji zkoušeli zamaskovat jako jakési lacině hloubavé sci-fi ala Transcendence, tak by její přijetí bylo nepochybně mnohem lepší. 7/10 ()

misterz

Taký nepodarený Total Recall od Verhoevena, nemastné-neslané. Zaujímavou bola iba myšlienka a pár scén, ktoré súviseli s hladaním súvislostí pomocou odomykania stratených spomienok. Ale aj to postupom času spadlo do nudného stereotypu. Slabší priemer. 55/100 ()

mzss1

[45%] Reminiscence mě nějak minula. Moc mě to nebavilo, nedokázal jsem se do toho zažrat, i když je tu několik kvalitních aspektů. Máme tu skvělého Hugha Jackmana a Rebeccu Ferguson, solidní vizuál částečně potopeného město, nápady do uvádění lidí do snů a přesto mi ty necelé 2 hodiny přišly nekonečné. Ta kriminální linie je strašně nudná, i když ve finále dává smysl, ale žádná extra nečekaná pointa se nekoná. Co se týče té romantické části, tak ta na mě též nepůsobila moc věrohodně, možná ze strany toho Jackamana chápu, že se do té ženy zamiloval, ale z ní jsem čišel téměř chlad. Ještě tak ta 1/3 je docela zmatená, pak už to bylo vcelku přímočaré. No, sračka to nebyla, potenciál to mělo, kopírovalo to motivy spoustu jiných filmů, ale i tak to je za mě docela bída, bohužel. ()

Goldbeater

Cením pokus o osobitý old-schoolový neo-noir zasazený do specifických futuristických kulis, ale Reminiscence bohužel jako uspokojivá filmová podívaná prakticky nefunguje a neskutečným způsobem se táhne. Sám jsem to stěží dokoukával napotřetí, a to je tenhle žánr prakticky „pro mě“. Snaha byla vidět, ale nepovedlo se. ()

kingik

Hugh Jackman šéfuje v Miami zvláštnímu podniku, v němž pro svoji klientelu oživuje vzpomínky na minulost. Jednoho dne mu do jeho podniku i do jeho milostného života vstoupí atraktivní záhadná femme fatale, po které se jednoho dne slehne zem. A náš hrdina začne být posedlý objasněním jejího nenadálého záhadného zmizení. Jackman už nějakou dobu zažívá období po Wolverinovi, comicsová postava, co zastínila veškeré jeho pokusy se z ní vymanit, a nyní natrefil na film, který kombinuje řadu prvků z různých žánrů. Režisérka Lisa Joy odvážně skloubila něco málo z vědeckofantastického žánru, jako hlavní linii filmu stanovila detektivní zápletku, neopomenula zahrát na romantickou i drobátko akční notu, navrch to celé zabalila do noir hávu. A hrdina pronáší poměrně filosofující vnitřní monology. Příběh je poměrně spletitý, při vší kombinaci celkem funkční a herecky zajímavý. Jackmana na jeho detektivní cestě doprovází kráska Rebecca Ferguson, Cliff Curtis nebo třeba Thandiwe Newton. Joy coby producentka a autorka scénáře zpočátku mate režijním uchopením. Není zcela jasné, zda se divák bude  vůbec nějakým způsobem v její kombinaci orientovat. Obavy jsou záhy zahnány, neb její režijní přístup je uvědomělý a následně i příslušně přehledný. Jackman je za osamělého hrdinu, což je podtrženo tím, že má ve svém podniku jen jednoho zaměstnance, který je zároveň i jeho jediným přítelem. Miami je vyobrazeno coby město, kde je víc vodní plochy než souše. A film se mnohdy snaží být ponurý a neveselý. Akční aparatura je velmi skromná, klidně jí mohlo být víc. Při sledování snímku se mně vybavil snímek "Zvláštní dny", nadčasový scifi techno-thriller, který před drahnou dobou zrežírovala taktéž žena, Kathryn Bigelow. Určitou inspiraci z něj tento snímek (dost možná) čerpal. Příznivci komorních záležitostí a zvláštních žánrových kombinací si Hugh Jackmana a spol. vychutnají do sytosti. 8/10 ()

Tsuki

Hodně "nolanovský" film - rodinná spřízněnost se opravdu nezapře. S ohledem na to, že Lisa Joy si to nejen zrežírovala, ale i sama napsala, a zároveň je to její filmová prvotina, tak teda klobouk dolů. Neříkám, že je to dokonalý film, ale rozhodně bych nebyla zdakela tak kritická, jako někteří jiní, kteří zde film hodnotili. Zaprvé, je zde poměrně originální a lákavý námět, využívající lidských vzpomínek, a jeho zpracování rozhodně funguje. Zadruhé, vše se děje na pozadí klimatikých změn ve vodou zatopené budoucnosti, což je samo o sobě zajímavé. Poskytuje to další rozměr, který vlastně filmu dodává realistický prvek. Není to proto sci-fi, které by působilo jaksi vzdáleně a neuvěřitelně, právě naopak je to hodně uvěřitelné - člověk si dokáže představit, že k podobné budoucnosti skutečně směřujeme (jakkoli je to smutné a děsivé). Zatřetí, temnota takového světa, která navíc prohlubuje sociální rozdíly, se dobře snoubí s detektivní "noir" atmosférou filmu. Dobře mi to k sobě pasovalo a rozhodně nepůsobilo nepatřičně, že se tyhle věci ve filmu pojí dohromady. V jádru věci je to skutečně detektivka, a musím říct, že dobře udělaná, protože jako divák jsem rozhodně netušila, kam to bude směřovat a co se o hledané "femme fatale" nakonec dozvíme. Přestože se najde pár hluchých míst (a být to na mně, možná bych dokonce film o malinko zkrátila), většinu času je děj napínavý a poutavý, což mi u tohoto žánru přijde obzvlášť důležité. Jen mě trochu zamrzelo to konečné vyústění, týkající se volby hlavní postavy, kterou hraje Hugh Jackman, ale zde spíš záleží na vkusu. Mně sice takový závěr úplně nesedl, ale to nic nemění na tom, že film jako celek působí dost nadprůměrně, a to ani nemluvě o výborných hereckých výkonech. Když bych to vše měla sečíst a podtrhnout, nynějších 61%, které zde film má, je mnohem méně, než si zaslouží. Za mě jde o kvalitní filmový zážitek, u kterého bych si skutečně dokázala představit, že to natočil sám Nolan a ne jeho méně známá švagrová. ~(4,1)~ ()

Anderton

Reminiscencia chce byť najcool neonoir od Minority Report, ale tá snaha je bohužiaľ kontraproduktívna. Viaceré veci fungujú, mnohé zase vôbec nie, našťastie je aspoň príbeh prehľadný a osobne ma odkrývanie všetkých tajomstiev celkom bavilo. V žiadnom momente ale ani jeden zvrat nešokoval, skutočne dobrých nápadov zrátame na prstoch jednej ruky, geniálny je len jeden. Ide čiastočne, ale vážne len čiastočne o variáciu na Chinatown, plus nechýba množstvo nolanovských prvkov a pochopiteľne aj herci z Westworldu. A pri sledovaní vás napadnú desiatky filmov, čo ale môžeme chápať ako jeden z kladov, ak budeme veľmi chcieť. ()

Kothy

Nakonec to nebylo tak špatné. Lisa Joy se po Westworldu vrhla na film a udělala to tak nějak po svém. Taky si to s vámi hraje a vy nevíte, co je vzpomínka a co realita. Celé je to zasazené do futuristického světa, který je částečně zatopený a neustále se v něm zvedá hladina moře. To si na lidech vybralo svou daň. Ti, co nemají peníze žijí v chudobě a jediným únikem od kruté reality jsou pro ně buď drogy nebo tato unikátní technologie na znovuprožívání vzpomínek. Hugh Jackman tu hraje člověka, který se touto extrakcí vzpomínek živí. Vše se změní. když mu dveřmi projde okouzlující Rebecca Ferguson a řekne, že nemůže najít klíče. Časem se do sebe zamilují a vše je jako v pohádce. Jenže poté ona záhadná žena zmizí a Nick propadne depresi. Nemůže přijít na to, proč ho opustila. Následně se prostřednictvím vzpomínek dozvídáme minulost postav a proč učinily určitá rozhodnutí. Tato detektivní linka se mi celkem líbila a zaujala mě. Film i ke konci celkem hezky graduje. Možná bych mu jen vytknul zbytečně velkou stopáž a pomalé tempo. Na lovestory to má i docela slušnou akci. Ale ne každému ten závěr může sednout... "Soustřeď se na můj hlas." ()

Yoshitsune

Tohle bylo vážně dobrý a taky vážně depresivní, místy mi přišlo že se film vleče, ale pak přišlo něco, co upoutalo moji pozornost a opět sem se začal o film zajímat.  I když v tomhle směru, je možná chyba na mé straně, jeden čas sem romantické filmy vyhledával, no pak sem zase od toho upustil, s tím že možná nejsou to pravé pro mně a že bych sem měl věnovat jen těm žánrům, kterým relativně rozumím.  Nicméně, tak jako tak, sem na tenhle film zašel, jednak herecká skvadra, za druhé námět se mi taky líbil a byl sem fakt zvědavý, jestli se režisérce povede na plátno přivést noir detaktivku, se sci-fi prvky.  A povedlo, fakt jako povedlo, už od začátku se film nese v duchu starých noirových filmů, a nebojí se v tomhle směru přitlačit a navíc ta posedlost, jakou Hugh Jackman má je fakt stresující.  Ale co bych měl rozhodně vychválit do výšin, je herecký výkon Rebeccy Ferguson, která je filmu prostě TA femme fatale, která svým svůdným hlasem, pohyby a šarmem dokáže zamotat hlavu, né jenom Wolverinovi a navíc pokaždé, kdy začne zpívat, tak to bylo doslova něco nadpozemského, připomněla mi Ana De Armas z filmu Entering Red a její pěvecký výkon.  Akce je zde málo, velmi málo, přestřelka uprostřed je průměrnější, ale v tomhle směru vše vynahrazuje bravůrní bitka uprostřed a kameraman se v téhle chvíli, asi taky hodně zapotil. Ale byť tenhle film nemá, tolik akce, jak bych si přál, tak to vynahrazuje svým příběhem, vývojem postav a tím, jak se vše hezky proplétá a na konci, se vše rozmotá. Ramin Djawadi který pro tenhle film skládal hudbu, tak to celé jen podtrhuje a každému výraznějšímu momentu dá důraz a z jeho práce je cítit Blade Runner.  Ve výsledku, je to průměrně depresivní, herci však podávají vynikající výkon, film přesně ví kde má něčím šokovat a vlastně sem byl celou dobu nervozní, jak to celé skončí, byť v tomhle směru, nám to film prozradil hned na začátku. Plus Hugh Jackman má furt v obličije ten nasraný výraz, ze kterého si všichni záporáci nadělali do kalhot, když vytáhnul své drápy a začal vrčet. A byť je to na čtyři hvězdičky, (mohlo být víc akce a méně deprese) tak v tomhle směru, dávám plný počet, protože tohle je film, který se v dnešní době jen tak nevidí a všichni na něm odvedli kus práce, takže si tu pátou zaslouží. ()

silentname

Za seba môžem povedať, že som si "Reminiscence"užil.  Neviem či by som to ohodnotil ako jeden z tohtoročných filmových highlightov, ale film bol dostatočne zaujímavý na to, aby som ho ocenil aspoň raz. Je fajn postupne s Nickom objavovať pravdu a súčasne ma aj bavilo rozmýšľať, koľko z toho čo vidíme sa práve deje alebo či sa náhodou Nick opäť nenachádza vo svojom akváriu a pátra po niečom, čo by mu jeho spomienky boli schopné povedať. Odhalenie skutočného páchateľa ma celkom prekvapilo a dalo to celému príbehu aj zmysel, no neviem či všetky elementy do seba perfektne zapasovali. Napriek tomu, že sa to Lisa Joy snažila nejakým spôsobom prepojiť a dať dokopy, výsledok je trošku miš-maš. No nemôžem povedať, že by ma nebavilo sledovať a očakávať čo sa bude diať. A chcel som vedieť, akú mala v tom všetkom vlastne Mae rolu. Pretože som akosi vnútorne chcel veriť, že na konci môže všetko dopadnúť dobre. A keď si to v jadre zoberiem, možno aj dopadlo. Ak ste zvedaví, čeknite si film. Myslím, že tých pár hodín čo mu venujete ubehne celkom rýchlo. Hodnotenie: B ()

SeBig odpad!

Volverýn po Iksmanech už nemá kam jít tak si zacpal nos a skočil rovnou šipku do žumpy. Parádní pohled zhasínající hvězdy. ()

Arsenal83

Inšpirácia v Nolenovskom svete s poriadnou dávkou osudovej atmosféry a v tomto musím povedať, že nebolo lepšej voľby ako angažovať Rebeccu Ferguson. Táto rola jej mimoriadne sadla, všetko jej bolo dokonale veriť. Film je ale príliš dlhý a v druhej polovici začína obsahovať nudnejšie pasáže. Inak sa ale dá charakterizovať ako sci-fi romantika v noir štýle, ktorú sa podarilo nepokaziť. ()

Chrustyn

Přiznávám, že už od prvních záběrů a prvním představení hlavního nápadu celého filmu jsem byl na pochybách. Pořád jsem ale věřil, že se to někam posune ale toho jsem se bohužel nedočkal. Při sledování jsem někdy od půlky měl divný pocit nudy a hlavně mě mrzelo nevyužití potenciálu a pořád jsem si říkal, že jsem to nedávno zažil u nějakého jiného projektu. A tím projektem byl seriálový Westworld a když jsem zapátral, co nám nevýrazná režisérka filmu Reminiscence přinesla, bylo to několik dílů Westworldu. A přesně tam byl zakopaný pes. Nudná režie, nevyužitý potenciál světa, znuděný až unavený Jackman a vůbec celkově nezajímavý příběh a jeho zpracování. Ach ty ženy na režisérských stoličkách. ()

marhoul

Sedět na více židlích zároveň se nevyplácí. V některých momentech moc pěkné, celkově slátanina, kterou jsem se ani nesnažila pochopit. Vhodné jen pro ty, kteří k smrti rádi koukají na Jackmana, třeba jako já, vypnutý zvuk vůbec nevadí. ()

Yardak

Minority report v romantickém hávu. Za mě 5 hvězdičková spokojenost zejména díky úžasné ústřední dvojici, výrazné hudbě a uvěřitelné budoucnosti:-). ()

BMW12

Na film jsem se těšil kvůli hlavnímu duu, které zářilo už v Největším showmanovi. Ovšem film má špatný scénář i režii. Po 40 minutách jsem to chtěl vypnout, protože to nemělo vůbec žádný děj. Nakonec jsem vydržel až do konce, ale až po 50 minutách se začalo vůbec něco dít. Za mě velké zklamání. ()

Flego

Snaha o spárenie rôznych žánrov sa príliš nevydarila, hoci námet nebol zlý. Film sa utopil sám v sebe. Fungoval len vizuál a chémia medzi hlavnými predstaviteľmi. ()

Ivoshek

Když je napsaná jako režisérka žena, obvykle mi ty filmy nesednou. Neumím říct proč obecně, ale umím to říct tady. Vizuálně je to super, herci hrajou dobře, zápletka je docela nápaditá, tyhle mindfucky s pamětí mám rád. Nedává to ale moc smysl (místy i z hlediska normální fyziky) a hlavně tomu chybí emoce, v podstatě mi byly ty postavy ukradené. A to by se asi u filmu stát nemělo. Nicméně dokoukal jsem. ()

HellFire

Ups, tak tohle se fakt nepovedlo. Už od začátku hodně zmatené a po filmařské stránce zcela nevýrazné. Způsob vyprávění příběhu je zcela obyčejný, režisérka si napsala a zrežírovala svůj scénář a jak vidno, chybí jí cit pro jakoukoliv invenci. Nejvíce urážející je neustálé porušování pravidla „show, don't tell“. Postavy vypráví děj divákovi, pěkně ho vedou za ručičku jako blbečka, namísto aby ho nechali přemýšlet. Tak chytrý zase film není, aby si divák neudělal svoji představu. Hodně mi vadily použité filtry, které měly sloužit k vyobrazení postapokalyptického světa. Jedinou světlou stránkou byla nádherná Rebecca Ferguson, zatímco můj oblíbený Hugh do své role bohužel vůbec nezapadl. Hodněkrát jsem v souvislosti s tímto filmem narazil na srovnání s Transcendence – ve špatném slova smyslu – ale tam, kde jsem si Transcendence opravdu užíval, tady jsem si mohl nudou nehty ukousat. Reminiscence to po právu schytal v kinech, když si vydělal mizerných pár milionů za úvodní víkend. ()

TheEvilTwin

Reminiscence je film, od kterého jsme čekali asi něco diametrálně odlišného, a z toho nejspíš pramení zklamání diváků, nicméně rozhodně nemůžu řict, že by mě nakonec nebavil - naopak. Hugh Jackman a Rebecca Ferguson jsou skvělá dvojka, svět zatopený oceánem, kde noc je den a den je noc, je sám o sobě zajímavý a ústřední zápletka i samotný motiv reminiscence jsou skvělé. Do příběhu je šikovně zakomponovaný scifi prvek, stejně tak jako občasná akce, napětí a love story, která zde překvapivě nepůsobí rušivě a hezky do všeho zapadá. Samotná první polovina filmu je zajímavý úvod a seznámení se světem, druhá půlka pak přejde do detektivní linie s uspokojivým, překvapivým a zajímavým rozuzlením, které šlape jak má a vytváří fajn výsledný obraz. Jediná výtka je k doslovnému komentování všech myšlenek a pocitů postav, které se dají jasně vyobrazit i bez komentování, ale tak nějak se tady přece jen všechny okecávají nahlas, což nepůsobí až tak dobře, ale to je asi jen můj problém. I přes pocit, že se ze světa dalo vytřískat víc a šlo by z filmu udělat i plnohodnotné našlapané akční scifi (jak jsem původně myslel), tak jsem vlastně spokojený a celé rozpletení příběhu se mi líbí i spolu se vším dalším, co film nabídl. Opatrná “family friendly” čtyřhvězda, která stojí za zhlédnutí. ()

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

Studio Warner Bros. přišlo s obří novinou

03.12.2020

Poté, co před třemi týdny studio Warner Bros. oznámilo plány pro uvedení snímku Wonder Woman 1984 souběžně v kinech i na streamovací službě, a také po nedávných spekulacích, že podobný osud by mohl… (viac)

Tvůrci Westworldu plánují Fallout

Tvůrci Westworldu plánují Fallout

03.07.2020

Jonathan Nolan a Lisa Joy sice ještě neuzavřeli svoji sci-fi sérii Westworld na HBO, už si však stihli vybrat svůj příští projekt. A nebude jím nic menšího než adaptace slavné herní série Fallout pro… (viac)