Dokument, který se pomocí exkluzivních rozhovorů a archivních záběrů pokouší vystihnout osobnost sedminásobného mistra světa ve formuli 1 Michaela Schumachera. (Netflix)

Demonic189

Rozhodne to v žiadnom prípade nenaplnilo moje celkom vysoké očakávania. Netflix to vie aj lepšie. PS: o aktuálnom stave "Šumiho" sme sa dozvedeli veľké hovno... ()

netWoor

Poměrně nezáživné dvě hodiny, kde bych místo nudně oslavných keců jeho známých raději viděl závody. a průřez kariérou. Zde to končí prvním triumfem u Ferrari a další tituly jsou shrnuty jednou větou. Nic moc, tři asi z povinnosti. ()

Likan7

Zlatý věk Formule 1, alespoň pro mě. Webber, Alonso, Heidfeld, Fisichella, Button, Ralf, Barichello, Massa, Coulthard, Hakkinen, reklama na cigarety na vozech a burácející motory. Mě bylo 14-18 a žral jsem s tátou každý závod, on přál McLarenu, já Ferrari. Do takového roku 2010 jsem to miloval, škoda co se z toho potom stalo. Dokument jako takový bohužel ale není takový, jak bychom doufali. Je to vlastně pouze 2 hodinový Michaelův životopis, od začátku až do konce kariéry. Každý divák ale hlavně doufal, že rodina a blízké okolí pustí na veřejnost alespoň střípky toho, co se kolem Schumachera děje. Bohužel se dočkáme jen věty: "Michael tu je a je jiný." To dává tušit, že je to hodně blbý, možná až nevhodný, vzhledem k Michaelovu životu před nehodou. ()

rublik05

Pěkné a především důstojné zrekapitulování kariéry jednoho z nejlepších jezdců F1, zaujme plno různých dobových záběrů i rozhovorů, stejně tak i zajímavé komentáře lidí z jeho okolí, nejvíce prostoru zde dostane pochopitelně jeho jezdecká kariéra, kdy jsme svědky nejen jeho vzletů i pádů, ale nahlédneme také do zákulisí, do jeho osobního a rodinného života, kde jde krásně vidět, jakým člověkem asi Michael byl/je. Dokument se spíše nese v takové pochmurnější atmosféře, což je asi pochopitelné, nicméně dojde i na nějaký ten vtípek či veselou scénu. Závěr je srdceryvný, smutný, přestože se divák přímo nic nového nedozví, mezi řádky si lze některé souvislosti domyslet, ale myslím si, že to vůbec není podstatné a ani to není smysl tohoto dokumentu. Podstatou je spíše ukázat životní cestu nadějného německého závodníka, který se neskutečnou dřinou a pílí dostal až na samotný vrchol, a to se tvůrcům podle mě povedlo. Pro fanoušky je tohle samozřejmě povinnost, ale i ostatní si zde určitě přijdou na své. 7/10. ()

JORDY

Schumacher je jedno z nejznámějších jmén ze světa sportu. A právě tohle dokumentu o něm ublížilo, protože ačkoli se jedná o poctivý, chytlavý dokument, je natolik selektivní s vybíráním si co ukázuje, že si divák těžko může utvořit alespoň hrubou mozaiku jeho sportovní kariéru. Spousta důležitých věcí je nevyřčena nebo neukazána, proto je film určen spíše Schumiho fanouškům. 60% ()

mira.l

Ale jo, rád jsem si připomněl dobu, kdy motory F1 zněly jako motory F1 a taky některé zásadní momenty v jeho kariéře, ale do kolen mě to neposlalo ani omylem, ta třetí * je spíš za "ty motory" a o jeho aktuálním stavu se dle očekávání divák nedozví ani zbla. Zpočátku mě solidně nasralo to, že valná část dokumentu je bez CZ titulků, tu anglicky, tu německy, tu francouzsky. Nasralo mě to až tak, že jsem si asi po 20 minutách trvání stáhl externí titulky a dokoukal to s nima. ()

vozralec

Schumacher, hen hén! Do prvního titulu s Ferrari poměrně kvalitně zpracováno. Pak nastal kvapík. A stejně každý čekal, zda ho ukážou. ()

RAFT

Parádní dokument o Schumacherovi.Každých 14dní se sedávalo u tv a vidět jezdce Ferrari ve formuli .Velice silný,dojemný příběh.To byly ty ještě dost dobré závody ve F1 a ne co je dnes. 88% ()

Stillborn83

Nikdy som nebol Schumiho fanúšikom, ale na tento dokument som bol ozaj zvedavý. Bolo príjemné si pripomenúť jeho súperenie s Hillom, Villeneuvom a najmä Hakkinenom. Vtedy som F1 naozaj žral a sledoval každú VC. Od zisku prvého titulu to však všetko bolo vzaté rýchlikom. Pretekanie a rodina boli pre neho všetkým. Ja som ho vždy mal za arogantného čuráka (ako jazdca) a teraz sa mi to opäť len potvrdilo. Uznávam jeho nesporné jazdecké kvality, istotne patril k najlepším, ale opäť mi staré zábery len pripomenuli, že bol proste zvláštny a tzv. „studený čumák“. Dokumentu chýbali väčšie emócie a tak tá úplne najväčšia sa dostavila, keď ukázali Sennovu smrteľnú búračku. Ok, ešte by sa našli, keď sa rozplakal na tlačovke, keď prekonal Sennov rekord v počte víťazstiev (opäť teda Ayrton). Okej, istotne je veľká vec, že rodina sprístupnila záber z dovoleniek a podobne, ale nejako ma to nebralo, keďže to nebol žiadny môj idol. ()

Alan_Shearer

Celkem zklamani, fenomen Schumacher by zaslouzil dustojnejsi dilo. Co si budem, sportovnich dokumentu vychazi za posledni roky jak sracek a divak si zvykl na pomerne vysokej standard, takze jsem proste cekal viiic. Spatne uchopitelna struktura, absence dominantniho obdobi po roce 2000 a nasledne Alonsa, celkove takovy plytky, monotonni a malo emoci. Dokument o Sennovi byl o dva levely vejs, ikdyz chapu ze on sam jako osobnost rezonoval v Brazilii mnohem vic nez Michael v Nemecku. Kazdopadne libilo se mi vykresleni kontrastu Schumiho jako zavodnika a jako taty od rodiny. Obrovska skoda, ze nemuze sledovat svyho syna v F1. Pro me nejlepsi jezdec nehlede na Hamiltonovi novy rekordy. ()

celticek

Nikdy mi Schumacher k srdci nepřirostl. Nejsilnější okamžik dokumentu je asi zisk titulu po 20 letech pro Ferrari a rivalita se Sennou. Na trati se choval hodně na hraně. Výborný, tvrdý jezdec a v soukromí skvělý chlap. Nebo to aspoň tak vypadá. Odpojte ho, není to důstojné. Přál bych juniorovi aspoň jedno vítězství ve Velké ceně. ()

RedRose

F1 sleduji přes 30 let, ale nikdy jsem nebyl Michaelovým fanouškem. Přesto jeho přínos tomuto sportu je nezpochybnitelný a určitě je to jeden z nejlepších pilotů vůbec. Rovněž cesta Ferrari za titulem po 21 letech by byla zajímavá, ale v tomto dokumentu i přes delší stopáž se moc podrobností nedozvíme, což je škoda a celé to vyzní strašně slabě a nezáživně. Takový souhrn statistik a postupů s dost mizerným koncem. Co se toho konce týče, tak se musím přiznat, že jsem z toho lehce nervózní. Jedna věc je právo na soukromí, a ať si tam s ním dělají co chtějí. Ovšem Corinna naznačuje, že tady Michael je a že spolu chodí na léčení, ale Mick nepřímo řekl, že s ním svůj motoristický život nemůže sdílet, nebo ho s ním probrat. Ať je to jak je to, tak opravdu doufám, že ho 8 let pouze neudržují na přístrojích, jak tady monolog naznačuje. To by si Michael fakt nezasloužil... ()

Milda003

Upřímně řečeno velké zklamání. Nejsem žádnej velkej fanoušek moto sportu, o Michaelovi ale samozřejmě vím že existoval a byl dobrej. Pozor SPOILER . Film jsem si pustil vyloženě ze zvědavosti, protože jsem někde četl, jak bude odhaleno pár záběrů jeho současného stavu. To byl jen jak se ukázalo marketingový trik Coriny, která už skoro všechno rozprodala, aby na filmu vydělala nějaký prachy. Dokument vo hovně. To že neumí zpívat mne ani zarputilé fanoušky určitě nezajímá. Z úcty nedám odpad. ()

hero_bk

Ve srovnání např. se Sennou naprosto plytké a tuctové, a vlastně vůbec nevím, kdo měl být cílová skupina. Fanoušci Michaela se nedozvěděli téměř nic nového, mluvící hlavy jen komentovaly dávno známé události. Pro osoby motorsportem nepolíbené to naopak bylo hrozně chaotické, odnikud nikam (např. pět titulů shrnutých cca v jedné minutě), spousta věcí načnutých a nedovysvětlených... Pokud to měl být dokument o Michaelovi jako člověku, pak se naopak zbytečně moc věnoval závodění. Spousta řečeného ve filmu jsou nepravdy (Suzuka nebyl poslední závod sezóny 2000, Hakkinen se v roce 1998 neobjevil, on jezdil v McLarenu od roku 1993, a našla by se spousta dalšího...). Závěr je neuspokojivý - nejen Corinna, ale i Mick a Gina o něm hovoří jako o mrtvém, což se následně snaží popřít... Celkově bych navrhoval vzít to znovu a lépe - a nebo si raději přečíst knihu od Karin Sturmové. ()

Maniik88

Schumacher, Hill, Villnevue, Hakkinen, Alonso, Raikonnen, Barichello, Coulthard.. nedeľné poobedie a 2h oddychu pri F1. To boli časy, to bolo moje detstvo. F1 boli vrcholom ľudskej techniky a vynaliezavosti a tie stroje mali neskutočný zvuk. Počas závodu sa taktizovalo, koľko natankovať, aké pneu použiť, kedy ísť do boxov. Keď to jeden rok nedávala žiadna TV čo sme mali, tak oco liezol na strechu a otáčal anténu na Maďarov a kukali sme tam. Takí sme boli fandovia. Schumi bol medzi mojimi najobľúbenejšími a Ferrari stále je, aj keď sa im nedarí. A potom prišli obmedzenia na pneu, na tankovanie, miesto motora oturbené kosačky bez zvuku, kadejaké cares, DRS a iné kktiny a F1 fandu vo mne zabili. Už odchádzajú poslední jazdci, ktorých ešte poznám.. teraz Vettel, minulý rok Raikonnen, ešte poznám asi tak Hamiltona a to je všetko. Moji hrdinovia odišli, F1 sa zmenila, za mňa k ďaleko horšiemu. A tak klobúk dole pred vami, moji hrdinovia a klobúk dole pred vašimi predchodcami, ako Senna, Prost, Hunt, Fangio, Lauda.. A tento dokument vo mne vyvolal spomienky, nostalgiu, priblížil život Michaela.. nebol to ideálny chlapík, mal pár prešľapov, ale bol to najlepší pilot F1 v histórii. Škoda, že zomrel Senna tak skoro. Jediná pozitívna zmena v F1, je smerom k bezpečnosti, je neuveriteľné čo teraz vydržia tie autá pri havárii. Hawk ()

Sundance.cz

Jako jo, dokument fajn, obsahově asi to důležité má. Ale... vůbec se mi nelíbilo zpracování. Celé to bylo kostrbaté, neučesané, žádná příprava na další etapu života - najednou jsme tam skočili a byli tam, žádný přechod. A to si "majk" nezaslouží. Vcelku to vidím jako průměr - 55 % (3*). ()