Vesemir se chce stát zaklínačem, aby unikl chudobě, a tak zabíjí různé příšery pro peníze a slávu. Když se ale objeví nová hrozba, musí se postavit démonům z minulosti. (Netflix)

Kothy

Tenhle animák se skutečně povedl. I jako člověku, který se ve světě Zaklínače nevyzná, se mi dost líbil. Odehrává se to dlouho před seriálem, možná 100 let, možná dýl. Děj se zaměřuje na Vesemira, který už tuto činnost nějakou dobu dělá. Vidíme tu i to, jaké měl dětství, jak se k zaklínačství dostal a jak vlastně zaklínači vznikají. Na kontinentu stále zuří nevraživost mezi lidmi a ostatními stvořeními a ani zaklínači zde nemají své pevné místo. S přibývajícím množstvím podivných monster se nabízí otázka, odkud vlastně nestvůry jsou a jestli je třeba někdo nevyrábí uměle. To vše se snaží náš hrdina zjistit a odhalit pravdu. Po cestě potká mnoho příšer, takže se dočkáme i pár zajímavých bitek. Je tam samozřejmě víc zajímavých postav, jako například čarodějka Tetra. Vše se uzavře velkolepou bitvu v sídle zaklínačů a na konci najdeme i malou třešničku pro fanoušky série. Vůbec bych se nebránil dalším filmům z tohoto světa. "Už mi táhne na 70. Mně taky." :D ()

Dzeyna

Já na tohle vůbec nejsem. Vím, že existuje ten seriál a tímhle výtvorem se mi jen potvrdilo to, že na něj nekoukám opodstatněně. Nebylo to sice špatné, nicméně můj šálek kávy to taky není. ()

Yoshitsune

Celkem fajn vysvětlení, proč je na Kear Morhen díra ve zdi, že by se tam vešla celá Dijkstrova zadnice i se všemi jeho dokumenty. A taky je zde opět a zase vysvětleno, k čemu vede nenávist a touha se pomstít, je to takový nekonečný kruh, který nelze přerušit, natož pak před tím utéci. Film rychle odsejpá, má slušnou akci a nijak se s tím nemaže, takže je celkem zázrak, že ke konci filmu zůstal někdo naživu. Vesemir byl za mlada docela zmrd, to se mu musí nechat, takže teď ho vidím taky v trochu v jiném světle. ()

Happens

Ono to hodně těží z celkové legendy zaklínače, ale ve skutečnosti to nepřináší moc velkou přidanou hodnotu, tedy kromě zjaponštění zaklínače do anime stylu. Ale v rámci čekání na druhou sérii Zaklínače a osvěžení některých postav...proč ne. ()

Arsenal83

Podľa mňa slabší vizuál, ale dokonale súhlasím s Trevorom - určite lepšie spracovanie ako hraný seriál. S knižnou predlohou žiaľ porovnávať nemôžem. ()

Scalpelexis

Děda Vesemir to má u mě dobrý. S notnou skepsí jsem šel do díla, které se jinak dotýká pro mě tak oblíbené předlohy, a odcházel nečekaně spokojený. Nemůžu si pomoci, ale snímku se solidně dařilo zakomponovat všechny známé typické prvky Sapkowského díla: Cynismus, sarkasmus, rasová politika, punc machismu a arogance, cool nadhled/feel a podprahově skrývaná (ne)citlivost. Vesemirovo chování chvástavého, bezcílně potulujícího se nájemnýho žoldáka pro nejšpinavější z nevznešenějších prací přesně zapadlo do mé osobní škatulky povolání odpadlého zaklínače a jeho postupné prozření mi dávalo smysl. Líbily mi i pomrkávající camea nebo příběhové vsuvky z jiných povídek; propojenost byla překvapivě přítomná. A jelikož akce ani animace nezklamala, tak jediná velká škoda je absence výtečného OSTu ze 3. počítačové hry. I'll toss a coin to this witcher! ()

Darneth

Decimování legend pokračuje. Staré příběhy umírají za potlesku a pokud někomu stačí to málo, co současná studia vyprodukují (hlavně, že vůbec něco na dané téma vyprodukují), zaslouží si hlavu na špalek. Mimochodem až neskutečně hovadsky ztvárněný Lešij je výsměch všemu...dobrou chuť. ()

Jinny

Palec rozhodně nahoru, protože moje výhrady se týkají jenom detailů. Prostředí by přece jenom víc mělo připomínat Polsko než Německo, ale OK, zaklínačský svět je inspirovaný celou střední Evropou (a Evropou obecně). Taky se Sapkowskiho elfy to není tak jednoduché, že to jsou jenom chudáci oběti (jsou rozhodně v "šedém" teritoriu), ale to je v tomhle filmu opravdu jenom hodně vedlejší. Zpracováním a krvavostí tenhle animák hodně připomíná Castlevanii, Vesemir je fajn a má větší komiksové schopnosti než Geralt (:D) a příběh o pádu pyšných Zaklínačů je rozhodně nosný. A především témata jsou typická pro Sapkowskiho. Předsudky jakoby z našeho světa, krutost a tudíž křivda, zaslepené kopání za vlastní zájmy, což vede až ke konfliktům, které všechny přivedou do neštěstí. ()

Necrotongue

Animovaný zaklínačský prequel od Netflixu. Po takové informaci a potom, co mám za sebou dvě řady Zaklínače, jsem k filmu s přílišnou nadějí nepřistupoval. Ale i přesto, že u Netflixu nadále ohýbají příběh podle toho, jak se jim to hodí (například původní Filavandrel by svou seriálovou ani animovanou parodii zřejmě nevydýchal), u mě animák dopadl přece jen lépe než hraná verze. V tomto případě jsem tedy přiklepl lepší tři kousky, ale i tak mám k celé záležitosti množství negativních připomínek (hlavně pokud jde o příběh). / Poučení: Vidíš-li dav vesničanů s vidlemi a pochodněmi, asi je něco špatně. 3*+ ()

Earl_23

Netflix si udobruje herní fans, ale naopak zase kašle na ty knižní. Animace je úchvatná, celkový dojem více než dobrý. Příběh není dokonalý, ale určitě zaujme... Takových animaku by si Witcher zasloužil mnohem víc. ()

Lucasion

O mě se ví, že moc nemusím anime. Ale čas od času se rád na nějaké podívám a strašně moc si ho užiju. S mojí láskou k téhle polské knižní klasice se vždy moc rád vracím. Jsem vlastně rád, ať už je seriál jakýkoliv a dělá věci jakkoliv, že Netflix s látkou pracuje. Nightmare of the Wolf má velmi příjemnou délku, nešetří krví a má perfektní animaci. Ano zarytí fanouškové asi mohou leccos namítat, ale šáhněte si sami do svědomí - I knižní sága má díry jako ementál. Za mě tohle putování mladého Vesemira má hlavu a patu. A je převedeno docela s citem. Navíc je i skvěle nadabováno. Takže jen houšť. (80 %) ()

BrooksW.Here

"There'll always be another monster, Geralt." _____________ Bezpochyby najlepšia kapitola Netflix Zaklínača! Naozaj by som nepovedal, že ma tento svet dokáže v seriálovej podobe takto milo prekvapiť, ale našťastie, opak je pravdou... Animácia mi sadla, bitky a krv sú spracované výborne a strhujúco a na moje prekvapenie som ti aj užil! Okrem toho, postavy boli pekne vykreslené, atmosféra bola vynikajúca a celkovo aj ten príbeh ma naozaj bavil... Jediná škoda je to, že Vesemirov origin mohol byť o niečo viac rozvitý a vlastne aj celý tento animák mohol mať aspoň o takých 15 minút viac... A tiež aj tempo chvíľami trochu pokryvkávalo, ale inak mi prišlo, že tam bolo všetko, tak ako má byť... Dávam 7,5 portálov z 10, nič viac k tomu netreba dodávať, prial by som si viac takýchto filmov! ()

JohnCZ

Z té anime stylizace sice nejsem úplně nadšený, 3D by bylo lepší, ale jako rozšíření zaklínačského universa ve finále proč ne. Příběh mě mile překvapil - je to správně temné a nečernobílé, má to sympatické a na poli 80 minut slušne prokreslené postavy, rychle to odsýpá a skutečně tam je něco navíc i pro znalce/knih a her. Nechybí ani Rková a kvalitně ozvučená akce, ale ta mě místy trochu nudila... protože prostě přepálené anime. ()

vurhor

Čekal jsem, že to bude hovadina. A světe div se, hovadina to nebyla. Byla to normálně jedna velká sračka. Mimo ten fakt, že se ztvárnění Sapkowskiho světa do stylu anime ani trochu nehodí, je film jedno velké dramaturgické peklo. Expozice trvá přes půlku celkové stopáže, během které se téměř absolutně nic nestane, plus se samotnými postavami se pracuje jen částečně, díky čemuž žádná z nich pořádně nevynikne. Kouzla Sapkowskiho světa je tam minimum. Live-action seriálu sice chyběla ona slovanská atmosféra, ale aspoň si to vynahrazoval převedením jednotlivých motivů z knih do celistvého příběhu, díky čemuž ten svět působil zajímavě. Zde to je jenom: "Zaklínači jsou cool lol". Celým dějem provází příšernej hipsterskej zaklínač Vesemir, přičemž člověk, který navrhl jeho hairstyle, by si zasloužil zcela nekompromisně bez milosti popravit. Vesemir je jedna velká kupa legrace, protože během boje s nestvůrami nezavře držku a musí furt házet nějaký laciný "vtipný" hlášky, plus neustále se u toho kření. Protože práce zaklínače je přece strašná švanda a legrace, kterou chce dělat každý, žejo. Taky se mi moc líbilo, že normální lidští sedláci a vidláci nemají absolutně žádný problém bojovat bok po boku se strašlivými a krvelačnými nestvůrami proti lidsky vypadajícím protivníkům. Cool. To dává smysl. Navíc bojové scény působí nesmírně nudně, ale to je asi problém zejména té animace. Jak je to strašně přestylizovaný a částečně nadsázkový, nepůsobí to vůbec napínavě/zábavně. Ale tak co. Dyť to má hezkou animaci, postavy dělají supr čupr věci (třeba pět metrů vysoká salta, protože to taky přece zaklínači úplně na pohodu umí, že), plus se to snaží tvářit až přehnaně moc dospělácky a hustě. A to hádám divákům asi stačí. Průměrné 2* Btw, na Kaer Morhen mají patrně kromě Barber shopu i salón krásy. ()

liquido26

Celkem zdařilý prequel o mladém Vesemirovi. Jediné, co mi moc nesedělo byla ta anime animace. Sice jsem na ní zvyklý už z Castlevanie, ale prostě pořád mě nebere. ()

corpsy

Na necelú hodinku aj pol sa ponoríte do krvavej dark fantasy, kde sa blyštia meče a grnia monštrá. Mal by som byť nadšený, pretože som na podobnej note neraz nechal oči, ale nie som. Som iba spokojný. Príbeh som neriešil ( prakticky som to nikdy ani neskúšal ), môj záujem bol inde. A toho sa mi dostalo, ako v rýchlom občerstvení, cestou domov. Nasýtený, pripravený líhať. ()

PauloZ

Parádní a plnohodnotný Vesemirův origin hezky doplňující Witcherovský svět. Bavilo mě to po stránce akční i té příběhové. Palec hore a klidně sem šupnite pokračování s Geraldem. Možná by to dopadlo líp jak druhá sérka seriálu. ()

Zaklínač se dočká další série i filmu

Zaklínač se dočká další série i filmu

27.09.2021

Netflix o víkendu ukázal několik nových klip ze svých připravovaných projektů, mezi něž patřila pochopitelně taky druhá série Zaklínače, která dorazí už letos v prosinci. Mimo dvou klipů, traileru a… (viac)

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

Prequel Zaklínače našel hlavní hvězdu

26.01.2021

Minisérie The Witcher: Blood Origin zasazená do světa Zaklínače, akorát odehrávající se tisícovky let před událostmi knižní ságy s Geraltem, Yennefer a Ciri, našla konečně hlavní hvězdu. Bude jí… (viac)

Netflix oznámil zaklínačský prequel

Netflix oznámil zaklínačský prequel

27.07.2020

Netflix to se zaklínačským univerzem myslí vážně, po hraném seriálu i animovaném spin-offu teď totiž oznámil rovněž ještě hraný prequel. Minisérie The Witcher: Blood Origin bude mít šest epizod a… (viac)