King Richard je životopisná dráma, natočená podľa skutočného príbehu, ktorý inšpiruje celý svet. Príbeh Richarda Williamsa (Will Smith), trénera a otca svetovo preslávených tenistiek Venus a Sereny, ktorý má geniálny plán ako dostať svoje dcéry z ulíc Comptonu v Kalifornii na svetovú tenisovú scénu. Hlboko dojemný príbeh ukazuje silu rodiny, vytrvalosť a nezlomnú vieru ako prostriedok k dosiahnutiu nemožného. (Continental film)

Motinski

Príjemný film ktorý moc nevybočuje z komfortnej zóny a využíva zaužívané šablóny biografií. Will Smith si vybral ťažkú úlohu, nie moc sympatickej postavy v niektorých častiach a zvládol ju prvotriedne. Kľudne by som mu doprial aj Oskara. Prvá polovica sa mi páčila určite viac, mala vyhrotenejšie pasáže a vedela vybudovať vzťah k postavám. V druhej časti už sa ide na istotu a pri konci vás nič neprekvapí. Určite sa ale oplatí vidieť, je to zvládnuté príbehovo aj technicky, no viac to asi poteší fanúšikov tenisu. ()

Lachtaan

Sporty odmala provozuju hlavně aktivně, pasivní dřepění u televize a sledování nejrůznějších mistrovství a olympiád jde už po generace mimo naši rodinu a tak to téměř platí i ve filmovém zpracování. Jelikož já ale miluju filmy všeho druhu a nestraním se žádnému žánru v případě, že dokáže vyplodit výborné dílo, Král Richard nemohl utéct nejen kvůli castu Willa Smithe ani mé pozornosti a jeho zasloužená nominace na nejvyšší ocenění mě jen popostrčila ke konečnému zhlédnutí. Při finálovém zápase vám bude připadat, že sami sedíte na tribuně a chcete fandit ze všech sil! [viděno na HBO GO 15.2.2022] ()

Tosi

Očekával jsem trošku jiný děj, protože o takový Sereně to vůbec nebylo. Tohle bylo fakt upíchnutý hlavně na starýho mazáka Williamse, kterýho mimochodem Will Smith zahrál skvěle. Kdo se trochu zajímá o tenis tak ví jak film dopadne, ale není to vůbec na škodu, umí hodně chytit za srdce. ()

Ryuuhei

U životopisných filmů mi vlastně vůbec nevadí, že pojednávají třeba o sportech, o nichž nemám ani páru. Tentokrát to byl tenis a příběh egoistického, skoro až despotického otce, který své dvě dcery chce za každou cenu přivést k úspěchu. A překvapivě se mu to povedlo. Zápasy byly samozřejmě vystavené po vzoru klasické šablony - buď se ze začátku nedařilo a pak najednou začalo, nebo to bylo přesně naopak a člověk v podstatě neustále věděl, jak to asi celé dopadne. Dramatická stránka byla nicméně víc než dostatečná a přiblížila jinak skutečný příběh myslím si, že celkem dobře. Až mě na konci zarazilo, jak moc se povedlo herecké obsazení, které jako by místy z oka vypadlo svým předlohám. /// Viděno na HBO s českým dabingem. ()

Johnny.ARN

Neni roku, aby si tam zberači nepretlačili niečo svoje. Niečo, pri čom musíte zvyšovať jas, aby bolo niečo vidieť. Mna len zaujíma, prečo vystrihli tie časti o dopingu a holení si vajec. Nebavilo ma to, nezaujímalo ma to a ich tatko na Floride si zaslúžil kres papuľu, dva krát. Lebo on mal plán, no wow. Buzerovať a vyciciavať. Dúfam, že to ostrúha, aj keď v dnešnej dobe... 2 z 5 ()

Mrkvič

Skvělý sportovní film o hodně netradičním začátku slavných tenisových sester. Sportovně ani společensky jsem je nikdy nemusel, ale na druhou stranu jsem je uznával sportovně a neviděl jsem v jejich namakaných postavách nic špatného. Film výjimečnost sester vysvětluje plánovanou přípravou a v mých očích mnohé vysvětluje a obhajuje. Věřím ale, že kdo sestry nesnášel a kydal na ně špínu, že s ním ani takovýto film nehne. Na druhé straně je zanícený otec, který dětem obětoval strašně moc, který ale na druhou stranu byl hodně svérázný a dost nevypočitatelný. Téma rasismu mi ale ve filmu vadilo. Né, že by barva kůže nehrála roli, ale větší roli v tomto sportu bych viděl v prostředí a prostředcích rodiny. ()

neoBlast

Taková ta životopisná tutovka, kde je všechno správně, ale nic výborně. Pak to musí utáhnout atraktivní prostředí a samotný život slavných předloh, ale ten v tomto případě není příliš klikatý. Will Smith sice z plátna/obrazovky nesleze a hraje trochu přislizlého Richarda skvěle. Přesto stále má zajímavější otecké role ve své filmografii (ne, After Earth nemyslím), a byla by škoda, kdyby byl oslavován za celkem průměrný životopis. Není tam prostě příliš navíc, nepříliš masa. Film je tak průměrný, že i legendární Robert Elswit za kamerou vše raději odzívá a jede na autopilota. 65 % ()

venison

Věřím, že postava Richarda Williamse bude daleko komplikovanější a ne tak růžová, jak prezentuje tento snímek. Každopádně americká sportovní dramata miluju a tady jsem dostala přesně tu konzumní zábavu, jakou by člověk očekával. Je to jako pohádka o Popelce. Jen jsou ty Popelky dvě a mají tmavou barvu pleti. A mají ten svůj "americký sen" pěkně vydření především díky ambiciózním rodičům. Ačkoliv má film přes dvě hodiny, tak jsem se ani minutu nenudila a moc ráda jsem se dozvěděla něco nového ze světa vrcholového sportu. Myslím, že film řekne jen to, co sama rodina chtěla prezentovat. ()

elanius

(18/2022) / Will Smith veľmi veľmi chce. Občas to býva na škodu a jeho oscarové ťaženie býva extrémne okaté. Podobne som ho vnímal aj v roli Richarda Williamsa, ale po filme musím uznať, že to zahral síce klasicky Smithovsky, ale veľmi kvalitne. Príbeh sestier Williamsových je viac menej klasický americký sen, ale neškodilo to, aj keď záver už všetci poznáme. Z filmu celkovo ide príjemný feeling, sú tu kvalitné herecké výkony a obstojná gradácia príbehu. (8/10) ()

Pavlínka9

Dát na závěr písničku od Beyoncé? Nepřekvapuje mě to :D Dobře, je to příběh o trpělivost, síle a přání...To beru. Smith se toho ujal skvěle a obě holčiny také....Krásná ukázka toho, že v 90.letech černoch a tenis nebyla úplně častá dvojice, ale o tom to přeci je - že to někdy někdo vždy prolomí...Líbilo se mi to, jen nejsem úplně zastánce "patosu"... Sestry W.znám,tenis mě nezajímá, tudíž jsem ten příběh neznala - tudíž z tohoto pohledu to pro mě mělo veliký wau efekt...to rozhodně... ()

JohnSmith

Nejsem fanoušek tenisu, ale film mě zajímal kvůli Smithovi. Ten podává fakt hustý výkon, ale byl mi celý film děsně nesympatický, což se mi u něj nestává. Film je to zajímavý, matche jsou pěkně natočené, ale je to děsně dlouhé. Krom Smithe je velkým kladem filmu i Bernthal, který se pomalu ale jistě dostává ze škatulky bad guyů. ()

hroubek

Moc hezky natočené sportovní životopisné drama. Režisér Reinaldo Marcus Green odvedl dost dobrou práci a jeho film má všechno, co mají sportovní dramata mít. Green a kameraman Robert Elswit parádně prodávají tenisové zápasy a dodávají tu správnou atmosféru a napětí. Sedl mi styl jakým je film vystavěn a ocenil jsem, že film místy netlačí na pilu, i přestože by mohl. Green má velkou oporu v hercích, kteří hrají parádně. Will Smith předvádí perfektní výkon a nebudu se divit, kdyby byl nominovaný na Oscara. Hodně mě potěšil Jon Bernthal, který jde z role do role a každou samozřejmě zvládá s přehledem. Saniyya Sidney a Demi Singleton jsou velmi dobré a já jsem jim to věřil od začátku až do konce. Osobně bych ocenil, kdyby film šel více do hloubky a nebál se ukazovat "temnější povahu" Richarda. Král Richard: Zrození šampionek je hodně povedený film, u kterého dost zamrzí, že si k němu diváci nenašli cestu, protože nejde o špatný film. ()

Antek

Král Richard je od dvou králích. Tím prvním KINGEM je Richard Williams, který vychoval a přivedl na výsluní dvě tenisové superhvězdy. A tím druhým Will Smith. Ale o tom jsme to věděli vždycky. V podstatě proti tomu filmu nic nemám, při sledování jsem si ho užil, až později mi docházelo, že veškerá sdělení v něm jsem už slyšel mnohokrát. Je to klasické poselství lidí, kteří něčeho dosáhli, a tak se vám to teď snaží prodat a určitým způsobem vás i inspirovat. Což je zřejmě v pořádku, ale podobně otřepaná „message“ musí být servírována opravdu nápaditě, aby dokázala zaujmout. Po vzoru Bohemian Rhapsody je hlavní hrdina zidealizován (a když se o jeho stinných stránkách mluví, tak jenom v náznacích a hodně rychle, aby se na to mohlo zase zapomenout) a vycíděn, aby se na poličce trofejí dobře vyjímal (jenomže právě ty stinné stránky dělají životní příběhy tak zajímavé). V  tomto případě se tedy opět jedná o zjednodušenou životopisnou cestu, která vede přímo (a pouze) na vrchol. Stačí se jenom snažit a dosáhneš všeho. Americký sen na druhou. Duševní droga pro jakoukoliv generaci. Je to ale pravda nebo iluze? Těžko říct. Záleží na tom, na které straně spektra se nacházíte. Zda k té hrstce, kterým se to povedlo, nebo k té většině, která to zkusila a ... nevyšlo to. A já si v podstatě nejsem jistý, jestli už nepřišla doba na to, abychom si vyprávěli i tyto příběhy. Protože ty jsou stejně inspirující jako ty, ve kterých to všechno klapne. ()

sskrblik

Byl bych si býval byl vůbec nepomyslil, že Wilda Smisů je takový bouřlivák, že bezostyšně jebne jednoho zaušáka Skálovi na předání Vodafonů kvůli narážce na skinskou manželku a ještě za to nigga dostane cenu pro Ričrda. Herdek baba, ten svět je ale děsně zkaženej. Ve filmu byl dobrej a uvěřitelnej, na Vodafonech to ještě přiživil, že ho všechno kolem sere jako kdekoho po těch letech uplynulých. Hešteg STAP D RAK ()

Marrdaa

Takže Will se před nedávnem začal cpát do animáku a hovadin jako je Alladin, Suicide squad a Mizerové 7 nebo tak nějak. 10 let nezahrál obstojnou roli a teď tohle ? No to mi ho vyndejte. Cítim tady minimálně pár nominací v nadcházejícím ročníku Glóbů, Palem i Oscarů. A film samostatný je na 10 z 10i . Holky Williamsovi si zaslouží abychom si je pamatovali ! ()

vyfuk

Tohle je taková ta Oscarovská klasika. Silný příběh z reality, který není úplně natočený na debila s dobrým obsazením. Mnohdy mi ve filmu chybí více nějaké katarze nebo teček za nějakou pointou či linkou. A co více nějakého sportovního napětí, které je na těchto filmech to nejlepší a je to velkolepé finále. Zde to je poslední zápas, který je tak trochu krátký, nuda a jakoby o nikom. Trochu je to o otci, který, ale vychovává dcery, takže je to o nich a i když se o jedné říká, že bude královna tenisu, tak ji na konci není ani věnován ten post text o tom, co vlastně dokázala. Čímž se to celé zabíjí. Je to ale další film, který prostě není udělaný špatně a příběh s ním taky ne. Jen asi trochu drhne to, že to o lidech, co stále ještě žijí a člověk se nemůže zbavit dojmu, že někdy se to přibarvenéí až běda. ()

mkubalikova

Tak jo, brečela jsem. Člověk nemusí mít Serenu rád, ale že je považována za nejlepší hračku historie, je prostě fakt. Oproti jiným sportům u tenisu platí dvojnásob, že talent není zárukou úspěchu. Jde o neustálý dril, boj a sebeobětování, aby se člověk v tomto těžce konkurenčním sportu prosadil. Král Richard to věděl a svým plánem vychoval ne jednu, ale dvě velké šampionky, které přepisují historii tenisu. No a film to velmi pěkné vystihl. 80% a jestli Will Smith dostane toho vysněného Oscara, tak s tím nebudu mít jediný problém. Game, set, match Serena Williams! ()

Will Smith se po roce vrátí před kameru

Will Smith se po roce vrátí před kameru

12.03.2023

Je to rok od posledních Oscarů, které nevstoupily do historie tím, jaký snímek vyhrál nejlepší film (pokud si na to vůbec někdo vzpomene), ale tím, jak herec Will Smith vystoupil na pódium, aby… (viac)

Remake Vrány našel hlavní hvězdu

Remake Vrány našel hlavní hvězdu

03.04.2022

Po několika nezdařených pokusech oživit novou verzi Vrány, včetně jednoho s Jasonem Momoou (Aquaman, Hra o trůny) v hlavní roli, se sdružení nezávislých producentů Hassell Free Productions, The… (viac)

Will Smith vydal omluvu

Will Smith vydal omluvu

30.03.2022

Je úterý, takže touhle dobou už nejspíš zpráva o facce, kterou dal Will Smith během oscarového večera komikovi Chrisi Rockovi za nepovedený vtip na adresu jeho manželky Jady Pinkett Smith, dorazila i… (viac)

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

28.03.2022

Dnes v noci proběhl 94. ročník předávání Oscarů, tedy cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS), a i letos se psala oscarová historie. Celý ceremoniál se odehrál v hollywoodském Dolby… (viac)