Vesemir se chce stát zaklínačem, aby unikl chudobě, a tak zabíjí různé příšery pro peníze a slávu. Když se ale objeví nová hrozba, musí se postavit démonům z minulosti. (Netflix)

Bakllazaan

Neuctivé ke knihám a navíc s nudným příběhem, ale ostatní moc kritizovat nejde. Animace je kvalitní a akční pasáže baví. Škoda že si to nenašlo vlastní styl a spíš to připomíná kopii Castlevanie ()

agentmiky

Film ze světa Zaklínače, který se mi docela těžko hodnotí. Rozhodně převládají pozitiva, což jsem nečekal. Jsem fanoušek této série (hry, knížky i seriál s Cavillem), a proto mě origin story o Vesemirovi docela zajímal. Trochu se mi to vykreslení zpočátku nelíbilo, zde ho vyobrazili jako mladého, dosti hýřícího floutka, ale člověk si postupně na tuhle jeho verzi zvykne. Líbilo se mi zapojení dostatečného množství monster ze hry (přízraky, lešij, bazilišek atd.), to potěšilo mé "witcherovské" srdíčko, ale místy mi přišlo, že Vlčí sen postrádal dostatečnou porci té slovanské mytologie. Možná za to může korejský režisér, to se bohužel nedá nic dělat. Určitě se jedná o kvalitní animovaný počin, s brutalitou se nešetřilo, souboje jsou hezky zpracované. A potěší závěr s odkazem na hry :) Jsem na vážkách mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale spíše za mě tučné tři. 7/10 ()

Wysch

Not bad, not bad. Má to svoje mušky v animaci a je to místy až moc zeditovaný tak, že některé akční scény nedávají tak trochu smysl, ale ve výsledku má film supr tempo a po Zaklínačsku není černobílej. Eh. ()

ArsenalEagle

Konečně jsem se dostal k téhle anime zaklínačské jednohubce, která se točí kolem Vesemira. Od prvních minut dostáváme správně brutální příběh, který dělá čest Rkovému ratingu, krev a vnitřnosti létají všude kolem a my se ponořujeme hlouběji do tajů daného světa a vůbec se dozvídáme spoustu informací o Vesemirovi a zaklínačích obecně. Ač nejsem příznivce japonských animáků, tak jsem si tenhle super příběh hned s několika zvraty užil. Ale jediný problém mám s časovou osou, protože co vím, Vesemirovi by mělo být něco kolem 250 let a to s přítomností Geralta a informací o aktuálním věku Véčka nesedí, ale určitě se to nějak vysvětlí, Netflix si celkově bohužel dělá s předlohou, co chce. ()

Karlas

Docela zdařilá kreslená záležitost pro utišení čekání na další série Zaklínače. Škoda některých rádobyvtipných opičáren, které jsou určitě líbivé pro mladší fanoušky, ale u mne vyvolávají jen rušivá přerušení skvělých fantasy emocí. ()

SonGokussj

Nightmare of the Wolf se hodnotí špatně. Na jednu stranu tu máme kvalitu animace Castlevanie, náhled Vesemira, jednoho s nejstarších zaklínačů, velmi zajímavé dějové zvraty, parádní lokace a prakticky nekončící akci, na straně druhé tu máme zkoušku trav, která se absolutně neshoduje s předlohou, k dětem, potenciálním zaklínačům, se chovají jako ke zboží, naprosto zbytečná scéna, kde skoro všechny umřely, holohlavý Geralt a pak Vesemir, který střílí z rukou magii jako by byl Sorcerrer Supreme... Trochu pochybuji, že autoři četli knihy, ale spíše se dívali na Castlevanii a předělali ji do prostředí Zaklínače... Závěr: snímek jsem si užil, ale bylo tam až moc bull*hitu na to, abych si řekl - jop, tohle je Zaklínač. Abraka meč 65 % ()

Tony.cs

Tak jo, jako samostatný animák bych neváhal. No, tohle je Zaklínač. To, jak amíci ignorují slovanskou kulturu a folklór je smutný. Příšery vypadají strašně. Proč Lešij ( který třeba ve hrách vypadá jako opravdový duch slovanského lesa) vypadal jako wraith, to je mi záhadou. Geralt na konci taky slušný vtip. Takhle ne, ameriko. Trochu úcty ke kořenům. ()

slord

Na druhú sériu s Henrym sa celkom teším, takže toto menšie nahliadnutie do sveta zaklínačov ma dosť potešilo. Príbeh ma dosť bavil, postavy neboli čiernobiele a akčné scény boli krvavé čo sa mi veľmi páčilo a užíval som si ich. Najviac ma mrzí, že z tohto nespravili seriál, ale len takýto krátky film, v seriálovej podobe by som si to vedel a chcel predstaviť. 8/10 ()

Helo

Animace anime stylu není úplně můj sud ovčí krve, ale sakra ten příběh, scénář, hudba a nekompromisní a nápaditá řezničina! ()

Colby Sawyer

Kdyby to nebylo ze Zaklínačského světa, tak tomu dám klidně plnou palbu, ale jelikož se to k Sapkowskimu hlásí, tak tu hvězdu strhnout musím, protože je to amerikanizovaný a vyhnaný do epický fantasy až běda. Jinak je to ovšem povedený, jakože fakt dost. Hraný seriál od Netflixu je pro mě ultimátní spouštěč naštvanosti, ale tohle se mi skutečně líbilo. Jednak je to povedený film se skvělou animací, druhak to zachycuje Sapkowskiho svět dost věrně a výstižne (samozřejmě v rámci možností anime od Netflixu…), navíc v něm nic vyloženě nesmyslně nepřekopává a místo toho tam jen sem tam přidá nějakou rádoby cool mainstream blbinu, což se dá přežít. Jasně dalo by se to rozpitvat víc, chronologie světa je tady úplně mimo a tak bychom mohli pokračovat, ale já necítím potřebu to zkritizovat, protože se to fakt snaží být věrný. Nejen, že se to snaží, ale spousta věcí se v tom vyloženě povedla na výbornou a já budu jen rád, když v tomhle stylu bude Netflix pokračovat, protože takovýhle pohled na Kontinent mě vskutku baví. ()

Starletka

Na Marvelovku to není špatné, ale tohle měl být snad Witcher, ne? Gratulace hernímu Geraltovi, protože už není moje nejneoblíbenější postava z celého univerza. Anime Kapitán Vesemir-Man se svýma dementníma bouráckýma hláškama, nelogickým chováním a permanentním stupidním úšklebkem si ho dokonale namazal na chleba. Ne, že by na tom ostatní postavy byly o něco líp. Nebo děj. Nebo atmosféra či animace (chvílemi jsem měla pocit, že se dívám na Cartoon Network). O americkém dabingu radši nemluvě (uši mě budou bolet ještě hodně dlouho). Moc věcí na pochválení mě nenapadá. Leda tak soundtrack. Pro mě opravdu wtf záležitost, na kterou bych ráda zapomněla. 4/10 ()

Trevor

Lepšie ako seriál na Netflixe určite, pre fanúšikov knižnej predlohy balzam na dušu a aj príbeh je domyslený veľmi dobre (4* je za úplný záver) k úplnej spokojnosti chýba lepšia animácia nakoľko CD projekt red v hre Zaklínač 3 nastavil latku a najmä predstavy fanúšikov ktorí hru prešli na 2 rôznych konzolách aj s oboma DLCčkami niekam inam. V každom prípade lepšie ako som očakával. ()

Luicy

Taková Castlevania ve vlčím kožíšku. Krev tam teče proudem, seťaté hlavy a útroby vám přelétávají přes obrazovku sem a tam díky solidní animaci, která skvěle zachycuje bitky a temnou atmosféru plnou krvelačných monster. Mladý Vesemir se krapet liší od dědečka Vesemira, kterého známe z knih a her. Je vtipný, energický a zas tolik nenudí. Rovněž Kaer Morhen plné zaklínačů bylo vyobrazeno vcelku věrohodně dle mých představ. Co se děje týče, tak ten bych přirovnala ke knize – několik set stránek čtete o hovně a řádné akce se dočkáte až na posledních stránkách. Mně osobně motivace zaklínačského pogromu nebyla úplně po chuti, avšak líbilo se mi, že zde nebylo nic zcela černobílé. Sice se to trochu bije s knihami a hrami, ale pro fanoušky zaklínačského světa je to fajn jednohubka, která některým dutým hlavičkám zaplní pomyslnou díru, jež Sapkowski ve svých knihách ponechal... 3.5/5 ()

M.i.k.e

v tomhle případě bude dost hrát roli do jaké míry je kdo fanouškem Zaklínače.Komu Sapkowského série nic neříká,uvidí slušný,ale vlastně nijak nevybočující animák.Kdo ale sérii rád má,ten bude spokojen,protože animace ala Castlevania Zaklínačovi sluší a dává tvůrcům solidně volnou ruku v tom co si můžou dovolit (šlo by to samozřejmě i v hrané verzi,jen by to bylo podstatně náročnější a dražší).Já fanoušek sem a tudíž jsem spokojen.Příběh byl zvolen dobře a bylo fajn zabrouzdat do doby před Geraltem.Celovečerní formát tomu navíc sluší víc než rozsekání na díly...70% ()

Lischai

U mě dobrý! Nějak to můj hlad po zaklínačské poetice uspokojilo víc než celá první série Netflixového seriálu. Zápletka byla na můj vkus místy až moc zapletená, ale jinak je to myslím prima kombinace akce, příběhu a zaklínačského loru. ()

Vyhy

Přiznám se, že nejsem fanda anime, takže by mě film asi bavil o hodně více, kdyby byl hraný. Příběhově fajn, eRko bodlo, ale to ztvárnění mi bránilo si to maximálně užít. Nevadí, od toho máme za chvilku druhou sérku Zaklínače a ten mi to vynahradí. ()

BarryLyndon

Poprvé co jsem byl svědkem zaklínačské poetiky ve filmu nebo seriálu a je opravdu smutné že s tím po dvou větších pokusech musí přijít animovaně Asiati. Jenom nechápu scenáristiku, která má být stejná se seriálem. Hlavně je s podivem jak v novem příběhu ctili necernobile vidění Sapkowského sveta, v tomhle serialova adaptace selhala. Nikdo to neuslyší rád a Cavillovi fandím vsude, ale ve srovnání s tímhle je to příšerné ve všech ohledech. Popravdě anime nemám rád a když jsem viděl na začátku černošskou rodinku ve slovanském fantasy světě, byl jsem skeptický.  Ale bylo to moc krásné, epické , lyrické. Za mne jeden z počinů roku a bod dolů dávám za look Vesemira, protože si nemyslím že vypadal jako Leoš Mareš v roce 2005 a jeho sidekick jako Carrot Top, ale jak říkám nemám rád anime. 9/10 ()

moviefreak

Musím ísť určite na 4 hviezdy! Príbeh skvelo doplňuje svet Witchera (pre fanúšikov povinnosť) ale čo ma najviac dostalo je nádherný a hravý vizuál. Kórejskému režisérovi sa podarilo "skoro" dokonalo zmixovať klasickú animáciu s tou digitálnou, čo mu dovolilo vyhrať sa s každou scénou. Aj obyčajný rozhovor je tak zaujímavý a to nehovorím ešte nič o súbojoch, ktoré minimálne o level prevyšujú všetko čo sme videli v podobnej animácii v seriály Castlevania. Netflix si ide svoje! Neviem sa dočkať ďalších animákov z jeho produkcie a neustáleho zlepšovania sa... ()

C0r0ner

Úplné nadšení se bohužel nekoná, bitva o Kaer Morhen byla totiž předloze velmi nevěrná, nicméně to parádně uteklo a jako příspěvek do Geraltova univerza to funguje moc dobře. Klidně bych si dal víc takových jednorázovek. 75% ()

Zaklínač se dočká další série i filmu

Zaklínač se dočká další série i filmu

27.09.2021

Netflix o víkendu ukázal několik nových klip ze svých připravovaných projektů, mezi něž patřila pochopitelně taky druhá série Zaklínače, která dorazí už letos v prosinci. Mimo dvou klipů, traileru a… (viac)

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

26.01.2021

Minisérie The Witcher: Blood Origin zasazená do světa Zaklínače, akorát odehrávající se tisícovky let před událostmi knižní ságy s Geraltem, Yennefer a Ciri, našla konečně hlavní hvězdu. Bude jí… (viac)

Netflix oznámil zaklínačský prequel

Netflix oznámil zaklínačský prequel

27.07.2020

Netflix to se zaklínačským univerzem myslí vážně, po hraném seriálu i animovaném spin-offu teď totiž oznámil rovněž ještě hraný prequel. Minisérie The Witcher: Blood Origin bude mít šest epizod a… (viac)